...

Praktický průvodce: Jak vybrat vybavení na cesty

Zajímá vás, jak se balíme na cesty? Procestovali jsme USA, Kanadu, Evropu, Asii i Afriku, cestovali jsme pěšky, na kole, ale i autem a karavanem a dovolíme si říct, že už máme vychytanou výbavu na všechny typy cestování. V tomto článku naleznete to nejlepší vybavení na cesty dle našich zkušeností.

Cestování při pracování on-line je podle nás nejlepší způsob, jak svojí nezávislost na konkrétním místě zužitkovat. Má to ale velké mínus, kromě běžné cestovatelské výbavy s sebou vozíme spoustu elektroniky, která zabírá zhruba padesát procent našich úložných kapacit. Náš seznam tedy není pro každého.

Sami se totiž divíme, kolik toho uvezeme! Ale u každého kusu výbavy máme jasný důvod, proč ho máme. A protože víme, jak moc nám ostatní cestovatelé podobnými seznamy pomáhají, rozhodli jsme se i my sepsat, s čím vším pracujeme.

Cestovní zavazadlo: kufr, krosnu nebo cestovní batoh?

Základní otázka, kterou řeší každý cestovatel, je jaký druh cestovního zavazadla zvolit. Osobní preference hraje určitou roli, nejdůležitější je ale praktičnost. Pro cestování místními autobusy po Asii sáhnete po pohodlné krosně nebo batohu, pokud ale jezdíte spíše na dovolené do měst, bude praktičtější kufr. Odpověd musíte najít sami, ale následující otázky vám pomohou s výběrem:

  • Jakým způsobem cestuji nejčastěji?
  • Jak často se při cestování přemisťuji z místa na místo?
  • Do jakých zemí cestuji a kam se v nejbližší době chystám?
  • Na jak dlouho se chystám cestovat?

Na výběr pak máte tři možnosti: kufr, krosnu, batoh a cestovní tašku s kolečky.

Protože cestujeme často a do různých koutů světa, máme od všeho něco. Krosnu bereme na cesty, kde si neplánujeme půjčovat auto, budeme se často přesouvat a bydlet po hostelech. S cestovními taškami a batohy lítáme na prodloužené víkendy a do kufrů se balíme v případě, že budeme chtít být delší dobu na jednom místě.

Batoh patří k základnímu vybavení na cesty

Krosna Osprey Kestrel pro pány

Krosny Kestrel jsou velmi kvalitní a odolné. Lukáš nosí černou o objemu 68 litrů, do které se vejde opravdu úplně všechno.

ospey kyte damska krosna

Krosna Osprey Kyte pro dámy

Kyte je kompaktnější krosna designována pro dámy, má ergonomičtější tvar a hezčí barvy. Lucie má Kyte o objemu 66 litrů, bohatě ale postačí 48 litrů.

batoh thule

Cestovní batoh Thule Landmark

Výběr cestovního batohu je velmi složitý. Naším tipem je batoh Thule landmark, který sice stojí více peněz, máte ale jistotu kvality a skvěle promyšlené vnitřní struktury.

Podrobný test batohů naleznete na portálu Chytryvyber.cz.

Základní vybavení na cesty

Toto je základní sada cestovatelského vybavení, kterou sebou vozíme úplně všude. Včetně cest na kempování.


Vybavení na trekování a kempování

Rádi vyrážíme na dlouhé túry do hor a do přírody pod stan. Váha a kvalita jsou pro nás rozhodující, používáme proto produkty vyšší třídy.


Elektronické vychytávky pro cestovatele

Používání elektronických zařízení potřebujeme k našemu profesnímu životu a bez následujících vychytávek bychom to měli na cestách mnohem složitější. Každý kousek tohoto vybavení má pro nás takovou cenu, že oželíme i přidanou váhu v zavazadlech.


Proč necestujeme pouze s kabinovým zavazadlem?

Na prodloužené víkendy občas vyrazíme pouze s příručním zavazadlem, ale na většinu cest bereme klasický kufr nebo velkou krosnu. Kabinová zavazadla nám totiž zabere elektronika a nezbývá místo na nic jiného.

Častý argument proti cestování s odbavených zavazadlem je vyhlídka toho, že letecká společnost váš kufr ztratí. Ale víte co? Za celých pět let, kdy nalétáme desetitisíce kilometrů ročně, nám kufr neztratili ani jednou. Předtím se nám to stalo pouze  jednou a kufr jsme dostali druhý den.

Vždy se ale proti ztrátě kufru pojistíme. Do příručního si zabalíme oblečení alespoň na jeden den, přibalíme kartáček, zubní pastu a malé lahvičky se základní hygienou. Tak si můžeme být jisti, že i při zpoždění kufru přežijeme jako lidi. 🙂

Související články

Okomentovat

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zde se nacházíte

CestováníPraktický průvodce: Jak vybrat vybavení na cesty

O autorovi

Lukáš Konečný
Lukáš Konečnýhttps://www.lkmedia.cz
Jsme duší markeťák, miluji hory a procestoval jsem desítky zemí světa. Na tomto blogu pro vás tvořím obsah z tématických oblastí, které jsou mi velmi blízké: o cestování, marketingu, financích a zdraví.

Nejnovější články na blogu