...

Dovolená Španělsko: 20 nejkrásnější míst Andalusie + itinerář + mapa

Andalusie patří k nejoblíbenějším destinacím na poznávací zájezdy i na relax u moře. Costa de Sol, která se nachází kousek od Malagy, je nádherné pobřeží plné pláží ve Španělsku a Granada, Sevilla a Cordoba zas patří k historickým a architektonickým klenotům Evropy. Pojďme se podívat, kdy vyrazit na jih Španělska, kam se podívat a kde se ubytovat.

Andalusie roadtrip

Obsah článku

Kdy vyrazit do Andalusie: Počasí v jižním Španělsku

Pokud vyrážíte za letní dovolenou a chcete se koupat, ideální je si naplánovat dovolenou mezi květnem a zářím. Naopak ti z vás, co preferují poznávací dovolenou, by se měli zcela vyhnout letním měsícům. Cordoba je jedním z nejteplejších měst Evropy a během letních měsíců může být poznávání andaluských měst spíš za trest než za odměnu. 😁 A kdy tedy vyrazit? My jsme měli krásné počasí i na konci ledna, ale jistota na příjemné počasí je březen – květen nebo říjen – listopad.

Malaga počasí – kdy vyrazit na koupačku

Ačkoliv jsem zmínila, že v Cordobě bývá v létě nesnesitelné horko, na pobřeží v Malaze tomu tak není. Díky své poloze je v Málaze a okolí příjemně i během letních měsíců. A je proto ideální na dovolenou u moře. Průměrné se teploty během léta se drží kolem 32 °C, zatímco v nejchladnějších zimních měsících neklesají příliš často pod 17 °C.

Půjčení auta 

V Malaze si jednoduše půjčíte auto na letišti, my si většinu hledáme auto přes RentalCars. V Malaze jsou k dispozici stejné mezinárodní řetězce jako jinde v Evropě (Hertz, Europcar a Avis). Kromě toho jsou k dispozici i místní společnosti, jako je například malagacar.com. 

Andalusie – s cestovkou nebo po vlastní ose?

Zkusila jsem oboje a vše má své plusy a mínusy. Pokud se zkrátka nechcete o nic starat, je jednodušší vyrazit s cestovkou (zajímavé zájezdy najdete na portále Invia). Ti z vás, co chtějí volnost by si měli raději koupit letenky, pronajmout auto přes RentalCars a vyrazit. Bude to chtít trochu času a plánování nebo se inspirujte naším itinerářem a máte to bez starostí.

Většinou to je levnější po vlastní ose, ale ne vždy to je pravidlem. Cestovky dostávají lepší ceny na ubytování a letenky, a pokud se jim zájezdy neobsadí, můžou mít zajímavé slevy. Jestli tedy vám jde hlavně o cenu, zkuste si obě varianty propočítat.

20 tipů, co vidět v Andalusii

Nyní se pojďme podívat na 20 nejkrásnějších míst v Andalusii, které byste měli navštívit.

Alhambra v Granadě

Alhambra je nejnavštěvovanější turistickou atrakcí v Andalusii a jednou z nejvýznamnějších historických památek ve Španělsku. Tato impozantní pevnost a palácový komplex byl postaven v 14. století mauruskými vládci a nabízí návštěvníkům úžasné výhledy na město Granada a okolní hory.

Interiér paláců je zdobený nádhernými mozaikami a dekorativními prvky, které odrážejí vlivy středomořské, islámské a křesťanské kultury.

Alhambra Granada

Mezquita v Córdobě

Mezquita, neboli Mešita, v Córdobě je unikátní památkou, která odráží bohatou historii tohoto města. Původně postavena jako mešita, byla později přestavěna na katedrálu po dobytí města křesťanskými vojsky. Z tohoto důvodu je Mezquita neuvěřitelnou kombinací islámské a křesťanské architektury.

Mešito katedrála v Cordobě

Real Alcázar v Seville

Real Alcázar je nejstarší královský palác v Evropě, který je stále využíván španělskou královskou rodinou jako oficiální rezidence. Palác je skvělým příkladem mudéjarské architektury a jeho rozlehlé zahrady jsou překrásné a plné zeleně a květin.

Real Alcazar v Seville

Plaza de España v Seville

Plaza de España je největší náměstí v Seville, které symbolicky připomíná španělskou kutluru a historii. Nejvíce vás zaujme obrovské sloupořadí, fontána uprostřed a kanály, kde si můžete pronajmout lodičku.

plaza de espana

Giralda v Seville

Giralda je ikonická věž v Seville, která kdysi sloužila jako minaret mešity. Věž byla později přestavěna na zvonici katedrály v Seville, ale stále zachovává mnoho z původního designu a architektury. Určitě ji navštivte, je to místo s panoramatickým výhledem na město a okolní krajinu.

Ronda a jeho kaňon El Tajo

Ronda je historické město v Andalusii, které se nachází na vrcholu útesu nad hlubokým kaňonem El Tajo. Město nabízí nádherné výhledy na okolní krajinu a je plné historických památek, jako je most Puente Nuevo – most, který spojuje obě části města. Je to oblíbené místo mezi turisty, zejména kvůli svému historickému a kulturnímu významu.

ronda most spanelsko

Caminito del Rey v Málaze

Caminito del Rey je úžasná turistická atrakce, která se nachází v pohoří El Chorro v Málaze. Tento skalnatý průsmyk byl v minulosti nebezpečným místem, ale nyní slouží jako jedna z nejnavštěvovanějších turistických atrakcí v Andalusii. Cesta Caminito del Rey nabízí spektakulární výhledy na okolní krajinu a je oblíbená mezi turisty, kteří hledají adrenalinový zážitek. Více informací najdete v našem článku.

Costa del Sol

Costa del Sol je oblíbená turistická destinace v Andalusii, která nabízí nádherné pláže a slunečné počasí po většinu roku. Oblast Costa del Sol se rozprostírá podél pobřeží Středozemního moře a je plná atrakcí pro turisty, včetně restaurací, barů a obchodů.

Costa del Sol

Cabo de Gata v Almerii

Cabo de Gata je národní park v Almerii, který je známý svými úchvatnými plážemi a nedotčenou přírodou. Park nabízí mnoho turistických aktivit, jako jsou pěší túry, potápění a pozorování ptáků. Cabo de Gata je ideálním místem pro ty, kteří hledají klidnou dovolenou v přírodě.

Cabo de Gata, národní park v Almerii, který je známý svými úchvatnými plážemi a nedotčenou přírodou.

Frigiliana

Malebná bílá vesnice s úzkými uličkami lemovanými květinami a nabízející úchvatné výhledy na okolní krajinu a moře.

Frigiliana - Malebná bílá vesnice s úzkými uličkami lemovanými květinami a nabízející úchvatné výhledy na okolní krajinu a moře.

Cueva de Nerja

Impozantní jeskyně s mnoha stalaktitovými a stalagmitovými formacemi a jednou z největších jeskynních komor na světě.

Cueva de Nerja

Setenil de las Bodegas

Unikátní městečko postavené do skály, která tvoří střechy jeho domů a ulic.

Setenil de las Bodegas

Parque Nacional de Doñana

Rozsáhlý národní park s bohatou flórou a faunou, včetně vzácných druhů ptáků a iberských lynxů.

Jerez de la Frontera

Město slavné pro své víno a sherry. Navštivte bodegas, krásný Alcázar a Flamenco.

jerez de la frontera

Cadiz

Starobylé přístavní město s bohatou historií, katedrálou a nádhernými plážemi. Proslulé svým karnevalem a mořskými plody.

Cadiz

Ubeda a Baeza

Dvě sousední města, která jsou na seznamu UNESCO díky svým renesančním památkám. Procházka uličkami obou měst je jako cesta zpět v čase.

Sierra Nevada

Majestátní pohoří, které nabízí možnost lyžování v zimě a turistiku či cyklistiku v létě. Nejvyšší horou je Mulhacén, nejvyšší vrchol pevninského Španělska.

Marbella

Luxusní letovisko na Costa del Sol, které je proslulé svými plážemi, golfovými hřišti a přístavem Puerto Banús, kde kotví jachty.

Marbella

Antequera

Město s velkým množstvím historických památek, jako je pevnost Alcazaba, Dolmen de Menga a El Torcal, přírodní park s fascinujícími vápencovými skalními formacemi.

Co to je flamenco?

Flamenco je živé představení, které představuje tradiční andaluský taneční a hudební žánr zvaný flamenco. Flamenco pochází ze Španělska, zejména z regionu Andalusie, a je charakterizováno emotivním zpěvem, energickým tancem, kytarovou hudbou a rytmickým tleskáním.

Flamenco

Flamenco zpravidla zahrnuje tanečníky (bailaores a bailaoras), zpěváky (cantaores) a kytaristy (guitarristas), kteří společně předvádějí různé formy a styly flamenco. Představení je dramatické a vášnivé, s důrazem na emocionální výraz a improvizaci.

Flamenco show je často k vidění v tradičních andaluských městech, jako je Sevilla, Granada nebo Córdoba, a může být součástí kulturního programu v restauracích, divadlech nebo speciálních flamenco klubech zvaných „tablaos“.

Typické jídlo v Andalusii – Co ochutnat na dovolené ve Španělsku

Španělská kuchyně je velmi založená na masu, takže se musíme přiznat, že ji příliš nevyhledáváme, zato si užíváme velkou nabídku indických restaurací. Mezi tradiční jídla v Andalusii patří:

 • Gazpacho, studená polévka z rajčat, okurek, papriky, cibule a olivového oleje.
 • Salmorejo, další studená polévka podobná gazpachu, často podávaná s kouskem šunky nebo vajíčkem.
 • Pescaíto frito, smažené rybí kousky, které se podávají jako tapas.
 • Jamón ibérico, vynikající šunka z iberských prasat, která se krmi vysokokvalitní stravou a volně pobíhají v přírodě.
 • Tortilla española, španělská bramborová omeleta, která se často podává jako tapas.
 • Flamenquín, smažené masové ruličky plněné šunkou a sýrem.
 • Rabo de toro, dušený hovězí ocas, který se často podává s rýží nebo bramborami.
 • Porra antequerana, další studená polévka, podobná gazpachu a salmorejo, ale s více chleba a česnekem.
paella spanelske jidlo
Španělská specialita Paella není typická jen pro Andalusii ale pro celé Španělsko, nám nechutnala.

7 denní itinerář roadtripu po Andalusii

Andalusie patří určitě k jedním z nejnavštěvovanějších regionů Španělska. Není se čemu divit, najdete tu pláže, ale i nádherná města a přírodu na objevování. Pokud plánujete cestu do Andalusie, připravili jsme pro vás 7 denní itinerář s těmi nejlepšími místy na návštěvu. 


Den 1: Málaga

Kde se ubytovat: Skvěle hodnocené je ESTUDIO EN TORREMOLINOS CENTRO a B&B Casa Rubí.

Z Česka se létá nejčastěji do Malagy, bude to tedy pravděpodobně váš výchozí bod.
Po příjezdu do Málagy se ubytujte a a vyrazte na prohlídku Alcazabu, impozantní pevnosti, která se tyčí nad městem a poskytuje nádherný výhled na okolní krajinu. Můžete také navštívit Museum Picassa, kde se seznámíte s dílem tohoto slavného malíře a jeho vlivem na uměleckou scénu. Malaga je ideálním výchozím bodem na Caminito del Rey, je nutné si aktivitu ale zarezervovat včas dopředu.

Na večer si zarezervujte představení tance Flamenco.

Kde se ubytovat v Malaze: Pokud sháníte něco luxusnějšího, podívejte se na H10 Croma Málaga, levnější hotel v centru Malagy je Carlos V Malaga.

Den 2: Málaga – Ronda (1 hodina 45 minut)

Vyrazte včas, ať se vyhnete davům turistů. Cestou se můžete stavit ve městečku Setenil de las Bodegas. Po příjezdu do Rondy se vydejde hned k Puente Nuevo, tento impozantní most vede přes hluboké údolí, které město rozděluje na dvě části.

Puente Nuevo je nejnavštěvovanějším místem v Rondě. Navštívit také můžete Plaza de Toros, jednu z nejstarších arén pro býčí zápasy ve Španělsku, nebo Baños Árabes, Palacio de Mondragón či Alameda del Tajo. Další tipy najdete v našem článku o Rondě. 

Nezapomeňte navštívit Mirador de Aldehuela, odkud máte panoramatický výhled na okolní krajinu. Poté se v Rondě ubytujte nebo vyrazte do Sevilly. To doporučujeme více, protože díky tomu ráno předběhnete davy turistů.

Kde se ubytovat v Rondě: Pokud se rozhodnete přece jen zůstat v Rondě, jedno z nejlépe hodnocených ubytování je La Escondida Ronda, B&B.

Pohled na most v Rondě

Den 3: Ronda – Sevilla (2 hodiny)

V Seville se vydejte jako první k Santa Maria de la Sede, největší gotické katedrále na světě a třetí největší katedrále celkově. Nezapomeňte navštívit Giraldu, bývalý minaret, který byl přeměněn na zvonici, odkud se máte úchvatný výhled na celé město.

Pak zamiřte k královskému paláci Alcázar. Tento nádherný palác byl několikrát přestavěn a rozšířen a je jedním z nejlepších příkladů mudéjarského umění ve Španělsku.

plaza de espana v Seville

Po obědě zamiřte Plaza de España, monumentální náměstí postavené pro Iberoamerickou výstavu v roce 1929. Naproti náměstí Plaza de España je hned obrovský park, kde se můžete trochu zchladit a odpočinout si.

Na závěr dnes se podívejte do Barrio Santa Cruz, bývalého židovského ghetta, které je nyní malebnou čtvrtí s úzkými uličkami, bílými domy a náměstíčky. Více informací najdete v našem článku 32 tipů, co vidět v Seville.

Kde se ubytovat:

Den 4. Sevilla – Cordoba (45 minut)

Do Cordoby vyrazte včas, upřímně bych doporučovala opět vyrazit do Cordoby už předchozí večer a ubytovat se v ní. Nejdříve navštivte Mezquitu, která je symbolem maurského odkazu v Córdobě.

V Cordobě byste neměli vynechat židovskou čvrť, Alcázar de los Reyes Cristianos, královský palác s nádhernými zahradami a výhledem na řeku Guadalquivir a návštěvu římského mostu a okolních parků a zahrad, jako je Jardines de la Victoria a Jardines Juan Carlos I.

Východ slunce v Cordobě

Užijte si večeři v některé z tradičních andaluských restaurací, kde můžete ochutnat místní speciality, jako jsou salmorejo, flamenquín nebo rabo de toro.

Více tipů najdete v našem článku o Cordobě.

Kde se ubytovat:

Doporučujeme ubytování hned v centru v Hotelu Hesperia Cordóba, kam můžete i s pejskem a v pohodě v hotelu zaparkujete autem. Hotel má v létě střešní bar a je z něj nádherný výhled na město.

Den 5: Córdoba – Granada (2 hodiny 7 minut)

Granada patří opět k nejnavštěvovanějším místo Španělska, proto se připravte na poměrně velké množství turistů (i mimo sezónu). Nejpopulárnější je Alhambra, kam byste měli vyrazit hned na otevíračku. Dále byste neměli vynechat Generalife, letní palác nasridských vládců se zahradami a fontánami a určitě se na závěr návštěvy projděte po historické čtvrti Albayzín s úzkými uličkami, bílými domy a nádhernými výhledy na Alhambru.

Přečtěte si náš článek, co vše vidět v Granadě.

Kde se ubytovat:

Večeře v místní restauraci

Den 6: Granada – Jaén (1 hodina 15 minut)

Jaen není tak veliký a návštěva vám nezabere víc jak 3-4 hodiny, proto doporučuji ráno ještě věnovat Granadě. Po obědě vyrazte do Jaén, kde je v centru nádherná katedrála, která je jedním z nejvýznamnějších příkladů španělské renesance. Prohlídněte si Castillo de Santa Catalina, pevnost s nádherným výhledem na město a okolní krajinu. Můžete také navštívit Baños Árabes, dobře zachovalé arabské lázně, které se nacházejí v Palacio de Villardompardo.

Jaen v Andalusii

Užijte si večeři v některé z místních restaurací, kde můžete ochutnat tradiční jídla z Jaén a okolí, jako je pipirrana, ajo blanco nebo ochutnat místní olivový olej, na kteří jsou místní patřičně hrdí.

Kde se ubytovat:

 • Levná varianta: Hotel Europa
 • Luxusní varianta: Parador de Jaén

Den 7: Jaén – Málaga (2 hodiny 30 minut)

Odjezd z Jaén směrem k Málagě, cesta trvá asi 2 hodiny a 30 minut. Pokud ještě neodlétáte a budete odpočívat u Costa del Sol, mrkněte na naše tipy, co dělat v Malaze.

Itinerář roadtrip po Andalusii na 10-14 dní

Den 1: Přílet do Málagy

Co dělat v Malaze si můžete přečíst ve zkratce výše v itineráři na 7 dní nebo v našem článku o Malaze.

Kde se ubytovat: Skvěle hodnocené je ESTUDIO EN TORREMOLINOS CENTRO a B&B Casa Rubí.

Den 2: Málaga – Ronda (1 hodina 45 minut)

Po snídani odjezd z Málagy směrem k Rondě, cesta trvá asi 1 hodinu a 45 minut. Navštivte Puente Nuevo, impozantní most spojující dvě části města, Plaza de Toros, historický býčí stadion, a Mirador de Aldehuela, vyhlídkové místo s nádherným výhledem na okolní krajinu.

Co dělat v Rondě si přečtěte v našem článku.

Kde se ubytovat v Rondě: Pokud se rozhodnete přece jen zůstat v Rondě, jedno z nejlépe hodnocených ubytování je La Escondida Ronda, B&B.

Den 3: Ronda – Sevilla (2 hodiny)

Co dělat v Seville si můžete přečíst výše v 7denním itineráři nebo přímo v našem článku 32 tipů, co vidět v Seville.

Kde se ubytovat:

Sevilla ve Španělsku

Den 4: Výlet ze Sevilly do Cordoby

Cordoba je ze Sevilly vzdálená pouze 45 minut, proto zůstaňte ubytovaní v Seville a využijte místní vlak nebo autobus na výlet do Cordoby. Co tam dělat si přečtěte v našem článku.

Večer se vraťte zpátky do Sevilly, odkud budete druhý den pokračovat do Cádizu.

Mešito katedrála v Cordobě, interiér bez lidí

Den 5: Sevilla – Cádiz (1 hodina 30 minut)

Po snídani vyrazte do starobylého přístavního města Cádiz. Navštivte katedrálu, která je směsí barokního a novogotického stylu, Torre Tavira, vyhlídkovou věž s kamerou obscurou, a Playa de la Caleta, malebnou pláž mezi dvěma pevnostmi.

Kde se ubytovat v Cádizu: Ubytujte se například v Hotel Pinomar.

Den 6: Cádiz – Tarifa – Gibraltar (2 hodin se zastávkou v Tarifě)

Vypravte se na Gibraltar, který sice patří k Británii (takže si nezapomeňte doklady), ale je ideálním místem na výlet. Cestou se zastavte v Tarifě, malebném městečku na nejjižnějším cípu Španělska, kde se Středozemní moře setkává s Atlantickým oceánem. Tato unikátní poloha činí Tarifu oblíbeným cílem pro milovníky vodních sportů, zejména kitesurfing a windsurfing.

Gibraltar je britské zámořské území, které se nachází na jižním cípu Pyrenejského poloostrova. Jeho dominantním prvkem je skála Gibraltaru, impozantní vápencový útvar, který nabízí nádherný výhled na Gibraltarský průliv a africké pobřeží.

Gibraltar velka britanie

Při návštěvě Gibraltaru můžete navštívit jeskyně sv. Michala, které se nachází uvnitř skály a sloužily v minulosti jako vojenský kryt. Zde můžete také potkat slavné gibraltarské opice, které jsou jedinými volně žijícími primáty v Evropě. Dávejte si pozor na svačinu.

Den zakončete v Esteponě nebo v Marbelle.

Kde se ubytovat: Užijte si svůj pobyt v luxusním rezortu Amàre Beach Hotel Marbella – Adults Only nebo v levnější variantě B&B Boutique Tribeca.

Den 7: (volitelný) Marbella

Užijte si slunce a moře na některé z nádherných pláží Marbelly, jako jsou Playa de la Fontanilla nebo Playa de Puerto Banús. Načerpejte sílu na další cestování. Pokud nejste typ na válení se u moře, zarezervujte si výlet na Caminito del Rey.

Odpočinek a večeře v hotelu

Marbella ve Španělsku

Den 8: (volitelný) Prozkoumávání okolí Marbelly

Marbella je skvělým výchozím bodem k prozkoumávání okolních městeček. Můžete se vydat například do Estepony a projít se po malebném přístavu a navštívit zde tradiční trh s rybami.

Když pojedete dál na jih, můžete navštívit Casares, jedno z nejkrásnějších „pueblos blancos“ (bílých vesnic) v Andalusii. Procházejte se po úzkých, strmých uličkách a navštivte hrad a kostel Nuestra Señora de la Encarnación a užijte si panoramatický výhled na okolní krajinu.

Cestou zpět na pobřeží se můžete zastavit v Manilvě a ochutnat tradiční andaluské pokrmy, jako jsou tapas nebo paella, v některé z místních restaurací. A pak můžete ještě pokračovat dál na východ do Ojén, toto kouzelné horské městečko je známé tradičními bílými domy, muzeem vína a jeskyná Cueva de las Columnas.

Velmi populární bílá vesnice k návštěvě je i Mijas na úbočí hory. Navštivte zde kostel Nuestra Señora de los Remedios a vychutnejte si nádherný výhled na Středozemní moře.

Mijas v Andalusii

Na závěr dnes se můžete zastavit ve Fuengirole, přístavní městě s dlouhými plážemi a živým nočním životem.

Den 9: Marbella – Sierra Nevada – Granada (2,5 hodiny + 1,5 hodiny)

Prozkoumejte Sierra Nevadu, majestátní pohoří, kde se v zimě lyžuje a v létě můžete zas vyrazit na cyklovýlet nebo turistiku. Nejvyšší horou je Mulhacén, nejvyšší vrchol pevninského Španělska. Co vidět v Sierra Nevada ve Španělsku

 1. Pohoří Alpujarras: Navštivte malebné horské vesnice v pohoří Alpujarras, jako jsou Pampaneira, Bubión a Capileira.
 2. Trevenque Peak: Vydejte se na pěší túru na vrchol Trevenque, který nabízí nádherný výhled na okolní krajinu a horské masivy.
 3. Mulhacén: Můžete vyrazit na nejvyšší horu pevninského Španělska, Mulhacén.
 4. Horská cyklistika: Sierra Nevada je ráj pro milovníky horské cyklistiky.
 5. La Calahorra: Navštivte historický hrad La Calahorra, který se nachází ve stejnojmenné vesnici. Hrad stojí na kopci a nabízí nádherný výhled na Sierra Nevadu.

Večer přejeďte do Granady, kde se ubytujte. Díky tomu budete moct ráno vyrazit včas na památky, které jsou turisty extrémně oblíbené.

Kde se ubytovat: Ubytujte se v Granadě.

Den 10: Granada

Co dělat v Granadě najdete buďto zkráceně výše či v našem článku. Zůstaňte ubytovaní v Granadě nebo se přesuňte už do Malagy. Záleží, zda si raději necháte delší čas na památky, nebo preferujete jeden den navíc u moře.

granada spanelsko

Den 11: Granada – Málaga (1 hodina 30 minut)

Vydejte se zpátky do Malagy a prozkoumejte místní pláže nebo pokud vás vůbec pláže nelákají, můžete se vydat na prozkoumávání okolních městeček, která jste nestihli během pobytu v Marbelle. Co dělat v Malaze si můžete přečíst v našem článku.

Kde se ubytovat v Malaze: Pokud sháníte něco luxusnějšího, podívejte se na H10 Croma Málaga, levnější hotel v centru Malagy je Carlos V Malaga.

Den 12-14: Málaga

Užijte si dovolenou u moře na nejpopulárnějším Costa de Sol.

Mapa s body zájmu do telefonu

Uložte si mapu těch nejlepších míst v Andalusii přímo do telefonu. Po zakoupení obdržíte odkaz na neveřejnou Google Mapu, kterou si uložíte kliknutím na ‚‚Sledovat/Follow’’. Tím se vám zkopíruje do Google účtu a zobrazí na všech zařízeních, kde používáte Google Mapy.

Co dělat v Andalusii s dětmi?

V Andalusii je několik vodních parků, které nabízejí zábavu pro celou rodinu, jako například Aquatropic ve městě Almuñécar nebo Aquapark Mijas na Costa del Sol.

Související články

Okomentovat

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zde se nacházíte

EvropaŠpanělskoDovolená Španělsko: 20 nejkrásnější míst Andalusie + itinerář + mapa

O autorovi

Lucie Konečná
Lucie Konečnáhttps://www.lkmedia.cz
Cestování miluji úplně od útlého dětství, v naší rodině koluje i historka, že až na své první cestě do zahraničí jsem začala spát celou noc. 😁 Procestovala jsem už víc jak 40 zemí, žila jsem v Kanadě i Mexiku a mým snem je nyní domek v Portugalsku. Živím se online marketingem, miluji knihy, věnuji se ale i hodně sportu, zdravému životnímu stylu a zajímá mě vše kolem spánku. Jsem také provozní ředitelka nanoSPACE.

Nejnovější články na blogu