...

Nejkrásnější ostrovy Řecka: 5 tipů na dovolenou snů

Který ostrov v Řecku je nejkrásnější? Existuje tisíce řeckých ostrovů, některé z nich ale vynikají. Každý z níže zmíněných řeckých ostrovů právoplatně patří mezi nejkrásnější ostrovy Řecka, ne vždy ale bude tou správnou volbou pro každého. Naštěstí pro vás máme informace, které vám pomohou si vybrat!

Vždy záleží, zda chcete dokonale čisté moře, perfektní zázemí pro rodiny s dětmi nebo toužíte po dokonalých fotografiích bílých domečků s modrými střechami. Pojďme se nyní podívat na jednotlivé ostrovy podrobně.

5 tipů na nejkrásnější ostrovy Řecka
5 tipů na nejkrásnější ostrovy Řecka

Jaké jsou nejzelenější a nejkrásnější ostrovy Řecka?

Zatímco je jasné, který ostrov Řecka je největší, u těch, které označíme za nejkrásnější ostrov Řecka nebo za nejzelenější ostrov Řecka, se s námi pravděpodobně někteří budou hádat. 😁

Nevadí, každý máme jiný vkus a pro každého bude nejhezčí řecký ostrov možná nějaký jiný. Přesto věříme, že tento seznam nejkrásnějších ostrovů Řecka třeba někomu pomůže ve výběru dovolené. Čtěte pozorně, ať víte, co od jednotlivých ostrovů čekat.

Nejzelenější ostrov Řecka – Zakynthos

Mezi ty největší perly Řecka patří Zakynthos, často označovaný za nejzelenější ostrov Řecka, který je známý svou bujnou vegetací a krásnými plážemi.

S více než 850 tisíci návštěvníky ročně, tento ostrov přitahuje turisty za písečnými plážemi, želvami Caretta Caretta i křišťálově čistou vodou. Zakynthos je vhodný jak pro dovolenou ve dvou i pro rodinné dovolené s menšími dětmi.

Na Zakynthosu můžete vyrazit na řadu výletů lodí, za šnorchlováním i do jeskyní. Pláže na Zakynthosu jsou dokonalé. Není tu ale takové vyžití pro milovníky pěší turistiky jako třeba na Krétě.

Dovolená Zakynthos: Pláž Navagio
Nejzelenější ostrov Řecka – Zakynthos

Nejlepší hotely na Zakynthosu: Kde se ubytovat

Zakynthos patří k menším ale velmi žádaným destinacím, proto to nejlepší ubytování bývá velmi rychle pryč, pokud byste měli štěstí a bylo ještě volno ve Viatzo Villas, určitě neváhejte

Pro rodiny s menšími dětmi se hodí all-inclusive hotel, mezi naše favority patří Bitzaro Grande Hotel & Suites. Na poslední chvíli ho ale většinou neseženete, třeba ale budete mít štěstí.

Tip: Přečtěte si podrobný článek o dovolené na Zakynthosu.

Nejkrásnější ostrov Řecka – Santorini

Santorini je často považovaný za nejkrásnější ostrov Řecka, minimálně je nejpopulárnější mezi influencery díky bílým domkům s modrou střechou a dechberoucími západy slunce.

Pokud ale chcete za bělostným pískem nebo oblázkovými plážemi, Santorini není ideální volbou. Pláže na Santorini totiž mají černý a červený písek, proto se sem jezdí spíše za západy slunce nad bílými vesnicemi s modrými střechami. Santorini je vhodný spíše pro romantickou dovolenou ve dvou než pro dovolenou s dětmi.

Dovolená Santorini: Nejkrásnější ostrov Řecka
Dovolená Santorini: Nejkrásnější ostrov Řecka

Kde se ubytovat na Santorini, aby to mělo smysl

Na Santorini stojí za to si připlatit, pokud bude ještě volný, doporučujeme AVAL All Suite Hotel. Tento hotel má naprosto nádherné apartmány, kde si můžete rezervovat pokoj s viřívkou. Najdete ho v Mesarii, ve středu ostrova, což jen naprosto ideální poloha pro prozkoumávání ostrova.

AVAL All Suite Hotel
AVAL All Suite Hotel

Nejhezčí ostrov Řecka – Korfu

Když už jsme Santorini označili jako nejkrásnější, Korfu můžeme dát titul nejhezčí. 😁 Proč ne? Zakažte mi to… Je to takový milý ostrov, který si na nic nehraje a můžete tady stále zakusit autentickou řeckou atmosféru i uprostřed turistického ruchu.

Dovolená na Korfu
Dovolená na Korfu

S Lukášem se na Korfu extrémně rádi vracíme, protože nám přijde naprosto ideální pro poklidnou dovolenou za super ceny.

Na Korfu máte naprosto vše, co budete potřebovat k dokonalé aktivní i válecí dovolené. Nebudete se tu nudit ať je vám 10 let nebo 70. Každý si tu zkrátka najde své. Více o Korfu jsme sepsali zde.

Nejlepší hotel: Kde se ubytovat na Korfu

Kdybyste měli štěstí a bylo by tam volno, tak určitě doporučujeme se ubytovat v Angsana Corfu Resort & Spa.

Tip na nejlepší hotel na Korfu: Angsana Corfu Resort & Spa.
Tip na nejlepší hotel na Korfu: Angsana Corfu Resort & Spa.

Největší ostrov Řecka – Kréta

Největší ostrov Řecka je také ostrovem, který je nejnavštěvovanějším z řeckých destinací (navštíví ho přes 4,7 milionu turistů ročně). A není se čemu divit.

Ostrov nabízí úchvatné pláže, archeologické vykopávky, tajemné příběhy o minojské civilizaci i dostatek vyžití pro děti v podobě šnorchlovacích a kayakovacích výletů po stopách pirátů.

Největší ostrov Řecka: Kréta
Největší ostrov Řecka: Kréta

Pokud jste na Krétě ještě nebyli a přemýšlíte, kam vyrazit do Řecka, nejspíš bych volila právě Krétu. Obzvlášť, pokud vyrážíte do Řecka poprvé a nevíte, co od řecké dovolené chcete. Na Krétě máte vše.

Tip: Přečtěte si náš podrobný článek o Krétě.

Kde se ubytovat na Krétě? Tipy na nejlepší rezorty

Pro rodiny s dětmi tu je Stella Village Seaside Hotel, který nabízí skluzavky v hotelu i all-inclusive. Což je zaručený recept na klidnou dovolenou i pro ty, kteří mají doma malé i větší rarachy.

Pokud byste měli smůlu a byl by už plný, mrkněte ještě na Arina Beach Resort, který má skvělou polohu i tobogány pro děti. ☺️

Nejlepší hotel na Krétě
Nejlepší hotel na Krétě: Arina Beach Resort

Nejjižnější ostrov Řecka – Rhodos

Rhodos právoplatně patří mezi nejkrásnější ostrovy Řecka, vypovídá o tom i statistický údaj, že ho navštíví každý rok přes 2,5 milionu turistů. Rhodos je také známý jako jeden z nejteplejších ostrovů v Řecku, takže se sem začíná vyrážet za koupáním a sluníčkem už v květnu a sezóna se protahuje až do října.

Nejkrásnější pláže na Rhodosu: Pláž svatého Pavla
Nejkrásnější pláže na Rhodosu: Pláž svatého Pavla

Největším turistickým lákadlem je asi Údolí motýlů, ale Rhodos je známý i velmi pestrou škálou historických památek, jako je středověký Palác velkého mistra rytířů, který je vzácným příkladem gotické architektury v Řecku​​, Archeologické muzeum umístěné ve Velké nemocnici Johanitů​​, nebo Hodinová věž ve městě Rhodos.

Na Rhodosu jsou i krásné pláže a můžete opět vyrážet na výlety lodí a šnorchlovat. Není zde ale taková nabídka jako třeba na Krétě nebo na Zakynthosu.

Tip: Přečtěte si podrobný článek o Rhodosu.

Tipy na hotely: Kde se ubytovat na Rhodosu

Nejvíce letovisek najdete v severní a východní části ostrova, kde je také nejlepší zázemí pro rodiny s dětmi. Zkuste například all-inclusive hotel Atlantica Dreams Resort.

Atlantica Dreams Resort
Atlantica Dreams Resort

Kam dál?

Ani jeden z výše zmíněných řeckých ostrovů vás neláká nebo už jste je všechny navštívili? Nevadí, máme pro vás článek: 29 tipů, kam na dovolenou v Řecku.

Pokud s námi nesouhlasíte a máte jiné favority mezi řeckými ostrovy, určitě nám napište do komentářů. A nezlobte se na nás. Každý máme jiný vkus a každému se líbilo nejvíce trochu někde jinde. 😁

Kde kupovat zájezdy do Řecka

Potom, co si vyberete nejkrásnější ostrov Řecka podle vašich představ, je fajn se rozhodnout, zda chcete do Řecka na vlastní pěst nebo s cestovkou. Já absolvovala oboje a všechno má své výhody a nevýhody.

Pokud budete cestovat na vlastní pěst, rezervujte si včas ubytování a často se neobejdete bez auta – pokud se tedy nechcete jen válet v hotelu (to taky není špatně, pokud vás to baví, tak si to nenechte vymluvit 😁). Auto si rezervujte přes RentalCars.

Pokud poletíte po vlastní ose, nezapomeňte se mrknout na náš článek, jak na levné letenky.

A kde hledat zájezdy? Já doporučuji mrknout na portál Invia, protože tam jsou snad všechny zájezdy nabízené českými cestovkami, tedy je tam výběr od 150 českých cestovek, které jsou tímto portálem ověřené a můžete si tak být jistí, že jsou důvěryhodné. Nebudou tam nějaké malé lokální cestovní kanceláře, ale to bych se i bála. 😁

Často kladené otázky

Můžu letět do Řecka na občanku?

Ano, stačí vám občanský průkaz nebo pas.

Jaký řecký ostrov je nejhezčí?

Nejhezčí řecký ostrov je Santorini, ale nemá nejkrásnější pláže.

Kdy jet na dovolenou k moři do Řecka?

Do Řecka se létá nejčastěji od června do září, na řecký ostrov Rhodos od května do října.

Související články

Okomentovat

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zde se nacházíte

EvropaŘeckoNejkrásnější ostrovy Řecka: 5 tipů na dovolenou snů

O autorovi

Lucie Konečná
Lucie Konečnáhttps://www.lkmedia.cz
Cestování miluji úplně od útlého dětství, v naší rodině koluje i historka, že až na své první cestě do zahraničí jsem začala spát celou noc. 😁 Procestovala jsem už víc jak 40 zemí, žila jsem v Kanadě i Mexiku a mým snem je nyní domek v Portugalsku. Živím se online marketingem, miluji knihy, věnuji se ale i hodně sportu, zdravému životnímu stylu a zajímá mě vše kolem spánku. Jsem také provozní ředitelka nanoSPACE.

Nejnovější články na blogu