...

Zhodnocení roku 2023 a plány na rok 2024

Tento rok byl pro mě i mojí rodinu zásadní, proto jsem se po loňské odmlce rozhodl opět napsat zhodnocení, abych se k němu mohl za pár let vrátit zpátky.

Rok 2023 byl turbulentní a zažil jsem hned dva své dosavadní životní vrcholy. Byl jsem úplně na dně (začalo to úplným vyhořením) a zažil jsem si nejšťastnější chvíli mého života (která bude rozhodně přebitá někdy v půlce dubna 2024 😊).

Začátek zhodnocení bude více o mně, ale jakmile se vypíšu z toho špatného, tak už to bude zase o nás dvou (vlastně pěti).

Vyhoření a strach ze smrti

V únoru jsem vyhořel. Bez jakýchkoli předchozích příznaků se mi během jednoho týdne udělalo natolik zle, že jsem skončil po půlnoci na příjmu v jedné z portugalských nemocnic. Byl jsem předvědčený, že mám infarkt a právě umírám. Silné bušení srdce, pocení, vystřelující bolest ze srdce do ramene a zad, přeskakování srdce.

Infarkt jsem neměl, naopak – moje tělo je naprosto v pořádku, to jsem si ověřil později v ČR důkladným dvoudenním screeningem v nemocnici na Malvazinkách, kde mi prošťourali každý kout mého tělo a nenašli nic špatného (kromě plochých nohou a ztuhlé krční páteře 😅).

Byla to moje první plná panická ataka.

Po pěti hodinách mě z nemocnice propustili a já jsem nastoupil novou životní etapu. Poprvé v životě jsem nemohl celé týdny pracovat a moje dny se skládaly z přemýšlení nad tím, co mi sakra je a strachem ze smrti.

Od té doby mi stále není úplně dobře, mívám bolesti srdce celé dny i týdny a dostat se do normálního stavu je sice čím dál tím snažší, ale stojí to úsilí.

sanitka portugalsko

Pomohl mi kurz Úzkost & panika od mého dobrého kamaráda Honzy Hováda, který si podobnými stavy prošel taky.

Moje tělo bylo přeplněné chronickým stresem a už nevědělo, jak dál. Já bohužel do té doby žádné psychické problémy neměl, takže jsem netušil, že se mnou něco je. Teď už sobě rozumím více, ale vím, že už to nebude jako dřív. 😊

Pomohlo mi pracovat méně a více delegovat. Pomohlo mi více si s Luckou povídat o životě a více sdílet svoje pocity. Pomohlo mi chodit k terapeutovi. Pomohlo mi přečtení několika knížek, například Cesta pravého muže. Pomohlo mi několik nových kamarádů, kteří mi vysvětlili, že dělat ‚‚hodného kluka’’ stojí obrovské úsilí a nemůžu to vydržet věčně.

Více medituji, poslouchám afirmace, prostě se více ladím na pozitivní myšlení. Nejhorší bylo přistoupit na to, že se nemůžu honit za každou novou příležitostí a už si nemůžu dovolit rozjíždět nové projekty. Naopak, musel jsem hodně zpomalit a smířit se s tím, že svoje hranice zvládnu posouvat jen pozvolna.

Tělo mi od února dává vždy důrazně vědět, když to začínám přehánět a napínám svoje hranice. Z mého srdce se stal dobrý barometr, který hlídá, abych se nepřepínal. A má pocit, že se přepínám skoro pořád. 😅

Takže s vědomím svých hranic a snahou o zpomalení se nám přesto letos podařilo vše následující. 😂 O nezdarech psát nebudu, protože se mi nechce.

Budeme mít syna 👶

V dubnu 2024 očekáváme narození syna. Ten nejlepší moment mého dosavadního života, o kterém jsem psal výše? Když jsem ho viděl poprvé na živém ultrazvuku. 😊

Úplně se mi obrátil svět a strach ze smrti téměř zmizel. Najednou mi přijde, že toho máme tolik před sebou! Chci být úplně u všeho a naplno využiju toho, že můžeme pracovat z domova. V kanceláři mě nejspíš uvidí mnohem méně než doteď, ale první měsíce (a roky) života našeho dítěte si rozhodně nenechám ujít.

1
2

Máme několik kamarádů, kteří jsou se svým dítětem také doma (práce jim to umožňuje) a je na nich vidět, jak moc jsou šťastní. Tak nás to čeká taky 😍 Budu PAN OTEC!

Pracovní projekty

2023 byl zlomový i v pracovních ohledech.

Vzkříšení LK Media

S Luckou máme vlastní značku LK Media, pod kterou pomáháme několika klientům s jejich on-line podnikáním. Protože máme hodně vlastních projektů, zastavili jsme nábor nových klientů někdy v roce 2021.

Letos přišel zlom a rozhodli jsme se přestat odmítat všechny, kdo nás o spolupráci požádají (protože je to přeci škoda!). Zahájili jsme nábor nových kolegů/kolegyň a nyní je nás už šest.

Máme stabilně se rozrůstající portfolio klientů, kterým pomáháme především se SEO. Vytvořili jsme produkt Blog na míru, abychom měli nějakou ucelenou nabídku. Daří se!

lk media

Patreon a velká sázka o příjmech z blogu

Ve stejný čas jsme si založili Patreon, kde jsme se veřejně zavázali, že všechny předplatitele provedeme naší cestou za zněkolikaznásobením příjmů tohoto blogu.

Před únorem 2023 nám loudavymkrokem.cz vydělával průměrně nějakých 6000 Kč měsíčně, moc jsme se tomu tady nevěnovali. Pro Patreon jsme to ale vzali vážně a vsadili jsme se sami se sebou, že do konce roku 2023 dostaneme blog na 60 000 Kč měsíčně. To se podařilo v září 2023.

Každý měsíc jsme v Patreonu sdíleli všechny změny a postupy, které jsme na webu provedli, včetně rozpadu výdělků na jednotlivé affiliate programy – co fungovalo apod.

Loudavymkrokem.cz prošel kompletním redesignem, spoustou optimalizací, překladem do několika jazyků a tvorbou spousty nového obsahu.

Náš Patreon je zaměřený na on-line marketing a je pořád téměř vyprodaný (máme omezený počet členů). Aktuálně máme 200+ platících členů a aktivní Discord komunitu. 😊

patreon lk

Blogová výzva – Jak vydělávat blogem

Po splnění sázky jsme spustili Blogovou výzvu, šestiměsíční cestu za vydělávajícím blogem od A do Z. Všichni naši Patroni mají k blogové výzvě přístup a mohou s námi budovat svoje blogy.

Na každý týden tvoříme jeden podrobný úkol, který účastníky posouvá blíže za první vydělanou korunou.

Výzva běží od září 2023 do března 2024, pak z ní plánujeme udělat kurz. Přihlásilo se nám ~50 webů, takže tuhle záležitost považujeme za úspěch!

Přehled dosavadních úkolů:

 1. týden: Najdi svůj niche
 2. týden: Výběr domény, instalace WordPressu a pluginů
 3. týden: Klíčová slova, kategorie, obsah
 4. týden: Obsahový plán a první článek
 5. týden: Autor, legální dokumenty, psaní článků
 6. týden: SSL a napojení analytických nástrojů
 7. týden: Entity stacking
 8. týden: Optimalizace rychlosti
 9. týden: Obsahový sprint
 10. týden: Lead magnet
 11. týden: Interní prolinkování
 12. týden: Tvorba recenze na produkt nebo službu
 13. týden: Linkbuilding

Nový projekt – Portugalbay.com

Dlouho jsme přemýšleli nad tím, že bychom si chtěli zkusit nějaký affiliate projekt i v zahraničí. Do naší blogové výzvy jsme se tedy také přihlásili a vytvořili jsme nový cestovatelský web portugalbay.com o Portugalsku.

Náš cíl je dostat se na statisícové návštěvnosti a celkové příjmy 40 000 EUR / měsíc, přičemž skladba příjmů bude reklama (Mediavine), affilate (Booking, tours apod.) a přímá spolupráce s místními operátory výletů, ubytování a lodí.

Najali jsme si virtuální asistenku z Filipín a postupně na projektu pracujeme dle zadání z Blogové výzvy (které si sami píšeme 😅).

portugal bay nahled

Náš první on-line kurz

Pořídili jsme si více profi výbavu na domácí natáčení videí a vyzkoušeli jsme si natočení vlastního on-line kurzu a vznikl kurz SEO na Shoptetu. Sice jsme prodali jen desítky kusů, ale jako validace záměru mi to stačilo. Kromě Patreonu (kde byl kurz stejně zadarmo) jsme to nikde nepromovali. Prostě trial run a příprava na ostrý běh 🏃

Minikurz: SEO na Shoptetu
Minikurz: SEO na Shoptetu

NanoSPACE

V nanoSPACE se nám v rámci možností ecommerce daří. 😊 Nerosteme raketově, ale rok končíme s obratem blízko k 40 milionům Kč, což je vzhledem k tomu, že 2023 byl první rok úplně bez covidu (a tedy bez prodeje covidových produktů), skvělý výsledek. Už můžeme s jistotou říci, že jsme obratově 10x větší, než před covidem.

V roce 2023 jsme pracovali hlavně na rozšiřování produktové základny. Nově máme vlastní kosmetickou značku nanoSPACE Cosmetics se sedmi produkty, další jsou na cestě.

V rámci lůžkovin jsme získali certifikaci OEKOTEX Class 1 (čímž se nám otevřel německy mluvící trh) a na spadnutí je sortiment pro miminka.

Další projekty

Máme toho fakt hodně, ale ještě zmíním zrestartování našich dvou projektů nemuzuspat.cz a denikalergika.cz, na kterých pracují především naše nové kolegyně v LK Media. Beru to jako cvičné pole 😊

Cestování

Na cestách čerpáme inspiraci, takže i letos jsme vyrazili na spoustu míst. Tradičně jsme strávili celý únor v Portugalsku, ale v průběhu roku jsme toho viděli mnohem více:

Expedice na Balkán

Pořídili jsme si střešní stan, kuchyňskou výbavu do kufru, sbalili jsme naše psy a vyrazili jsme na měsíc na Balkán. Projeli jsme Chorvatsko, Černou horu, Albánii, Řecko a další země.

stresni stan

Poprvé v životě na jachtě

Na pozvání našeho kamaráda Tomáše Zdražila jsme se byli poprvé plavit na katamaránu. Tomáš poskládal crew precizně, všichni jsme si navzájem sedli a míst opíjení jsme celou plavbu strávili v zajímavých rozhovorech.

Odnesl jsem si spoustu poznámek a nasměrování na cestu muže.

Zámky na francouzské Loiře

V květnu jsme vyrazili do Francie na zámky.

20230530 5P5A0092

Cíle pro rok 2024

Protože se nám narodí syn a jaksi nevidím o moc dále, tak plánuji jen tak zlehka:

 • Syn
 • Blogová výzva do plnohodnotného kurzu
 • Tinyhouse na zahradě
 • Portugalbay.com přiblížit k 40 000 EUR měsíčně
 • Loudavymkrokem.cz dostat na 250 000 Kč měsíčně v plné sezóně

Zhodnocení roku 2023 od mých kamarádů a známých

Chcete odkaz? Napište komentář, nebo hoďte maila: lukas@lkmedia.cz.

Související články

2 COMMENTS

 1. „Tak na tenhle zápisek jsem zvědav“, říkal jsem si, když jsem klikal na Váš blogpost. Dozvěděl jsem se o vás až tento rok a už jsem nahltal spoustu obsahu co jste s manželkou vytvořili. Otevřu článek a ejhle i Vy – panická ataka. Na tu první plnou si dodnes pamatuji. Delší dobu předtím mi bylo ze stresu blbě, ale zvykl jsem si, že to je normální. A pak přesně! Bylo mi lehce po třicítce a v jednu chvíli mi přišlo šíleně špatně. Myslel jsem si, „mám infarkt“, „teď tady umřu“. Manželka dělala ve zdravotnictví, takže mi sanitku nezavolala i když jsem ji o to požádal, byla si jistá, že to je panika. Druhý den mě odvezla k sobě do nemocnice, kde mi udělali vyšetření a zjistili, že jsem úplně zdráv. Pominu-li to, že jsem se postupně naučil vypnout a zklidnit v momentě, kdy začnu pozorovat spouštěcí stavy, tak mi hrozně pomohla moje dcera. Byl jí ani ne jeden rok a já měl uprostřed noci úzkost, natáhla ke mě svou malou ručičku a chytla mě za ruku. Bylo to tak silné, že kdykoliv si na to vzpomenu, zahřeje mě to a nemám strach ze smrti. Gratuluji vám k synovi Lukáši a přeji moře dalších úspěchů.

  • Michale, díky moc za milá slova. Myslel jsem si, že jsem v tom sám, ale v únoru hned po první atace a teď po publikaci shrnutí se mi ozvalo hodně chlapů s podobnými příběhy. Jsme v tom všichni, skoro mi přijde, že každého pořádného chlapa to jednou čeká. 😊 Asi buďme rádi, že to máme za sebou, vyšli jsme z toho silnější a zase o chlup víc rozumíme životu 🙂

Okomentovat

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zde se nacházíte

SeberozvojZhodnocení roku 2023 a plány na rok 2024

O autorovi

Lukáš Konečný
Lukáš Konečnýhttps://www.lkmedia.cz
Jsme duší markeťák, miluji hory a procestoval jsem desítky zemí světa. Na tomto blogu pro vás tvořím obsah z tématických oblastí, které jsou mi velmi blízké: o cestování, marketingu, financích a zdraví.

Nejnovější články na blogu