...

Jak vydělat peníze online na internetu v roce 2024

S Lukášem jsme vyzkoušeli snad všechno. Máme e-shop, živíme se jako freelanceři, byli jsme digitálními nomády a prodáváme fyzické i online produkty. Dokonce jsme blogem vydělali už přes milion, dostávali jsme peníze za spolupráce jako influenceři, jedeme naplno v affiliate marketingu a investujeme. Pojďme se tedy podívat na víc jak 36 způsobů, jak vydělat peníze online na internetu.

Jak vydělat peníze online na internetu

Obsah článku

Jak začít vydělávat online krok za krokem

Nejdůležitější je začít. Známe spoustu lidí, kteří by chtěli vydělávat online, ale říkají si, že začnou zítra, za týden, za měsíc a pak uběhne několik let a ještě nezačali. Nebuďte jako oni. Nejlepší čas je teď. A jak začít? Čtěte dál.

Kde začít a s čím začít

Jako první si přečtěte VELMI podrobně tento článek. Proč? Najdete tu všechny možné způsoby vydělávání online i s odkazy na další zdroje. Jakmile budete se čtením hotoví, rozmyslete si, který ze způsobů je pro vás nejzajímavější. Co vás nejvíce táhne? Zamyslete se, co vám jde, v čem jste dobří a nebo co byste se chtěli naučit.

Téměř u všeho vám dáváme další odkazy. Pokud se rozhodnete pro jeden ze způsobů vydělávání online, který provozujeme my, můžete se přidat do naší komunity. Pozor: Naše komunita je pouze pro ty, co to myslí vážně. Pomáháme vám dojít k vysněnému cíli. Jenže jaký to je? To si nejdříve musíte ujasnit vy.

vydělávání peněz na internetu

Filozofie malých sázek – Small Bets

Pokud chcete začít podnikat na internetu, doporučujeme zkusit filozofii malých sázek – Small Bets. „Small Bets“ je koncept, který byl popularizován v knize „Little Bets: How Breakthrough Ideas Emerge from Small Discoveries“ od Petera Simse.

Dobře ale, co si pod tím představit? To znamená, že neseknete ihned s vlastní prací a neodstěhujete se někam do hor, kde až pak začnete přemýšlet, jak si vydělat, ale věnujete pár hodin týdně do malého a dobře promyšleného projektu, který vám může začít vydělávat peníze.

Small Bets je koncept, který se vztahuje na rychlé, cenově a časově nenáročné projekty s jasně vymezenými hranicemi a cíli. Měly by být realizovány v řádu hodin, ne měsíců, a měly by mít potenciál pro vysoký návrat investic. A co konkrétního si pod tím představit?

Co může být malá sázka?

 • Máte blog – začnete na něm prodávat pdf, které do té doby bylo ZDARMA.
 • Máte Instagram – začnete nabízet své služby v podobě konzultací.
 • Umíte fotit a upravovat fotky – vytvoříte vlastní presety a nabídnete je na prodej.
 • Zkusíte Amazon Influencer program – začnete natáčet video recenze a vydělávat 3-5 % na provizi.

Na internetu se jimi proslavil nejvíce Daniel Vassallo, který na nich vydělal už miliony korun a má dnes kolem sebe komunitu, které pomáhá rozvíjet jejich vlastní Small Bets.

O Small Bets často mluvíme na našem Patreonu. 🚀

36 tipů, jak si vydělat peníze online na internetu

Způsobů, jak vydělávat online, existují tisíce. My se budeme věnovat hlavně těm, které jsme vyzkoušeli nebo je známe z praxe od kamarádů a kolegů. Rozdělíme je do několika kategorií.

 • Freelancing a konzultace,
 • prodej digitálního obsahu a produktů,
 • vydělávání blogem: Affiliate marketing a monetizace obsahu,
 • vydělávání přes sociální sítě,
 • e-commerce a dropshipping,
 • investování a kryptoměny,
 • aplikace a klikání (a proč se na to vyprdnout).

Freelancing – jak se stát freelancerem

Freelancing, koučink a online konzultace patří asi k nejrozšířenějším způsobům, jak si vydělat online. S Lukášem jsme začínali jako freelanceři, je to také jedna z nejoblíbenějších forem online práce, která nabízí flexibilitu, svobodu a možnost využít své specifické dovednosti k získání příjmů. A teď – co je to vlastně freelancing?

 • Co je freelancing? Freelancing znamená pracovat jako nezávislý profesionál – na volné noze – ne jako zaměstnanec u konkrétní společnosti. Freelanceři často pracují na projektové bázi a mají několik klientů najednou. Jeden z hlavních rozdílů mezi freelancingem a tradiční zaměstnaností je flexibilita – freelanceři si mohou často vybrat, kdy a odkud budou pracovat.
 • Kdo může být freelancer? Téměř kdokoli s konkrétními dovednostmi nebo odborností může být freelancer. Mezi běžné freelance profese patří copywriting, grafický design, programování, digitální marketing, překlady, poradenství a mnoho dalších. Pokud nemáte specifické dovednosti, které byste mohli nabídnout, můžete se také stát virtuálním asistentem nebo asistentkou.
vydělávání peněz na internetu a vydělávání online

Nejčastější způsoby vydělávání online jako freelancer

Jako freelancer se můžete zaměřit na širokou škálu oblastí včetně (ale nejen) online marketingu (správa sociálních sítí, PPC reklamy, FB reklamy, e-mailing, tvorba obsahu, SEO), copywritingu, tvoření grafiky, programování nebo korektury textů.

Můžete ale pracovat i jako virtuální asistent, ilustrátor, UX designer nebo nabízet své služby v oblasti namlouvání videí a tvorby podcastů na míru. Pojďme se na některé z profesí podívat podrobně a jak s nimi začít.

Marketingový specialista

Mezi nejčastější freelancery a digitální nomády patří specialisti na marketing – od SEO přes PPC reklamy až po správu sociálních sítí. No jo, ale co když nic z toho neumíte, ale chtěli byste se prosadit v tomto oboru?

Ukažte, co umíte na svých projektech. Vybudujte si blog, na kterém se naučíte základy SEO a affiliate marketingu nebo si založte Youtube či TikTok kanál či Instagram. Potom můžete začít své služby nabízet po známých a postupně si tak budovat jméno.

Navíc si s těmito kanály můžete také vydělávat zajímavé peníze. Přečtěte si, jak nám blog vydělal už víc jak milion.

Vzdělávejte se. Zajímavé a velmi levné kurzy ohledně FB reklamy nebo TikToku nabízí například platforma Kurzeo. Recenzi na jejich kurzy najdete tady.

Grafika, ilustrace a programování

Naučte se programovat a jako freelancer se určitě uživíte. V této oblasti vám bohužel příliš neporadíme, ale stejně jako v případě marketingu doporučuji začít nějakým vlastním projektem, který můžete prezentovat dál.

Grafiku dnes může dělat každý. Pokud si nevěříte na Photoshop a InDesign, začněte experimentovat s Canvou. Mimochodem, naprosto boží kurz na Canvu je na platformě Kurzeo. Je v něm opravdu vše.

Umíte ilustrovat? Ilustrátorství je další práce, kterou můžete dělat odkudkoliv. Stačí si nahodit prezentační web, sociální sítě a začít shánět první klienty.

Ilustrátor deskových her Jiří Kůs
Digitální ilustrace od ilustrátora deskových her Jiřího Kůse
Copywriting a překlady – můžete si pomoct umělou inteligencí

Rádi píšete nebo se chcete časem prosadit v online marketingu? Začněte jako copywriteři. Dobrý markeťák musí umět psát. Jak napsat dokonalý článek najdete u nás v komunitě na Patreonu, navíc si můžete pomáhat i umělou inteligencí.

Články pak lze prodávat například na copywriting.cz. Přes tuto stránku máte ověřený výdělek na internetu.

Dalším způsobem, jak se živit jednoduše online jsou i překlady. Navíc pro překlady do angličtiny lze efektivně využívat například ChatGPT takže nemusíte být vystudovaný překladatel, abyste podávali skvělé výkony. Občas ale píše kraviny, takže bez znalosti cizího jazyka tento způsob výdělku nedoporučujeme. ☺️

Pokud se chcete věnovat copywritingu, měli byste umět psát všemi deseti, jednoduše se to naučíte pomocí kurzu Psaní hravě, mně stačily čtyři dny.

psaní článků za peníze
Korektury

Ovládáte perfektně češtinu a jste tak trochu grammar nazi? Můžete se zkusit živit jako korektoři. Korektoři jsou odborníci na kontrolu gramatiky, pravopisu a stylistiky textů. Jako freelanceři nejčastěji budete kontrolovat weby, e-booky, články ale i akademické texty, knihy a další publikace. Korektory shání velmi často i vysokoškolští studenti při psaní bakalářských a diplomových prací.

Účetní online

Dobrá účetní je nad zlato a těžko se hledá. Pokud rozumíte účetnictví a baví vás, tak tato profese se dá dělat online a může být i velmi dobře placená. Obzvlášť, pokud se naučíte procesy automatizovat a budete své klienty vést k větší digitalizaci a práci s AI.

Ještě lépe placení jsou pak finanční poradci. Ano, i ti mohou z velké části pracovat online a na dálku.

Jak získávat klienty na vydělávání přes internet?

Zaujal vás freelancing, ale nevíte, kde začít? Pojďme se podívat, jak se můžete zviditelnit a získat klienty.

 1. Vytvořte si portfolio: Portfolio prezentuje vaši práci potenciálním klientům a dokazuje vaše dovednosti. Může to být webová stránka nebo blog, kde sdílíte příklady své práce. Pokud začínáte, prezentujete své vlastní projekty!
 2. Zaregistrujte se Na volné noze: Pokud cílíte na české klienty, zaregistrujte se Na volné noze. Opravdu to stojí za ty peníze. Přes Navolnenoze.cz jsme získali polovinu našich prvních klientů a museli jsme si registraci časem zrušit, protože nám chodilo více poptávek, než jsme byli schopni odbavit. Pro zahraničí zakázky využijte platformy jako je Upwork nebo Fiverr.
 3. Networking: Vztahy jsou ve freelancingu klíčové. Všechny naše nové klienty nyní získáváme na doporučení. Networking může zahrnovat účast na konferencích a akcích, být aktivní v komunitách na Twitteru a relevantních FB skupinách a fórech. Najděte si na sociálních sítích lidi, které dělají stejnou práci, jako chcete dělat vy a komunikujte s nimi.
 4. Sociální sítě a osobní branding: Základem úspěchu je osobní branding. Kromě hezky zpracovaného portfolia byste měli mít i optimalizovaný Linkedin a aktivní profily na relevantních sociálních sítích.
 5. Doporučení a reference: Spokojení klienti vás mohou doporučit ostatním, což je jedním z nejúčinnějších způsobů, jak získat nové zakázky. My takto dostáváme desítky poptávek po naší ročně a to nijak aktivně svou práci nepropagujeme.

Online poradenství a coaching

Máte vysokou odbornost v marketingu, účetnictví nebo jste psycholog? Vybudovali jste už několik firem nebo jste dlouho řídili finance? Ať už jste odborníkem na cokoliv, můžete se stát konzultantem nebo koučem.

V takových případech byste už ale měli mít něco za sebou. Nejdůležitější jsou totiž reference, osobní branding a vaše digitální prezentace. V jakých oblastech se můžete stát konzultantem a osobním koučem:

 • Podnikání,
 • finance,
 • vztahy,
 • kariéra,
 • zdraví.

Jako konzultant nebo kouč můžete nabízet individuální schůzky, skupinové workshopy nebo webináře pomocí online nástrojů, jako je Zoom nebo Skype.

Osobní rozvoj a life coaching

Najít dobrého osobního kouče může změnit váš život. Mnoho lidí hledá cesty, jak se stát lepšími verzemi sebe samých, jak zlepšit a zkvalitnit svůj život.

Jako life coach pomáháte klientům určit a dosáhnout svých osobních cílů, ať už je to zlepšení sebevědomí, zvládání stresu, zlepšení komunikačních dovedností nebo dosažení work-life balance.

Fitness, zdraví a wellness coaching

V dnešní uspěchané době lidé stále více dbají na své zdraví a wellness. Jako fitness nebo wellness kouč můžete klientům pomoci s jejich stravovacími návyky, cvičením, zvládáním stresu a dalšími aspekty zdravého životního stylu.

Nemusí to být jen o cvičení, ale lidé se živí například i tím, že vám doporučí, jaké mít doma osvětlení, aby se vám lépe spalo.

Kariérní poradenství a koučování

Kariérní poradenství a koučování je čím dál populárnější v zahraničí. Jako kariérní kouč pomáháte lidem identifikovat profesní cíle, navrhujete jim akční plány a pomáháte jim dosáhnout jejich kariérních snů. To může zahrnovat přípravu na pohovory, psaní životopisu nebo pomoc při změně kariéry.

Koučování v oblasti financí a podnikání

V Česku je extrémně populární koučování v oblasti financí a podnikání. Tito koučové vám většinou garantují, že když je budete následovat tak za určité období vám pomohou vybudovat vydělávající byznys a dosáhnete finančního úspěchu. Hodně se zde skloňují tzv. high-ticket nabídky (= prodej svých služeb za velký balík peněz).

Učení jazyků online a doučování

Velmi rozšířený je také koučink v oblasti vzdělávání, konkrétně učení jazyků online. Můžete ale i online doučovat nebo lidi vzdělávat ve svém oboru, ať už je to marketing, grafika nebo programování.

Jak se prosadit jako kouč a konzultant?

Pokud se chcete prosadit jako kouč a konzultant, měli byste začít budovat svůj osobní branding. Velmi důležité jsou nejen sociální sítě a to konkrétně Instagram nebo v některých případech i Twitter, ale i osobní blog.

Osobní blog by měl sloužit jako prezentační stránka, která ukazuje nejen ceny a vaše služby, ale i to, že svému oboru rozumíme. Jak?

Založte si na svém webu blog a publikujte na něm kvalitní obsah z vašeho oboru. Nezapomeňte pak uplatnit SEO základy, ať vás skrz váš obsah dohledají další potenciální klienti.

Virtuální asistent

Umíte dobře komunikovat a máte organizační schopnosti? Staňte se virtuální asistentem / asistentkou. Poskytujte administrativní služby pro klienty z pohodlí vašeho domova. Můžete pracovat jako virtuální asistent pro jednotlivce nebo i pro firmy (například e-shopy).

SEO specialisti

Prodej digitálního obsahu a produktů

Digitální obsah je naprosto skvělý, proč? Jak ho jednou vytvoříte, už nemáte téměř žádné další náklady. Pojďme se nyní podívat, co všechno může být digitálním produktem.

Co je to digitální produkt?

Digitální obsah je jakýkoliv obsah, který existuje ve formě digitálních dat. To zahrnuje například: E-knihy, online kurzy, hudební stopy, fotografie či videa. Ale mohou to být i presety pro Lightroom či prompty pro ChatGPT.

Ebooky a online kurzy

Vytváření a prodej ebooků a online kurzů je oblíbený způsob, jak sdílet své znalosti s ostatními a ještě si na tom vydělat peníze. Online kurzy můžete udělat opravdu na všechno:

 • Osobní rozvoj a vztahy,
 • vaření,
 • učení cizích jazyků,
 • online marketing,
 • programování,
 • zahradničení (stříhání stromů, sázení),
 • psychologie (psychologie ovlivňování atd.),
 • péče o vlasy, pleť, nehty… prostě cokoliv.

TIP: Jednoduchý prodejní formulář pro digitální produkty nabízí například Simpleshop, který podporuje oblíbené blogové platformy jako WordPress nebo MioWeb.

Hudba, fotografie a videa

Pokud jste kreativní duše, můžete svou hudbu, fotografie nebo videa prodávat na platformách jako je Shutterstock, Adobe Stock, SoundCloud nebo Spotify. Právě prodej fotografií mi vydělal za roky už několik stovek tisíc. A to se tomu téměř nevěnuji.

Prodej domén

Velmi zajímavý způsob vydělávání online je i prodej domén. Můžete odchytávat například expirované domény (majitelům vypršela platnost) nebo sledovat trendy a kupovat si domény, které by mohly být v budoucnu žádané.

Pokud by se vám například podařilo odchytit doménu velké zahraniční značky, která bude chtít proniknout na český trh, je možné, že byste za ní mohli utržit i desítky tisíc dolarů.

Vydělávání blogem, affiliate marketing a monezitace obsahu

Naším blogem jsme vydělali už víc jak jeden milion korun a sdílíme to s naší komunitou na Patreonu. Známe blogery, kteří si obsahovými blogy vydělávají ale i stovky tisíc měsíčně. Pojďme se podívat, jak na to.

🚨 Připojte se do naší Blogové výzvy! Od září 2023 do března 2024 probíhá velká výzva na našem Patreonu, kde vás učíme tvořit vydělávající blogy od A do Z. Není pozdě se připojit. Více zde.

Affiliate Marketing

Affiliate marketing je forma online marketingu, která umožňuje vydělávat přes svůj blog, webové stránky, sociální sítě nebo mailing. Tento způsob vydělávání nevyžaduje žádné speciální dovednosti nebo vzdělání.

Aby byl úspěch v affiliate marketingu zajištěn, je důležité pečlivě vybírat produkty a partnery, se kterými budete spolupracovat. Podrobný návod, jak na affiliate marketing jsme sepsali pro naši komunitu.

Google adsense

Pokud se naučíte základy SEO, dokážete na svůj web přivádět návštěvníky a můžete na web umisťovat reklamy.

PR články a sponzorované články

Když vybudujete úspěšný blog, firmy, které rozumí obsahovému marketingu a SEO, vám budou chtít platit za to, že na svůj web umístíte odkaz na jejich stránky nebo rovnou sponzorovaný obsah. Je to vlastně podobné, jako když firmy platí influencerovi za reklamu na sociálních sítích.

Monetizace obsahu na blogu

Na vlastním blogu také můžete prodávat své produkty. Můžou to být fyzické produkty (kuchařky) nebo online produkty (e-booky, kurzy), ale dokonce i služby. U nás si například můžete zakoupit mapy, různé checklisty, prompty pro chatGPT nebo šablony pro správu sociálních sítí.

Vydělávání peněz na sociálních sítích

Na sociálních sítích můžete vydělávat různými způsoby. Nejčastěji lidé vydělávají tím, že s nimi spolupracují značky, ale můžete přes ně prodávat i své produkty a služby.

Vydělávání na Instagramu
Vydělávání na Instagramu

Vydělávání peněz na Instagramu

Na vydělávání na Instagramu máme podrobný článek, který doporučujeme k pročtení. Fajn je, že na Instagramu můžete vydělávat už od několika tisíc sledujících.

Jak vydělávat na YouTube a TikToku

Pokud rádi tvoříte videa, pak byste kromě Instagramu měli zvážit i YouTube a TikTok. Na to, jak být úspěšný na TikToku má velmi dobrý kurz platforma Kurzeo.

Vydělávání na YouTube: Co je třeba vědět

YouTube poskytuje nejen platformu pro sdílení obsahu, ale také jedinečnou příležitost pro tvůrce obsahu vydělat peníze. Základním předpokladem je vstup do Partnerského programu YouTube. Každý Youtube kanál před vstupem do programu projde kontrolou a musí průběžně dodržovat zásady YouTube.

Jakmile se stanete členem Partnerského programu, můžete začít vydělávat. Jak?

 1. Výnosy z reklam: Pokud na svém Youtube kanálu povolíte reklamy, získáváte z nich finanční podíl. Toto je nejčastější způsob výdělku na Youtube, pokud nepočítáme spolupráce s firmami.
 2. Nákupy: Pomocí partnerského programu Nákupy YouTube můžete prodávat vlastní produkty nebo produkty třetích stran.
 3. Výnosy ze služby YouTube Premium: Když váš obsah sledují předplatitelé služby YouTube Premium, získáváte část z jejich předplatného.
 4. Členství v kanálu: Na Youtube lze také zavést členský poplatek za prémiový obsah. Například pokud byste byli fitness trenéři, můžete udělat seriál videí o hubnutí, který uvidí jen předplatitelé.
Jak vydělávat na Youtube a TikToku
Jak vydělávat na TikToku

Pokud patříte k milovníkům TikToku a věříte si, že budete úspěšní (nebo jste právě dokončili skvělý kurz o TikToku na Kurzeo), níže najdete způsoby, jak vydělávat TikTokem.

 • TikTok Creativity Program

Tvůrci s velkým počtem (nad 10 000) sledujících mohou využít TikTok Creativity Program k vydělávání peněz. TikTok vyplácí tvůrcům na základě počtu zhlédnutí jejich videí, takže čím více sledujících a zhlédnutí máte, tím více můžete vydělat.

 • Živé vysílání a virtuální dary

TikTok umožňuje svým uživatelům vysílat živé streamy a přijímat od svých sledujících „virtuální dary“. Tyto dary lze pak převést na peníze. Všechno stojí ale na předpokladu, že máte vybudovanou komunitu sledujících.

 • Partnerství a sponzorství

I na TikToku se můžete stát influencerem a spolupracovat se značkami. Bohužel zatím influenceři na TikToku nejsou většinou tak dobře placení jako ti na Youtube nebo Instagramu, a to zejména proto, že řada značek nemá na TikToku cílovou skupinu. To se ale postupně mění.

Členské platformy (Patreon, HeroHero, Pickey, Only Fans)

Pokud už máte dostatečné jméno na sociálních sítích, můžete začít tvořit prémiový obsah na platformách, kam mají lidé přístup jen pokud si platí členství, to může stát od několika desítek korun až po tisíce měsíčně. Mezi tyto platformy patří Patreon, HeroHero, Pickey a nebo OnlyFans.

Jak má vypadat prémiový obsah

My například na náš Patreon sdílíme, kolik přesně a z čeho vyděláváme blogem, učíme lidi taktiky, jak efektivně používat umělou inteligenci a také naše nejlepší triky z online marketingu. Prémiový obsah ale může vypadat různě.

Někdo sdílí například tipy na investice do zajímavých a levných nemovitostí po celém světě, jiní zas tipy na investování obecně. Najdete tam ale i umělce (například Ewu Farnou), kteří sdílí pro své věrnější fanoušky jiný obsah než na sociálních sítích.

Na OnlyFans jsou často hezké holky, které tam dávají za poplatek své nahé nebo polonahé fotky. HeroHero je v Česku oblíbená platforma u influencerů, kteří na ní většinou sdílí intimnější věci (porod, sexuální život atd.), zkrátka témata pro všechny zvědavce.

E-commerce a dropshipping

Nejoblíbenější způsob vydělávání online je založit si vlastní e-shop s fyzickými produkty. Nemusíte si ale nutně vyrábět vlastní produkty ani je držet skladem. Prodávat můžete pomocí tzv. dropshippingu nebo přes Amazon.

E-shop a dropshipping

Pokud si věříte, že byste dokázali vybudovat fungující e-shop, ale nechcete držet zboží skladem, můžete se věnovat tzv. dropshippingu. To znamená, že když vám přijde objednávka, zadáte ji dodavateli zboží, odkud rovnou odejde zákazníkovi. To vše může fungovat zcela automaticky a vy se tak můžete soustředit pouze na prodej zboží.

Prodej přes Amazon

Amazon je jeden z největších internetových marketplaců na světě, který nabízí možnosti vydělávání peněz na internetu. Opět nemusíte prodávat vlastní zboží, ale můžete se stát pouze distributorem značek a sklad a logistiku nechat na Amazonu.

Prodej na Amazonu má ale svá pravidla a marketing zde funguje trochu jinak, proto ne každý je úspěšný. Pokud byste se chtěli vydat tímto směrem, doporučujeme si důkladně nastudovat pravidla a nejlépe i najít kurz o prodávání na Amazonu.

Amazon má navíc nový program, který vám může vydělávat i bez toho, abyste něco přidávali. Cože? Ano, přesně tak. Stačí tvořit video recenze k produktům, a pokud si přes vaší recenzi lidé koupí produkt, dostanete provizi.

investování - vybuduj si pasivní příjem

Investování zvládne každý

Investování může být lehčí, než si myslíte, stačí si vybrat způsob, který vám bude vyhovovat. Investování je pro každého a není to jen o nakupování akcií. Investování je skvělým způsobem, jak si zajistit svůj pasivní příjem.

Pokud s investicemi chcete začít, ale nechcete se do toho příliš ponořit, doporučujeme platformu Portu, kde si můžete nastavit automatickou strategie. To jsem zvládla i já, takže to zvládnete taky. Pokud vás zajímají investice, přečtěte si článek od Lukáše Jak investovat. Nyní se pojďme podívat na to, do čeho všeho lze investovat.

Nejméně zajímavé je stavební spoření

Stavební spoření je v České republice velmi oblíbeným investičním produktem, ale není příliš zajímavé. Je to sice lepší než nic….ale čtěte raději dál.

Chcete i tak vědět jak funguje? Funguje jako hybrid spořicího účtu s tím rozdílem, že stát vám ročně přispívá 2.000 Kč.

Tento produkt je vhodný pro ty, kteří si plánují pořídit hypotéku v horizontu 6–7 let. Po odečtení všech poplatků se můžete těšit na průměrnou návratnost okolo 3-4 % ročně.

Spořicí účet

Spořicí účet je další klasický finanční produkt, který snad máme každý. Je to místo, kde můžete ukládat své finanční rezervy. Ačkoliv vám spořicí účet nezajistí ochranu před inflací, poskytuje bezpečné místo pro ukládání vašich peněz.

Doplňkové penzijní spoření

Doplňkové penzijní spoření je další možností, jak si šetřit na důchod. Stejně jako u stavebního spoření, stát vám každý měsíc přispívá až 230 Kč. Navíc vám může přispívat i váš zaměstnavatel, a to bez daně. Doplňkové penzijní spoření je tedy zvláště zajímavé, pokud dostáváte příspěvky od zaměstnavatele. Bez těchto příspěvků je atraktivita tohoto produktu dost mizivá.

Akcie, dluhopisy a investiční fondy

Pokud jste připraveni rozšířit své investiční portfolio, můžete zvážit akcie, dluhopisy a investiční fondy. Akcie můžete nakoupit na důvěryhodné platformě Degiro a nebo ještě jednodušeji pomocí karty Revolut.

Na Degiru a Portu můžete investovat například do ETF (Exchange Traded Funds), které kopírují vývoj předem daného trhu, sektoru nebo skupiny firem, což vám umožňuje vydělat peníze podle toho, jak se tito aktéři na trhu chovají.

Můžete si vybrat různé ETF fondy, jako jsou fondy reflektující cenu největších amerických společností (S&P 500), technologických firem (NASDAQ), nebo kopírující německou ekonomiku (DAX).

Investování do nemovitostí

Nemovitosti jsou skvělým způsobem investice, pokud nás sledujete na Patreonu, víte, že momentálně hledáme vysněný domeček na investici v Portugalsku. Nemusíte ale investovat jen v zahraničí (momentálně je asi nejpopulárnější Španělsko a Albánie), ale i v Česku.

Investice může být do domů a bytů na krátkodobý či dlouhodobý pronájem nebo do komerčních nemovitostí. Nemáte na celou nemovitost? Nevadí, můžete investovat do nemovitostí i pomocí platformy Upvest skrze různé typy úvěrů.

Kryptoměny

Kryptoměny už nejsou jen Bitcoin a Ethereum, dnes je to rychle se rozvinující svět, kde můžete kupovat NFT, půjčovat peníze lidem i firmám a investovat. Ti, co proniknou vskutku velmi hluboko, si doslova klikáním a převáděním peněz sem a tam dokážou vydělat i stovky dolarů. Jako zdroj informací doporučujeme Bankless.

Přehled kryptoměnových burz najdete zde.

P2P půjčky – lidé půjčují lidem

P2P je zkratka Peer-to-peer a znamená to jen to, že jeden člověk půjčuje druhému člověku (nebo úvěrové společnosti) za úrok. Výnosnost se pohybuje mezi 5 % a 20 %.

A víte co je skvělé? Měsíčně se vám připisují na účet platformy úroky a část jistiny (splátka) a tuto částku můžete hned půjčit znovu (nebo si ji vybrat).

Nejraději máme platformu Mintos, ale můžete zkusit i český Bondster, Robocash a Swaper. Více o P2P půjčkách si přečtěte zde.

Jak vydělat peníze na internetu pomocí aplikací – klikačky

Pokud hledáte jen rychlý a malý výdělek, můžete zkusit populární klikačky, kde si nějaké drobné vyděláte téměř ihned. Pozor, často je to ztráta času. Není to tedy způsob dlouhodobého a velkého výdělku, ale je to jednoduché a rychlé. Ale fakt za drobné.

Existuje například aplikace Poll Pay nebo iPoll, které jsou dělané na průzkum trhu. Osobně bych se klikačkám vyhnula. 🙂

OSVČ a daně

Vybrali jste si jeden ze způsobu výdělků? Nezapomeňte na to, že soustavná práce vedoucí k výdělku je výdělečná činnost a je potřeba si založit živnost. Ze začátku můžete podnikat i při zaměstnání. Pozor si však dejte na daně a účetnictví. Podrobný článek o tom najdete zde.

Často kladené otázky

Jak okamžitě vydělat na internetu?

Okamžitý výdělek na internetu je možný například přes prodej článků na copywriting.cz. Stačí odpovědět na poptávku a začít psát.

Jaké jsou aplikace na vydělávání peněz?

Peníze lze vydělávat například přes aplikace iPoll, personalizovanou aplikaci pro průzkum trhu, která vám umožňuje vydělávat peníze prostřednictvím průzkumů trhu.

Jak vydělat peníze za klikání?

Existují aplikace na vyplňování průzkumů, názorů na aplikace a hry.

Jak si vydělat peníze online?

Peníze online si můžete vydělat na sociálních sítích, freelancingem, prodejem online obsahu ale i investováním.

Jak vydělat 5000 denně?

Napsat 5-10 článků dle počtu slov, prodejem desítek fotek nebo vytvořením videa na zakázku či získáním 10 odběratelů za jeden den na OnlyFans při poplatku 500 Kč / měsíc.

Jak vydělat 1000 Kč za den?

Vydělat 1000 Kč za den si můžete například jako copywriter při napsání 1-3 článků.

Jak vydělat peníze na internetu bez investice?

Vydělat peníze na internetu bez příliš velké časové a peněžní investice můžete například pomocí tzv. malých sázek (small bets)

Související články

Okomentovat

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zde se nacházíte

Finance a investiceJak vydělat peníze online na internetu v roce

O autorovi

Lucie Konečná
Lucie Konečnáhttps://www.lkmedia.cz
Cestování miluji úplně od útlého dětství, v naší rodině koluje i historka, že až na své první cestě do zahraničí jsem začala spát celou noc. 😁 Procestovala jsem už víc jak 40 zemí, žila jsem v Kanadě i Mexiku a mým snem je nyní domek v Portugalsku. Živím se online marketingem, miluji knihy, věnuji se ale i hodně sportu, zdravému životnímu stylu a zajímá mě vše kolem spánku. Jsem také provozní ředitelka nanoSPACE.

Nejnovější články na blogu