...

Kontrola anglické gramatiky ZDARMA

Už se vám určitě několikrát stalo, že po vás někdo chtěl napsat něco v angličtině. Ať už to byl report pro zahraničního klienta, e-mail nebo úkol do školy. Ukážeme vám jednoduchý nástroj Grammarly, který pro psaní používáme – opravuje chyby ve slovech, kontroluje gramatiku a stylistiku. Ale nejen to. Dokonce i nabízí, jak text přepsat, aby byl víc profi a sexy.

Neumíme perfektně anglicky a nestydíme se za to

Angličtina není náš rodný jazyk. I ti nejpozornější ve škole už po těch letech leccos z gramatiky zapomněli.  Snadno se přepíšeme v češtině, což potom v cizím jazyce.

Stejně jako v našem rodném jazyce, chyby v gramatice zkrátka v pracovním e-mailu či facebookovém postu vypadají blbě.  A přemýšlení nad každým členem a googlením správného tvaru anglického slova jednoduše žere váš drahocenný čas.

44eb01e66250b5b10039b1fcf1358821

Je poměrně zázrak potkat někoho, kdo píše v rozvitých větách, nepoužívá zkratky typu FYI, ASAP a nezaměňuje Your a You’re. Přitom řešení je tady jako na dlani!

Grammarly – nástroj, který ze mě udělal english ninju

Ve svojí práci píšu hodně e-mailů v angličtině. Na e-mailu, který měl pár řádků, jsem byl schopný strávit i celou hodinu jen proto, že jsem si nebyl jistý gramatikou a pořád dokola jsem googlil všechny možné fráze, které bych mohl použít.

Konec mého prvního e-mailu, který jsem kdy v angličtině poslal, vypadal takhle:

Screenshot 2017 05 01 08.19.25

Jenom v poděkování a pozdravu jsem měl dvě začátečnické chyby, za které bych si dal facku! Dnes jsem tyto dvě věty vložil do Grammarly a vida – trvalo zhruba 1 sekundu, než jsem dostal odpověď a návrhy vylepšení.

Kontrola anglického textu úplně všude

Ať už píšete e-mail, dokument ve Wordu či tvoříte obsah na sociální sítě, Grammarly nepřetržitě kontroluje, co píšete. V reálném čase označuje chyby a nabízí opravy a různá vylepšení. Mají plugin do všech prohlížečů, online aplikaci a desktop aplikaci, která se integruje do vašeho systému. Pro telefon zatím aplikace není, ale pracují na ní.

Co všechno umí Grammarly zkontrolovat a opravit

Screenshot 2017 05 01 08.25.29
  • 1) Hláskování
  • 2) Gramatiku
  • 3) Interpunkci
  • 4) Bohatost slovní zásoby
  • 5) Kontrola plagiátorství  

Pro koho je Grammarly

Úplně pro všechny, kdo napíší alespoň dvě věty anglicky ročně. Většina funkcí je zadarmo, nikdo po vás nechce kreditku a je bez reklam.

Grammarly je zadarmo

Základní verze je zdarma a většině lidí bohatě stačí. Stáhnout si ji můžete tady.

grammarly checker 1

Související články

2 COMMENTS

  1. Super nastroj, jenom bych doplnil, ze je zadarmo pouze v urcitych prohlizecich:
    Grammarly is now free! But only on Chrome, Safari, and Firefox browsers.

    • Díky za upozornění, toho jsem si vůbec nevšiml. Aplikace je zdarma pro všechny. 🙂

Okomentovat

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zde se nacházíte

SeberozvojKontrola anglické gramatiky ZDARMA

O autorovi

Lukáš Konečný
Lukáš Konečnýhttps://www.lkmedia.cz
Jsme duší markeťák, miluji hory a procestoval jsem desítky zemí světa. Na tomto blogu pro vás tvořím obsah z tématických oblastí, které jsou mi velmi blízké: o cestování, marketingu, financích a zdraví.

Nejnovější články na blogu