...

Dovolená Korfu: 22 skvělých tipů, co dělat a co vidět

Na Korfu se pravidelně vravíme jednou za pár let, většinou jako zakončení po cestě Balkánem. Je to jeden z našich nejoblíbenějších řeckých ostrovů, protože má vše, krásné pláže, příjemné rezorty, ale je tu i dostatek kulturního vyžití. A jako všude v Řecku – i tady je řada vynikajících řeckých restaurací. Pojďme se podívat na 22 tipů, co vidět a dělat na Korfu.

Korfu dovolená: Jak se dostat na Korfu

Na Korfu se snadno dostanete letecky nebo z Albánie či Řecka trajektem. Cestovat lze i z Itálie, ale to nedoporučujeme, protože plavba trvá poměrně dlouho.

Dovolená Korfu: Nejkrásnější místa co vidět a co dělat na Korfu

Letecky na Korfu

Korfu je vzdálené od Prahy letadlem přibližně 2 hodiny, s tím, že kvůli časovému posunu mezi ČR a Řeckem se zdá, že cesta tam trvá o hodinu déle a zpátky o hodinu méně.

Pro cestu na Korfu můžete využít služby nízkonákladové společnosti Ryanair, která nabízí lety v sezóně od března do října s cenami kolem 2 500 Kč mimo hlavní turistickou sezonu. Společnost SmartWings pak létá z více českých měst, avšak jejich individuální letenky jsou obvykle dražší.

Zkuste hledat zpáteční letenky z letišť našich sousedů, kde ceny začínají na příznivějších částkách, zvláště mimo hlavní turistickou sezonu.

 • Vídeň: Ryanair, Wizz Air
 • Bratislava: Ryanair
 • Vratislav: Ryanair
 • Berlín: easyJet, Ryanair

Pokud chcete navštívit další destinace v Řecku, často se využívají lety do Athén, odkud jsou dostupné vnitrostátní lety. Nejvíce výhodné nabídky poskytuje například společnost Volotea s denními lety a cenami za jednosměrnou letenku od 25 EUR.

Dovolená Korfu
Dovolená Korfu

Trajektem či lodí na Korfu

Pokud cestujete na pevninskou část Řecka, nejčastější a nejpraktičtější spojení vede z přístavu Igoumenitsa. Plavba trvá zhruba 1 hodinu a 30 minut, přičemž si můžete vybrat z 6 až 10 odjezdů denně.

Cena za za dospělou osobu se obvykle pohybuje okolo 10 EUR, avšak při online nákupech můžete narazit na akce za sníženou cenu 5 EUR. Pokud se vydáváte na cestu autem, očekávejte účtování okolo 40 EUR za vozidlo. Informace o odjezdech, cenách a akčních nabídkách lze najít pomocí služby Kerkyra Seaways nebo na platformě Ferries.gr.

My jsme jeli jak z Řecka tak ze Sarande z Albánie. Ze Sarande plavba trvá od 35 do 40 minut. Jízdenky si můžete pořídit online s 10% slevou oproti nákupu v přístavu. Spojení zajišťuje Ionian Seaways s tarifem 19 EUR za jednosměrnou jízdenku a 38 EUR za zpáteční.

Při naší cestě na kole jsme cestovali z Korfu i do Itálie. Můžete zvolit mezi několika destinacemi – Ancona, Bari a Brindisi. Pro koupi jízdenek doporučujeme platformu Ferries.gr, kde naleznete i rozvrhy plavby od různých přepravců. Pro cestování s vozidlem je vhodné zakoupit jízdenky alespoň týden dopředu.

Jaké potřebujete cestovní doklady na Korfu

Na Korfu, jenž je součástí Řecka, můžete přicestovat s občanským průkazem nebo pasem. Letecky nebo lodí – oba dokumenty jsou akceptovány. Pokud se rozhodnete pro výlet do Albánie, není požadován pas, občanská průkaz je dostatečný, i když Albánie není členem EU ani Schengenu.

Řecko dovolená: Kam na dovolenou do Řecka - Korfu
Řecko dovolená: Kam na dovolenou do Řecka – Korfu

Kde se ubytovat na Korfu

My jsme bohužel vždy řešili ubytování poměrně na poslední chvíli a ani jednou jsme netrefili to, co bychom si přáli. Pokud budete rezervovat včas, mrkněte se, zda je volno v Angsana Corfu Resort & Spa.

Kde si půjčit auto na Korfu

Na Korfu si snadno půjčíte auto na letišti. My vždy využíváme portál RentalCars, se kterým jsme nikdy neměli problém. Doporučujeme si půjčit menší auto, protože silnice jsou v některých místech úzké a parkovací místa malé.

Kde hledat nejlepší a nejlevnější zájezdy na Korfu

Pro hledání zájezdů na Korfu doporučuji navštívit portál Invia. Tento portál nabízí široký výběr zájezdů od přes 150 českých cestovních kanceláří. Všechny jsou ověřené a zaručují tak důvěryhodnost nabídky. S Invia můžete jednoduše porovnávat ceny mezi různými cestovkami.

Pokud plánujete dovolenou v Řecku, zvažte využití First Minute nabídky. To znamená rezervaci zájezdu s předstihem, často v zimních měsících, za nižší cenu. Naopak pro ty, kdo preferují nejlepší cenu a nevadí jim menší výběr, jsou tu Last Minute slevy. Ty nabízejí výhodné ceny, ale často už ne na nejžádanější destinace a hotely. Někdy ale můžete objevit atraktivní nabídky luxusních hotelů za velmi výhodné ceny.

Počasí Korfu: Kdy jet na Korfu

Na Korfu je ideální cestovat od června do září, kdy jsou ideální podmínky pro letní dovolenou. Moře je nejteplejší v srpnu, to má až 26 stupňů.

 1. Červen: Na Korfu je o poznání méně lidí a teploty vzduchu jsou již letní, ale moře není ještě tolik prohřáté.
 2. Červenec – srpen: Jsou to nejteplejší, nejdražší a nejvíce oblíbené měsíce na Korfu, jsou ideální pro koupání v moři a opalování na pláži. Průměrná teplota v těchto měsících je kolem 30 °C.
 3. Říjen – duben: Ostrov je téměř bez turistů a je to ideální období pro pěší túry a prohlídky měst a vyhlídek. Průměrné denní teploty jsou mezi 15-22 °C.

Co vidět na Korfu: Nejkrásnější místa na ostrově

Na Korfu můžete strávit klidně dva týdny a nebudete se nudit. Ostrov je poměrně velký a trvá než někam dojedete. Za týden prakticky nemáte šanci vidět všechno.

Nejkrásnější pláže na Korfu

Na Korfu najdete opravdu pláže všech chutí, od izolovaných zátok po živé písečné pláže s bary a restauracemi. Můžete si tak vybrat, zda preferujete klidné koupání v zátoce nebo aktivní den plný šnorchlování a vodních sportů.

Paleokastritsa

Paleokastritsa je známá svými krásnými oblázkovými plážemi a průzračnou vodou. Ideální pro milovníky šnorchlování a potápění. Oceníte tu nádherné výhledy na okolní zelené kopce.

Paleokastritsa – nejkrásnější pláže na Korfu
Paleokastritsa – nejkrásnější pláže na Korfu

Sidari – Kanál lásky

Sidari, malebné přímořské letovisko na severním pobřeží ostrova Korfu, je domovem jedné z nejpozoruhodnějších a nejromantičtějších přírodních atrakcí v Řecku – Kanálu lásky (Canal d’Amour). Tento unikátní útvar, vytvořený erozí měkkých pískovcových skal, je oblíbeným místem pro páry a přitahuje turisty z celého světa.

Sidari – Korfu – nejkrásnější pláže na Korfu
Sidari – Korfu – nejkrásnější pláže na Korfu

Podle místní legendy, pokud pár plave společně tunelem skalního kanálu, budou navždy spolu. Tato romantická pověst láká zamilované páry z celého světa.

Můžete si tady taky pronajmout loď a prozkoumat okolní zátoky, včetně těch nedostupných pěšky, nebo se vydat na pěší túry po okolních kopcích. V oblasti je také dostatek restaurací a barů, kde se můžete v létě osvěžit.

Glyfada

Glyfada nabízí dlouhou zlatavou písečnou pláž, oblíbenou mezi rodinami i mladými lidmi. Je to jedna z nejznámějších pláží na ostrově.

Glyfada– Korfu – nejkrásnější pláže na Korfu
Glyfada– Korfu – nejkrásnější pláže na Korfu

Agios Gordios

Pro milovníky zachovalé přírody a úchvatných výhledů je tu pláž Agios Gordios obklopená vysokými skalami a olivovými háji, poskytující ideální místo pro odpočinek.

Agios Gordios patří mezi nejkrásnější pláže na Korfu
Agios Gordios patří mezi nejkrásnější pláže na Korfu

Halikounas

Na pláži Halikounas nás čeká dlouhý pás jemného písku s čistou vodou, který je skvělý pro rodiny i pro windsurfing. Její rozlehlost garantuje, že si každý najde svůj kousíček ráje i během urputné letní sezóny.

Halikounas – nejkrásnější pláže na Korfu
Halikounas – nejkrásnější pláže na Korfu

Agios Georgios

Agios Georgios je jedním z těch míst na Korfu, které si zachovalo svůj klid a autentičnost, přestože nabízí vše potřebné pro dokonalou dovolenou. Tato nádherná pláž, rozkládající se na severozápadním pobřeží ostrova, je známá svými dlouhými zlatavými písčitými břehy a křišťálově čistým mořem.

Agios Georgios nejkrásnější pláž na Korfu
Agios Georgios je asi nejkrásnější pláž na Korfu

Agios Georgios se pyšní jednou z nejdelších a nejkrásnějších pláží na Korfu. Je obklopena zelenými kopci a malebnými olivovými háji, což vytváří idylické prostředí pro relaxaci a odpočinek. Voda zde je mělká a klidná, což ji činí ideální pro rodiny s dětmi.

Kromě tradičního opalování a koupání nabízí Agios Georgios širokou škálu vodních sportů, jako je windsurfing, jízda na vodních skútrech a potápění. Pro milovníky přírody jsou v okolí dostupné pěší stezky, které vedou skrze nádhernou krajinu a nabízejí úchvatné výhledy na okolní oblast.

Myrtiotissa

Označovaná za jednu z nejkrásnějších pláží na Korfu, Myrtiotissa je malá, odlehlá písečná pláž obklopená strmými skálami a hustou vegetací, která dodáva tomuto místu intimní atmosféru.

Myrtiotissa – nejkrásnější pláže na Korfu
Myrtiotissa – patří mezi nejkrásnější pláže na Korfu

Památky, které vidět na Korfu

Na Korfu nás čeká moře kulturních pokladů, od impozantních paláců až po malebné historické pevnosti. Svědčí o bohaté historii ostrova a některá místa jsou dokonce zapsána na seznamu UNESCO. Pojďme si prohlédnout ty nejzajímavější.

Achilleion – palác

Achilleion, majestátní palác nacházející se na jihu ostrova Korfu, je jednou z nejvýznamnějších kulturních památek v regionu. Tento nádherný palác byl postaven v roce 1890 pro rakouskou císařovnu Alžbětu Bavorskou, známou jako Sissi. Achilleion je pojmenován po slavném hrdinovi řecké mytologie, Achillovi, jehož socha dominuje zahradám paláce.

Prohlídku si snadno můžete rezervovat přes GetYourGuide.

Stará pevnost v Korfu

tará pevnost na Korfu, známá také jako Paleo Frourio stojí na výčnělku skalnatého poloostrova, který se vypíná do Jónského moře. Byla postavena v 15. století Benátčany jako ochrana před osmanskými invazemi.

Pevnost kombinuje prvky byzantské, benátské a britské vojenské architektury a nabízí úchvatné výhledy na město Korfu a okolní moře.

Uvnitř pevnosti se nachází několik historických budov, včetně staré britské vojenské nemocnice, která je nyní přeměněna na muzeum.

Stará pevnost na Korfu – co vidět na dovolené na Korfu

Nová pevnost v Korfu

Nová pevnost na Korfu, známá také jako Neo Frourio, je další z klíčových historických památek ostrova a významný příklad vojenské architektury. Tato pevnost, postavená Benátčany v 16. století, se tyčí nad městem Kerkyrou a poskytuje strategický výhled na město a moře.

Její masivní hradby a dobře zachované obranné struktury jsou svědky důmyslného vojenského inženýrství té doby. Uvnitř pevnosti se nachází několik historických budov a chodeb, stejně jako otevřené prostory, které jsou nyní využívány pro kulturní akce a koncerty.

Kerkyra – Nová pevnost na Korfu
Kerkyra – Nová pevnost na Korfu

Paleopolis – Archeologické muzeum na Korfu

Paleopolis – Archeologické muzeum na Korfu se nachází v oblasti Mon Repos v Korfu. V muzeu najdete bohatou sbírku artefaktů, které byly objeveny během archeologických vykopávek v této oblasti.

Byzantské muzeum

Byzantské muzeum je domovem cenné sbírky ikon a jiných náboženských artefaktů. Tato vzácná expoziční místa nám přibližují bohatství a hloubku byzantské kultury.

Kostel svatého Spyridona

V srdci Starého města najdeme kostel svatého Spyridona, který je věnován patronu ostrova. Jeho tyčící se červená věž je jedním z nejvýraznějších bodů městské siluety a jeho interiér ukrývá nádherné ikony a relikvie.

V těchto historických místech můžeme společně objevovat hloubku a rozmanitost historie Korfu, ať už náš zájem směřuje ke středověku, antice či novověkému období. Od památek UNESCO až po tajemné kláštery jako je Klášter Vlacherna se můžeme ztrácet v čase a úžasu nad tím, co vše na ostrov přežilo staletí.

Kostel svatého Spyridona
Kostel svatého Spyridona

Tipy na nejlepší vyhlídky na Korfu

Pokud taky milujete vyhlídky, připravili jsme pro vás seznam těch nejlepších a nejoblíbenějších na Korfu, které jsme za poslední roky navštívili.

Bella Vista v Pelekas

V Pelekes najdet Bella Vista, jednu z nejznámějších vyhlídek na ostrově. Říká se, že odsud je jeden z nejkrásnějších panoramatických výhledů v Evropě.

Bella Vista Korfu – nejlepší vyhlídky na Korfu

Kaiserův trůn

Na tomto historickém místě se můžeme posadit na Kaiserův trůn a užít si majestátní pohled na korfskou krajinnu. Legenda praví, že německý císař Vilém II. měl tento kopec rád pro jeho klid a nádherné výhledy na západní pobřeží ostrova.

Vyhlídka na Paleokastritsa

Jedna z nejkrásnějších vyhlídek na Korfu je určitě ta na Paleokastritsa. Pokud sem pojedete v létě, doporučujeme vyrazit hned ráno, jinak vás čeká poměrně dlouhá potem zalitá cesta.

Vyhlídka na Paleokastritsa
Vyhlídka na Paleokastritsa

Co dělat na Korfu: Tipy na výlety

Na Korfu toho můžete podniknout opravdu mnoho, na výlety můžete vyrazit buď přes cestovku nebo po vlastní ose si rezervovat výlet přes GetYourGuide, který využíváme nejčastěji my s Lukášem.

Výlety lodí – např. na Paxos a Antipaxos

Nejoblíbenějším výletem na Korfu je výlet lodí na nedaleké ostrovy Paxos a Antipaxos, kde na vás čekají skryté jeskyně a křišťálově čistá voda. Pokud nejste na Korfu přes cestovku, doporučujeme využít GetYourGuide pro hledání výletů. Tento portál využíváme dlouhodobě my a už jsme přes něj nakoupili desítky výletů a vstupenek a nikdy jsme neměli problém.

Potápění a šnorchlování

Pokud milujete potápění a šnorchlování, vždycky je nejlepší vyrazit na moře nějakou lodí, pokud ale nenajdete dobrý výlet, vyrazte na jednu z těchto pláží:

 • Paleokastritsa: Asi nejpopulárnější místo na pozorování mořského života, včetně ryb a mořských ježků.
 • Agios Georgios Pagon: Nachází se na severozápadním pobřeží Korfu a nabízí dlouhé písčité pláže s čistou vodou, která je ideální pro šnorchlování.
 • Kerasia: Tato klidná pláž na severovýchodě ostrova je obklopena olivovými háji, místo je vhodné pro šnorchlování.
 • Avlaki: Tato krásná pláž nedaleko městečka Kassiopi je známá skvělými podmínkami pro šnorchlování.
 • Nissaki: Malá, ale malebná pláž Nissaki na severovýchodním pobřeží Korfu, která je vhodná pro šnorchlování.
 • Agios Gordios: Tato pláž je známá svými skalnatými výběžky a zátokami, ale také fajn podmínkami pro šnorchlování.

Výlet na Metéoru do Řecka

Pokud jste taky vždycky chtěli vidět Metéoru v Řecku – shluk klášterů, které jsou postavené na pískovcových skalách– máte šanci právě na Korfu, odkud se pořádají jednodenní výlety. Nevím, zda je nabízí i čeští delegáti, ale můžete si takový celodenní výlet zarezervovat sami přes GetYourGuide.

Pěší turistika – např. Korfu Trail

Pokud sem pojedete mimo hlavní sezónu, můžete vyrazit i na nějaký trek. Jeden z nejoblíbenějších je Korfu Trail. V červenci a srpnu ale s tím nepočítejte, bývá až příliš velké horko pro pěší výlety.

Aqualand Water Park

Nevíte, co dělat na Korfu s dětmi? Vezměte je do Aqualandu, vodního parku, kde je spousta skluzavek a bazénů. Pokud už máte starší děti, vy si můžete sednout a vychutnávat si drinky, zatímco se budou cachtat.

Výlet do Albánie do Národního parku Butrint

Tento jednodenní výlet si můžete opět zarezervovat přes GetYourGuide nebo přes cestovku. Navštívíte při něm Národní park Butrint, který je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO.

Výlet začíná příjemnou plavbou přes Jónské moře z Korfu do Sarandy, během které se naskýtají dechberoucí výhledy: Na Korfu a na Sarande, s jejími krystalicky čistými vodami a písčitými plážemi.

V Národním parku Butrint můžete obdivovat dobře zachované ruiny starověkého řeckého města, včetně amfiteátru a baptisteria.

Nezaujalo vás Korfu? Přečtěte si článek, kam na dovolenou v Řecku.

Často kladené otázky

Co dělat s dětmi na Korfu?

Vyrazte do místního akvaparku nebo je vezměte na výlet lodí či šnorchlovat.

Jaké jsou nejkrásnější pláže na Korfu?

Nejkrásnější pláže na Korfu jsou určitě Sidari, Paleokastritsa nebo Glydas.

Jaké doklady potřebuji pro cestu na Korfu?

Stačí vám pas nebo občanka.

Jak je to daleko z Korfu do Albánie?

Z Korfu do Albánie je to pouze 1,5 hodiny trajektem.

Co ochutnat na Korfu?

Na Korfu byste rozhodně měli ochutnat sofrito (nakrájené hovězí vařené v bílém víně a česneku), pastitsadu (pikantní hovězí nebo kohoutí ragú podávané s makaróni) a místní olivový olej.

Jsou na Korfu komáři?

Ano, na Korfu, stejně jako v mnoha jiných oblastech Středomoří, se vyskytují komáři. Nejaktivnější jsou obvykle během letních měsíců, zejména ve večerních a ranních hodinách. Doporučuje se používat repelenty, nosit oblečení s dlouhými rukávy a nohavicemi, pokud je to možné, a udržovat okna uzavřená nebo používat síťky proti hmyzu, aby se minimalizovalo riziko bodnutí komárem.

Související články

Okomentovat

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zde se nacházíte

EvropaŘeckoDovolená Korfu: 22 skvělých tipů, co dělat a co vidět

O autorovi

Lucie Konečná
Lucie Konečnáhttps://www.lkmedia.cz
Cestování miluji úplně od útlého dětství, v naší rodině koluje i historka, že až na své první cestě do zahraničí jsem začala spát celou noc. 😁 Procestovala jsem už víc jak 40 zemí, žila jsem v Kanadě i Mexiku a mým snem je nyní domek v Portugalsku. Živím se online marketingem, miluji knihy, věnuji se ale i hodně sportu, zdravému životnímu stylu a zajímá mě vše kolem spánku. Jsem také provozní ředitelka nanoSPACE.

Nejnovější články na blogu