...

Outin Nano kávovar [RECENZE] 2024

Cestovních kávovarů mám doma celou sbírku, ale Outin Nano je první kávovar, který si umí vodu sám ohřát. Kávovar mě zaujal natolik, že jsem mu věnoval tuto samostatnou recenzi. Pokud zvažujete koupi, nebo teprve svůj první cestovní kávovar vybíráte, využijte možnost zanechání komentáře pod článkem. Rád vám na vaše dotazy odpovím. 😊

Moje dojmy

Elektrický přenosný kávovar Outin Nano je výborný espresso kávovar na cesty, ale zjistil jsem, že funguje jako zdroj zábavy na návštěvách, nebo jako zdroj dobré kávy u babiček a dalších domácností, kde znají maximálně tak rozpustnou kávu. Jsou kávovarem tak unešeni, že se ani neurazí, že jsem si přinesl vlastní kávu 😁

Vyzkoušel jsem, že na jedno nabití zvládne 4 espressa (každé z 50ml vody), pokud použiju studenou vodu. S horkou vodou jsem nenarazil na limit, ale podle výrobce jich zvládne na jedno nabití až 200.

Se svými 700g je kávovar o něco těžší, než jiné alternativy. Například můj kávovar Wacaco Nanopresso s adaptérem na dvojité espresso a větší nádržkou není o moc lehčí. Zároveň je ale poměrně kompaktní, bez problému se mi vejde to batohu vedle 750ml láhve s vodou (velikostně jsou cca nastejno).

💡 Kávovar se mi líbí natolik, že jsem napsal výrobci a vyžebral 5% slevu 😂 Stačí se prokliknout přes tento odkaz.

Výhody a nevýhody kávovaru Outin Nano

+ ohřívá vodu– nabíjí se ~ 2 hodiny
+ vyrábí příjemnou pěnu– těžší než jiné cestovní kávovary
+ 200 šálků kávy s horkou vodou– 5 šálků se studenou vodou

Základní technické informace

Kávovar je elektrické zařízení, takže disponuje příslušnými certifikáty. Splňuje standardy doporučované ECBC (European Coffee Brewing Center) a sám si hlídá teplotu, tlak i rychlost, aby byl výsledek co nejvíce konzistentní.

Vodu ohřívá na 92°C a teplota kávy na výstupu je ~80°C. Nabíjí se pomocí USB-C.

 • Váha: 670 g
 • Rychlost ohřevu: 50ml ohřeje za ~3 minuty (záleží na okolní teplotě a teplotě vody)
 • Tlak: 20 barů
 • Výkon: 90W
 • Materiál nádržky na vodu: potravinářská nerezová ocel
 • Objem nádržky: max 80 ml
 • Baterie: Lithiová, 7500 mAh
 • Výdrž baterie: ~4 espressa se studenou vodou
 • Metody: mletá káva nebo Nespresso kapsle

Co najdete v balení

Kávovar je zabalený v hezké, designové krabici, která je celá potištěná a plná informací. Uvnitř najdete další letáčky s návodem, jak kávovar používat. Dále je v balení:

 • 1x Outin Nano kávovar
 • 1x odměrka na mletou kávu
 • 1x nádobka na mletou kávu
 • 1x adaptér na Nespresso kapsle
 • 1x USB-C kabel

Přenosný obal je potřeba si dokoupit zvlášť, ale pokud na cestách neplánujete kombinovat oba způsoby přípravy, tak obal nepotřebujete.

Outin Nano obsah balení
Outin Nano obsah balení

Jak se s Outin připravuje káva

Proces přípravy kávy bych rozdělil podle metody. Buď použijete čerstvě namletou kávu a nebo si ušetříte práci a použijete jakoukoliv kapsli, která je kompatibilní s kávovary Nespresso. Rovnou na úvod řeknu, že práce s kapslí je mnohem jednodušší.

Studená nebo horká voda

Kávovar má pouze jedno tlačítko, kterým se zadává více povelů.

 • Použijete studenou vodu – podržte tlačítko dvě sekundy, kávovar vodu ohřeje a spustí extrakci.
 • Použijete vlažnou až teplou vodu – podržte tlačítko dvě sekundy, kávovar vodu doohřeje a spustí extrakci.
 • Použijete horkou vodu –podržte tlačítko pět sekund, kávovar přeskočí ohřev a spustí extrakci.
Outin Nano hotová káva
Outin Nano hotová káva

Příprava z namleté kávy

Pokud se rozhodnete připravit kávu pomocí namleté kávy, čeká vás složitější proces. Je potřeba naplnit zásobník kávou, udusat, uzavřít perforovaným víčkem a vložit zásobník do dalšího válce, který našroubujete na spodní část Outin Nano. Na ten nasadíte poloprůhledný hrnek, do kterého káva poteče.

Na horní straně kávovaru se nachází komora na vodu, tu naplníte 50ml vody (nebo více, pobere max. 80ml) a postavíte na stůl. Následně kávovar pustíte.

Na kávovaru se rozsvítí jedna bílá kontrolka z celkových čtyř. Jak postupuje zahřívání vody, tak se postupně rozsvěcují všechny kontrolky, až zhruba po třech minutách kávovar zapípá a začne extrakci. Po dokončení je hotovo a můžete kávovar rozebrat a vyčistit.

Stejně jako u všech ostatních kávovarů je tento způsob přípravy trochu bordelářský a kávu budete mít při čištění všude. Proto preferuji kapsle.

Outin Nano – příprava mleté kávy
Outin Nano – příprava mleté kávy

Příprava z kapsle

Příprava z kapsle je jednodušší, rychlejší a bez nepořádku. Stačí vložit jakoukoliv kapsli kompatibilní s Nespresso kávovarem (dají se sehnat i dobré výběrovky, třeba od Doubleshotu), zašroubovat a kávovar pustit.

Rychlé čištění je pak otázkou deseti vteřin.

Outin Nano příprava z kapsle
Outin Nano příprava z kapsle

Čištění kávovaru, když neteče voda

Může se vám stát, že z kávovaru přestane téct voda. To je způsobené ve většině případů kvůli tlaku uvnitř zařízení.

Kávovar má pro tento problém speciální čistící mód, který máte dle návodu použít před každou přípravou kávy. Já to dělám tak u každé desáté kávy a nemám problém. 😊

Čistící mód spustíte tak, že kávovar otočíte vzhůru nohama, odstraníte nádobku s filtrem a nalijete do otvoru studenou vodu. Čištění spustíte dvojím stiskem tlačítka. Voda proteče a je hotovo. V podstatě to jen čistí trubky.

Pokud to nepomůže, tak můžete kávovar otočit zpět, naplnit nádržku studenou vodou, zespoda dvakrát jemně zmáčknout membránu a dvojím stisknutím tlačítka spustit čištění.

Tady je pro jistotu i videonávod:

Nabíjení kávovaru a indikátor stavu baterie

Nabíjení kávovaru závisí především na zdroji, protože ten není součástí balení. Nekvalitní adaptéry a kabely mohou vést k tomu, že kávovar vůbec nedobijete, proto je potřeba si ideálně pořídit samostatný zdroj a vozit ho s sebou. Správně byste měli použít nástěnnou 5V/3A USB-C nabíječku.

Pokud použijete zdroj s výkonem nižším než 10W, tak kávovar nedobijete vůbec.

Kávovar bohužel nefunguje, když se nabíjí. Respektive funguje, ale musí mít alespoň 50 % baterie nabito. To mě zradilo, když jsem připravoval kávu pro náš tým v nanoSPACE. Pokud máte v plánu kávovar používat vícekrát během krátké doby, doporučuji použít horkou vodu, protože tak uděláte kafí mnohem více.

Indikátory stavu baterie

Kávovar má LED indikátor stavu baterie, celkem čtyři diody. Když svítí všechny, tak je plně nabitý. Stav baterie zkontrolujete jedním zmáčknutím tlačítka. Pokud dvakrát zabliká a pípne, tak je baterie nabitá už hodně málo. Pořád ale zvládne pár šálků z horké vody. 😊 Největší žrout je ohřívání.

Chybové hlášky

Kávovar má jen zmíněné čtyři diody, pípání a jedno tlačítko. A těmito způsoby vám říká úplně všechno. Takže jsem pro jistotu opsal tabulku z návodu, protože já si sám nepamatuji, co všechno jednotlivé stavy znamenají 😁

SituaceSvětla a pípáníŘešení
Nízká baterie2x bliknutí 1x pípnutíPlně dobít
Ochrana přehřátí baterie2x bliknutí 2x pípnutíPočkat 5 minut
Ochrana před ohříváním prázdné nádoby2x bliknutí 3x pípnutíDoplnit vodu
Ochrana před zkratemStřídavé blikáníKontaktovat podporu
Chybová hlášení kávovaru Outin Nano

5% sleva pro moje čtenáře

Přímo u výrobce jsem domluvil trvalou slevu 5 % při použití kuponu LUKAS. Kupon stačí zadat v košíku, nebo se prokliknout skrz tento odkaz.

Outin Nano koupíte i v České republice

Nechcete objednávat kávovar ze zahraničí? Využijte Heuréku, kde najdete všechny prodejce:

FAQ

Může se Outin Nano přehřát?

Ano, může. Z mojí zkušenosti se u čtvrté extrakce se zahříváním vody může přehřát a pak potřebuje pět minut v klidu, než začně zase fungovat.

Co když přestane z Outin Nano téct voda?

Použijte čistící mód. Odstraňte filtr, otočte kávovar vzhůru nohama a naplňte otvor vodou. Spusťte kávovar dvojím stisknutím tlačítka.

Jaké kapsle se do Outin Nano vejdou?

Jakékoliv kapsle o velikosti originálních Nespresso kapslí. Případně lze použít adaptér a čerstvě namletou kávu.

Jak velký je Outin Nano kávovar?

Kávovar má velikost běžné termosky. Na výšku měří 23cm, na šířku 7 cm a váží 670g.

Hodnocení od autora recenze

Kvalita espressa
Tlaková pumpa
Doba nabíjení
Snadnost obsluhy
Design
Čištění

Související články

6 COMMENTS

 1. Dobrý den,

  mám dotaz ohledně druhu kapslí, které se mohou vložit do cestovního kávovaru Outin Nano. Vím, že lze použít kapsle kompatibilní s Nespresso kávovary. Jde mi o to, zda lze použít tento druh kapslí určené jen pro přípravu espressa nebo lze použít i například kapsle pro přípravu kávy lungo? Omlouvám se za tento zvláštní dotaz, ale kávě a její přípravě moc nerozumím a ráda bych zakoupila tento kávovar jako dárek.

  Děkuji předem za odpověď.

  • Dobrý den, Nespresso kapsle mají jen jednu velikost, takže cokoliv od Nespressa do kávovaru jde 🙂

 2. Zdravím,

  pěkná recence, i na základě ní jsem se rozhodl kávovar koupit, jsem velmi spokojený a měl bych na Vás pár dotazů. 🙂 1) Zůstává Vám po přípravě kávy v horní nádržce malé množství vody? Je to jen pár ml, ale skoro vždycky mi tam trochu zůstane i když čerpadlo běží třeba několik vteřin naprázdno. 2) Při vyndávání kapsle, tak je tam taky malé množství vody (vyzkoušeno na více značkách), stává se Vám to taky? 3) To stejné po dokončení extrakce kávy, tak z kávovaru stále kape (opět pár ml). A poslední 4) Při nalití horké vody se mi x krát stalo, že kávovar začal po zapnutí pískat a blikat a vypnul se, až na 2-3 pokus spustil extrakci. Stalo se Vám to taky? Jen přemýšlím, jestli je to standardní chování, nebo je to na reklamaci. Díky moc.

  • Ahoj, těch pár ml vody je podle mě v pořádku, protože kdyby čerpadlo nasálo vodu, tak ti potom nemusí udělat kafe (a musíš jít na tu proceduru, že kávovar otočíš vzhůru nohama, naliješ vodu a necháš nasát). U kapsle zůstává trochu vody, to je úplně normální. Ale pískání a blikání teda neznám 🙂 Určitě postupuješ podle návodu?

 3. Ahoj,

  to pískání a blikání se stalo párkrát, když jsem nalil teplou, ne úplně horkou vodu a nechal ji ještě ohřát. Normálně se mi to neděje. Takže asi dobrý. 🙂

  Ale to čerpadlo je zvláštní, v nádržce je třeba jen kapka vody – to už nejde ani nasát, ale čerpadlo běží klidně i 10 vteřin „naprázdno“.

  A voda kolem adaptéru na kapsli je teda opruz, obzvlášť když děláš víc káv někde venku, tak to není zrovna úplně čistá práce. Jinak to stejné je i u mleté kávy, po rozdělání je káva taková rozblemcaná a na povrhu je trocha vody.

  • Ahoj, schválně jsem to počítal a 10 sekund naprázdno mi určitě neběží, spíš tak 3-4, podle mě tam je časovač, že to zjistí že už nemá tlak (není voda) a pak se vypne.

   Vodu kolem kapsle jsem taky zkoumal, zůstává mi tam fakt jen pár kapek. Možná bych to zkusil nafotit a poslat výrobci, jestli je to normální chování 🙂

Okomentovat

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zde se nacházíte

Cestovatelské tipyOutin Nano kávovar

O autorovi

Lukáš Konečný
Lukáš Konečnýhttps://www.lkmedia.cz
Jsme duší markeťák, miluji hory a procestoval jsem desítky zemí světa. Na tomto blogu pro vás tvořím obsah z tématických oblastí, které jsou mi velmi blízké: o cestování, marketingu, financích a zdraví.

Nejnovější články na blogu

Cestovních kávovarů mám doma celou sbírku, ale Outin Nano je první kávovar, který si umí vodu sám ohřát. Kávovar mě zaujal natolik, že jsem mu věnoval tuto samostatnou recenzi. Pokud zvažujete koupi, nebo teprve svůj první cestovní kávovar vybíráte, využijte možnost zanechání komentáře pod...Outin Nano kávovar [RECENZE] [year]