...

Ronda: 10 tipů, co musíte vidět

Ronda je malebné město v Andalusii, které je známé svými historickými památkami, impozantními výhledy a jedinečnou atmosférou. V tomto článku se dozvíte, kdy je nejlepší vyrazit do Rondy, kde se ubytovat, jaké jsou hlavní turistické atrakce a kam se vydat na výlety v okolí.

Ronda

Kdy vyrazit do Rondy

Ronda je krásná po celý rok, ale nejlepší období pro návštěvu je jaro a podzim, kdy je počasí příjemné a není zde tolik turistů. V létě může být ve Španělsku horko, takže se připravte na vysoké teploty. Zimy jsou mírné, ale může být chladněji a deštivo. Ideální je si najednou projet všechna zajímavá města Andalusie.

Kde se ubytovat v Rondě

Jedno z nejlépe hodnocených ubytování je La Escondida Ronda.

10 tipů, co vidět v Rondě

Ronda není tak rozsáhlá a je ideální i na jednodenní návštěvy. Podívejte se na náš seznam, co byste určitě neměli minout.

Puente Nuevo

Impozantní kamenný most je nejznámější a největší ze tří mostů v Rondě a spojuje dvě části města, které se nacházejí na obou stranách hlubokého kaňonu zvaného El Tajo.

Ronda v Andalusii

Plaza de Toros

Ronda je považována za kolébku moderního býčího zápasu, a zdejší aréna, Plaza de Toros, je jednou z nejstarších a nejznámějších ve Španělsku.

plaza de toros

Casa del Rey Moro

Casa del Rey Moro je historická budova v andaluském městě Ronda ve Španělsku. Jedná se o bývalý palác a zahrady, které jsou dnes otevřené pro veřejnost jako muzeum.

Původně byla Casa del Rey Moro postavena v 18. století jako soukromý palác, ale později byla prodána a přeměněna na hotel. V roce 1904 byla zakoupena rodinou Larios, kteří v budově provedli rozsáhlé rekonstrukce a přeměnili ji na krásnou rezidenci.

Jedním z nejzajímavějších prvků Casa del Rey Moro je jeho historická studna, která je propojena s podzemním řekou. Podle legendy zde měl mít bydliště maur, kteří žili v Rondě v době středověku.

Baños Árabes

Dobře zachovalé arabské lázně pocházející z 13. a 14. století a představují ukázku maurské architektury v Rondě.

Banos Arabes

Palacio de Mondragón

Palác Palacio de Mondragón je nyní sídlem Muzea Ronda a má zajímavou sbírku archeologických a etnografických exponátů.

Palacio de Mondragon

Alameda del Tajo

Z Alameda del Tajo je krásný výhled na hřeben Serranía de Ronda a na město Ronda. V parku je umístěno také několik památníků a soch, které připomínají významné události v historii města a jeho slavné obyvatele.

Iglesia de Santa Maria la Mayor

Kostel Iglesia de Santa Maria la Mayor je jedním z nejvýznamnějších náboženských staveb v Rondě a kombinuje prvky gotické, renesanční a barokní architektury.

La Ciudad

Staré město Ronda, známé jako La Ciudad, je plné úzkých uliček, bílých domů a malebných náměstíček. Procházka tímto historickým centrem je jako cesta zpět v čase.

Mirador de Aldehuela

Vyhlídkové místo Mirador de Aldehuela nabízí jedny z nejlepších panoramatických výhledů na kaňon El Tajo a Puente Nuevo. Je pojmenován po architektovi, který navrhl Puente Nuevo, José Martin de Aldehuela.

Mirador de Aldehuela

Jardines de Cuenca

Tyto terasovité zahrady se nacházejí podél strmých svahů kaňonu El Tajo a nabízejí klidné prostranství pro procházky a odpočinek s nádhernými výhledy na město a okolní krajinu.

Kam na výlet z Rondy

  • Granada (asi 170 km od Rondy): Granada je známá především svým nádherným palácovým komplexem Alhambra, který je mistrovským dílem maurské architektury a jednou z nejnavštěvovanějších památek ve Španělsku.
  • Córdoba (asi 160 km od Rondy): Córdoba je město s bohatou historií a kulturou, které se proslavilo svou nádhernou Mezquitou, což je bývalá mešita, která byla přeměněna na katedrálu. Tento architektonický skvost je jedním z nejvýznamnějších příkladů islámské architektury ve Španělsku.
  • Sevilla (asi 130 km od Rondy): Sevilla, hlavní město Andalusie, je známá svými impozantními památkami, jako je Katedrála se slavnou Giralda věží a nádherným královským palácem Alcázar, který je dalším skvostem maurské architektury.

Často kladené otázky

Jak se dostat do Rondy?

Ronda je snadno dostupná autem, autobusem nebo vlakem ze španělských měst, jako je Málaga, Sevilla nebo Córdoba.

Kolik času bych měl(a) strávit v Rondě?

Doporučujeme strávit alespoň jeden až dva dny v Rondě, abyste měli dostatek času na prohlídku hlavních památek a několik výletů do okolí.

Jakým jazykem se mluví v Rondě?

Hlavním jazykem v Rondě je španělština, ale mnoho obyvatel a personálu v turistickém průmyslu mluví také anglicky a někdy i jinými jazyky.

Je Ronda vhodná pro rodiny s dětmi?

Pokud mají vaše děti rádi krásné vyhlídky a nevadí jim procházky po kulturních památkách, Ronda je skvělým místem pro rodinný výlet. Město není tak rozlehlé, takže nehrozí, že budou děti přetažené z dlouhého pochodování.

Jaké jsou typické jídla a pokrmy, které bych měl(a) ochutnat v Rondě?

V Rondě můžete ochutnat tradiční andaluskou kuchyni, jako je gazpacho (studená rajčatová polévka), salmorejo (hustší verze gazpacha s chlebem), jamón ibérico (iberská šunka), rabo de toro (hovězí ocas vařený na červeném víně) nebo tapas, malé porce různých pokrmů, které můžete ochutnat v místních barech a restauracích.

Související články

Okomentovat

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zde se nacházíte

CestováníEvropaRonda: 10 tipů, co musíte vidět

O autorovi

Lucie Konečná
Lucie Konečnáhttps://www.lkmedia.cz
Cestování miluji úplně od útlého dětství, v naší rodině koluje i historka, že až na své první cestě do zahraničí jsem začala spát celou noc. 😁 Procestovala jsem už víc jak 40 zemí, žila jsem v Kanadě i Mexiku a mým snem je nyní domek v Portugalsku. Živím se online marketingem, miluji knihy, věnuji se ale i hodně sportu, zdravému životnímu stylu a zajímá mě vše kolem spánku. Jsem také provozní ředitelka nanoSPACE.

Nejnovější články na blogu