5 online nástrojů, které z vás udělají grafika přes noc

Naposledy aktualizováno: 22. července, 2022

Nemáte cit na grafiku a ve Photoshopu dokážete změnit akorát tak rozměr fotky? Vždycky jste závistivě hleděli na skvěle nadesignované prezentace či jste si lámali hlavu, jak vytvořit pěknou infografiku? My vám dnes ukážeme, jak vytvářet trendy vizuály pro vaše weby a sociální sítě, aniž byste něco o grafice věděli.

Používala jsem Photoshop od svých dvanácti let, kdy mi brácha ukázal, jak si vyhladit klonovacím razítkem pupínky, a když mě naučil, jak zmenšovat a zvětšovat určité partie, byla jsem mezi holkami za hvězdu. Taková prsa v realitě opravdu neměly.

Jenže tyto znalosti vám k dobrému designu nestačí. Potřebujete nápad, cit a hlavně zručnost ho zrealizovat. A v některé dny mi chybí všechno zmíněné. Pojďme se podívat, jak tvořit cool vizuály, i když neumíte nic. A nejlépe zadarmo.

1) Canva – tvoř designy jako profík

Jeden z našich nejoblíbenějších nástrojů, který používají nadšenci i profesionálové po celém světě. V Canvě máte přístup k tisícům fontům, fotografiím i designům zadarmo. Navíc, aplikace je zcela intuitivní a stále se v ní objevují nové designy. Některé designy a funkce jsou samozřejmě už zpoplatněné, ale většina z nás si přinejmenším v počátku vystačí se základy.

Za tři minuty dokážete vytvořit tohle: 

Co potom, kdybyste tomu věnovali třeba šest minut? 

2) Piktochart – Stylové prezentace a infografiky

Pokud hledáte jednoduchý nástroj na tvoření prezentací a infografik, tak tady nesáhnete vedle. Opět velmi intuitivní, velké množství šablon a hlavně je to zadarmo. A hlavně to vypadá skvěle. Posuďte sami. Jediné, co potřebujete, je doplnit obsah. Piktochart má samozřejmě i placenou verzi s daleko rozsáhlejšími možnostmi.

3) Logojoy – logo za pár babek

Bez velkého obnosu na grafika se logo tvoří jen těžko. Aspoň to je naše představa. Ale existují nástroje, které mohou vaše výdaje výrazně snížit. Pro inspiraci můžete zkusit Logojoy. Stačí vybrat jaké barvy, typy log a ikonek se vám líbí a vytvoří vám logo na míru. Můžete ho pak následně upravovat a nakonec si ho vyexportovat za $20.

4) LogoMaker – logo zcela zadarmo

Existují i nástroje zdarma. Například LogoMaker, ten dokáže vygenerovat stovky variant vašeho loga. Stačí zadat název, zaměření a motto. Bohužel designy jsou už v této aplikaci zastaralé, ale můžete tam nabrat inspiraci a přinejmenším směr, kterým se chcete v designu ubírat.

5) Placeit – vizualizace stránky

Někdy potřebujete fotku vaší stránky, blogu nebo Twitteru. Ale chcete, aby to vypadalo dobře. Můžete si stáhnout fotku ze Shutterstocku, a pak do ní nemontovat screenshot vaší stránky. Či se to můžete pokusit vyfotit, ale zjistíte, že displeje se lesknou a vyfotit to není tak jednoduché. Nebo zkuste Placeit.

Děkujeme za přečtení Ahoj, jsme Lukáš a Lucka a od roku 2015 spolu cestujeme po celém světě. Blogujeme, fotíme a živili jsme se jako digitální nomádi. Cestování nás baví a pomáháme ostatním ke skvělým cestovatelským zážitkům. Nyní společně řídíme český nanoSPACE. Píšeme také o financích a investování. Přidejte se k 2000+ lidem, kteří dostávají naše exkluzivní e-maily!

7 DŮVODŮ, PROČ SE PŘIHLÁSIT

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.