...

15 tipů, co vidět v Granadě v Andalusii

Granada je jedním z nejnavštěvovanějších měst v Andalusii, především díky své bohaté historii a krásným památkám. Pokud se chystáte na cestu do Granady, máme pro vás několik tipů na to, co byste měli vidět a zažít. V tomto článku se zaměříme na to, kdy vyrazit do Granady, kde se ubytovat, 15 tipů, co vidět v Granadě a kam na výlet z Granady.

Co vidět v Granadě ✅ Nejkrásnější místa, co vidět v historickém městě Granada. ✅ Kam na výhled na celou Alhambru. ✅ Kde se ubytovat a kam na výlet z Granady.
Co vidět v Granadě

Kdy vyrazit do Granady?

Granada se nachází v jižním Španělsku a má teplé a slunečné počasí po většinu roku. Nejlepší období pro návštěvu Granady je od dubna do června a od září do října, kdy teploty jsou příjemné a turistický ruch ještě není na vrcholu. Pokud však chcete vidět sníh v horách Sierra Nevady a navštívit lyžařská střediska, pak je nejlepší období pro návštěvu Granady od prosince do března.

Kde se ubytovat v Granadě?

V Granadě je mnoho možností ubytování, včetně hotelů, apartmánů a hostelů. Nejlepší oblasti pro ubytování jsou historické centrum města a okolí Alhambry. V historickém centru můžete najít krásné starobylé budovy a úzké uličky plné obchodů a restaurací. U Alhambry se nacházejí mnohé hotely a apartmány s nádherným výhledem na palácový komplex.

15 tipů, co vidět v Granadě

Alhambra

Tato slavná pevnost se nachází na kopci nad Granadou a je to nejnavštěvovanější památka v celé Španělsku. Má rozlohu 140 000 metrů čtverečních a nabízí nádherný výhled na město. Alhambra byla postavena na konci 13. století a sloužila jako sídlo mauruských vládců.

Alhambra v Granadě

Generalife

Tento palác a zahrady jsou součástí Alhambry a byly postaveny jako letní sídlo pro mauruské vládce. Generalife je známé svými krásnými fontánami, zahradami a terasami a nabízí nádherný výhled na město.

Generalife v Granadě.

Albayzín

Toto je nejstarší část města Granada, plná úzkých uliček a bílých domů. Je to místo, kde můžete ochutnat tradiční andaluskou kuchyni a užít si krásný výhled na Alhambra.

Albayzín v Granadě

Granada Cathedral

Tato katedrála byla postavena na místě bývalé mešity a je jednou z největších katedrál ve Španělsku. Její stavba začala v roce 1523 a trvala více než 180 let.

Granada Cathedral

Capilla Real

Nachází se vedle katedrály a je hrobkou katolických králů Ferdinanda a Isabely. V kapli najdete i mnoho dalších uměleckých děl a relikvií.

Monasterio de la Cartuja

Tento klášter byl založen v roce 1506 a je známý svými nádhernými freskami a barokní architekturou. V klášteře je také muzeum s mnoha cennými uměleckými díly.

Corral del Carbón

Bývalé obchodní centrum a sklad uhlí, které bylo postaveno v 14. století. Dnes slouží jako kulturní centrum a můžete zde vidět různé výstavy a koncerty.

Science Park

Pokud nevíte, kam s dětmi, navštivte Science Park. Nabízí interaktivní výstavy a aktivity, které vás provedou světem vědy a technologie.

Granada Cathedral Museum

Muzeum se nachází v katedrále a nabízí mnoho uměleckých děl a relikvií. Mezi nejznámější patří Písmo svaté a relikvie sv. Jana Křtitele.

Mirador de San Nicolas

Nejlepší místo, odkud máte nádherný výhled na Alhambru.

Andalusie roadtrip
Andalusie roadtrip

Casa-Museo Federico García Lorca

Tento dům byl kdysi domovem slavného španělského básníka Federica García Lorcy. Dnes slouží jako muzeum, které představuje život a dílo tohoto významného literáta.

Arab Baths

Pokud se chcete odpočinout a zrelaxovat, navštivte arabské lázně v centru města. Tyto koupele jsou inspirované tradičním arabským stylem a nabízejí různé procedury, jako jsou masáže a aroma terapie.

Paseo de los Tristes

Tato ulice, jejíž název lze přeložit jako „procházka smutných lidí“, je krásným místem pro procházku a zastavení se v jedné z mnoha místních kaváren nebo barů. Ulice se nachází v historické části města a nabízí nádherný výhled na Alhambru.

Carmen de los Mártires

Tento krásný zámek se nachází v rozlehlé zahradě v centru města. Zahrada je plná různých druhů rostlin a květin, ale také starých soch a fontán. Zde si můžete odpočinout a užít si klidu a krásy přírody.

Monasterio de San Jerónimo

Tento klášter je ukázkou renesanční architektury a nachází se nedaleko centra města. Uvnitř kláštera můžete navštívit nádhernou kapli a kostel, stejně jako klášterní muzeum, kde jsou vystaveny cenné artefakty a umělecká díla.

Monasterio de San Jerónimo

Kam na výlet z Granady?

Pokud pobýváte v Granadě, nabízí se vám mnoho možností, kam se vydat na krásný výlet. Níže uvádím několik tipů, které by vás mohly zajímat:

  • Sierra Nevada: Pokud chcete navštívit hory, z Granady to máte opravdu kousek, cesta trvá cca 45 minut.
  • Costa Tropical: Tato oblast leží asi 1 hodinu jízdy od Granady a nabízí krásné pláže, výhledy na moře a možnosti pro vodní sporty.
  • Cordoba: Jedno z nejkrásnějších měst ve Španělsku se nachází asi 2 hodiny autem od Granady.
  • Malaga: Pokud chcete zamířit na pláž, vyrazte do Malagy nebo do Marbelly. Malaga se nachází asi 1,5 hodiny jízdy od Granady a nabízí krásné pláže, kulturní památky, muzea.

Pokud si chcete přečíst další tipy, co vidět v Andalusii, přečtěte si náš článek.

Mapa s body zájmu do telefonu

Uložte si mapu těch nejlepších míst v Granadě přímo do telefonu. Po zakoupení obdržíte odkaz na neveřejnou Google Mapu, kterou si uložíte kliknutím na ‚‚Sledovat/Follow’’. Tím se vám zkopíruje do Google účtu a zobrazí na všech zařízeních, kde používáte Google Mapy.

Související články

Okomentovat

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zde se nacházíte

CestováníEvropa15 tipů, co vidět v Granadě v Andalusii

O autorovi

Lucie Konečná
Lucie Konečnáhttps://www.lkmedia.cz
Cestování miluji úplně od útlého dětství, v naší rodině koluje i historka, že až na své první cestě do zahraničí jsem začala spát celou noc. 😁 Procestovala jsem už víc jak 40 zemí, žila jsem v Kanadě i Mexiku a mým snem je nyní domek v Portugalsku. Živím se online marketingem, miluji knihy, věnuji se ale i hodně sportu, zdravému životnímu stylu a zajímá mě vše kolem spánku. Jsem také provozní ředitelka nanoSPACE.

Nejnovější články na blogu