...

Řecko dovolená: 30 tipů, kam na dovolenou v Řecku

Kam na dovolenou v Řecku? Je tolik krásných destinací, že byste mohli celý život jezdit jen do Řecka a nikdy byste neprozkoumali všechny jeho kouty. Řecko je populární turistickou destinací díky plážím s průzračnou vodou, historickým památkám, ale i skvělému jídlu. Pojďme se podívat na nejkrásnější ostrovy, místa a města v Řecku, kde strávit letní dovolenou.

Dovolená Řecko: Kde hledat nejlepší zájezdy

Potom, co si vyberete destinaci, se zamyslete, zda chcete do Řecka letět na vlastní pěst nebo s cestovkou. Pokud poletíte po vlastní ose, nezapomeňte se mrknout na náš článek, jak na levné letenky.

Zájezdy je nejlepší hledat na portálu Invia, protože tam máte výběr zájezdů od 150 českých cestovek, které jsou tímto portálem ověřené a můžete si tak být jistí, že jsou důvěryhodné. Díky tomuto portálu si snadno porovnáte ceny zájezdů mezi jednotlivými cestovkami.

Řecko dovolená: Kam na dovolenou do Řecka
Řecko dovolená: Kam na dovolenou do Řecka

Kde nakupovat zájezdy do Řecka?

Pokud se nechcete stresovat, je vhodné využít nabídku tzv. First Minute. To jsou slevy na zájezdy, pokud je koupíte dostatečně dopředu (v zimních měsících).

Ti z vás, kterým nevadí, že velká část nejlepších zájezdů může být vyprodaná, ale chtějí co nejlepší cenu, si mohou počkat na Last Minute slevy, to znamená na slevy na poslední chvíli. Bohužel často bývají už ty nejlepší destinace a hotely vyprodané a někdy ale můžete chytit nabídku drahého hotelu za opravdu super cenu.

Řecko dovolená: Kam na dovolenou v Řecku

Kam na dovolenou v Řecku: Jak si vybrat ideální destinaci

Trápí vás otázka, kam na dovolenou v Řecku? Nejprve se rozhodněte, zda chcete na pevninu nebo na řecké ostrovy v Egejském či Jónském moři. Pokud jedete do Řecka za historií, možná budete chtít do Athén nebo na Metéoru.

Jsou krásnější řecké ostrovy v Jónském nebo Egejském moři?

To nelze jednoznačně říct, záleží, po čem toužíte, ostrovy v Egejském moři, jako jsou Santorini, Mykonos a Rhodos, mají skalnatější terén a najdete na nich typické kykladské vesnice s bílými domy a modrými střechami. Pláže jsou ale drsnější, protože jsou spíše na skalnatějším pobřeží, s výjimkami některých písečných pláží.

Řecké ostrovy v Jónském moři, jako jsou Korfu, Kefalonia a Zakynthos, mají bohatší zelenou vegetaci a jsou často více zalesněné. Nenajdete na nich sice ikonické bílé domky s modrými střechami, ale o to přívětivější jsou pláže. Ty jsou známé svým jemnějším pískem a mělčím vstupem do moře, bývají proto vhodnější pro rodiny s dětmi.

Řecké ostrovy v Egejském moři

Kam na dovolenou v Řecku? Pokud hledáte nejkrásnější ostrovy v Řecku, bude to složitější, každý má totiž něco do sebe. My vám přinášíme ty nejkrásnější ostrovy v Egejském moři, které navštívit v Řecku. Jaký je ale ze všech nejkrásnější, to už necháme na vás.

Kréta

Kréta je největší řecký ostrov a nabízí nádherné pláže, vysoké hory a hluboké kaňony. Je ideální destinací pro milovníky slunce, moře a přírody. Na Krétě můžeme navštívit malebné rybářské vesnice, ochutnat místní kuchyni v tradičních taverách a ubytovat se v pohodlných hotelech.

Na Krétě najdete Knossos, velké archeologické naleziště, které je spojováno s legendárním minotaurem a labyrintem. Navštivte také archeologické muzeum v Heraklionu.

Přečtěte si, co vidět a dělat na Krétě nejen s dětmi.

Kréta patří mezi nejkrásnější ostrovy v Řecku
Kréta patří mezi nejkrásnější ostrovy v Řecku

Krétu obklopují krásné pláže, které uspokojí každého milovníka moře. Elafonissi je známá svým růžovým pískem a křišťálově čistou vodou, velmi populární je i Balos a Falassarna nebo Vai.

Místní kuchyně je známá zdravou středomořskou dietou, která zahrnuje čerstvé ryby, olivový olej, sýry jako feta a mizithra, a samozřejmě i čerstvou zeleninu a ovoce. Typickým pokrmem je dakos, tradiční salát, nebo moussaka, vrstvený masový pokrm.

Na Krétě je křišťálově čistá voda
Na Krétě je křišťálově čistá voda

Krétu zdobí nejen nádherné pláže, ale také impozantní horské scenérie. Samariánská soutěska je jednou z nejdelších v Evropě a je oblíbeným místem pro turisty, kteří rádi procházejí přírodou. Ostrov také nabízí nádherné jeskyně a úchvatné výhledy na okolní krajinu.

Kde se ubytovat na Krétě: Nejlepší hotely

Jeden z nejlepších hotelů na Krétě je Stella Village Seaside Hotel, který nabízí i all-inclusive. Pokud bude plný, mrkněte na Arina Beach Resort.

Euboia

Euboia, známá také jako Evia, je druhý největší řecký ostrov a nachází se v blízkosti athénského pobřeží. Tento ostrov, který je často opomíjený ve prospěch známějších řeckých destinací, nabízí nádhernou kombinaci krásných pláží, termálních pramenů, malebných vesniček a působivých horských krajin.

Euboia je ideální destinací pro ty, kteří hledají klidnější a autentičtější řecký zážitek.

Řecké ostrovy v Egejském moři: Euboia
Řecké ostrovy v Egejském moři: Euboia

Na severu ostrova najdete pláže jako Agia Anna nebo Pefki, které jsou obklopeny zelenými lesy a nabízí čistou a velmi klidnou vodu. Na jihu ostrova, oblasti jako Karystos a Marmari se mohou pochlubit tyrkysovým mořem a písečnými plážemi.

Navštivte na Euboie archeologické naleziště a muzea, jako je Archeologické muzeum v Chalkidě.

Euboia je také známá svými termálními prameny, zejména v oblasti Aidipsos na severu ostrova. Tyto termální prameny jsou známé pro své léčivé účinky.

Pro milovníky přírody a turistiky nabízí Euboia rozmanité možnosti pro procházky a pěší turistiku. Ostrov je protkán sítí turistických stezek, které vedou přes horské oblasti, nabízejí nádherné výhledy a umožňují objevování místní fauny a flory.

Kde se ubytovat na Euboie

Pokud preferujete all-inclusive, není zas tak velký výběr, doporučujeme hotel Brown Beach Evia Island, All Inclusive in Eretria, a member of Brown Hotels.

Lesbos

Lesbos, třetí největší řecký ostrov ležící v severovýchodním Egejském moři, je proslulý svou vazbou na starověkou básnířku Sapfó a je oblíbeným místem pro milovníky umění, historie a přírody.

Pokud milujete historii, určitě byste neměli vynechat město Mytilene, kde můžete navštívit starověké divadlo, hrad a několik historických muzeí.

Lesbos, třetí největší řecký ostrov ležící v severovýchodním Egejském moři, je proslulý svou vazbou na starověkou básnířku Sapfó
Lesbos, třetí největší řecký ostrov ležící v severovýchodním Egejském moři, je proslulý svou vazbou na starověkou básnířku Sapfó

Pro milovníky přírody je tu Petrifikovaný les u Sigri, unikátní geologická lokalita, kde můžete vidět zkamenělé stromy staré miliony let. Ostrov nabízí také nádherné pláže, jako jsou Eressos a Molyvos, a je ideální pro pozorování ptáků, zejména ve vlhkých oblastech jako Kalloni.

Lesbos je také známý pro své termální prameny, které se nacházejí v různých částech ostrova, včetně města Eftalou. Tyto prameny jsou známé pro své léčivé vlastnosti.

Kam na dovolenou v Řecku? Co třeba na Lesbos
Kam na dovolenou v Řecku? Co třeba na Lesbos

Gastronomie Lesbosu je typickým příkladem řecké kuchyně. Ostrov je známý svou produkcí olivového oleje, sýrů a ouza, tradičního řeckého anýzového likéru. V místních tavernách můžete ochutnat čerstvé ryby, mořské plody a širokou škálu tradičních řeckých pokrmů.

Kde se ubytovat na Lesbosu: Nejlepší hotel

Mezi nejlepší hotely na Lesbosu patří určitě Galazio Asteri I., který je kousíček od termálních lázní.

Rhodos

Rhodos patří mezi nejoblíbenější ostrovy v Egejském moři. Rhodos se pyšní mnoha nádhernými plážemi, které lákají k relaxaci a vodním sportům. Pláž Tsambika, Prasonisi a Anthony Quinn Bay jsou jen některé z těch nejznámější a nabízejí krásné písečné břehy a křišťálově čistou vodu.

Rhodos patří mezi nejoblíbenější ostrovy v Egejském moři
Rhodos patří mezi nejoblíbenější ostrovy v Egejském moři

Hlavním městem ostrova je stejnojmenné město, které je na seznamu UNESCO. Určitě do města vyrazte a projděte se po městských hradbách, návštěvte Paláce Velkého Mistrů a vychutnejte si atmosféru v uličkách Starého města, která vás zavede do doby rytířů a antiky. Další významnou památkou je antická Akropolis v Lindosu s úchvatnými výhledy na Egejské moře.

Pro milovníky přírody je také lákavé Údolí motýlů, kde můžete vidět tisíce motýlů v přírodním prostředí.

Rhodos je také známý svou vynikající kuchyní – stejně jako ostatní řecké ostrovy. Místní speciality zahrnují čerstvé ryby a mořské plody, tradiční řecké pokrmy jako moussaka nebo souvlaki a místní sýry. Nezapomeňte ochutnat také místní vína, která jsou považována za jedny z nejlepších v Řecku.

Přečtěte sí článek: 21 tipů, co vidět a dělat na Rhodosu

Kde se ubytovat na Rhodosu: Tip na super hotel

Na Rhodosu je poměrně široký výběr ubytování, pokud budete rezervovat včas, možná bude ještě volný na váš termín all-inclusive hotel Atlantica Dreams Resort.

Atlantica Dreams Resort
Atlantica Dreams Resort

Chios

Chios, ostrov v Egejském moři, je jedním z nejzajímavějších a nejméně komerčních řeckých ostrovů. Je známý především pro svou produkci mastichy, unikátní pryskyřice s léčivými vlastnostmi, která se získává z keřů rostoucích jen na tomto ostrově.

Chios je nejhezčí méně známý řecký ostrov
Chios je nejhezčí méně známý řecký ostrov

Chios má bohatou historii, která je patrná v mnoha starověkých památkách a architektonických skvostech. Nevynechejte návštěvu Nea Moni, byzantského kláštera na seznamu UNESCO, známého svými nádhernými mozaikami. Také stojí za zmínku středověké vesnice, jako je Pyrgi s typickými fasádami a Mesta, dobře zachované středověké opevněné město.

Chios se může pochlubit nádhernými plážemi a nezkaženou přírodou. Mezi nejkrásnější a nejzajímavější pláže patří Mavra Volia s černými oblázky a Vroulidia. Pro milovníky přírody nabízí ostrov také řadu turistických tras a přírodních zajímavostí, jako jsou jeskyně Olympi a středověké vesnice v horských oblastech.

Pokud přemýšlíte, kam na dovolenou v Řecku, kde bude klid a pohoda, Chios je tou správnou volbou.

Tip na nejlepší ubytování na Chiosu

Na Chiosu jsou naprosto skvělé apartmány Sea Breeze Apartments Chios, pokud nebudou vyprodané ve váš termín, tak neváhejte!

Samos

Samos, malebný ostrov v Egejském moři, je rodištěm slavného matematika Pythagora. Kromě zajímavé historie a kultury má i krásné pláže, mezi nejoblíbenější patří Kokkari, Tsamadou a Psili Ammos.

Samos patří mezi méně známé řecké ostrovy
Samos patří mezi méně známé řecké ostrovy

Navštivte Pythagorion, starověké město pojmenované po tomto slavném matematikovi, které je na seznamu světového dědictví UNESCO. Zde si nenechte ujít Eupalinský tunel, starověký akvadukt, který je mistrovským dílem starověkého inženýrství.

Samos je známý svými vysoce kvalitními sladkými vínami, která jsou vyrobena z místních odrůd hroznů Muscat. Doporučujeme navštívit místní vinice a ochutnat tato jedinečná vína přímo od zdroje.

Kde se ubytovat na Samosu?

Na Samosu nenajdete příliš all-inclusive hotelů, jsou tam ale skvělé apartmány, jako je například Erato by Samian Mare.

Naxos

Naxos je největší ostrov v Kykladách a je známý některými z nejlepších pláží v Kykladách, včetně Agios Prokopios, Agia Anna a Plaka.

Co se týče architektury, jeden z nejznámějších symbolů ostrova je brána Portara, pozůstalost ze starověkého chrámu Apollo, která dominuje přístavu. Naxos má také mnoho byzantských kostelů a benátských věží, které svědčí o jeho bohatém historickém dědictví.

Naxos je největší řecký ostrov v Kykladách
Naxos je největší řecký ostrov v Kykladách

Pro autentický řecký zážitek navštivte horské vesnice jako Apeiranthos nebo Filoti. Tyto vesnice nabízejí nádherné výhledy na okolní krajinu a možnost nahlédnout do tradičního života na ostrově.

Kde se ubytovat na Naxosu?

Pokud hledáte skvělé apartmány za bezkonkurenční cenu, mrkněte na Annio studios.

Thasos

Thasos, známý také jako Thassos, je řecký ostrov v severní části Egejského moře. Na Thasosu najdete některé z nejkrásnějších pláží v Řecku, včetně Golden Beach, Paradise Beach a Alyki, které jsou známé svými jasně modrými vodami a malebnými sceneriemi.

Co se týče historie, Thasos je plný starověkých památek. Mezi nejvýznamnější patří starověké divadlo v hlavním městě ostrova, které je stále využíváno pro různé kulturní události. Dalšími pozoruhodnými místy jsou archeologické naleziště Alyki a starověké město Limenas, kde můžete obdivovat ruiny antických chrámů a budov.

Thasos má i krásné pláže
Thasos má i krásné pláže

Pro ty, kteří hledají autentický řecký zážitek, stojí za návštěvu horské vesnice, jako jsou Theologos a Panagia. Tyto vesnice nabízejí nádherné výhledy na ostrov, možnost ochutnávat místní kuchyni v tradičních tavernách a nahlédnout do tradičního života na Thasosu.

Kde se ubytovat na Thasosu?

Krásné a levné ubytování na Thasosu jsou apartmány Giola aparments and studios 2. Bohužel bývají často vyprodané.

Lemnos

Lemnos, ostrov ležící v severní části Egejského moře, je známý svou jedinečnou krajinou, bohatou historií a tradičními vesnicemi. Tento méně známý řecký ostrov nabízí autentický zážitek daleko od přelidněných turistických destinací.

Pláže na Lemnosu jsou rozmanité a nabízejí něco pro každého. Od rozlehlých písečných pláží, jako je Plati a Thanos, až po malebné zátoky, ostrov poskytuje ideální prostředí pro relaxaci a koupání v čistém moři.

Lemnos není příliš známý řecký ostrov, je vhodný pro všechny, kteří hledají kam na dovolenou v Řecku za autentickým zážitkem
Lemnos není příliš známý řecký ostrov, je vhodný pro všechny, kteří hledají kam na dovolenou v Řecku za autentickým zážitkem

Historické a kulturní atrakce na Lemnosu jsou stejně působivé. Významným historickým místem je starověké město Poliochni, které je považováno za jedno z nejstarších osídlených měst v Evropě. Také stojí za návštěvu středověký hrad v hlavním městě Myrina, který poskytuje nádherný výhled na město a pobřeží.

Pro návštěvníky, kteří hledají autentický řecký zážitek, jsou na Lemnosu tradiční vesnice jako Moudros a Kondias ideálními místy pro prozkoumávání. V těchto vesnicích můžete ochutnat místní gastronomii, prohlédnout si tradiční řeckou architekturu a užít si poklidnou atmosféru ostrova.

Lemnos je tedy ideální destinací pro ty, kteří hledají klidnější dovolenou s bohatou historií, nádhernými plážemi a autentickým řeckým půvabem.

Kde se ubytovat na Lemnosu?

Na Lemnosu nenajdete příliš velký výběr ubytování jako na jiných známějších ostrovech, můžete ale zkusit, zda bude volno v Thalassa.

Mykonos

Mykonos, jeden z nejznámějších řeckých ostrovů v Egejském moři, je oblíbený pro svůj živý noční život, nádherné pláže a typickou kykladskou architekturu. Tento ostrov je ideální volbou pro ty, kteří hledají kombinaci relaxace na pláži a nočního života.

Nejhezčí ostrov v Řecku: Mykonos
Mykonos patří mezi nejkrásnější a nejoblíbenější ostrovy v Řecku.

Pláže na Mykonosu jsou světově proslulé, najdete tu vše: Od živých pláží, jako jsou Paradise a Super Paradise, které jsou známé pro své beach party a klubovým životem, po klidnější a rodinné pláže jako Ornos a Psarou.

Kromě pláží je Mykonos známý svou malebnou hlavní městskou částí, známou jako Chora. Chora je plná úzkých, klikatých uliček, bílých domů s modrými okny a dveřmi, barevných květin a malých kostelů, které vytvářejí typickou kykladskou atmosféru. Významnou památkou jsou také větrné mlýny, které se tyčí nad městem a jsou jedním ze symbolů ostrova.

Mykonos patří mezi nejkrásnější a nejoblíbenější ostrovy v Řecku.
Kam na dovolenou v Řecku ve dvou i s rodinnou? Zkuste Mykonos

Pro milovníky kultury nabízí Mykonos několik zajímavých muzeí a historických míst. Archeologické muzeum v Mykonosu nabízí pohled na starověké artefakty a dědictví ostrova, zatímco návštěva ostrova Delos, nedaleko Mykonosu, je cestou do jednoho z nejvýznamnějších archeologických nalezišť v Řecku.

Mykonos je tedy ideální destinací pro ty, kteří hledají kombinaci krásných pláží, bohatého nočního života a tradiční řecké kultury v jedinečném prostředí kykladských ostrovů.

Tipy na nejlepší hotely na Mykonosu

Na Mykonosu najdete řadu ikonických a luxusních hotelů, jeden z nejkrásnějších je určitě Palladium Hotel. Další skvělou ale levnější volbou je Poseidon Hotel Suites.

Santorini

Santorini, jeden z nejznámějších a nejfotogeničtějších řeckých ostrovů, je známý svými dramatickými výhledy, jedinou sopečnou krajinou a malebnými vesnicemi s bílými domy a modrými kopulemi.

Hlavní atrakcí na Santorini jsou jeho okouzlující vesnice, jako je Oia a Fira, které se pyšní úchvatnými výhledy na kalderu a Egejské moře. Oia je známá svými úžasnými západy slunce, které přitahují turisty z celého světa.

Nejkrásnější bílé vesnice s modrými střechami najdete v Řecku na Santorini
Nejkrásnější bílé vesnice s modrými střechami najdete v Řecku na Santorini

Na Santorini jsou také nádherné pláže jako je Red Beach a Black Beach, které lákají na jedinečnou kombinaci sopečného písku a skal.

Pro milovníky historie a archeologie nabízí Santorini zajímavá místa jako jsou starověké ruiny Akrotiri, dobře zachované minojské město, které bylo pohřbeno pod sopečným popelem při erupci ve 2. tisíciletí př. n. l.

Santorini je populární mezi influencery
Santorini je populární mezi influencery

Gastronomie na Santorini je také stojí za pozornost, s mnoha vynikajícími restauracemi a tavernami, které nabízejí tradiční řeckou a středomořskou kuchyni. Nezapomeňte ochutnat místní vína, která jsou považována za jedny z nejlepších v Řecku, díky unikátnímu vulkanickému teritoriu ostrova.

Kde se ubytovat na Santorini: Nejlepší hotely

Mezi nejlepší hotely na Santorini (a vůbec se nedivíme) patří AVAL All Suite Hotel. Pokud nemáte omezený budget, určitě bych se podívala na Olvos Luxury Suites.

Paros

Paros, jeden z nejkrásnějších ostrovů Kyklad, je oblíbený pro své nádherné pláže, malebné vesničky s bílámi domky a bohatou historii. Tento ostrov kombinuje přírodní krásu s tradičním řeckým charakterem, což z něj dělá ideální destinaci pro ty, kteří hledají relaxační dovolenou s prvkem autentičnosti.

Pláže na Parosu jsou nesmírně působivé a různorodé. Od živých a populárních pláží jako je Golden Beach, která je oblíbeným místem pro windsurfing, až po klidnější a odlehlé pláže jako Kolymbithres.

Kam na dovolenou v Řecku? Zkuste ostrov Paros

V hlavním městě Parikia najdete známý kostel Panagia Ekatontapiliani, jeden z nejvýznamnějších byzantských památek v Řecku.

Vesnice jako Lefkes, umístěná ve vnitrozemí ostrova, vám umožní nahlédnout do tradičního života na Kykladách. Tato vesnice nabízí úchvatné výhledy na okolní krajinu a je domovem několika půvabných kaváren a tavern.

Paros je také známý svým lokálním vinařstvím, které produkuje některá z nejlepších vín v regionu.

Kde se ubytovat na Parosu

Na Parosu máme jasnou volbu v ubytování a tou je Blue Waves Suites & Apartments – To Kyma. Jedny z nejkrásnějších apartmánů, které mají skvělou polohu a taky bezkonkurenční cenu za to, co dostáváte.

Kos

Kos, jeden z hlavních ostrovů v Dodekanézu, je známý pro své nádherné pláže, historické památky a uvolněnou atmosféru.

Na Kosu jsou některé z nejkrásnějších pláží v Řecku. Mezi ty nejlepší patří rušnější pláže Tigaki a Kardamena a klidnější zátoka Agios Stefanos.

Řecko dovolená: Kam na dovolenou do Řecka - Kos
Řecko dovolená: Kam na dovolenou do Řecka – Kos

Na ostrově najdete také významná archeologická naleziště, která reflektují jeho bohaté dědictví. Nejznámější je Asklépion, starověký léčebný komplex a jedno z nejvýznamnějších míst spojených s Hippokratem, otcem medicíny. Kos, hlavní město ostrova, je domovem mnoha historických památek, včetně středověkého hradu a starověké Agory.

Pro autentický řecký zážitek navštivte horské vesnice jako Zia, kde si můžete vychutnat tradiční kuchyni a úchvatné výhledy na ostrov.

Kde se ubytovat na Kosu: Nejlepší hotel

Na Kosu najdete spoustu překrásných hotelů, ale ten nejlepší je podle nás Diamond Boutique Hotel.

Skyros

Skyros, často přehlížený v rámci rozhodování kam na dovolenou v Řecku, je jedním z ostrovů v souostroví Severních Sporad.

Pláže na Skyrosu jsou klidné a nedotčené, ideální pro ty, kteří hledají odpočinkovou dovolenou v Řecku, daleko od davů. Oblíbené pláže jako Molos a Magazia nabízejí krásné písečné břehy a čisté vody, zatímco menší zátoky a odlehlé pláže poskytují soukromí a klid.

Pláže na Skyrosu jsou klidné a nedotčené, ideální pro ty, kteří hledají odpočinkovou dovolenou v Řecku, daleko od davů.
Pláže na Skyrosu jsou klidné a nedotčené, ideální pro ty, kteří hledají odpočinkovou dovolenou v Řecku, daleko od davů.

Skyros je také známý svými tradičními vesnicemi a byzantskými kláštery. Hlavní město ostrova, Chora, je postavené na svahu kopce a je charakteristické svými úzkými uličkami, bílými domy a působivou byzantskou pevností. Vesnice Skyros je také domovem jedinečných řemesel, včetně dřevořezby a keramiky.

Pro ty, kteří plánují dovolenou v Řecku a chtějí zažít místní kulturu, Skyros nabízí unikátní kulturní tradice, včetně slavného karnevalu a tradičního řeckého tance. Ostrov je také domovem malého plemene koní Skyrian, které je možné vidět během procházek po ostrově.

Skyros je tedy skvělou volbou pro ty, kteří hledají klidnější a autentičtější destinaci v Řecku, s bohatou historií, krásnými plážemi a zachovalou tradiční kulturou. Jeho jedinečná atmosféra a krása dělají z tohoto ostrova ideální místo pro relaxační a obohacující dovolenou.

Kde se ubytovat na Skyrosu: Tip na nejlepší hotel

Na Skyrosu je hrozně moc fajn hotel Perigiali, jen bývá často v sezóně vybookovaný, takže pokud je volný, moc bych neváhala.

Karpathos

Karpathos, často opomíjený při výběru kam na dovolenou v Řecku, je nádherný ostrov nacházející blízko Kréty v Dodekanézu. Tento ostrov je ideální pro ty, kteří hledají kombinaci nedotčené přírody, tradičních vesniček a nádherných pláží, a nabízí autentický řecký zážitek daleko od hlavních turistických cest.

Pláže na Karpathosu jsou rozmanité a úchvatné. Od izolovaných zátok jako Kyra Panagia a Apella, které nabízejí křišťálově čistou vodu a malebné scenérie, až po rušnější pláže jako Amoopi.

Řecký ostrov Karpathos
Karpathos

Karpathos je známý svou zachovalou kulturou, zejména v horských vesnicích jako Olympos, kde tradiční způsob života zůstává téměř nedotčený moderní civilizací. Zde můžete ochutnat autentické řecké pokrmy, obdivovat tradiční oděvy a poslouchat místní hudbu.

Kde se ubytovat na Karpathosu

Pokud bychom si vybírali ubytování my, určitě bychom šli do B & N Melas Studios.

Patmos

Patmos, často přehlížený při plánování dovolené v Řecku, je malý ostrov v Egejském moři, známý svou klidnou atmosférou, duchovním dědictvím a nádhernými plážemi.

Patmos je nejznámější jako místo, kde svatý Jan Teolog napsal knihu Zjevení. Klášter svatého Jana Teologa, který dominuje ostrovu, je nejen duchovním centrem, ale také impozantní architektonickou památkou. Vesnice Chora, s jejími úzkými uličkami a tradičními bílými domy, je naprosto ideální na jednodenní výlet.

Kam na dovolenou v Řecku? Zkuste řecký ostrov Patmos

Pláže na Patmosu jsou rozmanité a nabízejí něco pro každého. Od více frekventovaných pláží jako je Skala, která je blízko hlavního přístavu, až po odlehlé a klidné pláže jako Psili Ammos.

Na ostrově najdete i řadu historických a archeologických lokalit. Vedle kláštera a jeskyně Apokalypsy, kde bylo napsáno Zjevení, jsou zde i další byzantské kostely a kaple, které stojí za návštěvu.

Patmos je tedy ideální volbou pro cestovatele hledající dovolenou v Řecku, která nabízí klidnější atmosféru, bohaté duchovní dědictví a nádherné přírodní scenérie.

Kde se ubytovat na Patmosu?

Na Patmosu najdete řadu skvělých apartmánů a vil, nás nejvíce zaujala Latmos 1860.

Skiathos

Skiathos je malinkatý ostrov na severozápadě Egejského moře, ale i tak toho má hodně, co nabídnout. Ostrov je především známý díky tomu, že posloužil jako filmová kulisa pro muzikálový film Mamma Mia.

U turistů je velmi oblíbený zejména díky více než šedesáti písčitých plážím, panenské přírodě, bohatému nočnímu životu a malebnému městečku. Skiathos má vlastní mezinárodní letiště a pravidelnou lodní dopravu po okolních ostrovech. Na ostrově se nachází hned několik klášterů, kostelů a jiných památek.

Ostrov je vhodný, jak pro rodinnou dovolenou s dětmi, tak pro aktivní dovolenou s partou přátel.

Ostrov Skiathos

Řecké ostrovy v Jónském moři

Jónské moře je známé pro své krásné písečné pláže a tyrkysovou vodu. Mezi nejpopulárnější ostrovy v Jónském moři patří Korfu, Kefalonie a Zakynthos. Pokud ale hledáte, kam na dovolenou v Řecku, kde bude klid, možná budete chtít zkusit spíše Lefkadu.

Kefalonia (Kefalonie)

Kefalonie, jeden z největších jónských ostrovů, je skvělou volbou pro ty, kteří hledají kam na dovolenou v Řecku s dětmi ale i v páru. Tento malebný ostrov nabízí nádherné pláže, dechberoucí horské krajiny a bohatou historii, což z něj činí ideální destinaci pro rodinnou i romantickou dovolenou.

Kefalonia, jeden z největších jónských ostrovů, je skvělou volbou pro ty, kteří hledají kam na dovolenou v Řecku s dětmi ale i v páru.
Kefalonia, jeden z největších jónských ostrovů, je skvělou volbou pro ty, kteří hledají kam na dovolenou v Řecku s dětmi ale i v páru.

Pláže na Kefalonii jsou nesmírně působivé a rozmanité. Myrtos, jedna z nejznámějších pláží na ostrově, je známá svými úchvatnými bílými útesy a azurově modrou vodou. Další populární pláže jako Antisamos a Skala nabízejí nádherné scenérie a dobré podmínky pro populární vodní sporty.

Kam na dovolenou v Řecku? Co třeba na populární ostrov Kefalonia.
Kam na dovolenou v Řecku? Co třeba na populární ostrov Kefalonie.

Kefalonie je také domovem několika historických a kulturních památek. Melissani, nádherná podzemní jeskyně s jezerem, je jednou z nejvýznamnějších přírodních atrakcí ostrova. Navštivte také hrad svatého Jiří a starověké ruiny v Sami.

Kde se ubytovat na Kefalonii: Nejlepší tipy na hotely

Pokud byste měli štěstí, zkuste ulovit super levný, ale nádherné ubytování s výhledem na moře Medusa Apartments.

Korfu

Korfu, zelený ostrov v Jónském moři, je jednou z nejkrásnějších a nejoblíbenějších destinací v Řecku. My se tam pravidelně vracíme jednou za pár let.

Řecko dovolená: Kam na dovolenou do Řecka - Korfu
Řecko dovolená: Kam na dovolenou do Řecka – Korfu

Kerkyra, hlavní město na Korfu, je na seznamu světového dědictví UNESCO a je známá svou starověkou architekturou, včetně impozantních pevností a venkovních trhů. Procházka historickými uličkami města odhaluje jeho benátské, francouzské a britské vlivy.

Korfu je obklopeno křišťálově čistým mořem a nabízí širokou škálu pláží, od rušných a populárních po klidné a izolované zátoky. Mezi nejoblíbenější a neznámější pláže patří: Paleokastritsa, Sidari a Glyfada.

Na Korfu jsou krásné zátoky, pláže i vyhlídky.
Na Korfu jsou krásné zátoky, pláže i vyhlídky.

Tradiční kuchyně na Korfu zahrnuje speciality jako je pastitsada (hovězí nebo kohoutí maso vařené s rajčaty a servírované s těstovinami) a sofrito (plátky hovězího masa vařené v bílém vinném omáčce s česnekem a petrželkou).

Pro rodiny s dětmi jsou tu akvaparky Aqualand nebo Hydropolis.

Kde se ubytovat na Korfu

My jsme měli poměrně smůlu, že jsme ubytování rezervovali na poslední chvíli a téměř vše bylo vyprodané. Pokud budete rezervovat včas, mrkněte se, zda je volno v Angsana Corfu Resort & Spa.

Tip: Přečtěte si 22 skvělých tipů, co vidět na Korfu.

Zakynthos

Zakynthos je oblíbeným cílem turistů, kteří hledají nádherné pláže a tyrkysové moře. Je známý svou úchvatnou pláží Navagio, která je obklopena útesy. Na ostrově se také nachází modré jeskyně, které si můžete prohlédnout během jednoho z výletů lodí. Ty pořádají cestovní kanceláře nebo si je můžete rezervovat přes GetYourGuide.

Zakynthos je často považován za nejkrásnější řecký ostrov
Zakynthos je často považován za nejkrásnější řecký ostrov

Kromě Navagio nabízí Zakynthos mnoho dalších krásných pláží, jako jsou Laganas, Gerakas a Vasilikos, které jsou ideální na plavání, slunění a vodní sporty. Ostrov je také domovem chráněných mořských želv Caretta-caretta, které lze spatřit na některých plážích, zejména v Národním mořském parku Zakynthos.

Zakynthos má také bohatou historii a kulturu. V hlavním městě Zakynthos můžete navštívit několik historických kostelů, byzantských muzeí a procházet se po malebném přístavu. Vesnice na ostrově, jako je Bochali, nabízejí nádherné výhledy na město a moře, stejně jako příležitost ochutnat místní kuchyni v tradičních tavernách.

Přečtěte si také náš článek Co vidět na Zakynthosu.

Kde se ubytovat na Zakynthosu

Na Zakynthosu je řada krásných hotelů, apartmánů a vil k pronájmů, mezi nejlepší patří Viatzo Villas, tak se mrkněte, zda budou ještě mít volno.

Lefkada

Lefkada je pevninskou částí Řecka spojena mostem. Je známá svými dechberoucími plážemi, smaragdově zeleným mořem a malebnými horskými vesnicemi

Pláž Porto Katsiki, známá svými bílými útesy a křišťálově čistou vodou, je jednou z nejikoničtějších na ostrově.

Lefkada patří k dražším a luxusnějším dovoleným a není se čemu divit. Určitě má jedny z nejkrásnějších možná i nejkrásnější pláže v Řecku
Lefkada patří k dražším a luxusnějším dovoleným a není se čemu divit. Určitě má jedny z nejkrásnějších možná i nejkrásnější pláže v Řecku

Lefkada je také známá svými malebnými horskými vesnicemi, jako jsou Agios Nikitas a Karya, kde můžete ochutnat místní kuchyni a prohlédnout si tradiční řemesla.

Pro milovníky outdoorových aktivit nabízí Lefkada možnosti pro horskou cyklistiku, pěší turistiku a vodní sporty, včetně windsurfingu a kitesurfingu, zejména v oblastech jako je Vasiliki, která je známá jako ráj pro windsurfaře.

Lefkada je nádherná
Lefkada je nádherná

Lefkada je také domovem několika historických památek a klášterů, včetně kláštera Faneromeni, který nabízí krásný výhled na hlavní město. Navštívení těchto míst poskytuje pohled do bohaté historie a kultury ostrova.

Kde se ubytovat na Lefkadě

Lefkada je obecně považována za drahou, ale když budete mít štěstí, bude volno v Papatsas Center Houses.

Kam na dovolenou v Řecku na pevnině

Řecko není jen o ostrovech a plážích. Pokud chcete trochu větší kulturní vyžití, doporučujeme vyrazit na pevninu. Tady jsou tipy, kam na dovolenou v Řecku na pevnině.

Atény

Athény asi není třeba příliš představovat. Toto město je světoznámé svými historickými památkami, bohatou kulturou a živým městským životem, což z něj činí ideální místo pro ty, kteří chtějí prozkoumat bohaté dědictví antického Řecka a současně si užít moderní metropoli.

Hlavní atrakcí Athén je Akropolis, starověký komplex na kopci, který dominuje městu a je domovem několika významných památek, včetně Parthenonu, Erechtheionu a chrámu Niké. Toto místo je nejen ikonické pro Athény, ale také symbolizuje význam antického Řecka pro západní civilizaci.

Atény
Atény – dovolená

Další důležitou historickou lokalitou je Agora, starověké veřejné shromaždiště a politické centrum, a Olympijský stadion, kde se konaly první moderní olympijské hry. Archeologické muzeum v Athénách je jedním z nejlepších na světě a nabízí rozsáhlou sbírku umění a artefaktů z celého Řecka.

Athény nejsou jen ale jen o antické historii. Město nabízí živý noční život, vynikající gastronomii a bohatou uměleckou a kulturní scénu. Čtvrtě jako Plaka, Monastiraki a Psyri nabízí útulné taverny, moderní bary a obchody s řemeslnými výrobky.

Kde se ubytovat v Aténách?

Jedno z nejlepších ubytování přímo v Aténách jsou určitě Mythodea Athens Suites.

Thessaloniki

Thessaloniki je druhé největší město Řecka. Město je známé svými byzantskými kostely a pevností. Velmi populární místo pro návštěvu s dětmi je i vodní park Waterland.

Jednou z hlavních atrakcí Thessaloniki je Bílá věž, historická pevnost a symbol města, která nabízí nádherný výhled na město a moře. Dalšími důležitými historickými místy jsou Rotunda, majestátní budova z římské doby, a Galeriův oblouk.

Thessaloniki
Thessaloniki

Archeologické muzeum Thessaloniki je jedním z nejvýznamnějších v Řecku a nabízí rozsáhlou sbírku uměleckých děl a artefaktů ze starověké Makedonie.

Pro milovníky gastronomie je Thessaloniki rájem. Město je známé svou kulinářskou scénou, která zahrnuje tradiční řecké taverny, stylové restaurace a živé tržiště, jako je Modiano, kde můžete ochutnat místní speciality a čerstvé produkty.

Navíc, díky své poloze na pobřeží Egejského moře, nabízí Thessaloniki krásné pobřežní promenády a pláže.

Nejlepší hotel v Thessaloniki

Nejlepší – nebo minimálně jeden z nejlepších – hotel v Thessaloniki je
Noa Hotel, pokud bude mít volno, určitě bych neváhala.

Peloponés

Peloponés je poloostrov na jihozápadě Řecka, který nabízí skvělou dovolenou pro ty, kteří mají rádi přírodu, historii a kulturu. Mohou zde navštívit ruiny olympijských her v Olympii, UNESCO památku Mykény nebo ruiny starověkého města Epidaurus.

Historie je na Peloponésu všudypřítomná. Místa jako starověké město Mykény, s jeho slavnou Lví branou a královskými hroby, nebo Epidauros, známé svým dobře zachovaným antickým divadlem, jsou příkladem bohaté minulosti Řecka.

Pelopones
Pelopones

Peloponés je ale také domovem úchvatných přírodních krás. Region Mani, s jeho drsnými horskými krajinami a tradičními kamennými vesnicemi, je ideální pro pěší turistiku a prozkoumávání. Nafplio, první hlavní město moderního Řecka, nabízí malebné uličky, elegantní architekturu a nádherné výhledy na moře.

Kde se ubytovat na Peloponésu

Doporučujeme jeden z nejžádanějšího hotelů v oblasti, kterým je The Westin Resort, Costa Navarino.

Metéora

Metéora, jedna z nejpozoruhodnějších a unikátních destinací pro dovolenou v Řecku, je známá svými majestátními skalními formacemi a na nich postavenými pravoslavnými kláštery.

Meteora
Meteora

Kláštery Metéory, postavené na vrcholcích vysokých skalních útvarů, jsou mistrovským dílem středověké architektury a inženýrství. Původně zde bylo 24 klášterů, ale dnes jich zůstává otevřeno pouze šest, z nichž každý nabízí návštěvníkům možnost prozkoumat bohatou historii a nádherné fresky.

Kde se ubytovat blízko Metéory

Méně než jeden kilometr od Metéory je super hotel přímo s výhledem na kláštery: Hotel Doupiani House.

Chalkidiki

Kam do Řecka mimo ostrovy? Co třeba na Chalkidiki, poloostrov na severovýchodě země, známý svými idylickými plážemi, krystalicky čistou vodou a malebnými vesnicemi. Tato oblast se skládá ze tří „prstů“ – Kassandra, Sithonia a Athos, z nichž každý nabízí jedinečné zážitky a krásy.

Kassandra, nejjižnější a nejrušnější „prst“, je oblíbený pro své živé letoviska, bary a pláže, jako jsou Kallithea a Hanioti. Tato oblast je ideální pro návštěvníky, kteří hledají kombinaci relaxace na pláži a bujarého nočního života.

Chalkidiki - dovolená Řecko
Chalkidiki – dovolená Řecko

Sithonia, střední „prst“, je mnohem klidnější, najdete zde nádherné pláže, jako jsou Kriaritsi a Karidi, a je ideální pro ty, kteří chtějí spíše odpočinkovou dovolenou bez rušného nočního života. Sithonia je také skvělá pro milovníky outdoorových aktivit, včetně pěší turistiky, cyklistiky a vodních sportů.

Athos, nejsevernější „prst“ a domov posvátné hory Athos, je autonomní mnichovský stát a přístupný pouze pro muže s povolením.

Kde se ubytovat na Chalkidiki

Pokud také preferujete být přímo na pláži, na Chalkidiki je naprosto úžasný resort Georgalas Sun Beach Resort.

Delphi

Starověké Delphi byly považovány za „střed světa“ v antickém Řecku. Dnes mohou návštěvníci obdivovat zbytky impozantních chrámů, divadla a stadionu, které stojí jako svědectví o bohaté historii a kultuře tohoto místa. Nejvýznamnějšími pozůstatky jsou chrám Apolla, kde kdysi sídlila pythie, slavná věštkyně, a starověké divadlo s nádherným výhledem na údolí.

Delphi
Delphi

Archeologické muzeum v Delphi patří mezi nejlepší v Řecku a uchovává mnoho nálezů z archeologického naleziště, včetně slavného bronzového vozu a sochy Aurigy.

Okolní krajina Delphi je rovněž úchvatná. Hora Parnassus je oblíbeným místem pro pěší turistiku a nabízí úžasné výhledy na okolní krajinu. V zimních měsících se stává oblíbeným střediskem pro lyžování.

Kde se ubytovat blízko Delphi

Mezi cestovateli je extrémně populární Fedriades Delphi Hotel právě pro jeho super polohu.

Zagori

Zagori, méně známý, ale nesmírně malebný region v severozápadním Řecku, je skvělou volbou pro ty, kteří hledají kam na dovolenou v Řecku na kole nebo pro pěší turistiku. Tento horský region v Epiru je známý svými úchvatnými krajinnými scenériemi, tradičními kamennými vesnicemi a impozantními kamennými mosty.

Jednou z hlavních atrakcí Zagori jsou Vikos-Aoos National Park a Vikos Gorge, jedna z nejhlubších soutěsek na světě. Tato oblast nabízí nádherné možnosti pro pěší turistiku, s trasami, které vedou přes úchvatné lesy, řeky a horské vrcholy, poskytující návštěvníkům nezapomenutelné výhled.

Zagori
Zagori

Tradiční vesnice v Zagori, jako jsou Megalo Papingo, Mikro Papingo a Monodendri, jsou známé svými charakteristickými kamennými domy a úzkými uličkami. Tyto vesnice nabízejí návštěvníkům možnost prozkoumat tradiční řecký venkovský život a ochutnat místní gastronomii v útulných tavernách.

Kde se ubytovat v Zagori

V Zagori najdete řadu skvělých a velmi dobře hodnocených resortů, mezi ty nejlepší patří například Aristi Mountain Resort.

Pelion

Pelion, poloostrov nacházející se ve středním Řecku, nabízí fascinující kombinaci horské a pobřežní scenérie, což z něj dělá ideální místo pro objevování jak krásné přírody, tak tradiční řecké kultury.

Pelion je známý svými malebnými vesnicemi s tradičními kamennými domy, úzkými uličkami a nádhernými výhledy na Egejské moře. Vesnice jako Makrinitsa, Portaria a Tsagarada jsou obzvláště populární mezi návštěvníky, kteří si chtějí vychutnat autentickou atmosféru a vynikající místní gastronomii.

Pelion
Pelion

Poloostrov je také domovem několika krásných pláží, jako jsou Mylopotamos a Agios Ioannis, které nabízí čistou vodu a malebné krajiny, ideální pro relaxaci a plavání. Pro milovníky přírody a turistiky Pelion nabízí bohatou síť turistických tras, které procházejí hustými lesy, vedou kolem pramenů a nabízejí úchvatné výhledy.

Zimní měsíce na Pelionu přinášejí jiný druh kouzla, s možnostmi lyžování a zimních sportů v horském středisku Agriolefkes. Tento aspekt činí Pelion atraktivním cílem po celý rok.

Pelion je také známý svými tradičními produkty, jako jsou olivy, med a ovocné pálenky.

Kde se ubytovat na poloostrově Pelion

Skvělé ubytování s bazénem na poloostrově Pelion je například Hotel Zagora, uvidíte, zda tam bude volno.

Olymp

Hora Olymp je nejvyšší horou v zemi a známá jako domov bohů v řecké mytologii. Tento majestátní horský masiv, nacházející se v severním Řecku nedaleko města Litochoro, je ideální pro všechny, kteří chtějí spojit kulturní zážitek s pěší turistikou.

Olymp
Olymp

S řadou turistických tras, které vedou k různým vrcholům, včetně nejvyššího vrcholu Mytikas, nabízí Olymp možnosti pro všechny, od lehkých procházek až po náročné výstupy. Cesty na Olymp vedou přes husté lesy, horské louky a skalnaté útesy, nabízejí úchvatné výhledy a možnost setkání s bohatou flórou a faunou.

Často kladené otázky

Kam na dovolenou do Řecka s dětmi?

Na dovolenou do Řecka s dětmi vyrazte na Korfu, Krétu, Rhodos, Zakynthos nebo Santorini. Tyto ostrovy jsou pro rodinné dovolené ideální.

Můžu letět do Řecka na občanku?

Ano, Řecko je v Evropské unii.

Je krásnější dovolená v Řecku nebo v Bulharsku?

Řecko je považováno za krásnější než Bulharsko, ale každá destinace je jiná.

Jak cestovat do Řecka?

Nejjednodušší je do Řecka letět letadlem. Samozřejmě můžete jet i autem a na některé ostrovy se lze dostat trajektem.

Jaký cestovní doklad do Řecka?

Do Řecka vám stačí občanka nebo pas.

Jaký řecký ostrov je nejhezčí?

Mezi nejhezčí řecké ostrovy patří Mykonos, Santorini, Rhodos, Zakynthos, Korfu a Kréta.

Kde je Řecko?

Řecko se nachází v jihovýchodní Evropě na jižním cípu Balkánského poloostrova. Je obklopeno Egejským mořem na východě, Jónským mořem na západě a Středozemním mořem na jihu.

Jaký řecký ostrov vybrat pro dovolenou?

Pokud chcete dovolenou, kde bude bujarý noční život, doporučujeme Mykonos a Rhodos, na rodinnou dovolenou Krétu a Korfu, pro klid a přírodu Zakynthos nebo Kefalonii.

Kde je v Řecku klidné moře?

Klidné moře najdete na ostrovech v Jónském moři, jako jsou Korfu, Kefalonia a Lefkada, které jsou známé svými mělkými a klidnými vodami.

Kde je to nejhezčí v Řecku?

Nejhezčí místa v Řecku zahrnují idylické pláže na Zakynthosu, úchvatné výhledy na Santorini, historické památky v Athénách a drsné horské krajině na Peloponésu. Je to ale individuální a co se líbí nám, to se nemusí líbit vám.

Kde jsou nejkrásnější pláže v Řecku?

Podle nás jsou nejkrásnější pláže v Řecku na Lefkadě.

Související články

Okomentovat

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zde se nacházíte

EvropaŘeckoŘecko dovolená: 30 tipů, kam na dovolenou v Řecku

O autorovi

Lucie Konečná
Lucie Konečnáhttps://www.lkmedia.cz
Cestování miluji úplně od útlého dětství, v naší rodině koluje i historka, že až na své první cestě do zahraničí jsem začala spát celou noc. 😁 Procestovala jsem už víc jak 40 zemí, žila jsem v Kanadě i Mexiku a mým snem je nyní domek v Portugalsku. Živím se online marketingem, miluji knihy, věnuji se ale i hodně sportu, zdravému životnímu stylu a zajímá mě vše kolem spánku. Jsem také provozní ředitelka nanoSPACE.

Nejnovější články na blogu