Onlinejazyky.cz: Recenze jazykových kurzů pro každého

Naposledy aktualizováno: 21. března, 2020

Onlinejazyky.cz jsou české jazykové kurzy, které jsou 100% online. Pro viditelné výsledky se stačí učit 20 minut denně a k výuce vám stačí mobilní telefon a aplikace. Pojďme se podívat, co všechno tyto kurzy cizích jazyků pro samouky umí a jak je využít naplno.

Kdo se zvládne naučit cizí jazyk?

Jak se naučit cizí jazyk? Není to o talentu a žádné návody, jak se naučit anglicky snadno a rychle, jednoduše nefungují. Jazyk se naučí ten, kdo používá vhodný systém, učí se pravidelně a učení ho baví.

Jenže málokdo má čas a peníze, aby chodil do jazykové školy několikrát týdně a soukromé lekce v kavárnách bývají drahé a neefektivní.

Abyste se naučili angličtinu, francouzštinu, španělštinu nebo jakýkoliv cizí jazyk dobře, musíte se učení věnovat ideálně každý den, byť jen na dvacet minut. A Onlinejazyky.cz jsou tím nejlepším způsobem, jak se do výuky pustit.

Možnost procvičovat gramatiku i slovíčka zábavnou formou

Nejspíš máte ze střední nebo vysoké školy stejné zkušenosti, jako já. Cizí jazyk se do nás snažili natlačit zastaralými způsoby, které v nás vyvolávaly silnou nechuť ke studiu.

V Onlinejazycích na to jdou ale od lesa. Cizí jazyk se učíte pouze 20 minut denně a výuka je zábavná.

Jak kurzy od Online jazyky fungují

Online jazyky nabízí celkem 6 světových jazyků, kterými jsou angličtina, němčina, francouzština, španělština, ruština a italština.

Například v angličtině si můžete vybrat z celkem 25 kurzů, které jsou rozděleny podle obtížnosti (A1- C2), nebo témat (příprava ke státní maturitě, obchodní angličtina apod.)

Každý kurz je rozdělen do několika tematických lekcí, na jejichž konci je vždy dílčí opakování a po zvládnutí celého lekce vás čeká závěrečný test.

V každé lekci jsou pak desítky cvičení, z nichž každé zabere maximálně několik minut. Každé cvičení je ihned vyhodnoceno a vy ho můžete opakovat stále dokola, dokud ho nedáte na 100 %.

Každá lekce začíná přehledem nových slovíček, které se v ní objeví. Během několika jednotlivých cvičení si slovíčka natrénujete a na konci lekce vám jejich znalost přijde úplně přirozená.

Vstupní test zdarma

Pokud si nejste jisti svojí úrovní jazyka, můžete si zdarma vyzkoušet vstupní online test. Ten obsahuje celkem 60 náhodných otázek prověřující vaši schopnost čtení a psaní, znalost slovní zásoby a to, jak dobře ovládáte gramatiku.

Výsledkem testu je úroveň jazyka, kterou ovládáte a doporučení navazujícího kurzu.

Aktuálně jsou k dispozici vstupní testy pro tyto jazyky:

Vstupní test můžete dokonce absolvovat opakovaně a prověřovat si tak, zda v osvojování cizího jazyka pokračujete dostatečně rychle.

Zkušební verze zdarma

Onlinejazyky si můžete nezávazně vyzkoušet. Stačí si zvolit kurz a systém vám nabídne ukázkovou lekci. Rozhodně doporučujeme!

Ukázková lekce zdarma Onlinejazyky.cz

Okamžitá zpětná vazba při výuce

Na rozdíl od klasických učebnic a školních kurzů, kde dostáváte zpětnou vazbu až po několika dnech nebo týdnech, máte u Onlinejazyky výsledky okamžitě.

Po každém cvičení (2-3 minuty) následuje okamžité vyhodnocení a vy můžete cvičení opakovat tak dlouho, dokud se vám nepovede na 100 %.

Studujte podle svého tempa

Ačkoliv je pro efektivní studium cizího jazyka stěžejní pravidelnost, sami víte, že občas prostě potřebujete přestávku. V práci se objeví nový náročný projekt, dostanete nepříjemnou chřipku nebo vyrazíte na dovolenou a najednou nemáte na studium čas.

Při docházce na klasické jazykové kurzy se dostanete do skluzu už po vynechání jediné hodiny. Učitelé vám sice zašlou náhradní domácí úkoly, ty ale výklad nenahradí a vy se postupně ztrácíte. Víme to sami, kurzem španělštiny jsme si sami prošli.

Onlinejazyky.cz ale studujete jen tehdy, kdy se vám to hodí. A jakmile si vytvoříte návyk, nebudete mít sebemenší problém s každodenní dvacetiminutovkou s telefonem v ruce.

A i když na nějakou dobu studium přerušíte, látka vám neuteče. Bude na vás čekat přesně tam, kde jste studium zanechali. Jen si v aplikaci navolíte delší opakování a důsledně si projdete vše, co jste se dosud učili.

Slovíčka ke stažení

U každé lekce si můžete stáhnout slovíčka do počítače, a to rovnou ve třech variantách. Buď jako jednoduchý seznam, kartičky k vytisknutí nebo jako MP3 soubory do přehrávačů a mobilních telefonů. Můžete si tak opakovat třeba v metru nebo tramvaji, aniž byste potřebovali koukat do telefonu.

Příklad, jak vypadají slovíčka ve formě kartiček
Příklad, jak vypadají slovíčka ve formě kartiček

Podrobné statistiky

Důležitým prvkem Onlinejazyků je gamifikace celého procesu učení. Kromě motivačních videí po skončení každého cvičení máte k dispozici nástěnku s průběžnými statistikami, kde vidíte vaši úspěšnost, postup v kurzu a počet naučených slovíček za každý studijní týden.

Mobilní aplikace navíc vaše učení měří a aktivně vás motivuje k tomu, abyste každý den dokončili alespoň dvacet minut.

Za úspěšné studium sbíráte body a žolíky a zvyšujete svoji hodnost. Můžete soutěžit s přáteli a předhánět se, kdo nasbírá více bodů a objeví se výše v žebříčku. (Tyto funkce budou teprve spuštěny)

Doživotní přístup k zakoupeným kurzům

K zakoupeným kurzům máte doživotní přístup. To znamená, že se k nim můžete kdykoliv vracet, dokonce se můžete vrátit do JAKÉHOKOLIV MÍSTA v kurzu a zopakovat si jen to, co jste už zapomněli.

Certifikát po skončení výuky

Po absolvování kurzu obdržíte certifikát, který můžete následně použít například při pracovních pohovorech.

Nabídka jazyků a kurzů

Na výběr jsou kurzy všech jazykových úrovní, včetně specializovaných kurzů na přípravu pro certifikáty FCE. Na své si přijdou úplní začátečníci (úroveň A-) i profesionálové (úroveň C2).

V nabídce naleznete také kurzy zaměřené na maturitu, obchodní angličtinu a specifická odvětví jako je elektroenergetika, strojírenství, zdravotnictví, finance, designérství, personalistika nebo nákup a prodej. Kromě kurzů si můžete pořídit také slovíčka, opět pro celou řadu obecných i specializovaných oblastí. Speciální zmínku si zaslouží široká nabídka angličtiny pro děti 3., 4. a 5. tříd.

Metody učení

Namísto obyčejného vyklikávání vás čeká celá řada způsobů vyplňování cvičení, při kterých se rozhodně nebudete nudit. Budete:

 • vyplňovat
 • řadit slovíčka
 • luštit křížovky
 • přetahovat slova do prázdných míst
 • skládat věty ze zamíchaných slov
 • přiřazovat správně odpovědi
 • poslouchat a také mluvit.

S Onlinejazyky se rozmluvíte

Nahrávání hlasu

Na internetu jsem se dočetl, že výuka online nemůže nikdy nahradit živého lektora, protože s aplikací si nepopovídám. Tohoto uživatele nejspíše zklamu, protože Onlinejazyky umí i tohle. Stačí kliknout na ikonku mikrofonu a dané slovíčko nebo větu přečíst. Aplikace následně vyhodnotí vaši výslovnost.

S Onlinejazyky můžete slovíčka poslouchat i vyslovovat
S Onlinejazyky můžete slovíčka poslouchat i vyslovovat

Konverzační kluby

Pokud je vám výslovnost málo, můžete svůj pokoj proměnit v konverzační místnost. Za příplatek se totiž můžete zúčastnit Skype konference s dalšími studenty. Skype lekce probíhají bez videa a můžete zůstat plně anonymní. Pokud máte problém s ostýchavostí, lekce přes Skype vám pomohou tento blok odbourat.

Soukromé Skype lekce

Pokud máte pocit, že je pro vás látka příliš těžká, nebo byste si rádi s někým v cizím jazyce popovídali, máte možnost soukromých Skype lekcí a to jak s lektorem, tak s rodilým mluvčím.

Aplikace Onlinejazyky do telefonu

Od února 2019 mají Onlinejazyky vlastní mobilní aplikaci pro telefony se systémy Android a iOS. Ačkoliv má aplikace stále své mouchy (zasekávání při opakovaném spouštění stejného cvičení), představuje ještě mobilnější způsob učení, než verze pro prohlížeč.

Do aplikace je zapracován také žebříček a sbírání zmíněných žolíků. V neděli nic nepotěší více než pohled na sedm plamínků označujících úspěšně odstudovaný týden.

Garance vrácení peněz

Pokud se vám nebude zakoupený kurz líbit, můžete si do 14 dnů nechat vrátit peníze.

Hodnocení učení s Onlinejazyky

Vyzkoušeli jsme si toho spoustu. Učili jsme se s různými aplikacemi, poslouchali jsme výukové podcasty, chodili jsme do večerní školy s rodilým mluvčím a několik měsíců jsme docházeli na soukromé lekce. Jenže nikdy jsme u daného způsobu nevydrželi, protože se nám do cesty postavil život, nebo nám jednoduše nevyhovoval lektor.

S Onlinejazyky je to jiné. Celý postup výuky je profesionálně a zábavně zpracovaný, učení je dostatečně jednoduché na to, abychom ho zvládali i v deset večer a neutíká nám látka, když náhodou výuku vynecháme.

Za nás jsou Onlinejazyky špičkový způsob, jak se naučit světový jazyk bez stresu a v pohodlí svého domova. Člověk má totiž pocit, že má nad svým učením kontrolu.

Tak už si tu lekci zdarma zkuste 😉

Hodnocení v bodech

 • + naprosto odlišný přístup k výuce
 • + pro viditelné pokroky stačí 20 minut denně
 • + učení na počítači, tabletu i mobilním telefonu
 • + doživotní přístup ke kurzům, možnost vracet se k látce
 • + studijní materiály ke stažení
 • + gamifikace učebního procesu
 • + vstupní rozřazovací test zdarma
 • – Funguje pouze on-line
 • – Vysoce návykové
 • – Mobilní aplikace ještě není vyladěná
 • – Vyšší cena kurzů
 • – Občas se při výuce vyskytne chyba, která snižuje skóre
 • –Chudá nabídka kurzů pro ruštinu a italštinu
Poskytují Onlinejazyky ukázku zdarma?

Ano, stačí přejít na Onlinejazyky a vybrat si, jaký jazykový kurz a úroveň si chcete vyzkoušet.

Jsou kurzy Onlinejazyků napořád?

Jasně! Od chvíle nákupu můžete kurz studovat neomezeně dlouho a dokonce se v něm opakovaně vracet klidně na začátek. Zakoupené kurzy vám zůstávají navždy.

Děkujeme za přečtení ❤️ Ahoj, jsme Lukáš a Lucka a už pět let cestujeme po celém světě. Blogujeme, fotíme a živíme se online jako digitální nomádi. Cestování nás neskutečně baví a pomáháme ostatním ke skvělým cestovatelským zážitkům. Nechte se námi inspirovat k dalším cestám a dostávejte pravidelně ty nejlepší tipy a triky pro pohodlné cestování. Přidejte se k 1000+ lidem, kteří dostávají naše exkluzivní e-maily!

8 DŮVODŮ, PROČ SE PŘIHLÁSIT