13 věcí, které podniknout na Koh Samui v Thajsku + praktické informace

Naposledy aktualizováno: 3. prosince, 2019

‘Vyrážíte na thajský ostrov Koh Samui a chtěli byste vědět, co byste neměli minout? Na ostrově jsme strávili celý měsíc, objeli celý ostrov, podnikli i řadu výletů po okolních ostrovech a tady je seznam toho nejlepšího. Zařadili jsme i pár věcí, které jsou na Koh Samui populární, ale my jsme se jich nechtěli nebo nemohli zúčastnit. Na konci článku máte tipy na ubytování a jak se na Koh Samui dostat z Bangkoku. 

1) Navštivte slavného velkého Buddhu – Wat Phra Yai

Dvanáctimetrový Buddha na Koh Samui
Dvanáctimetrový Buddha na Koh Samui

Ikona Koh Samui je dvanáctimetrový zlatý Buddha u chrámu Wat Phra Yai, který vidíte i z letadla, pokud se rozhodnete na Koh Samui přepravit letecky.

2) Smějící se Buddha a další chrámy Wat Plai Laem

Smějící se Buddha
Smějící se Buddha

 Další častou zastávkou na Koh Samui je široce se smějící Buddha a Guanyin, bohyně smilování a soucitu, která má 18 rukou. Chechtající buddha je mou nejoblíbenější atrakcí na Koh Samui. Když se dívám na fotky, vždycky se musím usmívat.

3) Jeďte šnorchlovat na Koh Tao

Tyrkysová voda a v ní šnorchlující člověk
Kdo najde na fotce Lukáše?

Přes Koh Samui Tour si můžete zarezervovat šnorchlovací výlet na Koh Tao, kde strávíte hodinku šnorchlováním. Součástí výletu je i oběd zdarma  + neomezená konzumace pití a podíváte se i na Koh Nang Yuan.

4) Koh Nang Yuan

Pár sedící na kopci s výhledem na Koh Nang Yuan.
To nejkrásnější z celého Thajska

To nejkrásnější z celého Thajska byl určitě ostrov Koh Nang Yuan. Přes sezónu tu bývá šíleně moc lidí, ale v listopadu jsme si užívali prázdné pláže a vychutnávali si ostrov téměř sami. Návštěva Koh Nang Yuan byla součástí placeného výletu na šnorchlování na Koh Tao.

5) Jděte na páteční a sobotní trhy ve Fisherman’s Village

Rolovaná zmrzlina v kelímku
Lepší zmrzlinu jsme ještě neměli! Banánová s nutellou

Vesnička Fisherman’s village nabízí všechno, co si zhýčkaný Evropan přeje. Krásné kavárny, vkusné suvenýry a kvalitní jídlo. Všechno se ale zaplatí také evropskými cenami. Opakem jsou pravidelné páteční a sobotní trhy. Dejte si na nich rolovanou zmrzlinu, kokos nebo sushi za 3 Kč/ks.

6) Proleťte se na ziplinové dráze

View this post on Instagram

Say " Yes" to new adventures with us !!! สกายฮอร์ก ส่งใจถึงทุกๆคนนะคะ ช่วงเวลาที่สุขให้สุข ช่วงเวลาแห่งภาระปัญหาให้เข้มแข็งและเชื่อในพลังคิดบวก !!! สู้โลดดดด #Safety! #Professional The biggest18-33 platforms and longest 2,300-5,000 m zipline on Koh Samui. Skyhawk Adventure ready to serve you all the best! For more information please contact : 📱: (+66) 99 – 407 – 0393 📧 : official.skyhawk@gmail.com #เกาะสมุย #เที่ยวไทย #สมุย #เที่ยวเมืองไทยไม่ไปไม่รู้ #เที่ยวเมืองไทย #skyhawkadventure #kohsamui #adventure #adventurer #adventuretime #rollerzipline #skywalk #kohsamuithailand #zipline #ziplinekohsamui #kosamui #holiday #vacation #thailand #solotravel #coupletravel #zongruaewaterfall #nature #explore #neverstopexploring #familyfun

A post shared by Skyhawk Adventure Zipline Park (@skyhawkadventure.official) on

Pokud nejste na Koh Samui dlouho, ale chcete z místní přírody nasát co nejvíc, můžete vyzkoušet Sky Fox ziplinovou dráhu, která vás pronese místní scenérií.

7) Mumifikovaný mnich ve Wat Khunaram

Mumifikovaný mních na Koh Samui
Mumifikovaný mních na Koh Samui

Trochu nevšední atrakcí je mumifikovaný mnich ve Wat Khunaran z roku 1973. Jedná se o mnicha Luonga Pordaenga, který zemřel v roce 1973, a od té doby je zde k vidění. Celkem zachovalý, řekla bych.

8) Kameny babka a dědek – Hin Ta a Hin Yai

Kameny babka a dědek ve tvaru genitálií
Kameny babka a dědek ve tvaru genitálií

Pojmenovávat kameny jako bába a dědek je populární i v Česku, tady mají ale poměrně nečekané tvary. Vypadají jako mužské a ženské genitálie. Ano, obrovský penis a vagína.

9) Vodopád Nmauang Waterfall – Na Muang a Na Muang 2

Dívka na vrcholu vodopádu na Koh Samui
Vodopády na Koh Samui

Dva vodopády v džungli, ke kterým se můžete nechat vyvézt džípem (a rozhodně to doporučujeme!). Pozor, džíp vás vyveze jen k začátku treku a poté vás čeká ještě velmi strmý výstup. U prvního vodopádu Na Muang 1 se můžete i koupat, u druhého vodopádu, který je ještě o 30 minut výše už sice ne, ale výhledy jsou tady za dobré viditelnosti úžasné.

10) Navštivte psí a kočičí sirotčinec

Dva psi v sirotčinci na Koh Samui
Psí a kočičí sirotčinec na Koh Samui

Na Koh Samui uvidíte řadu psů, kteří si dělají, co chtějí. Místní jsou zvyklí je krmit a hrát si s nimi, i když jim nepatří. Velmi často totiž nepatří vůbec nikomu. Když takový divoký pejsek onemocní, někdo z místních zavolá do sirotčince a oni se o něj postarají.

sirotčinci bydlí také pejsci, kteří jsou nebezpeční a koušou lidi, nebo přišli o tlapky. Vy můžete do sirotčince jen tak přijít, pohrát si s pejsky a koťátky, nebo se přihlásit jako dobrovolník. Doporučujeme ale přijet se do útulku napřed podívat, než hned začnete dobrovolničit. Pejska si můžete ze sirotčince i adoptovat a odvézt domů do Čech. S papírováním vám rádi pomohou.

11) Mu Koh Anghtong Marine Park

Pokud dorazíte na Koh Samui mimo listopad, určitě vyražte na výlet do Angthong Marine Parku na trek. Údajně není nic krásnějšího než výhled z Mae Koh na Emerald Lagoon nebo šnorchlování na ostrově Wua Talap. Bohužel my jsme byli na Koh Samui v listopadu a a tento výlet jsme nemohli podniknout. Je ale škoda ho tady nezmínit.

12) Secret Buddha Garden

V roce 1976 začal Nim Thongsuk plnit rodinnou zahradu krásnými sochami. Zahrada je klidným místem s vodopádem, kam příliš turistů nezavítá, protože cesta k nim je velmi strmá a jet tam na skútru není vůbec dobrý nápad. Naše kamarádka cestou do zahrad ze skútru spadla, což byl hlavní důvod, proč jsme se tam sami nevypravili.

13) Full Moon Party

Pokud milujete párty, tohle je přesně pro vás. Pokud – stejně jako my – párty nesnášíte, tomuhle se přesně vyhněte. Full Moon Party je obrovská party na pláži na Koh Phanganu, která se koná každý měsíc při úplňku. Z Koh Samui vás sem doveze řada společností, dokonce si můžete objednat i VIP balíček, že vás odvezou z hotelu a přivezou zase zpátky (kdykoliv chcete mezi 11 večer a 7 ráno).

Jak se na Koh Samui dostat z Bangkoku

  • Letadlem přímo na Koh Samui (nejdražší varianta), a to přes Bangkok Airlines nebo Thai Airways
  • Letadlem do Surat Thani, a poté trajektem (střední varianta), a to přes Nok Air nebo Air Asia
  • Vlakem do Surat Thani, a poté trajektem (levná varianta), vlak si určitě rezervujte 12GO.asia, a poté si jednoduše jízdenky vyzvednete v Bangkoku, máme s nimi skvělé zkušenosti
  • Autobusem do Surat Thani, a poté trajektem (nejlevnější varianta), opět rezervujte přes 12GO.asia

My osobně jsme zvolili cestu vlakem do Surat Thani, a poté jsme pokračovali trajektem. Vlak byl spací, takže jsme celou cestu prospali a bylo to relativně pohodlné. Proč? Nesnáším létání, takže se mu vyhýbám, pokud to lze :).

Kde bydlet na Koh Samui?

My jsme bydleli kousek od Nathon Pier v beach housu, který jsme rezervovali přes Airbnb. Bohužel jsme neměli příliš dobrou zkušenost. Nathon Pier je příjemné klidné městečko, kde je všechno, co potřebujete, ale pláže tu zkrátka nejsou nic moc a náš domeček ač suprově vybavený byl na totálně hlučném místě. Náš domeček byl tehdy za zavádějící cenu 13 tisíc (byli jsme v něm jako první hosté), dnes je za 30-50 tisíc na měsíc a rozhodně za to nestojí.

Naše ubytování na Koh Samui vypadalo krásně, ale nebylo rozhodně ideální.
Naše ubytování na Koh Samui vypadalo krásně, ale nebylo rozhodně ideální.

Daleko lepší pláže jsou v oblasti Lamai a Chaweng.

Tipy na ubytování

Pokud hledáte inspiraci pro ubytování v hotelovém resortu, určitě se podívejte na nabídku dovolené v Thajsku od Invie.

Pláže u Nathon Pier nejsou to, co chcete na válecí dovolenou
Pláže u Nathon Pier nejsou to, co chcete na válecí dovolenou. Jsou plné bordelu. Zkuste raději Lamai.

Podrobná mapa ke stažení

[amp-optin id=55424]

Děkujeme za přečtení ❤️ Ahoj, jsme Lukáš a Lucka a už pět let cestujeme po celém světě. Blogujeme, fotíme a živíme se online jako digitální nomádi. Cestování nás neskutečně baví a pomáháme ostatním ke skvělým cestovatelským zážitkům. Nechte se námi inspirovat k dalším cestám a dostávejte pravidelně ty nejlepší tipy a triky pro pohodlné cestování. Přidejte se k 1000+ lidem, kteří dostávají naše exkluzivní e-maily!

8 DŮVODŮ, PROČ SE PŘIHLÁSIT