...

Průvodce: 32 skvělých tipů, co vidět v Seville

Hlavní město Andalusie patří k nejkrásnějším městům na jihu Španělska. Pokud tedy vyrážíte do Andalusie, určitě byste ho neměli minout. Sevilla leží kousek od hranic Španělska s Portugalskem a je tak téměř vždy na naší trase, když jedeme do Algarve. Pojďme se podívat, co vidět v Seville neměli minout, kde se ubytovat, najíst a kam vyrazit s dětmi.

Co vidět v Seville

Kde se ubytovat v Seville

Na Sevillu vám bohatě postačí jeden den, ale pokud si ji chcete užít opravdu v klidu, doporučujeme tam strávit alespoň jednu noc. Kde se ubytovat:

Kde se najíst v Seville

Stejně jako Cordoba, i Seville je plná výborných indických restaurací, pokud hledáte ale něco zdravějšího a moderního, zkuste Biomio Brunch ecológico nebo Naturalmente – Real Food. Obě místa jsou skvělá na oběd, na brunch i na skvělou kávu.

Naturalmente - Real Food v Seville
Naturalmente – Real Food

Nejkrásnější místa: Co vidět v Seville

Sevilla je opravdu dechberoucí, ale připravte se, že i mimo sezónu je v centru velké množství turistů. Doporučujeme proto kupovat vstupenky předem online, abyste nemuseli stát frontu na lístky a okrádat se tak o čas.

Katedrála v Seville 

„Postavme kostel tak velký, že se budou domnívat, že jsme šílení,“ řekl údajně zakladatel projektu výstavby jedné z největších katedrál na světě. Stavba začala v roce 1402 a byla dokončena v roce 1507. Po svém dokončení překonala ve velikosti tehdy největší katedrálu Hagia Sofia, která si svůj titul držela více než tisíc let. Katedrála v Seville je do dnes největší gotickou katedrálou a čtvrtým největším kostelem na světě. 

I když tohle víte, tak vás rozměr katedrály překvapí, když vstoupíte. V katedrále si nenechte ujít hrob Kryštofa Kolumba. Návštěva katedrály vám zabere přibližně 1,5 až 2 hodiny.

Lidi před katedrálou v Seville
Shon lidí před katedrálou v Seville na konci ledna

Jak se vyhnout frontám na lístky?

Buďto si můžete v kostelu Iglesia Colegial del Divino Salvador, který se nachází 10 minut pěšky od katedrály, koupit kombinovaný lístek (pozor ale na otevírací dobu kostela, bývá otevřený až po 11. hodině). S lístkem můžete přeskočit frontu. 

Daleko jednodušší je koupit si lístek online, my většinou využíváme GetYourGuide, kde to je nejpřehlednější.

Tip: Před 11:00 hodinou (oficiální čas otevření katedrály) během mše můžete vstoupit zdarma skrz malé dveře na levé straně katedrály. Samozřejmě se pak nemůžete po katedrále procházet.

La Giralda – panoramatické výhledy ze zvonice

Pokud máte rádi výhledy, určitě navštivte i zvonici katedrály. Tento minaret bývalé mešity byl upraven křesťany: přidali vrchní část, aby mohli přidat zvony (více než 24). 

Real Alcázar – nejstarší královský palác v Evropě

Hned vedle katedrály je druhá nejdůležitější památka (a podle nás ta nejkrásnější) v Seville: Alcázar Sevilly (v španělštině Real Alcázar). Opět si nezapomeňte koupit lístky online, my jsme měli škodolibou radpst, když jsme díky nim přeskočili frontu, která by byla na dvě hodiny. A to jsme byli v Seville v lednu, což je zcela mimo sezónu!

Real Alcazar Seville

Alcázar je stále královskou rezidencí: Když přijede do Sevilly král Španělska, zůstává zde. Ve skutečnosti se jedná o nejstarší královský palác v Evropě.

Tento arabský a maurský palác sám je dechberoucím příkladem Mudéjarského stylu (výzdoba používaná v iberských křesťanských královstvích, především mezi 13. a 16. stoletím). Najdete v něm úžasné zahrady plné pomerančovníků, fontán a květin. 

Návštěva Alcázaru vám zabere přibližně 2 hodiny.

Tipy na přeskočení fronty na lístky: 

Kupte si vstupenku jednoduše online na GetYourGuide

Indický archiv v Seville (šp. Archivo General de Indias) 

Vedle katedrály a Alcázaru je v Seville další, méně turistické místo, které stojí za návštěvu: Indický archiv v Seville (šp. Archivo General de Indias). Návštěva je zdarma a hlavním lákadlem je pozoruhodná architektura budovy. Interiér je opravdu krásný.

Archiv založil v roce 1785 španělský král Karel III., který zamýšlel shromáždit na jednom místě všechny dostupné informace o španělských koloniích. Bohužel slavné archivy jsou skryté, takže všechny kartonové složky v knihovnách jsou prázdné!

Návštěva je tak na 15 minut.

Barrio Santa Cruz

Historická čtvrť patří v Seville k těm nejturističtějším. Kromě těch nejvýznamnějších památek tu také najdete mnoho kaváren a restaurací. Nezapomeňte navštívit Plaza Patio de Banderas, odkud je krásný výhled na katedrálu.

Casa de Pilatos

Casa de Pilatos je palác postavený v roce 1540 prvním markýzem z Tarify. Inspirován italskou architekturou, palác kombinuje několik stylů, jako je styl mudéjarský, gotický a renesanční. Nenechte se odradit ne příliš atraktivní fasádou, Casa de Pilatos stojí za návštěvu! Alespoň první patro, kde kromě nádvoří s fontánou uprostřed najdete i dvě malé zahrady, kde si můžete odpočinout. 

Nejkrásnější španělské náměstí – Plaza de España

Nepřeháním, když tvrdím, že tohle je nejkrásnější náměstí ve Španělsku. A možná i v Evropě. Bylo vybudováno v roce 1928 pro potřeby výstavy k výročí objevení Ameriky španělskými dobyvateli. Náměstí má půlkruhový tvar, najdete na něm 4 mosty symbolizující 4 starobylá království Španělska. Jsou tu krásné arkády, fontány a 48 laviček z azulejů, každá reprezentující jednu provincii Španělska.

Pokud jste fanoušky Star Wars, tak se zde natáčely scény do Epizody II. Klony útočí.

Plaza de Espana v Seville

Největší park v Seville: Parque de María Luisa

Najdete jej hned před Plaza de España a oceníte ho především během horkého letního počasí. Schovejte se na chvíli do stínu stromů a užívejte si místní faunu i flóru. Je tu hromada jezírek, fontán a narazíte tu na Plaza América, přezdívanou „náměstí holubů“, dokážete si představit proč.

Na jižním konci parku najdete sevillské Archeologické muzeum a Muzeum lidových umění a tradic.

Největší park v Seville: Parque de María Luisa

Sevillská Aréna (Plaza de toros de la Real Maestranza de Caballería de Sevilla) 

Korida mi byla vždy proti chuti, proto jsem se při letošní návštěvě vyhnula opět i aréně. Aréna je přístupná pouze s průvodcem a každý rok hostí Plaza de Toros jednu z nejvýznamnějších festivalů na světě: feria de Abril. 

Tradice koridy je v Andalusii stále velmi silná a je součástí jejich kultury. Pokud jste ještě nikdy nebyli na koridě a máte na to žaludek, můžete si koupit lístky.

Abyste se vyhnuli čekání ve frontě na lístky, měli byste si vstupenky na Arenu v Seville rezervovat předem. Tyto vstupenky s možností přeskočení fronty zahrnují 1hodinovou prohlídku Plaza de Toros s průvodcem.

Torre del Oro

Kousek od Plaza de toros najdete Torre del Oro (v češtině Zlatá věž). Stojí na břehu řeky Guadalquivir a byla postavena na začátku 13. století, aby posílila vojenskou obranu města. Dnes věž slouží jako námořní muzeum s miniaturami lodí a historickými nástroji. Na vrcholu věže je krásný výhled na katedrálu, řeku a čtvrť Triana na druhé straně Guadalquiviru.

Torre del Oro (v češtině Zlatá věž).
Torre del Oro (v češtině Zlatá věž)

Čtvrť Triana

V minulosti byla tato čtvrť domovem mnoha námořníků, cikánů, zpěváků a tanečníků flamenga. Pokud máte možnost si zajít na flamengo ve Španělsku, určitě to doporučuji. My jsme takhle vyrazili z Malagy před pár lety a bylo to naprosto skvělé. 

Návštěvu Triany můžete začít na tržnici, která se nachází hned na konci mostu na pravé straně. Na tržnici můžete ochutnat místní speciality. V Trianě najdete také keramické dílny, které jsou pro tuto čtvrť typické. 

Z Calle Betis je  krásný výhled na Torre del Oro a centrum Sevilly. Najdete tu taky spoustu barů a restaurací. Ale počítejte s tím, že to tu je 2-3x dražší než jinde.

Metropol Parasol

Metropol Parasol, také známý jako Las Setas („houby“), je zvláštním monumentem Sevilly. Postavili ho teprve v roce 2011 a tehdy byl extrémně kritizován. Jak už název napovídá, jsou to budovy připomínající houby. Na vrcholu jedné z nich se nachází údajně nejkrásnější výhled na celé město a ještě si v kavárně na střeše můžete dát kávu. Takže je to něco jako Žižkovská věž v Praze. 😂

Metropol Parasol

Tipy na muzea v Seville 

 • Museo de Bellas Artes s kolekcí obrazů velkých andaluských a španělských malířů.
 • Museo del Baile Flamenco, kde si můžete vychutnat vystoupení flamengových tanečníků.
 • Museo de Artes y Costumbres populares s výstavou tradičních andaluských oděvů.
 • Museo Palacio de la Condesa de Lebrija s mozaikami, obrazy a gobelíny.
 • Centro Andaluz de arte contemporáneo s kolekcí obrazů a keramiky.
 • Museo arqueológico de Sevilla: navštivte jej kvůli krásným římským exponátům.
 • Museo de la inquisición, to je zasvěcené inkvizici.
 • Museo de la cerámica, které je zasvěcené keramice.
 • Centrum současného umění v Seville, postavené v bývalém klášteře 

Kostely v Seville

Kromě katedrály se určitě podívejte také na tyto kostely:

 • Iglesia de Santa Ana v Trianě
 • Iglesia Colegial del Divino Salvador
 • Parroquia de San Lorenzo
 • Basilica de la Macarena
 • Real parroquia de Santa María de Magdalena
 • Parroquia de Santa Catalina
 • San Salvador Seville
 • El Divino Salvador

Co dělat v Seville s dětmi

Pokud vyráží do Seville s malými dětmi, určitě vás zaujmou níže uvedené atrakce:

Akvarium v Seville

Velmi nedávno otevřené sevillské akvárium (Acuario de Sevilla) v roce 2014 je skvělým místem pro návštěvu s dětmi. Co uvidíte: exotické ryby, žraloky, želvy, chobotnice a hvězdice. Je to také ideální místo, kam se na hodinku schovat před horkem, pokud vyrážíte do Sevilly v létě. 

S dětmi doporučujeme kupovat vždy lístky předem, ať se vyhnete stání ve frontách. 

Aquopolis Sevilla

Pokud jsou vaše dítě jako já, když jsem byla malá, tak vás budou za návštěvu vodního aquaparku Aquapolis milovat. Najdete ho cca 20 minut od Seville.

La Isla Mágica

La Isla Mágica je zdalší zábavní park, který se dělí na dvě části, a to tematický park s atrakcemi a vodní park se skluzavkami (takže něco jako liberecký Babylon). Opět doporučujeme si vstupenky rezervovat předem, abyste s dětmi nemuseli stát frontu. 

Kam na výlet ze Sevilly?

Sevilla je skvělým výchozím bodem pro návštěvu dalších míst v Andalusii či pro výlet do Portugalska. Která města v Andalusii můžete ještě navštívit: 

 • Córdoba (cca 1 hodina vlakem)  – Pokud se vám líbilo v Seville, Cordobu se zamilujete. My jsme si v ní museli prodloužit pobyt, neexistuje podivnější stavba než tamější Mešito-katedrála. 
 • Granada (cca 3 hodiny vlakem) – Granada je v Andalusii pojem a určitě ji nebudete chtít vynechat. Pokud byste měli navštívit jen jednu památku, vyrazte do slavné Alhambry. 
 • Ronda (cca 2 hodiny autobusem nebo vlakem) – Ronda je známá svým mostem, který jste určitě viděli na mnohým obrázcích z Andaluzie. Celkově je to opravdu malebné městečko. 
 • Jerez de la Frontera (cca 1 hodina vlakem) – Pokud máte rádi sherry a andaluskou kulturu, Jerez de la Frontera je ideální destinace pro vás. Můžete navštívit některou z mnoha vinařství a ochutnat některé z nejlepších španělských sherry.
 • Costa de la Luz (cca 1,5 hodiny vlakem) – Pokud hledáte slunce a pláže, Costa de la Luz nabízí nádherné bílé písky a tyrkysové moře. Pláže v okolí měst jako je např. Cadiz nebo Tarifa jsou velmi populární u surfařů a kiteboardistů.

Mapa s body zájmu do telefonu

Uložte si mapu těch nejlepších míst v Seville přímo do telefonu. Po zakoupení obdržíte odkaz na neveřejnou Google Mapu, kterou si uložíte kliknutím na ‚‚Sledovat/Follow’’. Tím se vám zkopíruje do Google účtu a zobrazí na všech zařízeních, kde používáte Google Mapy.

Související články

Okomentovat

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zde se nacházíte

CestováníEvropaPrůvodce: 32 skvělých tipů, co vidět v Seville

O autorovi

Lucie Konečná
Lucie Konečnáhttps://www.lkmedia.cz
Cestování miluji úplně od útlého dětství, v naší rodině koluje i historka, že až na své první cestě do zahraničí jsem začala spát celou noc. 😁 Procestovala jsem už víc jak 40 zemí, žila jsem v Kanadě i Mexiku a mým snem je nyní domek v Portugalsku. Živím se online marketingem, miluji knihy, věnuji se ale i hodně sportu, zdravému životnímu stylu a zajímá mě vše kolem spánku. Jsem také provozní ředitelka nanoSPACE.

Nejnovější články na blogu