...

Nejkrásnější pláže v Portugalsku v Algarve: 20 skvělých tipů

Podle nás jsou pláže v Algarve jednoduše nejkrásnější na světě.☺️ Nemusíte s námi souhlasit, ale určitě zde najdete pláže, které si zamilujete. Od kouzelných skrytých zátok Carvoeira, přes živé a rušné pobřeží u Portimaa, až po surfařský ráj kolem Sagres – každé místo má něco do sebe. Pojďme se podívat na nejkrásnější pláže v Portugalsku v Algarve!

Nejkrásnější pláže v Portugalsku v Algarve
Nejkrásnější pláže v Portugalsku v Algarve

Co byste měli vědět o plážích v Algarve?

Když plánujete dovolenou u moře, Algarve v Portugalsku je za nás top místo. S více než 200 úchvatnými plážemi rozesetými podél pobřeží se Algarve pyšní některými z nejkrásnějších pláží v Evropě.

Najdete tu nejrůznorodější pláže, od zátok obklopených vápencovými útesy až po rozlehlé zlaté písečné pláže – zde si každý najde tu svou. Oblast nabízí malebné scenérie s unikátními skalními útvary a křišťálově čistou tyrkysovou vodou, která bere dech.

Jedním z důvodů, proč jsou pláže v Algarve tak oblíbené, je příznivé klima. Se slunečním svitem po zhruba 300 dní v roce si můžete pohodlně užívat slunění, plavání a různé vodní sporty, my jsme se koupali i v říjnu, voda už ale byla pro otužilce.

20 nejkrásnějších pláží v Portugalsku v Algarve

Pojďme se nyní už podívat na naše nejoblíbenější pláže v Algarve. Tady jsou podle nás nejkrásnější pláže v Portugalsku.

Praia da Marinha

Praia da Marinha je jednou z nejikoničtějších pláží v Algarve, proslulá svými fascinujícími vápencovými útesy, zlatým pískem a křišťálově čistou vodou. V sezóně tam musí být ale pěkná narvanka, protože i mimo sezónu tam bývá docela dost lidí.

My tam rádi chodíme pozorovat západ slunce, jednou jsme se dokopali i na východ. V zimě se tam za parkování neplatí, ale v létě ano a taky je omezený počet lidí, kolik může na pláž. Vyrazte proto včas! Přes léto na pláž nesmí pejsci.

Nejkrásnější pláže v Portugalsku - Praia da Marinha
Praia da Marinha

Pláž v centru Carvoeiro

Pokud se ubytujete v Carvoeiru, nezapomeňte navštívit místní pláž. Pláž Carvoeiro, nebo-li Praia do Carvoeiro, je malá ale krásná. Chodíme tam rádi přes zimu.

Zlatý písek je jemně obklopen azurovými vodami a impozantními útesy, můžete vylézt jako my nad pláž a udělat si krásné fotky.

Ve městě je řada milých kaváren a fajn restaurací, my jsme fanoušci indické a sushi, ale najdete tam i tradiční portugalské.

💡 TIP: Navštivte novou restauraci Levels, která je přímo u pláže, kde si můžete vychutnat úžasnou kávu (nejlepší ve městě) a brunch.

Carvoeiro beach
Carvoeiro Beach

Praia da Dona Ana

IV Lagosu rozhodně nesmíte minout Praia da Dona Ana, kterou magazín Condé Nast Traveler označil za nejlepší pláž na světě. Tato ikonická pláž Algarve se nachází mezi impozantními vápencovými útesy na nádherném Zlatém pobřeží. Nejkrásnější fotky jsou na schodech, které vedou na pláž.

Praia da Dona Ana, Best Beaches in Algarve
Praia da Dona Ana

Ponta da Piedade

Další pláží, kterou nesmíte minout poblíž Lagosu, je Ponta da Piedade. Je to hlavně vyhlídka, odkud budete mít nádherné fotky a můžete odsud vyrazit i na projížďku na kajacích a nebo na lodi – pojedete prozkoumávat jeskyně.

Doporučuji rezervovat výlet přes portál GetYourGuide, který funguje spolehlivě a nemusíte obíhat stánky ve městech, kde v létě mohou být fronty..

Ponta da Piedade
Ponta da Piedade

Praia de Vale Covo v Carvoeiru

Tak sem jsme chodili snad každý den, když jsme bydleli v Carvoeiru. Je to naše oblíbená pláž, já ji považuji za jednu z nejkrásnějších.

Tato idylická zátoka je obklopená majestátními vápencovými útesy, dokázala bych tu sedět hodiny a jen pozorovat západ slunce a vlny, které se rozbíjejí o pláž a útesy.

Během hlavní sezóny si můžete vychutnat sklenku vína v baru s výhledem na pláž. ☺️

Praia de Vale Covo in Carvoeiro
Praia de Vale Covo v Carvoeiru

Praida da Rocha

Jedna z našich nejoblíbenějších pláží je v Portimao. Podél pláže je řada barů, je dlouhá, široká a písečná. V zimě tam chodíme na dlouhé procházky se psy (v létě tam nejspíš nesmí) a užíváme si západ slunce.

Mezi nejkrásnější pláže v Portugalsku patří i Praia da Rocha v Portimao
Mezi nejkrásnější pláže v Portugalsku patří i Praia da Rocha v Portimao

Meia Praia

Kousek od Lagosu – dojdete tam z Lagosu takovou delší procházkou – je Alvor, kouzelné rybářské městečko, kde najdete dlouhou a širokou písečnou pláž Meia Praia.

Je ideální pro rodiny s dětmi, bývá tu klid – i když nevím jak v sezóně – ale je tak široká, že si zde najdete určitě svůj kousek.

My sem rádi chodíme brzy ráno, kdy je pláž téměř prázdná a můžeme si užít tichou procházku při východu slunce. Procházka po zlatavém písku s jemným šuměním vln je vlastně takový způsob meditace.

Meia Praia in Algarve
Meia Praia in Algarve

Praia do Carvalho

Jedna z nejfotogeničtějších pláží je určitě Praia do Carvalho. Je docela populární, takže v létě zde může být plno, my sem ale chodíme přes zimu číst. Bývá tu poměrně klid.

Pokud sem pojedete mimo největší tropy, doporučujeme vyrazit na stezku, která vede kolem Praia do Carvalho, je součástí známé turistické trasy zvané Percurso dos Sete Vales Suspensos „Stezka sedmi zavěšených údolí“.

Tato trasa je jednou z nejkrásnějších a nejpopulárnějších v Algarve, nabízí dechberoucí výhledy na oceán, útesy a malebné pláže. Stezka propojuje pláže Praia da Marinha a Praia de Vale Centeanes, přičemž prochází právě kolem Praia do Carvalho.

Praia do Carvalho
Praia do Carvalho

Praida de Odeceixe

Praia de Odeceixe patří mezi populární pláže pro rodiny s dětmi. Je dlouhá, široká, takže i v sezóně si zde najdete kus, kde si v klidu můžou děti hrát v písku.

Voda bývá klidnější než jinde a stejně jako všude jinde v Algarve je zde průzračná voda a zlatavý písek. Kousek odsud najdete i další krásnou pláž ideální na šnorchlování – Ingrina. Na šnorchlovací výlet můžete vyrazit i přes GetYourGuide.

Praida de Odeceixe – dox are not allowed during summer
Praida de Odeceixe – dox are not allowed during summer

Praia do Barril

Když se vydáte do východní části Algarve, neměli byste minout Praia do Barril, která je asi jednou z nejlepších pláží v Portugalsku pro rodiny s dětmi. Tato pláž má dokonce označení Blue Flag, což znamená, že je extrémně bezpečná (více níže), je známá svými mělkými vodami, což je ideální, pokud máte malé děti.

Během hlavní sezóny jsou navíc na pláži přítomni plavčíci, na Praia do Barril jsou také sprchy, toalety a několik plážových barů, takže nebudete ani hlady.

Cesta na pláž je sama o sobě zážitkem – můžete se vydat pěšky přes krásné duny, nebo se svézt malým vláčkem, což je oblíbená aktivita především pro rodiny s dětmi.

Co znamená označení Blue Flag – Modré vlajky pro pláže?

Označení Blue Flag (Modrá vlajka) se uděluje plážím a přístavům splňujícím přísné standardy kvality a bezpečnosti. Pokud nějaká pláž nese toto prestižní označení, je to garantem toho, že je bezpečná, čistá, na místě jsou kvalitní služby a navíc se dbá na ochranu přírody. Uděluje ho nadace Foundation for Environmental Education (FEE).

Praia do Barril
Praia do Barril

Praia da Luz

Okouzlující menší pláž Praia da Luz je kousek od Lagose a najdete zde takové víc hipster podniky podél promenády. My rádi chodíme do Endless Summer, kde mají fajn kávu ale i jídlo.

Bývá to tu klidnější, ale v sezóně nejspíš není klid nikde. Tahle pláž je ideální s malými dětmi, protože tu bývá voda klidnější.

Praia da Luz
Praia da Luz

Praia de Faro

Tato pláž, nacházející se blízko letiště ve Faru, je opět ideální pro rodiny s dětmi, protože kromě krásného zlatavého písku je tu i poměrně mělká a na Portugalsko teplá voda. Což je perfektní pro děti na hraní i koupání, navíc během hlavní sezóny jsou tu i plavčíci.

Jsou zde plážové bary, restaurace a půjčovny vybavení pro vodní sporty, jako jsou kajaky nebo paddleboardy. Děti si zamilují i malé hřiště, které je poblíž pláže.

Praia de Faro
Praia de Faro

Pláž Bordeira

Mezi nejkrásnější pláže musíme zařadit i pláž Bordeira, která je zas úplně jiná než všechny ostatní. Je populární hlavně mezi surfaři, na válení na pláži to opravdu není, ale i když nesurfujete, tak sem určitě vyrazte.

Hned z parkoviště máte dramatické výhledy na surfaře a vlny, které se rozbíjejí o útesy a pláž. Navíc jsou tu nádherné fotogenické duny, po kterých se můžete klidně dvě hodiny procházet.

Best surfing beach in Algarve – Bordeira Beach
Nejlepší pláž na surfování v Algarve – Bordeira Beach

Pláž pro surfaře – Arrifana

Pokud vás na surfování nezaujme Bordeira, zkuste pláž Arrifana, která také patří mezi extrémně populární pláže mezi surfaři. Pokud ale přijedete pozdě, bývá i mimo sezónu trochu problém tu zaparkovat. Je tu taky moc fajn kavárna, kde se i vaří – SEA YOU SURF CAFÉ.

Arrifana Beach
Arrifana patří mezi nejlepší pláže na surfování v Algarve

Praida do Amado

Další oblíbenou pláží mezi surfaři je i Praia do Amado, tato pláž je ideální pro surfaře všech úrovní. Její relativně odlehlá poloha znamená, že sem nedojede tolik lidí, což je pro nás vždy obrovské plus – davy moc nevyhledáváme.

I když zatím nesurfujeme, tak sem vyrážíme skoro pokaždé na procházku. Je taková více divoká, je v zimě ideální na procházky se psy a můžete si tu udělat krásné fotky nebo jen tak meditovat s otevřenýma očima.

Praida do Amado – best surfing beach

Praia da Amoreira

Praia da Amoreira je další skvělá pláž oblíbená mezi surfaři. Najdete ji v blízkosti města Aljezur na západním pobřeží Algarve.

Celoročně nabízí dobré podmínky pro surf díky dlouhým pravidelným vlnám. Vlny jsou zde obvykle pro začátečníky a středně pokročilé.

Nejlepší období na surfování je od října do května, voda je zde průzračná a teplota se pohybuje kolem 20 °C. Pláž je oblíbená mezi rodinami s dětmi i zkušenými surfaři.

Kde se v Portugalsku naučit surfovat?

Pokud se chcete naučit základy surfování, Algarve je na to ideální, je tu spousta škol, kde vás naučí základy. Jednoduše si lekci můžete zarezervovat například přes GetYourGuide.

Co si přečíst dál?

Pokud se chystáte do Algarve nebo tu jste, doporučujeme mrknout na náš článek s tipy, co tu vidět, kde máte i náš ideální itinerář, který používáme, když za námi lítají návštěvy do Portugalska.

Návštěvu Algarve doporučujeme spojit s návštěvou Lisabonu a třeba i Porta, který je sice dál, ale je to datelné, jak by řekl Lukáš.

Často kladené otázky

Která pláž je nejlepší na surfování v Algarve?

Nejlepší pláž pro surfaře je Arrifana a Bordeira Beach známá svými silnými vlnami a rozlehlými písečnými plochami, ideální pro pokročilé surfaře. Pro začátečníky je ideální Praia do Amado.

Jaká pláž je ideální pro rodiny s dětmi?

Praia do Barril: Tato pláž je perfektní pro rodiny díky mělkým vodám a přítomnosti plavčíků během hlavní sezóny. Pláž má také označení Modré vlajky, což zaručuje čistotu a bezpečnost.

Kde najdu klidnou pláž blízko Carvoeira?

Praia de Vale Covo: Tato skrytá zátoka je ideálním místem pro ty, kteří hledají klid a nádhernou scenérii. Je obklopena vápencovými útesy a nabízí úžasné výhledy.

Jaká je nejlepší pláž blízko Lagosu?

Praia da Dona Ana: Tato pláž je považována za jednu z nejkrásnějších na světě, s vápencovými útesy a křišťálově čistou vodou. Je to skvělé místo pro relaxaci a focení.

Kde najdu pláž s méně lidmi na surfování?

Praia do Amado: Tato pláž je méně přeplněná díky své relativně odlehlé poloze. Nabízí skvělé podmínky pro surfování pro všechny úrovně.

Jaká je nejlepší pláž pro dlouhé procházky?

Meia Praia: Tato dlouhá a široká písečná pláž u Alvoru je ideální pro dlouhé procházky, zvláště ráno při východu slunce.

Jaká je nejlepší pláž nejblíž Faro?

Praia de Faro: Nachází se blízko letiště Faro, což ji činí snadno dostupnou. Pláž je ideální pro rodiny s dětmi díky mělkým vodám a blízkým plážovým barům a restauracím.

Související články

Okomentovat

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zde se nacházíte

CestováníAustrálieNejkrásnější pláže v Portugalsku v Algarve: 20 skvělých tipů

O autorovi

Lucie Konečná
Lucie Konečnáhttps://www.lkmedia.cz
Cestování miluji úplně od útlého dětství, v naší rodině koluje i historka, že až na své první cestě do zahraničí jsem začala spát celou noc. 😁 Procestovala jsem už víc jak 40 zemí, žila jsem v Kanadě i Mexiku a mým snem je nyní domek v Portugalsku. Živím se online marketingem, miluji knihy, věnuji se ale i hodně sportu, zdravému životnímu stylu a zajímá mě vše kolem spánku. Jsem také provozní ředitelka nanoSPACE.

Nejnovější články na blogu