...

Dovolená Malaga: 10 tipů, co vidět + nejkrásnější pláže

Malaga je jedno z nejvíce turisticky navštěvovaných měst v Andalusii. Není se čemu divit. Malaga má po celý rok pěkné teplé počasí a teplota voda je od května do září příjemně teplá nakoupání. Nachází se na Costa del Sol a nabízí krásné písečné pláže, skvělé restaurace, ale také kulturní vyžití.

Zde jsou naše tipy na nejlepší památky a výlety, které byste v Malaze neměli minout. Pokud si chcete udělat roadtrip po Andalusii, přečtěte si náš další článek.

Dovolená Malaga
Dovolená Malaga

Kdy vyrazit do Malagy?

Malaga má příjemné teploty po celý rok, ale pokud se chcete koupat, nejvhodnější je období od května do září.

malaga plaze

Kde se v Malaze ubytovat

Skvěle hodnocené je ESTUDIO EN TORREMOLINOS CENTRO a B&B Casa Rubí.

Počasí v Malaze

Malaga má mírné středomořské klima s teplými a suchými léty a mírnými zimami. Průměrná teplota v létě je kolem 30 °C, zatímco v zimě se pohybuje okolo 17 °C.

Teplota moře v Malaze – kdy navštívit Malagu, když se chci koupat

Ideální období pro koupání v moři v Málaze je zhruba od poloviny června do počátku října, kdy teplota vody pravidelně překračuje 20 °C. Moře je nejteplejší v červenci a srpnu, kdy průměrná teplota dosahuje těsně pod 25 °C. Na druhou stranu, nejchladnější období pro koupání je v únoru a březnu, kdy teplota vody klesá na zhruba 17 °C.

10 tipů, co vidět v Malaze

Malaga je známá hlavně svými plážemi, protože většina turistů sem vyráží za letní dovolenou. To ale neznamená, že by nebylo co v okolí prozkoumávat.

Alcazaba

Alcazaba je arabská pevnost, která se nachází v centru Malagy. Stavba byla postavena v 11. století a sloužila jako královský palác. Nyní je otevřena pro návštěvníky a nabízí krásné výhledy na město.

Alcazaba Malaga

Castillo de Gibralfaro

Castillo de Gibralfaro je starobylý hrad, který se nachází nad Malagou. Byl postaven v 14. století a nabízí úchvatné výhledy na město a pobřeží.

Castillo de Gibralfaro

Katedrála v Malaze

Katedrála v Malaze je jeden z nejznámějších symbolů města. Byla postavena v 16. století a kombinuje různé styly, včetně gotiky a baroka.

Cathedral Malaga

Centro de Arte Contemporáneo

Centro de Arte Contemporáneo je moderní umělecké muzeum, které se nachází v historické budově. Muzeum nabízí výstavy současného umění a je ideální pro milovníky kultury.

Jardines de Picasso

Jardines de Picasso jsou krásné zahrady, které byly inspirovány slavným umělcem Pablem Piccasem. Nachází se v centru města a nabízí klidnou oázu uprostřed městského ruchu.

Jardines de Picasso

Mercado de Atarazanas

Mercado de Atarazanas je oblíbeným místem pro místní obyvatele i turisty. Tento trh byl původně postaven jako středověká loděnice, ale byl přestavěn v roce 1879 na tržiště. Zde můžete ochutnat tradiční andaluskou kuchyni a nakoupit místní speciality, jako jsou olivy, sýry, šunka, čerstvé ryby a mořské plody.

trznice v malaze

La Malagueta

La Malagueta je nejznámější pláž v Malaze. Tato pláž s bílým pískem se nachází v centru města a je oblíbeným místem pro slunění a koupání. Zde najdete mnoho restaurací a barů a můžete si vyzkoušet různé vodní sporty.

Malagueta

Teatro Romano – starověké římské divadlo

Teatro Romano v Malaze je starověké římské divadlo, které bylo postaveno během 1. století n. l. za vlády císaře Augusta, a je jedním z nejstarších a nejlépe zachovalých římských divadel ve Španělsku.

Teatro Romano

Museo Picasso Málaga

Toto muzeum je – jak je patrné už z názvu – věnované Pablu Picassovi, který se zde narodil a je jednou z hlavních atrakcí města. Expozice obsahuje široký výběr děl slavného umělce, která zahrnuje jeho kresby, malby a keramiku.

Nejkrásnější pláže u Malagy

Malaga má mnoho krásných pláží a oblíbených turistických destinací v okolí. Zde jsou některé z nejkrásnějších pláží poblíž Malagy, které byste neměli minout:

  • Playa de la Malagueta – Tato pláž se nachází přímo v centru Malagy a je velmi oblíbená u místních obyvatel i turistů. Je to písečná pláž s čistou vodou a má širokou nabídku služeb, včetně restaurací, barů a prodejních stánků.
  • Playa de Burriana – Tato pláž se nachází v nedalekém městě Nerja, asi hodinu jízdy od Malagy. Je to jedna z nejkrásnějších pláží na Costa del Sol a nabízí jemný písek a modrou vodu. Má také mnoho restaurací, barů a obchodů.
  • Playa de Cabopino – Tato pláž se nachází asi 15 minut jízdy od centra Marbely a je známá svými dunami a písečnými plážemi. Je to ideální místo pro relaxaci a nabízí také mnoho restaurací a barů.
  • Playa de la Cala Mijas – Tato pláž se nachází v městečku Mijas Costa, asi 25 minut jízdy od Malagy. Je to písečná pláž s krásným výhledem na Středozemní moře a nabízí mnoho aktivit, včetně windsurfingu a vodních sportů.
  • Playa del Cristo – Tato pláž se nachází v Esteponě, asi hodinu jízdy od Malagy. Je to krásná zátoka s jemným pískem a klidnými vodami, ideální pro rodiny s dětmi. Má také mnoho restaurací a barů.
  • Playa de la Cala Mijas – Pláž s přírodními dunami poblíž Malagy se jmenuje Artola-Cabopino a nachází se v přírodní rezervaci duny Artola. Duny na této pláži jsou považovány za jedny z nejkrásnějších v Andalusii a jsou chráněny jako přírodní památka. Navštívení této pláže je ideální pro ty, kteří hledají klid a přírodu daleko od davů turistů.

Kam na výlet z Malagy

Pokud máte dostatek času, určitě stojí za to vyrazit na výlet z Malagy a navštívit některé z nejkrásnějších míst v Andalusii.

Caminito del Rey

Caminito del Rey, nejnebezpečnější stezka světa, stezka smrti je jednou z nejznámějších turistických atrakcí v Andalusii a je to skutečně jedinečný zážitek pro ty, kteří se chtějí projít po neuvěřitelně úzké stezce vysoko nad řekou.

Stezka, která se nachází na skalách nad řekou Guadalhorce, byla dlouho opuštěná a značně zchátralá, ale byla kompletně zrekonstruována a otevřena turistům v roce 2015. Vstupenky si můžete koupit přes GetYourGuide. Jak se tam dostat a další praktické informace najdete v našem článku.

Ronda

Ronda je malebné město ležící na vrcholu útesu. Město je známé hlavně svým mostem Puente Noevo, u kterého se musí vyfotit každý návštěvník města. Ronda je známá pro svůj jedinečný šarm a impozantní polohu na vrcholu strmých skalnatých útesů. Více informací o Rondě najdete v našem článku.

Ronda v Andalusii

Granada

Granada je jedno z nejnavštěvovanějších měst v Andalusii a určitě i jedno z nejkrásnějších. V letních měsících tam bývá ale poměrně horko, proto doporučujeme vyrazit na výlet hned brzy ráno. Přečtěte si článek o 15 místech, která navštívit Granadě.

Alhambra v Granadě
Alhambra v Granadě

Antequera

Antequera je dalším historickým městem v Andalusii, které stojí za návštěvu z Malagy. Toto město je známé svými megalitickými dolmeny a menhiry, které jsou zařazeny na seznam světového dědictví UNESCO. Mezi další zajímavá místa patří městské hradby, zámek Alcazaba a chrám Real Colegiata de Santa María la Mayor.

Cádiz

Cádiz je starobylé přístavní město na pobřeží Atlantského oceánu, které se nachází asi 2 hodiny jízdy od Malagy. Město nabízí krásné pláže, úzké uličky, tradiční architekturu a mnoho kulturních památek, jako například katedrálu Cádiz nebo Puerta de Tierra. Město také hostí největší karneval v Španělsku, který se koná v únoru.

Cadiz

Tarifa

Tarifa je malé město ležící na jižním konci Evropy, asi 2 hodiny jízdy od Malagy. Toto město je známé svými plážemi a je rájem pro surfaře a kite surfaře. Tarifa nabízí také krásné historické centrum, kde se nachází hrad Guzman el Bueno a několik muzeí. Město je také ideálním výchozím bodem pro výlet na africký kontinent, do marockého Tangeru.

Pokud plánujete cestu do Malagy, neváhejte navštívit některé z těchto krásných destinací, které se nacházejí v blízkosti města a nabízejí nezapomenutelné zážitky.

Marbella

Toto populární letovisko je vzdálené asi 50 km od Málagy a nabízí krásné pláže, luxusní hotely a bohaté noční život.

Marbella pláž
Pláž v Marbelle

Sierra de las Nieves

Tato krásná pohoří se nachází asi 50 km od Málagy a nabízí krásné přírodní scenérie a možnosti pro pěší turistiku a horskou cyklistiku.

Nerja

Toto malebné městečko se nachází asi 50 km od Málagy a nabízí krásné pláže, výhledy na Středozemní moře a jeskyně Cuevas de Nerja.

Gibraltar

Ačkoliv je Gibraltar britským územím, je to ideální místo na výlet z Malagy. Je vzdálené asi 130 km a je to jediné místo v Evropě, kde žijí přirozeně opice makak magot.

Makakové na Gibraltaru
Makakové na Gibraltaru

Co dělat v Malaze s dětmi?

Se staršími dětmi můžete vyrazit na Caminito del Rey nebo vyrazit do jednoho z aquaparků. Například Vapříklad Aquatropic ve městě Almuñécar nebo Aquapark Mijas na Costa del Sol.

Související články

Okomentovat

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zde se nacházíte

CestováníEvropaDovolená Malaga: 10 tipů, co vidět + nejkrásnější pláže

O autorovi

Lucie Konečná
Lucie Konečnáhttps://www.lkmedia.cz
Cestování miluji úplně od útlého dětství, v naší rodině koluje i historka, že až na své první cestě do zahraničí jsem začala spát celou noc. 😁 Procestovala jsem už víc jak 40 zemí, žila jsem v Kanadě i Mexiku a mým snem je nyní domek v Portugalsku. Živím se online marketingem, miluji knihy, věnuji se ale i hodně sportu, zdravému životnímu stylu a zajímá mě vše kolem spánku. Jsem také provozní ředitelka nanoSPACE.

Nejnovější články na blogu