...

Dovolená Rhodos: 21 nejlepších tipů, co vidět a dělat

Rhodos patří mezi nejoblíbenější řecké ostrovy, každý rok ho navštíví přes 2,5 miliony turistů. Já jsem navštívila tento krásný řecký ostrov už jako dítě a byla to jedna z našich nejkrásnějších rodinných dovolených. V našem článku se zaměříme na to, co vidět na Rhodosu, kde se ubytovat, ale prozradíme vám i kde hledat levné zájezdy nebo kdy je ideální Rhodos navštívit.

Dovolená Rhodos: Nejkrásnějíš místa, která musíte vidět
Dovolená Rhodos: Nejkrásnějíš místa, která musíte vidět

Kde se ubytovat na Rhodosu

Severní část ostrova, včetně jeho hlavního města, a východní pobřeží jsou srdcem turistického ruchu. Najdete tam nejvíce letovisek, která jsou ideální pro rodiny s dětmi.

My doporučujeme all-inclusive hotel Atlantica Dreams Resort, který se líbí jak rodinám s dětmi i párům.

Atlantica Dreams Resort
Atlantica Dreams Resort

Kde si půjčit auto na Rhodosu

Nejste příliš na cestování autobusem nebo chcete prozkoumat i ty méně profláklé kouty ostrova? Pak si určitě pronajměte auto a vyrazte na okružní jízdu. My máme dobré zkušenosti s RentalCars při pronajímání aut v Řecku.

Při prozkoumávání méně známých koutů ostrova vás překvapí nejen idylické zemědělské krajiny s olivovými háji, ale i rozlehlé kopce porostlé trnitým křovím. A všude kolem najdete nádherné pláže, které jsou skoro na každém kroku.

Rhodos patří mezi nejoblíbenější ostrovy v Egejském moři
Rhodos patří mezi nejoblíbenější ostrovy v Egejském moři

Kde hledat levné zájezdy: Rhodos s cestovkou

Pokud nechcete jezdit na Rhodos na vlastní pěst, doporučujeme hledat zájezdy na portálu Invia, najdete tam největší výběr zájezdů od 150 českých cestovek. Díky tomu snadno porovnáte ceny jednotlivých zájezdů od různých cestovek.

Kdy jet na Rhodos: Počasí v Řecku

Rhodos patří mezi nejteplejší řecké ostrovy a lze ho tak navštívit od pozdního jara do raného podzimu. Pokud přemýšlíte, kdy vyrazit na Rhodos, ideální doba je mezi květnem a říjnem, kdy se teploty pohybují mezi 25 a 30 °C. Na koupání je ideální červenc, srpen a září.

MěsícPrůměrná teplota (°C)Teplota vody (°C)
Leden1217
Únor1316
Březen1516
Duben1817
Květen2219
Červen2622
Červenec2924
Srpen3025
Září2724
Říjen2323
Listopad1820
Prosinec1418

Co vidět a dělat na Rhodosu: Památky, nejkrásnější pláže a atrakce

Na Rhodosu je toho opravdu hodně, takže za týden nejspíš nestihnete všechno. Právě proto pro vás přinášíme seznam těch nejkrásnějších míst a nejlepších aktivit, abyste si mohl vybrat každý. Pokud byste chtěli vidět vše, doporučujeme vyrazit na Rhodos na 14 dnů.

Rhodos město

Měla jsem to štěstí, že jsem navštívila Rhodos už jako dítě a už tehdy jsem propadla řecké a antické kultuře a historii. Pokud nejste příliš na kulturní památky, úplně bude stačit se procházet úzkými uličkami a prolézat obchůdky a butiky. ☺️

Kastello: Palác velkého mistra rytířů na Rhodosu

Palác velkého mistra rytířů na Rhodosu, známý také jako Kastello, je středověký hrad na Rhodosu, a je jedním z mála příkladů gotické architektury v Řecku. Tento palác původně sloužil jako citadela a později jako sídlo a pevnost Johanitů.

Kastello na Rhodosu
Památky na Rhodosu: Kastello

Byl postaven na konci 7. století a a po zemětřesení v roce 1481 došlo k jeho opravě. V roce 1522, po dobytí ostrova Osmanskou říší, byl palác využíván jako velitelství a pevnost.

V roce 1856 byla část paláce zničena explozí prachové zásobárny během bleskové bouře. Během italské nadvlády na Rhodosu v letech 1937 až 1940 byly poškozené části paláce obnoveny italským architektem Vittoriem Mesturinem, což však bylo kritizováno pro nedostatek historické přesnosti.

Památky na Rhodosu: Kastello

Archeologické muzeum na Rhodosu

Archeologické muzeum na Rhodosu je umístěno ve Velké nemocnici Johanitů, historické budově postavené mezi lety 1440 a 1489.

Muzeum, které je součástí světového dědictví UNESCO, nabízí rozsáhlé sbírky klasických, hellénistických a některých archaických artefaktů, včetně soch, pohřebních předmětů a dekorativních předmětů.

Mezi nejvýznamnější exponáty patří slavná hrobka Kalliaristy, socha Venuše, koupající se Afrodita, „Opilý Dionýsos“ a bezhlavá socha Artemidy. V přízemí jsou vystaveny předměty z období Osmanů a Rytířů, stejně jako další nálezy.

ObdobíDny otevřeníOtevírací dobaVstupné (Dospělí)Vstupné (Snížené)Speciální balíček vstupenek
1. dubna – 31. říjnaPondělí – Neděle8:00 – 17:30 (poslední vstup v 17:00)6 €3 €10 €
1. listopadu – 31. březnaÚterý – Neděle (Pondělí zavřeno)8:00 – 15:00 (poslední vstup v 14:30)6 €3 €10 €

Hodinová věž (Roloi) na Rhodosu

Hodinová věž (Roloi) na Rhodosu je nejvyšším bodem Starého Města, ale na první pohled není vůbec nápadná. Nejlepší čas k návštěvě je po setmění, kdy její osvětlení vytváří ještě impozantnější pohled.

Co vidět na Rhodosu? Nevynechejte Hodinovou věž Roloi.
Co vidět na Rhodosu? Nevynechejte Hodinovou věž Roloi.

Věž, která pochází z roku 1852, byla původně využívána k informování Řeků o tureckém čase během osmanské nadvlády. Dnes je možné vystoupat na vrchol věže po strmém dřevěném schodišti, kde jsou vystaveny historické fotografie dokumentující rozsáhlé restaurační práce.

Ačkoliv výhled je omezený kvůli malým oknům, věž je oblíbeným místem pro sledování západu slunce a za vstupné 5 € je v ceně zahrnut i nápoj ve venkovní kavárně u vstupu do věže​

Ruiny kostela Panny Marie na Hradě

Ruiny kostela Panny Marie na Hradě (Virgin of the Burgh) na Rhodosu se nacházejí ve středověkém městě poblíž Brány Panny Marie. Původně se jednalo o gotický římskokatolický kostel z 14. století, který byl pravděpodobně jednou z prvních staveb postavených Johanity. Během turecké okupace Rhodosu byl kostel přeměněn na mešitu.

Co vidět na Rhodosu? Ruiny kostela Panny Marie na Hradě Rhodos
Co vidět na Rhodosu? Ruiny kostela Panny Marie na Hradě Rhodos

Z kostela se dochovaly pouze tři apsidy a části malé kaple, jelikož většina budovy byla zničena během bombardování ve druhé světové válce. Tento kostel je významnou památkou, neboť se jedná o jeden z mála dochovaných římskokatolických kostelů z té doby na ostrovech. Zajímavostí je, že název „Burgh“ pochází od buržoazie (na rozdíl od rytířů), kteří obývali tuto část města​​.

Kostel je veřejnosti volně přístupný a není zde stanoven žádný vstupné ani formální otevírací doba. Návštěvníci si tak mohou prohlédnout ruiny kostela zdarma a kdykoliv​.

Synagoga Kahal Shalom

Synagoga Kahal Shalom na Rhodosu, která je nejstarší synagogou v Řecku, se nachází v židovské čtvrti města Rhodos, zvané La Juderia. Byla postavena v roce 1577 a dodnes funguje.

Tato sefardská synagoga přežila těžké období, zejména během turecké okupace a druhé světové války, kdy bylo většině židovské komunity na ostrově učiněno konec. Dnes je také sídlem Židovského muzea Rhodosu​​.

VstupnéOtevírací dobaPoznámky
6 € (děti do 12 let zdarma)10:00 – 15:00 (1. dubna – 31. října), Zimní sezóna: Zavřeno, návštěvy po dohoděZavřeno v sobotu a ve státní svátky

Schmetterlingstal (Údolí motýlů) Rhodos

Jedním z mých nejoblíbenějších výletů na Rhodosu byl určitě výlet do Údolí motýlů (Petaloudes). To můžete absolvovat buďto sami přes rezervaci na GetYourGuide nebo s cestovkou.

A teď nějaké informace přímo o Údolí motýlů. Údolí motýlů (Schmetterlingstal), známé také jako Petaloudes, najdete na západní straně ostrova Rhodos, asi 5 kilometrů jihovýchodně od vesnice Theologos.

Co dělat na Rhodosu? Vyrazte do Údolí motýlů, můžete si rezervovat lístek přes GetYourGuide.
Co dělat na Rhodosu? Vyrazte do Údolí motýlů, můžete si rezervovat lístek přes GetYourGuide.

Toto místo je jednou z nejatraktivnějších destinací na ostrově, kde můžete pozorovat tisíce motýlů druhu Panaxia (Quadripunctaria Poda), které sem v létě přilétají kvůli rozmnožování. I proto, že je tak populární, je opravdu důležité si koupit vstupenky včas.

Údolí je domovem zvláštního stromu Zitia, který vytváří vlhké stinné cesty, a jehož listy motýly mají nejraději.

Informace o vstupném a otevírací době Údolí motýlů jsou následující:

ObdobíOtevírací dobaVstupné (Dospělí)Vstupné (Děti do 12 let)
1. června – 14. září8:00 – 18:005 €Zdarma
15. září – 31. května8:30 – 16:303 €Zdarma

Jak už jsme zmínili, na GetYourGuide můžete zakoupit vstupenky a prohlídky do Údolí motýlů na Rhodosu.

Lindos, srdce Rhodosu

Toto malebné přístavní město na východním pobřeží ostrova, vzdálené asi 52 km od letiště, bývá hodně vysoko na seznamu toho, co vidět na Rhodosu.

Lindosu dominuje středověká pevnost a antická akropole s chrámem, které se tyčí nad bílými domky. Na vrchol můžete vyrazit pěšky neo si zaplatit jízdu na oslíkovi.

Pokud rádi fotíte, dejte si na Lindos dostatek času, abyste mohli si užít focení kontrastu mezi bílými domy a pevností na skále.

Kam na výlet na Rhodosu? Vyrazte do Lindosu.
Kam na výlet na Rhodosu? Vyrazte do Lindosu.

Z chrámu jsou také dechberoucí výhled na zátoku Svatého Pavla s křišťálově čistým mořem, které je ideální pro šnorchlování.

V Lindosu najdete i dvě písečné pláže, takže se po prohlídce města můžete jít zchladit do moře nebo se opalovat. Jako suvenýr si můžete koupit ručně vyšívané ubrusy a látky, tradiční řemeslo, jehož kořeny sahají až do doby Alexandra Velikého.

Akropolis v Lindosu

V dávné vesničce Lindos naleznete bílé domky lemované úzkými uličkami a na vrcholu kopce tyčící se antickou Akropoli. Obdivujeme zde velkolepé antické památky s dechberoucím výhledem na azurové vody Egejského moře.

Filerimos

Pro milovníky pěší turistiky a panoramatických výhledů je na Rhodosu Filerimos. Tento 267 metrů vysoký kopec leží 8 km jihozápadně od hlavního města. Cesta na vrchol je čtyři kilometry dlouhá.

Filerimos Rhodos
Tip na výlet na pěší turistiku: Filerimos na Rhodosu.

Na vrcholu, kde kdysi stávala akropole antického Ialyssosu, si můžete prohlédnout památky z různých historických období: Ruiny kláštera z doby Johanitů, pozůstatky Athénina chrámu, křižácký kostel a části byzantského opevnění. Největší atrakcí je patnáctimetrová rozhledna ve tvaru kříže, odkud lze vidět až na pobřeží Malé Asie.

Kameiros

Kameiros na Rhodosu je jedno z tří starověkých měst na ostrově. Toto místo se nachází na západním pobřeží Rhodosu, u podněží hory Akramytis, blízko krásné písečné pláže Ayios Minas​​. Kameiros bylo založeno ve 10. století př. n. l. a je zmíněno už Homérem. Starověké město dosáhlo svého vrcholu v 7. století př. n. l., ale bylo zničeno zemětřeseními v letech 226 př. n. l. a 142 př. n. l.​

Tip na výlet na Rhodosu: Kameiros
Tip na výlet na Rhodosu: Kameiros

Starověké Kameiros bylo jedním z nejmocnějších měst své doby a ve 5. století př. n. l. spolu s Lindosem a Ialyssos tvořilo mocný městský stát Rhodos​​. Kameiros bylo především zemědělskou společností, která produkovala olej, víno a fíky. Během svého zlatého věku v 6. století př. n. l. bylo prvním rhodským městem, které razilo vlastní mince a vlastnilo západní a střední část ostrova​​.

Starobylé město bylo postaveno ve třech úrovních na severozápadním pobřeží ostrova, asi 50 km od města Rhodos​​. Jeho pozůstatky jsou dnes významnou archeologickou lokalitou, která přitahuje návštěvníky svým působivým historickým významem a malebným umístěním.

Nejkrásnější pláže, zátoky a termální prameny na Rhodosu

Rhodos patří mezi vyhlášené řecké ostrovy a najdete zde řadu úchvatných pláží, které jsou ideální na plavání, šnorchlování ale i windsurfing. Pojďme se podívat na to, jaké jsou nejkrásnější pláže na Rhodosu.

Prasonisi

Prasonisi, často také označovaný jako Prassoníssi, je mys na ostrově Rhodos, který se nachází 92 km od města Rhodos a 40 km od Lindosu, na jižním cípu ostrova. Prasonisi v řečtině znamená „zelený ostrov“. Během letního období, kdy je hladina vody dostatečně nízko, se tento ostrov stává poloostrovem připojeným k Rhodosu​​.

Nejkrásnější pláže na Rhodosu: Prasonisi
Nejkrásnější pláže na Rhodosu: Prasonisi

Prasonisi je známé pro svou nádhernou pláž, která patří k nejúchvatnějším na Rhodosu. Pláž Prassonissi je rájem pro milovníky windsurfingu, zejména během měsíců července a srpna, kdy foukají severní větry zvané meltemi.

Pláž je v těchto měsících plná a každý den si můžete užít pohled na zručné windsurfery​​.

Pláž svatého Pavla

Pláž svatého Pavla, známá také jako Agios Pavlos Beach, se nachází na jihovýchodním pobřeží Rhodosu, nedaleko Lindosu. Z pláže je okouzlující výhled na skálu, na které stojí Akropole Lindos.

Nejkrásnější pláže na Rhodosu: Pláž svatého Pavla
Nejkrásnější pláže na Rhodosu: Pláž svatého Pavla

Pláž se pyšní zlatým jemným pískem a tyrkysově modrými vodami, což ji činí ideálním místem pro rodiny s dětmi, děti zde mohou plavat v mělkých vodách blízko břehu​​.

Pro zajímavost: Říká se, že na pláži v roce 51 n. l. přistál se svou lodí svatý Pavel. A podle ní je právě pojmenovaná. Navštívit zde můžete také malebný kostelík svatého Pavla, malý bílý kostelíček umístěný na kopci s výhledem na záliv.

Pláž Tsambika

S překrásným zlatým pískem a teplými vlnami Středozemního moře je Pláž Tsambika jedním z našich favoritů.

Nejkrásnější pláže na Rhodosu: Tsambika Rhodos
Nejkrásnější pláže na Rhodosu: Tsambika Rhodos

Nachází se 25 km na jih od města Rhodos a leží pod skalou, na které stojí klášter Tsambika. Na pláži Tsambika je možné si pronajmout lehátka a slunečníky za 20 eur, a můžete si zde vyzkoušet jet-skiing a parasailing. Pro děti i dospělé bývá k dispozici nafukovací vodní park. U plíže máte i bary a restaurace a jsou k dispozici i sprchy a toalety

Horké prameny Kalithea

Horké prameny Kalithea, 9 km od města Rhodos, jsou jednou z hlavních turistických atrakcí na ostrově. Kalithea Springs, známé také jako Kallithea Terme nebo Πηγές Καλλιθέας v řečtině, byly historicky navštěvovány pro jejich léčebné a medicinální účely – a to už od 7. století. Ačkoli termální prameny již nejsou v provozu, můžete stále prozkoumat starověké koupací oblasti​​​​.

Horké prameny Kalithea
Horké prameny Kalithea

Toto magické místo je obklopeno krásnými zahradami s vodopády a orientálně laděnými budovami. Dnes jsou považovány za jednu z nejvýraznějších pamětihodností na Rhodosu. I když lázeňské zařízení již není v provozu, tento úžasný architektonický monument obklopený palmami a borovicemi byl nedávno zrekonstruován a přeměněn na restaurace a kavárny​​.

Zátoka Anthonyho Quinna

Zátoka, pojmenována po slavném herci Anthony Quinnovi, který se zamiloval do Rhodosu během natáčení filmu „The Guns of Navarone“ v roce 1961. Je relativně malá, s šířkou přibližně 10 metrů a délkou 250 metrů.

Horké prameny Kalithea
Horké prameny Kalithea

Herec Anthony Quinn byl místem tak okouzlen, že si koupil pozemek v této izolované malé zátoce.

Pokud sem pojedete z města Rhodos, nejrychlejší cesta na pláž Anthonyho Quinna je po provinciální silnici Rhodos-Lindos a následně po silnici směrem na Kallithea. Cesta trvá přibližně 20 minut a je dlouhá kolem 15 kilometrů​​. Na místě je k dispozici bezplatné parkování a po několika schodech se dostanete dolů do zátoky​​.

Hrad Monolithos

Hrad Monolithos na Rhodosu, postavený ve 14. století rytíři pro kontrolu nad mořem a ochranu obyvatel před pirátskými nájezdy, je jedním ze čtyř hlavních hradů na ostrově.

Hrad Monolithos
Hrad Monolithos na Rhodosu

Tento hrad, který se tyčí na 236 metrů vysoké skále, nabízí dechberoucí výhled na pobřeží a dominuje oblasti v blízkosti vesnice Monolithos na jihozápadním Rhodosu. Vstup na hrad je poměrně krátký a snadný. Uvnitř hradu se nacházejí rezervoáry a zchátralý bílý kostelík svatého Panteleimona​​.

Hrad Monolithos je otevřený každý den, celý den (24/7), a vstup je zdarma.

Hrad MonolithosInformace
Otevírací dobaPondělí až Neděle, 24/7 (otevřená oblast)
VstupnéZdarma
AdresaVesnice Monolithos, Západní Rhodos
DopravaTaxi, Autobus, Auto, Motocykl, Kolo

Tipy na výlety na Rhodosu

Na Rhodosu můžete vyrazit na kayak, potápět se ale i na romantickou plavbu lodí s grilováním řeckých specialit. Výlety si můžete snadno rezervovat přes svého průvodce, pokud cestujete s cestovkou nebo jako my přes GetYourGuide.

Výlety na Rhodos
Výlety na Rhodos

Kayakování po pirátské trase

Jedním z našich nejoblíbenějších výletů kdekoliv v Řecku je kayakování, to si snadno rezervujete buď přes vašeho průvodce nebo přes GetYourGuide. Ten využíváme my, protože s cestovkou už nějaký ten rok necestujeme. I když zrovna na Rhodosu jsem s cestovkou i byla – kdysi dávno.

Tento výlet vás zavede na proslulou Pirátskou trasu, výlet začíná na pláži Kathara v Faliraki, kde se setkáte s vaším průvodcem a naučíte se vše potřebné o bezpečnosti, než se vydáte na moře ve vlastním dvoumístném kajaku.

Během výletu si budete moci zaplavat přímo z kajaku, objevovat mořské jeskyně a místní pláže a vychutnat si piknikový oběd na oblíbené místní pláži. Můžete i šnorchlovat nebo si zkusit skok do vody ze skály.

Výlet rychlolodí na ostrov Symi

Na Rhodosu můžete vyrazit na krásný výlet na ostrov Symi, a to buď s vaší cestovkou nebo jednoduše přes GetYourGuide. Na této 6,5hodinové plavbě zažijete jedinečné výhledy na staré město Rhodos a ostrov Symi, známý svými neoklasickými domy, které se odrážejí v klidných mořských vodách.

Na palubě moderní rychlodě si můžete vychutnat slunce na venkovní palubě nebo relaxovat v klimatizovaném uzavřeném prostoru, zatímco obdivujete výhledy na hradby města Rhodos, minarety Starého Města, středověké hodiny a Mořskou bránu. Během plavby na levé straně uvidíte 46 metrů vysokou věž Naillac, větrné mlýny Rhodos, pevnost svatého Mikuláše a akvárium Rhodos.

Po příjezdu do zátoky Symi budete mít více než tři hodiny volna na objevování kouzla tohoto ostrova, než se vrátíte zpět na Rhodos.

Osmihodinová expedice po severu ostrova

Prozkoumejte skryté krásy severního Rhodosu na celodenním 4WD safari výletu Tato osmihodinová expedice vás zavede do srdce ostrova, kde se budete moci kochat nejlepšími panoramatickými výhledy a objevovat méně známé, ale o to kouzelnější lokality.

Když si výlet rezervujete přes GetYourGuide, vyzvednou vás přímo v hotelu, vyzvedávají v oblastech: Rhodos město, Ialyssos, Ixia, Kalithea, Faliraki, Afandou a Kolymbia.

V ceně je transfer z hotelu, oběd (včetně vína) v tradiční taverně i multijazyčného průvodce.

Romantická plavba lodí při západu slunce s řeckou grilovačkou

Pokud chcete něco romantičtějšího, můžete si na GetYourGuide rezervovat výlet lodí při západu slunce s řeckým BBQ. Z Mandraki Harbour na Rhodosu se vydáte k pramenům Kalithea, kde si můžete zaplavat v průzračných vodách nebo jen relaxovat na palubě a obdivovat okolní scenérii.

Během plavby si vychutnáte neomezené množství nápojů z open baru, včetně Aperol Spritz, piva, vína a jiných nápojů a koktejlů. Součástí zážitku je také pravé řecké BBQ.

Prohlídka města Rhodos pomocí Hop-on Hop-off autobusu

S Lukášem obecně velmi rádi využíváme autobusy hop-on hop off. Pohodlně tak můžete navštívit všechny nejdůležitější památky během jedné hodiny. Během jednoho dne můžete nastupovat a vystupovat autobusu jak chcete, takže si město můžete prohlédnout ve vlastním tempu.

Autobus je klimatizovaný a zaveze vás k nejvýznamnějším místům včetně Elli Beach, Akvária, kde můžete vidět středomořský mořský život, až po staré město a místo, kde kdysi stála socha Kolosu Rhodského.

Potápění na Rhodosu

Přes GetYourGuide můžete vyrazit i na potápění. Je to vhodné pro začátečníky i pro zkušenější. Před samotným ponorem obdržíte bezpečnostní instruktáž a budete mít dostatek času na procvičení dýchání pod vodou.

Výlet není vhodný pro děti mladší 8 let, těhotné ženy, osoby se srdečními problémy, dýchacími potížemi nebo epilepsií.

Jak to vypadá na Rhodosu po požáru v roce 2023?

Už v říjnu byste v některých částech ani nepoznali, že na Rhodosu řádil požár. To jak to vypadalo na podzim se můžete podívat ve videu.

Často kladené otázky

Kdy fouká na Rhodosu?

Na Rhodosu převládají během letních měsíců severozápadní větry, známé jako Meltemi, obvykle o síle 4-6​. Tyto větry jsou slabší v květnu a červnu, silnější v červenci a srpnu a mizí na podzim, kdy klesá vysoký balkánský barometrický tlak​.

Kde fouká na Rhodosu?

Na Rhodosu je západní strana ostrova větrnější s drsnějšími plážemi, zatímco východní strana je klidnější, ale obvykle teplejší.

Kdy letět na Rhodos

Na Rhodos je nejlepší letět v červenci či srpnu, pokud se plánujete koupat a chcete zaručeně slunečné počasí. Příjemné bývá i červen a září.

Kdy jet na Rhodos?

Na Rhodos je nejvhodnější jet v červenci nebo v srpnu, kdy je nejlepší počasí.

Co je Rhodos?

Rhodos je řecký ostrov, patří k nejnavštěvovanějším ostrovům Řecka.

Kde nefouká na Rhodosu?

Na Rhodosu nefouká na východní straně.

Je Rhodos bezpečný?

Ano, Rhodos je bezpečný, stejně jako všechny ostrovy Řecka.

Jak je Rhodos velký?

Ostrov Rhodos má tvar kopí, je dlouhý 79,7 km (49,5 míle) a široký 38 km (24 mil), s celkovou rozlohou přibližně 1 400 km² (541 čtverečních mil) a pobřežím o délce přibližně 220 km (137 mil)​

Potřebuji na Rhodos boty do vody?

Ano, na Rhodos se doporučují boty do vody, zejména pokud se chystáte navštívit pláže s oblázky nebo skalnaté oblasti, kde mohou být ostré skály a ježci.

Jaké je moře na Rhodosu?

Na Rhodosu je moře krásné, čisté a teplé.

Související články

Okomentovat

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zde se nacházíte

EvropaŘeckoDovolená Rhodos: 21 nejlepších tipů, co vidět a dělat

O autorovi

Lucie Konečná
Lucie Konečnáhttps://www.lkmedia.cz
Cestování miluji úplně od útlého dětství, v naší rodině koluje i historka, že až na své první cestě do zahraničí jsem začala spát celou noc. 😁 Procestovala jsem už víc jak 40 zemí, žila jsem v Kanadě i Mexiku a mým snem je nyní domek v Portugalsku. Živím se online marketingem, miluji knihy, věnuji se ale i hodně sportu, zdravému životnímu stylu a zajímá mě vše kolem spánku. Jsem také provozní ředitelka nanoSPACE.

Nejnovější články na blogu