...

10 tipů, co dělat v mexickém San Francisco de Campeche

Jedno z nejpříjemnějších měst Yucatánu je určitě barevné městečko San Francisco de Campeche (zkráceně Campeche). I když je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO, řada turistů ho vynechává. A to je velká chyba. Toto barevné městečko je plné krásných uliček, příjemných kaváren a restaurací.

1) Navštivte koloniální opevnění

Výhled na město Campeche z opevnění
Výhled na město Campeche z opevnění

Campeche je jedno z mála měst severoamerického kontinentu, kde se dochovalo městské opevnění. Na několika místech na něj můžete vylézt, ale ačkoliv někteří blogeři píšou, že po něm lze obejít celé město, není to pravda. Podezříváme je, že v Campeche nikdy nebyli. 🙂 Takže pozor, kdybyste takovou informaci někde také zachytili.

2) Museo de La Arquitectura Maya

Posmrtná maska v mayském muzeu v Campeche
Posmrtná maska v mayském muzeu v Campeche

Pokud vás zajímá historie mayské civilizace, určitě byste neměli vynechat toto malinké muzeum v Campeche. Vstup stojí 55 pesos (cca 65 Kč) a ukrývá opravdové poklady, jako je posmrtná maska jednoho významného panovníka či zachovalé nádherně zdobené sloupy.

3) Ulička La Calle 59

Campeche je plné barevných uliček a roztomilých kaváren a restaurací
Campeche je plné barevných uliček a roztomilých kaváren a restaurací

Bez prohlídky nejbarevnější ulice města vaše návštěva nebude kompletní. Nachází se na ní plno stylových restaurací, kaváren i obchůdků.

4) Navštivte krásnou katedrálu Catedral de la Purisma

Dominanta města Catedral de la Purisma
Dominanta města Catedral de la Purisma

Jedna z nejdominantnějších staveb Campeche je Catedral de la Purisima, která získala svou barokně klasicistní podobu na začátku 18. století. Jedná se o jeden z nejlepších příkladů koloniální architektury, který můžete v Campeche najít.

5) Svezte se turistickým vláčkem

Skrz město jezdí turistický vláček, který stojí 100 pesos (120 Kč) pro dospělé a 40 pesos (50 Kč) pro děti a vezme vás na 45-60minutovou prohlídku města. Prohlídka je ve španělštině i v angličtině a dozvíte se řadu zajímavostí o pirátské historii města.

6) Vychutnete si západ slunce na promenádě „malecon“

Jeden z nejkrásnějších západů v Mexiku jsme zažili právě tady v Campeche
Jeden z nejkrásnějších západů v Mexiku jsme zažili právě tady v Campeche

Campeche je hned vedle moře, i když tady nenajdete žádné pláže. Není to tak, že by voda byla nebezpečná, hned kousek za městem se nachází Playa Bonita, jen tady zkrátka není žádný vstup do moře. Místo toho místní chodí na ‚malecon‘ promenádu, která se táhne několik kilometrů. Nejkrásnější procházky jsou samozřejmě při západu slunce, který z promenády každý den obdivují desítku turistů i místních.

7) Světelná show na hlavní ulici

Byli jste někdy na Signal Festivalu v Praze? Něco podobného můžete zažít i v Campeche, a to každý den v 8 hodin. Podívejte se na video.

8) Zajeďte si na Playa Bonita

Kousek od Campeche je pláž Playa Bonita
Kousek od Campeche je pláž Playa Bonita

Chcete se vykoupat a nevíte kde? 20 minut od Campeche je nádherná pláž Playa Bonita, kde můžete strávit pár hodin nebo klidně celý den.

9) Navštivte ruiny Edzná nebo Uxmal

Dvě hodiny od Campeche je Uxmal
Dvě hodiny od Campeche je Uxmal

Pokud odsud míříte do Meridy, další zastávkou určitě budou Ruiny Uxmal, které jsou odsud necelé dvě hodiny cesty. Ti, kteří mají v Campeche více času, se mohou vydat k méně známým pouze hodinu vzdáleným ruinám Edzná.

10) Ochutnejte místní speciality

Vegetariáni to tady nemají jednoduché, přesto se vždy něco najde
Vegetariáni to tady nemají jednoduché, přesto se vždy něco najde

V Campeche můžete ochutnat pokrmy, které jinde na Yucatánu nenajdete. Ti, co na rozdíl od nás jí maso, můžou zkusit například krevety v kokosu, žraloka nebo si dát tradiční chobotnici s česnekem a nakládanou cibulí. My jsme zde ochutnali vegetariánská enmoladas s vajíčkem.

Tradičním dezertem je Postre de Chicozapote, který je vyroben ze stejnojmenného ovoce. To roste na stromě, z něhož Mayové vyráběli žvýkačky. Dezert je velmi sladký a má stejnou konzistenci jako crème brulée.

Kam na jídlo v Campeche

Koko Sushi

Pokud už máte dost mexické kuchyni, zkuste Koko Sushi. Mexiko není příliš známé kvalitními sushi restauracemi, ale tahle je výjimkou. Na Mexiko jsou rollky chutné a navíc mají příjemné ceny.

Café Sotavento

Vegani a vegetariáni určitě ocení nabídku Cafe Sotavento, kde je opravdu příjemný výběr vegariánských jídel. V nabídce jsou mexické chilaquiles, wafle ale i burgery. Příjemné místo na práci.

Chocol´Ha

Příjemná kavárna s širokou nabídkou nápojů i jídel. Navíc, pokud milujete čokoládu, tady si určitě přijdete na své. Stejně jako na většině míst v Campeche, je wifi samozřejmostí.

 

Kde se ubytovat v Campeche

[lgc_column grid=“33″ tablet_grid=“33″ mobile_grid=“100″ last=“false“]

Cena/Výkon

Casa Mazejuwi, ubytování v Campeche, Mexiko

Casa Mazejuwi

Jedno z nejlépe hodnocených ubytování za skvělou cenu. Je přímo v historickém centru a v ceně je i snídaně.

[/lgc_column] [lgc_column grid=“33″ tablet_grid=“33″ mobile_grid=“100″ last=“false“]

Apartmán

Las Puertas ubytování v apartmánu v mexickém Campeche

Las Puertas la Ria

Pokud si plánujete vařit a chcete něco levnějšího, doporučujeme apartmány Depto Las Puertas La Ria. Za velmi příznivou cenu ale platíte větší vzdáleností od centra.

[/lgc_column] [lgc_column grid=“33″ tablet_grid=“33″ mobile_grid=“100″ last=“true“]

Luxusní hotel

Hacienda Puertas ubytování v mexickém Campeche

Hacienda Puerta Campeche

Ti, kteří si potrpí na luxusu nejspíš sáhnou po tomto nádherném hotelu ze 17. století, který má vlastní spa i vnitřní a venkovní bazén. Nachází se v historickém centru a v ceně je i snídaně.

[/lgc_column]

Tipy a triky pro cestování po Yucatánu

Co si zabalit

Podívejte se na náš návod pro balení na cesty, který vám s přípravou pomůže. Vyberte si správný cestovní batoh, prohlédněte si cestovní vychytávky a nezapomeňte doma nic důležitého.

Kde sehnat letenky

Levné letenky hledejte na Kiwi, jsou to náš oblíbený portál. Určitě si přečtěte náš návod jak na levné letenky.

Půjčení auta

Běžně používáme srovnávač RentalCars.com, který nám pomáhá při výběru poskytovatele auta.

Rezervace ubytování

Booking.com je náš nejoblíbenější vyhledávač hotelů. Hotely vždy porovnáváme s nabídkou místních bytů a pokojů na Airbnb (725 Kč sleva). Přečtěte si, jak levné ubytování hledáme my.

Nezapomeňte na pojištění

Cestovní pojištění je naprostá nutnost. Na kratší cesty volíme AXA (50 % sleva) a na delší cesty britskou pojišťovnu True Traveller. Podívejte se na srovnání všech pojišťoven a vyberte si tu, která vám nejvíce vyhovuje.

Průvodce, který doporučujeme: Lonely Planet Yucatan

 

Další články o Mexiku, které vás budou zajímat

Průvodce městem Playa del Carmen

Co dělat v Tulumu? 12 věcí, které tam musíte podniknout

Chichen Itza: Mayské ruiny a mexický div světa

Laguna Bacalar: 8 věcí, které tam podniknout + kam na jídlo

 

Související články

Okomentovat

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zde se nacházíte

Severní AmerikaMexiko10 tipů, co dělat v mexickém San Francisco de Campeche

O autorovi

Lucie Konečná
Lucie Konečnáhttps://www.lkmedia.cz
Cestování miluji úplně od útlého dětství, v naší rodině koluje i historka, že až na své první cestě do zahraničí jsem začala spát celou noc. 😁 Procestovala jsem už víc jak 40 zemí, žila jsem v Kanadě i Mexiku a mým snem je nyní domek v Portugalsku. Živím se online marketingem, miluji knihy, věnuji se ale i hodně sportu, zdravému životnímu stylu a zajímá mě vše kolem spánku. Jsem také provozní ředitelka nanoSPACE.

Nejnovější články na blogu