...

Revolut karta recenze: zkušenosti dlouhodobého uživatele 2024

Kartu Revolut používám od roku 2016, utratil jsem s ní více než 1 000 000 Kč a stále je to moje nejoblíbenější platební karta na cesty. Mnohokrát jsem vyzkoušel všechny funkce a znám její výhody i nevýhody – většinu jsem si vyzkoušel v praxi.

Na Revolut mi chodí pravidelně peníze z různých koutů světa, používám jí na platby v zahraničí, výběry z pochybných bankomatů, na investování i posílání peněz kamarádům.

Přes můj odkaz můžete získat Revolut kartu s Premium tarifem na 3 měsíce zdarma. Nic neriskujete a všechny funkce si můžete nezávazně vyzkoušet. Po uplynutí 3 měsíců můžete přejít na neplacenou verzi. 😊 Potřebujete více informací? Tak čtěte dále, o Revolutce se dozvíte úplně všechno.

Obsah článku

Co je Revolut

Revolut je fintech společnost z Velké Británie, která v rámci své mobilní aplikace umožňuje vedení multiměnového účtu napojeného na platební kartu. Peníze lze v rámci účtu libovolně směňovat za mezibankovní kurzy, platby kartou v zahraničí jsou bez poplatků a vždy probíhají v místní měně.

V ČR Revolutku využívá přes 600 000 lidí (zdroj).

Netratíte tak na nevýhodném kurzu jako u tuzemských bank. Peníze lze jednoduše dobíjet z českého účtu nebo platební kartou a aplikace nabízí v závislosti na zvoleném tarifu celou řadu dalších funkcí, jako je:

 • Rozpočtování – nastavení měsíčního limitu na kategorie
 • Rozpoznávání typu útrat a řazení do kategorií
 • Odkládání ‚‚drobných’’, zaokrouhlování placené částky a spoření
 • Výplata úroku za to, že na Revolut máte peníze (Savings)
 • Okamžité notifikace na telefonu o proběhlých platbách
 • Spoření do kryptoměn (BTC, LTC, ETH, XRP, BCH)
 • Virtuální platební kartu pro on-line platby
 • Cestovní zdravotní pojištění
 • Pojištění elektronických zařízení
 • Výběry z bankomatu
 • Obchodování s akciemi a kryptoměnami
 • Přístup do letištních salónků.

Revolut 10

Revolut, založený v roce 2015 jako jednoduchá aplikace pro převod měn, se postupně rozrostl o další funkce jako obchodování s akciemi a kryptoměnami a nabídku cestovního pojištění.

S rostoucí komplexností aplikace se však snížila její přehlednost, což Revolut nyní (v listopadu 2023) řeší novou aktualizací, Revolut 10.

Tato aktualizace usiluje o zjednodušení uživatelského rozhraní a nabízí personalizaci domovské obrazovky. Cílem je, aby Revolut sloužil jako primární účet uživatelů.

V následující recenzi jsou ukázky obrazovat ještě ze staré verze aplikace – nechám to tak, dokud Revolut nedá vědět, že už všem uživatelům v Česku přepnul Revolut na nový design.

Jak začít s Revolut

Pro založení účtu nemusíte nikam chodit. Stačí si stáhnout mobilní aplikaci (iOS nebo Android) a vyplnit registrační údaje. Co bude Revolut při registraci požadovat?

 • Jméno a bydliště
 • Telefonní číslo
 • Občanský průkaz nebo pas (nutnost kvůli ochraně proti praní špinavých peněz)
 • Selfie s dokladem (můžete pořídit přímo v aplikaci)

Registrace je hotová za chvilku. Ačkoliv doklady ověřují v Revolutu ručně, netrvá to více jak pár minut a okamžitě si můžete zažádat o zaslání platební karty na libovolnou adresu.

Během objednávání karty si rovnou nastavíte PIN. Virtuální karta, kterou můžete použít pro placení on-line, je k dispozici prakticky ihned. Jednotlivé měnové účty si pak v aplikaci můžete otevírat a zavírat podle potřeby, vše bez poplatků.

Revolut login

Do Revolutu se přihlásíte pouze přes mobilní aplikaci.

Jak vypadá aplikace Revolut

Revolut funguje pouze na mobilním telefonu. Aplikace je kompletně v češtině a je velmi přehledná. Hned na úvodní stránce si můžete pohodlně přepínat mezi jednotlivými měnami, případně je mezi sebou převádět. U každé měny vidíte seznam proběhlých transakcí a jejich zařazení do kategorií.

Vzhled aplikace Revolut
Vzhled aplikace Revolut

Platby v zahraničí bez poplatků (když víte, jak na to)

V porovnání se svými konkurenty vychází Revolut v rámci likvidních měn jako poskytovatel těch nejlepších kurzů. Převod do jiné měny probíhá okamžitě a za mezibankovní sazby. Nejlépe vychází proto, že si většinou neúčtuje poplatky.

Příklad: Chystáte se do Maroka a chcete tam platit platební kartou? Stačí si do Revolut karty nahrát české koruny, během 10 sekund si otevřít MAD (marocký dolar) účet a koruny okamžitě proměnit na MAD. Pak už můžete bez obav pípat s kartou kdekoliv po Maroku. Karta bude odečítat platby z vašeho MAD účtu.

Poplatky za směnu v nestandartní situaci

 • Horší je to v případě, kdy se rozhodnete provést směnu mimo obchodní čas forexového trhu (např. o víkendu). V závislosti na dané měně si Revolut naúčtuje 0,5 až 2 % z transakce jako ochranu proti rozdílu kurzu, který může nastat po znovuotevření trhů po víkendu. Revolut vám totiž vydá měnu okamžitě, ale sám ji nakoupí až v pondělí.
 • 0,5 % poplatek zaplatíte také za každou směnu, která přesahuje měsíční limit na měnové konverze, který bez prémiového tarifu činí 120 000 Kč.
Dobití účtu na Revolut
Dobití účtu na Revolut

Karta Revolut a měnové účty jsou zdarma

Virtuální karta a měnové účty jsou vždy dostupné zdarma. V domácích i zahraničních obchodech a e-shopech můžete platit naprosto bez obav z nevýhodného kurzu. Pokud zrovna nemáte dostatečný zůstatek v dané měně, Revolut si umí vzít prostředky z jiné měny a směnu provést za aktuální mezibankovní kurz.

Fyzická platební karta stojí 99 Kč, ale s využitím mé pozvánky ji máte zdarma.

Další funkce Revolutu, které stojí za zmínku

 • Trezor Vault – Můžete si zapnout zaokrouhlování plateb a přebytek ukládat do spořícího trezoru. Do trezoru lze odesílat peníze i pravidelně každý měsíc a dokonce přebytečné drobné převádět na kryptoměny. Díky evropské bankovní licenci by měl trezor brzy nabízet i úročení vkladů.
 • Rozdělení plateb – Funkce Rodělit fakturu umožňuje dělit náklady mezi více uživatelů Revolutu. S kamarády si tak můžete přímo na cestě dělit náklady a není potřeba vést evidenci o tom, kdo kolik zaplatil.
 • Přijímání plateb přes odkaz – Prostřednictvím vygenerovaného odkazu vám může kdokoliv zaslat peníze na Revolut, aniž by potřeboval mít vlastní Revolut účet.
 • Jednorázové virtuální karty – v placených tarifech jsou k dispozici jednorázové platební karty, které jsou nejbezpečnější variantou pro platbu na neověřených e-shopech.
 • Nákup akcií a dokonce bez poplatků (prvních 100 obchodů) v rámci tarifu Metal
 • Turbo převody v 35 měnách do jakékoliv banky na světě (do 24 hodin)
 • Cashback až 1 % za provedené platby v rámci tarifu Metal
 • Revolut subscriptions – v placených tarifech vám Revolut dává předplatné několika aplikací zdarma

Porovnání plánů Revolut: jejich výhody

Revolutka je v základu úplně zdarma, ale pokud hodně cestujete, nebo určité funkce využíváte hodně, možná se vám vyplatí investovat do jednoho z lepších tarifů.

Revolut Standard

Standardní plán je zdarma a nabízí všechny základní funkce, jen v mírně omezeném režimu. Máte možnost zřídit jeden účet pro osobu mladší 18 let a bezplatně vybírat do 200 EUR měsíčně.

Revolut Plus

Plus plán zahrnuje výhody jako bezplatné doručení karty, lepší zákaznickou podporu, a pojištění proti krádeži karty. Umožňuje vést dva účty pro osoby mladší 18 let.

Revolut Premium

Premium plán poskytuje slevy na mezinárodní převody, lepší limity pro výběry, a nižší poplatky za investice. Nabízí cestovní výhody jako pojištění a přístup do letištních salonků. Můžete mít dva účty pro mladší 18 let.

Revolut Metal

Metal plán nabízí exkluzivní kovovou kartu s cashbackem, větší slevy na mezinárodní převody a vyšší limity. Umožňuje zřídit až pět účtů pro mladší 18 let a vstup do letištních salonků pro vás a tři další osoby.

Revolut Ultra

Ultra plán je určen pro náročné klienty s platinovou kartou a cashbackem, osvobozením od poplatků za mezinárodní převody a výhodnějšími podmínkami pro investice. Nabízí telefonickou zákaznickou podporu a neomezený přístup do letištních salonků. Můžete vést až pět účtů pro mladší 18 let.

Kompletní přehled výhod jednotlivých tarifů

Zde je kompletní tabulka všech rozdílů mezi jednotlivými tarify. Aktualizováno v listopadu 2023.

StandardPlusPremiumMetalUltra
CenaZdarma89,99 Kč/měsíc174,99 Kč/měsíc299,99 Kč/měsíc1 100 Kč/měsíc
Získat Revolut StandardZískat Revolut PlusZískat Revolut PremiumZískat Revolut MetalZískat Revolut Ultra
Každodenní výhody
Beplatný evropský účet
Exkluzivní karta
Cashback u plateb kartou
Prioritní zákaznická podporaChat v aplikaciChat v aplikaciChat v aplikaciVčetně volání
Slevy na mezinárodních poplatcíchSleva 20 %Sleva 40 %Zdarma
Výběry z bankomatů bez poplatků200 EUR/měsíc nebo 5 výběrů200 EUR/měsíc400 EUR/měsíc800 EUR/měsíc55 000 Kč/měs
Partnerské předplatné v ceně
Pojištění na každý den
Revolut ProCashback 0,4 %Cashback 0,4 %Cashback 0,6 %Cashback 0,8 %Cashback 1,2 %
Revolut <181 účet s omezenými funkcemi2 účty s plným přístupem2 účty s plným přístupem5 účtů s plným přístupem5 účtů s plným přístupem
Cestovní výhody
Přístup do letištního salónkuse slevouse slevouneomezeně
Pojištění zrušení cesty a události
Směna měny bez dalších poplatků, po-páLimit 1000 EUR/měsícLimit 1000 EUR/měsícbez omezeníneomezeněneomezeně
Cashback z ubytováníAž do 3%Až do 3%Až do 5%Až do 10%Až do 10%
Celosvětové zdravotní pojištění
Pojištění spoluúčasti při pronájmu auta
Pojištění zimních sportů
Pojištění zavazadel, ztráty, poškození a zpoždění
Pojištění osobní odpovědnosti1 mil. CZK ročně1 mil. CZK ročně
Investice
Obchodování s akciemi bez provize1/měsíc3/měsíc5/měsíc10/měsíc10/měsíc
Burzovní poplatky0,25 %0,25 %0,25 %0,25 %0,12 %
Polatky za směnu kryptoměny1,49 % (min. 29 Kč)1,49 % (min. 29 Kč)0,99 %0,99 %0,49 %
Poplatkek za směnu komodity1,99 % (min. 29 Kč)1,99 % (min. 29 Kč)1,49 % (min. 29 Kč)1,49 %1,49 % (min. 29 Kč)

Revolut Subscriptions – předplatné prémiových aplikací zdarma

Na podzim roku 2023 přidal Revolut zajímavou novinku k tarifům Revolut Plus a výše. V rámci předplatného máte možnost používat mobilní aplikace, které jinak stojí peníze, konkrétně:

 • NordVPN – VPN
 • Freeletics – aplikace na cvičení
 • Sleep Cycle – měření spánku
 • Tinder
 • Picsart
 • Headspace – meditace
 • Financial Times
 • WeWork
 • Headway

Pro aktivaci stačí přejít v menu do Lifestyle a vybrat si aplikaci.

Revolut Pro: Účet pro freelancery

Revolut má poměrně nově (2023) možnost založení účtu Revolut Pro pro freelancery (osoby samostatně výdělečně činn=). Jedná se v podstatě o podnikatelský účet, který žije v appce vedle vašeho osobního účtu – má oddělené finance.

Revolut Pro má hned několik výhod. Tou největší je cashback z každé útraty přes Revolut Pro platební kartu:

 • Revolut Pro Standard Cashback: 0.4 %
 • Revolut Pro Plus Cashback: 0.4 %
 • Revolut Pro Premium Cashback: 0.6 %
 • Revolut Pro Metal Cashback: 0.8 %
 • Revolut Pro Ultra Cashback: 1.2 %

V rámci Revolut Pro můžete v mobilní appce vystavovat faktury, tvořit produkty na prodej a přijímat platby pomocí odkazů, QR kódů, faktur nebo Revolut čtečky platebních karet.

Revolut Business

Revolut nabízí firmám globální účty s následujícími funkcemi:

 • Schopnost držet, přijímat a směňovat více než 30 měn za skutečný mezibankovní směnný kurz
 • Posílat peníze na jiné firemní účty Revolut okamžitě a bez poplatků
 • Předplacené vícejazyčné firemní karty, které umožňují nastavit limity výdajů pro každého zaměstnance a udržovat nízké náklady na směnu měn
 • Integrace účetního softwaru přímo do aplikaci
 • Open API (rozhraní pro programování aplikací) Revolut, které lze použít k automatizaci mezinárodních firemních plateb, posílání plateb klientům nebo zaměstnancům nebo monitorování transakcí

Účet Revolut <18

Revolut nabízí také ‚‚účet <18’’, tedy účet pro děti ve věku 6-17 let. Účet Revolut <18 je propojený s aplikací dospělého a máte tak nad financemi svého dítěte přehled. 😊

Funkce účtu Revolut <18:

 • Karta Revolut <18 a aplikace
 • Sledování kapesného
 • Okamžité upozornění dospělého na uskutečněný výdaj

Pojištění Revolut

Zdravotní pojištění nabízené v obou placených tarifech má stejné parametry. Lze ho využít na maximálně 40denní cesty a pokrývá pohotovostní lékařskou pomoc, evakuaci, repatriaci, i pohotovostní zubní ošetření v zahraničí. Zároveň máte pojištěno zpoždění zavazadel už po čtyřech hodinách, to samé platí i pro zpoždění letadla. Limity pojištění:

 • Pohotovostní lékařské pojištění: 15 000 000 GBP (415 mil. Kč), spoluúčast 75 GBP
 • Pohotovostní zubní ošetření: 300 GBP
 • Zpoždění zavazadel: 320 GBP
 • Zpoždění cesty: 320 GBP (80 GPB za každou celou hodinu zpoždění až do 320 GBP)
 • Poskytovatel pojištění: White Horse Insurance Ireland Ltd.

K nahlédnutí jsem vám z aplikace vytáhl můj souhrn pojistné smlouvy i podmínky a ujednání.

Rozpočtování s aplikací

Díky Revolut máte v jakékoliv chvíli dohled nad rozpočtem. Aplikace umožňuje nastavit si denní a měsíční rozpočet a pokud ho překročíte, aplikace vás upozorní. Po každém zaplacení aplikace zahlásí, kolik jste za daný den utratili a kolik si ještě můžete dovolit. Aplikace pracuje také s rozpočtovými kategoriemi pro nejrůznější věci, od restaurací po potraviny.

Poplatky a limity Revolut

Karta, aplikace, měnové účty, převody i dobíjení peněženky je zdarma. Poplatků má Revolut ovšem celou řadu, nicméně se jim při běžném používání můžete téměř vyhnout.

 • Převod měn mimo hodiny forex trhu stojí 0,5 % z převáděné částky
 • Premium účet stojí 174,99 Kč měsíčně, nebo 1750 Kč ročně (ušetříte 16 %)
 • Metal účet stojí 299,99 Kč měsíčně, nebo 3000 Kč ročně (ušetříte 16 %)
 • Výběr z bankomatu je do 4500 Kč zdarma, nad limit zaplatíte 2 % (u Premium je limit 9000 Kč, u Metal 15 000 Kč)
 • Nakupovat, převádět a směňovat peníze můžete do 120 000 Kč za měsíc, pak je služba zpoplatněna 2 % (u Premium a Metal je neomezená)
 • Turbo transfery stojí bez placeného tarifu 140 Kč
 • Poplatek za zrušení ročního závazku k premium účtu – 2x měsíční poplatek

Kompletní přehled poplatků (i těch méně důležitých) najdete na stránkách Revolutu.

Jak poslat peníze na Revolut

Na Revolut můžete dostat peníze dvěma způsoby.

 • Platební kartou – V aplikaci klikněte na Přidat peníze a vyberte dobití pomocí platební karty. Můžete využít jakoukoliv platební kartu. Dobíjení kartou je bez poplatků a můžete dobít jakoukoliv měnu (samozřejmě i českou korunu).
 • Bankovním převodem – Na Revolut můžete poslat peníze i bankovním převodem. Nelze použít klasický převod a musíte zvolit mezinárodní SEPA platbu.

Zabezpečení platebních karet Revolutu

Oba typy karet Revolut jsou velmi dobře zabezpečené. Aplikace umožňuje karty libovolně zmrazit a to na jakkoliv dlouhou dobu. Tuto funkci využívám u virtuální karty, kterou mám určenou jen pro on-line platby. Kartu si vždy odblokuji jen na moment, kdy se chystám něco zaplatit a po provedení platby ji opět zmrazím.

Dále lze libovolně vypínat NFC (bezkontaktní platby), magnetický pásek, on-line platby a výběry z bankomatu. Výbornou funkcí je také zabezpečení skrze GPS. Pokud máte v telefonu aktivní mobilní data, Revolut si při placení v obchodě během okamžiku zkontroluje, zdali se fyzicky nacházíte v obchodě, kde se karta snaží něco zaplatit. Pokud byste byli jinde, karta platbu nepovolí. Zloděj si tak s ukradenou kartou nic nekoupí.

Zabezpečení Revolut karty
Zabezpečení Revolut karty

Co u Revolutu není zdarma?

Aplikace, měnové účty, virtuální karta i fyzická karta jsou zdarma. Nutnost platit přichází ve chvíli, kdy chcete používat doplňkové služby, nebo se zbavit určitých poplatků. V rámci tarifů Premium a Metal máte navíc k dispozici:

 • Konverze měn a výběry z bankomatu o víkendech bez příplatku
 • Výběr z bankomatu nad základní měsíční limit 4500 Kč bez poplatku
 • Cestovní pojištění
 • Pojištění telefonu
 • Pojištění letů a zavazadel
 • Nákupy akcií

Automatické směny

Revolut umožňuje automatické směny měn při dosažení vámi stanoveného směnného kurzu. Nastavíte si cílovou hodnotu pro vybranou měnu a Revolut ji okamžitě smění po dosažení cíle za aktuální nejlepší možný kurz. Protože se kurz ale neustále mění, může se skutečný kurz použití při směně malinko lišit od vašeho cíle, především kvůli následujícím faktorům:

 • Nízky zůstatek na účtu ve chvíli, kdy se směna chce provést
 • Dosažení limitu 30 automatických směn denně, další skončí automaticky nezdarem
 • Maximální částka směn v kryptoměnách je stanovena na 10 000 EUR za den
 • Pokud se kurz oproti cílové hodnotě změní o více než 0,75 %, směna se neprovede
 • Pokud se kurz kryptoměny oproti cílové hodnotě změní o více než 50 %, směna se neprovede
Automatické směny na Revolut
Ukázka automatické směny

Zákaznická podpora Revolut

Pokud budete mít nějaký problém, Revolut nabízí zákaznickou podporu přímo v aplikaci. Stačí v záložce Řídící panel kliknout na otázník v bublince a kliknout na Chatovat s námi. Nejprve se s vámi bude snažit mluvit robot. Pokud ale chcete přepojit na živou podporu, je to jednoduché. Stačí robotu položit třikrát tu samou (a pokud možno nesmyslnou) otázku. Po třetím pokusu to vzdá a nabídne vám přepojení na opravdového člověka. S tím pak vše vyřídíte do pár minut. Zkušenosti s podporou mám výborné. Několikrát jsem řešil situaci, kdy mi bankomat strhl peníze z účtu i když mi je nevydal. Podpora případ převzala a pak chodily průběžně zprávy o stavu vyřízení.

Podpora Revolut - ukázka komunikace
Ukázka komunikace s podporou

Revolut Savings – získejte úrok za to, že si spoříte

Na podzim roku 2023 spustil Revolut novou službu: Revolut Savings. V rámci Revolutu si kromě trezoru můžete založit i ‚‚spořící účet’’, tzv. Savings účet. Z těchto účtů můžete peníze kdykoliv vybrat, nejsou na nic vázané.

Revolut za vás peníze investuje do fondů peněžních trhů, jednoho z nejkonzervativnějších investičních nástrojů, které hojně využívají například banky. Úroková míra je variabilní, aktuálně se pohybuje od 3 % do 5 % p.a.

Revolut vyplácí úrok každý den, takže si tam můžete peníze uložit třeba i jen na pár dnů nebo týdnů.

Savings najdete v aplikaci na hlavní obrazovce.

Revolut Savings
Revolut Savings

Revolut není vždy nejvýhodnější

Ne vždy je Revolut tou nejlepší volbou. Z naší zkušenosti vychází kurzy na thajské bahty, ukrajinské hřivny a gruzínské lari hůře, než u běžných bank. Kurzy lze kdykoliv zkontrolovat přímo v aplikaci.

Oobchodování s akciemi

Od září 2019 nabízí Revolutka obchodování s akciemi prostřednictvím aplikace. V řídícím panelu stačí překliknout na záložku Obchodování, vyplnit jednoduchý formulář a přečíst si podmínky obchodování.

Daňové identifikační číslo

Ve chvíli, kdy se vás Revolut dotáže na vaše VAT ID (daňové identifikační číslo/TIN), vyplňte vaše rodné číslo.

Ačkoliv Revolut ověřuje žádosti o otevření obchodovacího účtu manuálně, potvrzení dorazí většinou do několika minut.

Na Revolutce obchodujete s akciemi bez poplatku

Obchodovat s akciemi můžete úplně zdarma a počet bezplatných obchodů se odvíjí od vašeho tarifu:

 • Basic účet – 3 obchody zdarma za měsíc
 • Premium účet – 8 obchodů zdarma za měsíc
 • Metal účet – neomezený počet obchodů za měsíc

Všechny nákupy nad měsíční limit jsou zpoplatněny 1 GBP.

Firma si za správu vašeho investičního portfolia účtuje pouze 0,01 % vašeho portfolia ročně. Oproti ostatním brokerům tak neplatíte nic za nákup a prodej ani za vklady a výběry peněz.

Frakční nákupy akcií

Druhou významnou výhodou obchodování na burze skrze Revolut je to, že nemusíte kupovat celé akcie. Klidně si můžete pořídit akcie Applu za jediný americký dolar.

U běžných brokerů si musíte pořizovat akcie celé, což může být v případě dražších titulů problém. Pokud s obchodováním začínáte, těžko se vám bude chtít dávat 800 USD za jednu akcii Tesly.

V rámci frakčního obchodování si můžete koupit i malinkatý kousek akcie a vlastnit tak kousek vaší oblíbené firmy.

Výplaty dividend

Ať už si pořídíte celé akcie, nebo jen jejich části, Revolut vám bude vyplácet příslušné dividendy bez poplatků. Dividenda je část zisku, který firma vyplácí držitelům svých akcií, nejčastěji ve čtvrtletních intervalech.

S jakými akciemi můžete obchodovat

Zatím je v nabídce zhruba 300 různých akcií z Newyorské burzy a burzy NASDAQ, mají ale přibýt akcie z evropský burz, včetně nástrojů ETF.

Vzhledem k tomu, že se obchoduje pouze s americkými akciemi, jste limitování otevírací dobou amerických burz, které jsou pro nás otevřené od 14:30 do 21:00. Objednávky zadané mimo otevírací dobu burz budou vypořádány ihned po otevření.

Jak na Revolut nakupovat akcie

Nakupování akcií na Revolutce je jednoduché. Nejprve v řídícím panelu klikněte na Obchodování a vše vyplňte a potvrďte. Do pár minut byste měli mít k burzám přístup.

Dobití investičního účtu

Před samotným nakupováním akcií je potřeba dobít investorský účet, který je odlišný od vašich běžných revolutích účtů.

V řídícím panelu pod záložkou Obchodování klikněte na Zobrazit více.

Klikněte na Financovat a přesuňte na účet americké dolary. Pokud žádné nemáte, musíte je napřed zkonvertovat z českých korun.

Jak dobít investiční účet na Revolut

Nákup akcií

Ukážeme si na příkladu akcií Apple, jak je v aplikaci nakoupit.

Klikněte pod záložkou Obchodování na Zobrazit více a následně na Investovat. Pak vyhledejte Apple a rozklikněte detail akcie. Pak stačí kliknout na tlačítko Koupit, vybrat za kolik a je hotovo.

Od této chvíle je akcie nebo její část vaše a její zhodnocování/znehodnocování můžete sledovat v aplikaci.

Jak nakoupit akcie na Revolut

Jak danit obchodování na Revolutce

Výnosy z amerických dividend se daní 30 procenty, pokud nemáte podepsaný formulář W-8 BEN, který daň snižuje na 15 %. Naštěstí pro nás je formulář sepsán a podepsán automaticky během procesu žádosti o otevření investičního účtu. Vy se tak nemusíte o nic starat a na účet vám dividendy dorazí zdaněné 15 % (u dividendy uvidíte položku ‚‚srážková daň’’).

Veškeré kapitálové zisky (dividendy nebo prodej akcií za vyšší cenu, než jste nakoupili) je ovšem nutné řádně zdanit i v České republice a to jednou ročně v rámci daňového přiznání.

Zdanění je poměrně jednoduché a skvělý návod najdete na webu E15.

Google Play

Od května 2019 podporuje Revolut Google Pay. Česká republika je jedna ze 16 evropských zemí, ve kterých tuto funkci Revolut testuje. Stačí mít mobilní telefon s operačním systémem Android s NFC a HCE technologiemi.

Apple Pay

Od května 2019 podporuje Revolut Apple Pay. Každý, kdo má iPhone s NFC (od verze 6), si může kartu nahrát do telefonu a platit pohodlně mobilem. Dokonce si kartu můžete přidat do Apple Pay okamžitě po objednání té fyzické a platit s ní dříve, než vám dorazí domů.

Přispívání dobročinným organizacím přes Revolut

Skrze Revolut je možné také darovat prostředky na charitativní účely. Za dary se samozřejmě neúčtují žádné poplatky. Momentálně můžete přispět třem charitám:

 • Save the Children – Help the most vulnerable
 • WWF – Protect the natural world
 • ILGA-Europe – Push for real equality

Bankovní licence

V prosinci 2018 získala společnost evropskou bankovní licenci a stala se tak plnohodnotnou bankou. Peníze uživatelů díky tomu budou chráněny Evropským systémem pojištění vkladů (až do 100 tisíc EUR v případě krachu firmy) a v aplikaci se objeví i nabídky spotřebitelských úvěrů a dokonce i úvěry podnikatelům. Navíc si Evropané (takže i my) budeme moci nechat zasílat na Revolut celou výplatu.

Q&A

Do této sekce budu postupně přidávat odpovědi na otázky, které na mě budete po přečtění článku mít.

Revolut a exekuce

 1. Pokud jste zaměstnaní a máte exekuci, vašemu zaměstnavateli je nařízeno odvádět část vašeho platu přímo exekutorovi. Zbytek vám pošle na účet. Avšak i když existuje částka, kterou exekutor nemůže zabavit, v praxi může být tato částka na bance exekutorem zabavena. Měl to řešit systém chráněného účtu, ale kvůli nepoužitelné verzi tohoto systému v současné době nezabavitelné minimum není v bance efektivně chráněno.
 2. Jednou z možností, jak se s tímto problémem vyrovnat (ne však zákon obcházet), bylo přijímat platby na kartu Revolut. Nicméně od nového roku již nelze na Revolut posílat peníze bankovním převodem, pouze přes platební kartu.
 3. Revolut nyní funguje také jako banka, kde může exekutor zabavit i tu částku, která by jinak měla být nezabavitelná. Přechodem z karty Revolut na bankovní služby Revolutu tak přicházíte o ochranu vašich finančních prostředků.

Z tohoto důvodu už Revolut karta není pro lidi s exekucemi vhodnou možností.

Umožňuje Revolut automatickou směnu?

Ano. V aplikaci si můžete nastavit pravidlo, že se při dosažení určitého kurzu peníze automaticky smění. Nebo si jen nastavit upozornění.

Lze kartu Revolut získat zdarma?

Ano, stačí kliknout na tento odkaz.

Umí Revolut obchodování s akciemi a kryptoměnami?

Ano a dokonce bez poplatků. S účtem zdarma můžete provést 3 obchody na burze měsíčně zdarma a Revolut si účtuje pouze 0,01 % ročně za správu vašeho portfolia.

Můžu si peníze poslat zpátky z Revolut na účet?

Ano, jednoduše si můžete poslat peníze zpět, na účet připojený v aplikaci.

Revolut exekuce a insolvence

V rámci Revolut si zakládáte bankovní účet v rámci EU. Pokud jste v insolvenci, exekuci nebo máte schválené oddlužení, bude i váš Revolut monitorován. Tedy ano, exekutor na Revolut účet dosáhne.

‚‚Karta Revolut vás připraví o peníze.’’ Je to pravda?

Může dojít k tomu, že vám Revolut účet zablokuje bez předchozího varování. To je ale riziko u každé služby a vždy k tomu mají důvod – nejčastěji jde o mylné automatické zablokování systémem, který váš účet vyhodnotí jako podezřelý. Účet lze s pomocí zákaznické podpory odblokovat.

Jak si nechat zaplatit na Revolut?

Nechat si zaplatit můžete buď nasdílením čísla vašeho účtu na Revolut, nebo uživatelského jména.

Co je potřeba k založení Revolutu?

Pro založení účtu nemusíte nikam chodit. Stačí si stáhnout mobilní aplikaci (iOS nebo Android) a vyplnit registrační údaje.

Revolut vkladomat – lze na Revolutku vložit peníze skrz bankomat?

Bohužel, na Revolutku nelze peníze vkládat pomocí bankomatů.

Revolut ID – Personal number – Co to je?

Když vás Revolut požádá o personal number nebo ID, chce po vás číslo občanského průkazu.

Co je Revolut daňový domicil?

Daňový domicil je většinou země, ve které bydlíte nebo podnikáte.

Hodnocení od autora recenze

Úroky
Flexibilita a podmínky
Aplikace
Podpora a služba

Související články

42 COMMENTS

 1. Ahoj. Může mi můj irský zaměstnavatel posílat výplatu v librách na můj účet v Revolutu?

 2. Ahoj,
  musím mít na Revolut nějaký minimální měsíční obrat nebo ji lze používat jen několikrát do roka na dovolené ?
  Je jiná možnost dobíjení Rovolut než převodem z běžného účtu ? Jelikož se jedná o zahraniční účet dobíjení se může docela prodražit.

  Díky za odpověď.
  Lukáš

  • Ahoj, měsíční limit Revolut nemá. Lze dobíjet například platební kartou 🙂

 3. Dobrý den. Je pravda,že některé bankomaty při vložení metal karty,vyhodnotí její váhu a považuji ji za falešnou a už ji nevrátí? Mám metal a bojím se ji vložit. Bezkontaktní výběr nefunguje.

 4. Zdravím všechny,
  osobně mám rovněž s Revolut výborné zkušenosti. Na cestování je prostě skvělá.

  Jen bych dodal par komentářů.

  1) Revolut je bankou pouze v Litvě, díky její licenci. Pro ostatní státy včetně ČR bankou není a nevztahuje se na ni zákonné pojištění vkladů 100k€.
  Nedohlíží na ní ani ČNB. Dohledovým orgánem nad Revolut je Britská FCA (Financial Conduct Authority ).

  2) Díky velmi přísným pravidlům v UK, je Revolut povinen při jakémkoliv náznaku podivné činnosti na účtu účet zablokovat do vyřešení celé záležitosti.
  Na netu nebo na REVOLUT community, se můžete podívat na spoustu příběhů, kdy jim byl zablokován přístup k účtu i na několik dnů až týdnů. Jediná komunikace s Revolut je pouze přes jejich App chat, ale v případě blokace účtu s Vámi nikdo komunikovat nebude.
  Můžete pouze vkládat požadované dokumenty a doufat že se na Vás dostane brzy řada a vše se vysvětlí a účet Vám odblokují.
  Osobně mám rovněž podobnou zkušenost. Můj REVOLUT prémiový účet mi z ničeho nic zablokovali původně na 48 hod, nakonec se to protáhlo na 7 dní. Musel jsem doložit znovu svou totožnost, karty, důkaz že jsem na živu…atd..

  I přes tuto negativní zkušenost je REVOLUT jednička a nadále jsem jejím fanouškem.
  Pouze bych velmi zvážil zda si posílat výplatu na REVOLUT, jelikož při blokaci, až do samotného vyřešení, se k penězům nedostanete.

  Nabíjejte jen to co potřebujete.
  Nebo mějte připravenou náhradní kartu.
  Rosta

 5. Ahoj. Sú investície v akciách kryté? Myslím poistenie do istej výšky tvojho portfólia?

 6. Mám podobnou otázku – jakou regulací a do jaké výše jsou pojištěné investice do akcií (vč. zůstatku hotovosti na investičním účtu) a zda jsou cenné papíry klienta vedené odděleně od majetku společnosti Revolut pro případ úpadku, tak jako je tomu u standardních brokerů.

 7. Dobrý den,
  mohu použít jednu kartu na dvou telefonech? ( dvě různá tel. čísla)
  Děkuji za odpověď

 8. Díky za super článek.
  Máte někdo zkušenosti s pojistnou událostí? Jak se ohlašuje, co je potřeba dodat, jak rychle jsou peníze z pojistky vyplaceny atd?
  Díky za jakékoliv info a přeju pohodové loudání po světě!

 9. Dobrý den, prosím nerozumím, jak určím nebo jak se určí, z kterého účtu (koruny nebo Euro nebo jiný) platební karta „vybírá“ (z kterého účtu se částka odúčtuje). Děkuji

  • chtěl bych, abych si určil, že se částka odečítá vždy z toho účtu v které měně platím. Když platím v euro, tak se odečte z euro účtu, když platím v korunách, tak se odečte z korunového účtu atd. Nebo jsem to špatně pochopil? děkuji

   • Ahoj, peníze se strhávají z účtu podle toho, jakou měnou platíš. Pokud platíš v EUR, tak se ti strhnou peníze z EUR. Pokud zrovna nemáš EUR, ale máš na Revolut například CZK, Revolut provede v té chvíli směnu z CZK na EUR a zaplatí těmi EUR.

 10. může mi někdo poradit s nefunkčí mobilní aplikací? mám iP8, op. systém iOS 12.4.4, nainstaloval jsem si aplikaci Revolut, ta normálně fungovala, umožnila mi celou registraci, objednání platební karty a i její zaplacení, ovšem od té chvíle kdy jsem zaplati za dodání platební karty mi aplikace přestala fungovat, v mobilu jsem v nastavení nic neměnil, aplikace mi vždycky hned spadne, nemohu tedy ani nahrát peníze na kartu a tuto používat. dík za radu, máte-li

 11. mě taky začala apka padat i když jsem nic nedělal.normálně se snažím zalogovat otiskem prstu a při nabíhání apka spadne.nevím co s tím mám tam docela dost peněz.poraďte někdo

 12. Ahoj. Nemohu vybrat kuny z Chorvatského bankomatu. Financí na účtě mám v kunách i eurech dost. Revolut chce měnit kuny z českého účtu, na kterém nemám zrovna finance. Lze vybrat z bankomatu v Chorvatsku kuny přímo z mého kunového účtu na Revolutu, nebo musím měnit koruny na kuny za aktuální kurz? Díky. Honza

  • Ahoj Honzo, Revolut by si měl umět převést měny sám. Právě jsem se z Chorvatska vrátil a fungovalo mi to tak. Zkusil jsi jiný bankomat?

 13. Nechal jsem si poslat peníze a na účtu je vidím jako hotovost. Nelze ji ale použít pro placení kartou. Snažil jsem se přes chat získat nějaké informace, ale opakovaně se chat odhlásí pro nečinnost. Jak tyto peníze převést k běžnému užití k placení kartou? Děkuji.

  • Dobrý den, moc nerozumím tomu, že píšete, že tam máte peníze jako hotovost. Na Revolut peníze buď máte, nebo nemáte. 🙂 Kartu máte aktivovanou? Máte převedeno do měny, kterou chcete použít?

 14. Účet používám už asi 2 roky. Podle tam museli mít nějakou chybu. Na účet jsem si nechal poslat 67€. Peníze se připsaly, ale včera to bylo označeno jako hotovost. Když jsem se podíval dneska, abych vám situaci popsal více, tak vidím, že mám zřízen účet v EUR a peníze jsou nyní na tomto účtu. V této chvíli ale stále nevím, jestli to půjde použít pro nějaké platby. Nicméně vidím, že zareagovali na zprávu, kterou jsem zanechával na chatu. Zřejmě to tedy nějak opravili. Děkuji moc za vaši reakci.

 15. Dobrý den, mám důležitý dotaz- dcera právě za mnou přišla, že obchoduje s kryptoměnami na Revolut, přišlo jí na mobil, že vydělala za den 300K chce to po ní uhradit Americké daně, že její účet je nedůvěryhodný. Napřed chteli 22K poté se objevilo, že musí splatit další poplatky, tentokrát 7% z celé částky takže 19 363 Kč. A ještě, že to musí uhradit do dvou dnů, jinak se peníze vrací zpátky. Je tohle normální ? Mám tomu důvěřovat nebo právě prodělala ? Děkuji za každou odpověd.

  • Dobrý den, na 100 % to bude scam (podvod). Rozhodně nic neplaťte. Předpokládám, že tenhle nesmysl přišel mailem?

 16. ……jsou prosim denni limity na platbu kartou u premium uctu revolut a na vklad kartou z jine banky na ucet u revolut? dekuji za odpoved. Sts

  • Limity jsou jen takové, jaké si nastavíte. Naopak Revolut limituje výběry z bankomatu, za překročení se platí poplatky.

 17. Pěkně sepsáno, sám účet u Revolut používám již několik let a už mi ušetřil spoustu poplatků, hlavně za výběry z bankomatů. Avšak pozor, limit výběrů se nerestartuje začátkem každého měsíce, avšak až k 17. každého měsíce.. ať pak nejste překvapeni tak, jako já, že jsem za výběr platil 2% z vybírané částky :/.

  • Dobrý den Luboši, díky moc za komentář, to jsem nevěděl! Vybírám v zahraničí nárazově.

 18. Dobrý den. Výběr Liber z bankomatu v UK je s poplatkem, nebo bez? Je rozdil z kterého bankomatu bude výběr, nebo je to jedno? Nevíte prosím? Nemůžu k tomu nikde dohledat informace. Děkuji, pokud víte

 19. Ahoj.

  Rád bych teď vyzkoušel Premium účet na týdenní dovolené v Maroku. V létě pojedeme na delší dobu a do více zemí. Odkaz mi ale nefunguje. Šlo by obnovit?

  Díky moc
  Michal

  • Čekám na nový odkaz jako na smilování. Revolut přechází na nový affiliate program. Starý zrušili, nový mi ještě neaktivovali – takže zatím pro vás kartu zdarma nemám, jakmile bude, dám vědět!

   • Ahoj, no taky bych ráda zkusila prémium, za týden jedeme na hory, pak nějaké víkendové srandy, tak by se to určitě hodilo. Stále nic nového? 🙂 Díky moc! Majka

    • Ahoj, nyní odkaz funguje, ale odměny pod ním se bohužel mění podle toho, jak se Revolut zrovna rozhodne. 🙂 Tak zkus!

 20. Stala se mi včera taková věc. Mám nastaven na Revolut učet v USD a běžně platím v USD např. na Aliexpress apod. vždy bez problémů.
  Při rezervaci auta na Rental Car přes Booking.com i když byly uvedeny ceny v USD na portálu Rental Car při platbě mě to vyzvalo platit ve výsledku nekompromisně v CZK.
  Výsledek platby byl, že byla provedena platba Rental Caru v CZK z Revolut karty směnou z USD na CZK a byl mi ještě naúčtován poplatek za směnu 1%. Je to sice pár dolarů, ale proč proboha ta směna u Rental Cars.
  Řešil jsem to přes zákaznickou linku Rental Caru a neznám dosud důvod proč nelze platit přímo v USD. Nerozumím tomu proč, když mám Revolut účet v USD. Může to být varování i pro ostatní co se týká plateb na Booking a Rental Car.

  Zkusil jsem také platbu přímo u Rental Cars bez Booking a je to to samé, platba z ČR je jen v CZK i když je uvedena cena nabídky v USD.

 21. Z Rental Cars mi dnes přišla tato odpověď:
  Mrzí mě, že jste kvůli převodu částky přišel o peníze.
  Naše stránka Vám vždy naúčtuje částku podle země, ve které se nacházíte v době vytváření rezervace. Pokud tedy rezervujete vozidlo z České Republiky, bude Vám vždy naúčtována částka v českých korunách. Možnost změny měny je pouze pro přibližné přepočítání částky. Před placením Vás na tuto skutečnost stránka upozorní. Poplatek za tuto platbu Vám vrátit nemůžeme, nebyl účtován námi, ale společností Revolut. Pokud chcete platit v USD, je potřeba Vaši lokaci změnit na USA, například použitím služby VPN.

  Pro mne pro příště z toho plyne: na Revolut si ponechat peníze v CZK a v této měně bude platba provedena jak na Rental Cars tak na Booking. Je to nabytá zkušenost, která snad pomůže ostatním.

 22. Zdravím,
  mám dotaz ohledně limitu karty ke standard účtu. Chápu limit výběru z bankomatu 200€ / 30 dní. Čím si ale nejsem jistá je limit plateb na kartě. Kartu využívám už 2 roky a hlavně tedy na dovolené a na občasné nákupy v blízkém Polsku. Vždy jsem platila revolutkou jen drobné nákupy v obchodě a poplatky na cestě na dovolenou. Letos bych ráda zaplatila kartou ubytování ve výši 800€, ať nemusím měnit u ve směnárně tahat sebou cash. U českých bank jsou limity na kartě týdenní, denní a měsíční, tak jsem hledala limity i u revolutky – aby mě to nevypeklo na dovolené 😀 Našla jsem ale jen omezení limitu na bezkontaktní platby 150€ a pak limit transakcí 120.000Kč. Chápu to správně, že pokud teda neproběhnou na účtu během 30 dnů transakce v této výši, je možné zaplatit kartou jakoukoliv částku do této výše? Díky moc za radu – nerada bych, aby mě to vypeklo, že jsem si v rámci úspor poslala € na revolutku a ve finále mi byla úhrada ubytka kartou zamítnuta.

  • Hezký den, karta limit nemá, resp. si ho můžete nastavit sama (a když ho trefíte, tak můžete vyresetovat). Já sám jsem určitě v jendom měsíci přes Revolut utratil přes 200 000 Kč a bez problému 🙂

Okomentovat

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zde se nacházíte

Finance a investiceRevolut karta recenze: zkušenosti dlouhodobého uživatele

O autorovi

Lukáš Konečný
Lukáš Konečnýhttps://www.lkmedia.cz
Jsme duší markeťák, miluji hory a procestoval jsem desítky zemí světa. Na tomto blogu pro vás tvořím obsah z tématických oblastí, které jsou mi velmi blízké: o cestování, marketingu, financích a zdraví.

Nejnovější články na blogu

Kartu Revolut používám od roku 2016, utratil jsem s ní více než 1 000 000 Kč a stále je to moje nejoblíbenější platební karta na cesty. Mnohokrát jsem vyzkoušel všechny funkce a znám její výhody i nevýhody – většinu jsem si vyzkoušel v praxi. Na...Revolut karta recenze: zkušenosti dlouhodobého uživatele [year]