...

5 online nástrojů, které z vás udělají grafika přes noc

Nemáte cit na grafiku a ve Photoshopu dokážete změnit akorát tak rozměr fotky? Vždycky jste závistivě hleděli na skvěle nadesignované prezentace či jste si lámali hlavu, jak vytvořit pěknou infografiku? Pokud vás přesto láká grafika, dnes si ukážeme, jak vytvářet trendy vizuály pro vaše weby a sociální sítě, aniž byste něco o grafice věděli.

Ačkoliv jsem pracovala ve Phoshopu víc jak 16 let (ano, zhruba tak od svých čtrnácti) a na Lightroom nedám dopustit, znalosti Phoshopu a Lightroomu k dobrému designu nestačí.

Potřebujete nápad, cit a hlavně zručnost ho zrealizovat. A v některé dny mi chybí všechno zmíněné. Pojďme se podívat, jak tvořit cool vizuály, i když neumíte nic. A nejlépe zadarmo.

Co to je grafika?

Grafika je široce používaný termín, který se vztahuje na tvorbu, manipulaci a prezentaci vizuálních prvků, jako jsou obrázky, ilustrace, fotografie, animace a design. Je to umění a technika vytváření vizuálních komunikací prostřednictvím různých médií a nástrojů.

Co to je grafický nástroj?

Grafické nástroje mohou zahrnovat různé programy a aplikace, jako jsou grafické editory, vektorové nástroje, animační software, fotografické editory a další. Mezi nejpoužívanější grafické nástroje patří Adobe Photoshop, Adobe Illustrator, CorelDRAW, GIMP, Inkscape a mnoho dalších.

Tyto nástroje umožňují uživatelům vytvářet a upravovat grafické prvky, jako jsou obrázky, loga, ikony, webové grafiky, animace, plakáty, letáky a mnoho dalšího. Poskytují paletu funkcí, jako jsou kreslení, úpravy barev, vrstvy, filtry, transformace objektů a textové efekty, které umožňují tvůrcům dosáhnout požadovaných výsledků a vyjádřit svou kreativitu.

Grafické nástroje jsou nezbytným prostředkem pro grafiky, designéry, umělce, fotografy a další profesionály, kteří se zabývají vizuální tvorbou. Pomáhají jim vytvářet jedinečné, atraktivní a profesionální grafické prvky pro různé účely, včetně marketingu, reklamy, webového designu, tisku, multimediálního obsahu a dalších. Bez grafických nástrojů by bylo obtížné dosáhnout takové úrovně tvůrčího výkonu a preciznosti v práci s vizuálními prvky.

1) Canva – grafika na pár kliků

Screen Shot 2017 05 04 at 02.31.54

Jeden z našich nejoblíbenějších nástrojů, který používají nadšenci i profesionálové po celém světě. V Canvě máte přístup k tisícům fontům, fotografiím i designům zadarmo. Navíc, aplikace je zcela intuitivní a stále se v ní objevují nové designy. Některé designy a funkce jsou samozřejmě už zpoplatněné, ale většina z nás si přinejmenším v počátku vystačí se základy.

💡 Přečtěte si naší podrobnou recenzi na Canvu.

Dnes si platíme už PRO verzi, protože lepší nástroj opravdu na internetu nenajdete. Canvu u nás zvládnou používat úplně všichni zaměstnanci, takže jsme PRO verzí ušetřili desítky tisíc korun za grafika. Díky PRO verzi máte k dispozici videa, fotky a další vizuály z databanky, nově také audio (hudbu a zvuky). Můžete v Canvě i stříhat videa a vytvářet mockupy.

Za tři minuty dokážete vytvořit tohle: 

Canva - nástroj pro grafiky
mockup jednoducha tvorba grafiky

Co potom, kdybyste tomu věnovali třeba šest minut? 

Kurz používání Canvy

Používání Canvy je jednoduché, ale pokud se s ní nechcete učit sami, využijte on-line kurz Canvy od Kurzeo.cz. Recenzi kurzu najdete tady. Kurz obsahuje:

  • 21 lekcí (3h 30min obsahu)
  • 3 upravitelné Canva šablony
  • 30denní učební =plán ke stažení

Pro koho je kurz určený

  • Pro úplné začátečníky ve tvorbě grafiky
  • Pro pokročilé uživatele Canvy, kteří se chtějí ujistit, že Canvu využívají efektivně a na maximum
  • Malé nebo začínající podnikatele
  • Kreativní duše, které chtějí proměnit koníček v podnikání a postupně budovat svou vlastní značku
  • Majitele firem, kteří chtějí proškolit své zaměstnance a udržet krok s posledními trendy na sociálních sítích
Kurzeo square

2) Piktochart – Stylové prezentace a infografiky

Screen Shot 2017 05 04 at 03.23.56 768x366 1

Pokud hledáte jednoduchý nástroj na tvoření prezentací, tak tady nesáhnete vedle. Opět velmi intuitivní, velké množství šablon a hlavně je to zadarmo. A hlavně to vypadá skvěle. Posuďte sami. Jediné, co potřebujete, je doplnit obsah. Piktochart má samozřejmě i placenou verzi s daleko rozsáhlejšími možnostmi.

3) Looka – tvorba loga levně

Screen Shot 2017 05 04 at 03.43.24

Bez velkého obnosu na grafika se logo tvoří jen těžko. Aspoň to je naše představa. Ale existují nástroje, které mohou vaše výdaje výrazně snížit. Pro inspiraci můžete zkusit Looka. Stačí vybrat jaké barvy, typy log a ikonek se vám líbí a vytvoří vám logo na míru. Můžete ho pak následně upravovat a nakonec si ho vyexportovat za $20.

4) Infogram – nástroj zdarma na tvorbu infografik

tvorba infografik nastroj zdarma

Potřebujete vytvořit stylovou infografiku nebo report? Zkuste Infogram, který má i verzi zdarma. Opět se jedná o velmi intuitivní nástroj s řadou šablon, kde jen přepisujete text a případně měníte grafiky či obrázky. Pro export pak musíte zaplatit, ale pokud to nepotřebujete v PDF, můžete udělat starý dobrý screenshot. 😎

5) Bannersnack– jednoduchá tvorba PPC bannerů

bannersnack tvorba banneru

Nebaví vás tvořit bannery pro PPC reklamy po jednom rozměru a hledáte jednoduchý nástroj, který vám s tím pomůže? Bannersnack je mým druhým nejpoužívanějším nástrojem na grafiku po Canvě. Je ideální na rychlou a snadnou tvorbu PPC bannerů. Vytvoříte pomocí něj klidně 20 rozměrů bannerů najednou. Můžete tvořit i hýbací HTML bannery. 😎 Investice se mi vyplatila hned první měsíc. Bannery od grafiků jsou poměrně drahé.

Související články

Okomentovat

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zde se nacházíte

Marketing5 online nástrojů, které z vás udělají grafika přes noc

O autorovi

Lucie Konečná
Lucie Konečnáhttps://www.lkmedia.cz
Cestování miluji úplně od útlého dětství, v naší rodině koluje i historka, že až na své první cestě do zahraničí jsem začala spát celou noc. 😁 Procestovala jsem už víc jak 40 zemí, žila jsem v Kanadě i Mexiku a mým snem je nyní domek v Portugalsku. Živím se online marketingem, miluji knihy, věnuji se ale i hodně sportu, zdravému životnímu stylu a zajímá mě vše kolem spánku. Jsem také provozní ředitelka nanoSPACE.

Nejnovější články na blogu