10 věcí, které podniknout v Cancúnu

Naposledy aktualizováno: 26. října, 2019

Cancún je mexické párty město s úžasnými plážemi podél Karibského moře. Většina turistů mířící na mexický poloostrov Yucatán přilétá právě do Cancúnu, proto jde o jedno z nejdražších a nejvíce turisticky orientovaných měst na poloostrově.

Ačkoliv je Cancún znám především kvůli plážím, nabízí toho mnohem více. Pojďme se společně podívat na deset nejzajímavějších věcí, které můžete v Cancúnu a jeho okolí vidět a zažít.

Mapa zmíněných míst v Cancunu a jeho okolí

Všechna místa, která jsou v článku, najdete v této mapě. Kliknutím na tlačítko ‚‚sdílet’’ si ji můžete uložit do svých vlastních Google Maps a mít ji vždy po ruce.

1) Prozkoumejte hotelovou zónu

Cancun je rozdělený na část obývanou místními (Downtown) a oblast hotelů, které se říká Hotel Zone nebo ‚‚Zona Hotelera’’.

Hotelová zóna je oblast určená jenom pro turisty a je plná resortů, pláží, restaurací a divokých nočních podniků. Zóna měří celkem 24 kilometrů a na mapě má tvar sedmičky.

Skrze zónu vede pouze jedna silnice, Kulkukan Boulevard. Doporučujeme vydat se po ní autobusem, který z centra vyjíždí každou chvíli a na žádné zastávce nečekáte déle než pár minut.

Najdete tu téměř vše, co v Cancunu stojí za to. Nádherné písečné pláže, luxusní hotely přímo u Karibského moře a vodní centra, odkud se vyráží na podmořské muzeum.

2) Nejlepší pláže v Cancunu

Do Cancunu se vyráží především za 20 kilometrovým pásem bílých pláží s neskutečně modrou vodou.

Před polánováním dovolené doporučujeme zkontrolovat si, zda zrovna v Cancunu neřádí přemnožená mořská řasa. Poslední roky tím trpí pláže čím dál tím častěji.

Moře v Cancunu
Moře v Cancunu

Podél hotelové zóny je krásných pláží nespočet, ale některé z nich jsou přeci jen ještě o něco lepší. Jsou to tyto:

Playa Delfines je jedna z největších pláží Cancúnu. Je známá kvůli slavnému barevnému názvu města a tím, že není zastavěná hotely a resorty. U pláže jsou ale velké vlny a nedoporučuje se tam plavat.

Playa Tortugas je naopak pláž, která je vhodné především pro rodiny s dětmi, protože nabízí klidné a mělké moře. Pro hladovce je přímo na pláži restaurace, kde podávají mořské plody.

Playa Forum je hned za nočním klubem Coco Bongo a je plná restaurací a barů. Díky tomu je skvělou destinací pro večerní popíjení a nasávání místní atmosféry.

Chac Mool Beach nabízí celou řadu možností, jak se ve vodě vyřádit. Najdete tu hned několik společností pronajímajících vybavení na vodní sporty.

3) Šnorchlování u podmořského muzea MUSA

V mořském pásmu mezi městem Cancún a ostrovem Isla Mujeres se nachází podvodní muzeum, kde najdete více jak 500 soch v různých výjevech. Výjimkou není ani auto nebo člověk sedící před televizí.

Muzeum zde bylo vystavěno, aby se ulevilo korálům od davů turistů, kteří k nim najíždějí po celý rok. Sochy jsou vyrobeny z mořského betonu, který je vhodným podkladem pro vznik nových korálů.

Sochy do muzea MUSA neustále přibývají a je tak neustále co objevovat. Šnorchlovací výlety začínají od 30 USD.

Podmořské muzeum MUSA, fotka: Jason deCaires Taylor

4) Mercado 28

Mercado 28 je obří venkovní trh, který nabízí více jak 600 stánků se vším, co byste si jen mohli přát. Trh doporučujeme především z toho důvodu, že zde můžete nakoupit suvenýry.

Jednoduše tam můžete narazit na ručně vyráběné zboží, které stojí rozumné peníze. Prodejci jsou zvyklí na vyjednávání o ceně, můžete si tak vyzkoušet svoje obchodní schopnosti. My jsme veškeré zboží nakoupili nejméně o 40 % levněji, než kolik byla první nabídka od prodejce.

5) Mayské ruiny Chichen itza

Starobylé mayské město s tisíciletou historií nemůžete vynechat. Kromě toho, že je to druhé nejnavštěvovanější archeologické naleziště v Mexiku, je Chichen Itza také jeden ze sedmi nových divů světa.

Chichen Itza je jedno z nejzachovalejších mayských obydlí a nabízí unikátní příležitost k nahlédnutí do kultury mayského národa. Z Cancúnu se sem dostanete autem, autobusem nebo mikrobusy Colectivos. Ruiny leží téměř 200 km od Cancúnu, počítejte tedy zhruba s 2,5 hodinami cesty jedním směrem.

Nádvoří Chichen Itza

6) Noční život v Cancúnu

Ačkoliv sami do klubů nechodíme, nemůžeme ty cancúnské vynechat. Jejich sláva je totiž opravdu světová a do Cancúnu se za nočním životem sjíždí lidé z celého světa. Pokud jsou párty vaším šálkem čaje, rozhodně nevynechejte tyto kluby:

**Coco Bongo** je rozhodně nejpopulárnější klub v Cancúnu. Celý večer se v klubu odehrává představení plné akrobatů, živých kapel, superhrdinů a DJů.

The City Nightclub je místo, kam se chodí na celebrity. DJové jako Paul Van Dyk nebo Tiesto zde hrají téměř pravidelně. Klub má tři patra a devět barů, pojme dohromady až 5000 lidí.

Dady O je klub pro milovníky techna. Klub má pět barů a každý večer představení, od profesionálních tanečníků až po světelné show.

7) Jednodenní výlet na Isla Mujeres

Půjčení vozíku na Isla Mujeres
Půjčení vozíku na Isla Mujeres

Isla Mujeres je mexický ostrov na poloostrově Yucatán. Nachází pouze dvacet minut cesty trajektem z Cancúnu a je mezi turisty populární díky dokonale tyrkysové vodě, bílým plážím a ideálním podmínkám pro šnorchlovací výlety a potápění.

Pokud máte už dost hektického Cancúnu, vyražte na Isla Mujeres a půjčte si golfový vozík. Rozhodně nevynechejte želví záchrannou stanici, kde se starají hned o několik desítek želv a odchovávají mladé.

8) Návštěva růžových jezer Las Coloradas

Jezera Las Coloradas na mexickém Yucatánu
Jezera Las Coloradas

Las Coloradas je malá vesnička na Yucatánu, kde se nacházejí krásná růžová jezera. Las Coloradas jsou součástí Rio Lagartos Biosphere Reserve, která je domovem plameňáků, krokodýlů, jaguárů i vodních želv.

Jezera jsou součástí produkce soli, přičemž umělá jezera zde byla v provozu už za života Mayské civilizace. Ačkoliv se v jezerech nemůžete koupat, je to jeden z nejlepších jednodenních výletů z Cancúnu. Cesta trvá zhruba tři hodiny.

9) Jednodenní výlet do Tulumu

Pokud se chystáte do Cancúnu, rozhodně nevynechejte návštěvu města Tulum a jeho přilehlých ruin. Kromě hippie a boho obchodů a restaurací podél pobřeží nabízí Tulum řadu dalších aktivit, jako je koupání v cenotes, přírodní akvárium a obří lagunu Kaan Luun.

10) Koupání v přilehlých cenotes

Cenote u Cancunu

Přírodní jezírka zvané cenotes jsou jedním z největších lákadel mexického Yucatánu. Poblíž Cancúnu jich je hned několik a většinu z nich najdete podél silníce Ruta De Cenotes, zhruba 30 minut jižně od Cancúnu.

Doporučujeme především cenotes Verde Lucero, Cenote Mojarras a La Noria.

Kdy Cancún nejlépe navštívit

Hlavní sezóna je v Cancúnu od ledna do března, protože se sem přesouvají Američané za teplem. Je to nejsušší část roku, nabízí tak téměř jen krásné počasí, ale zároveň také nejvyšší ceny a nejplnější pláže.

Pokud se do Cancúnu chystáte s rodinou, nebo máte omezený rozpočet, naplánujte si dovolenou na dobu mezi dubnem a listopadem. Nejlevnější pobyt pořídíte od července do října, kdy je na Yucatánu deštná sezóna.

Kde se ubytovat v Cancúnu

V Cancúnu nám učaroval Agavero hostel. Má velmi příjemnou atmosféru, parádní lokaci a příjemné postele. V pokojích jsou kllimatizace, kolem budovy spoustu míst k příjemnému posezení a jako bonus je každodenní vegetariánská snídaně zdarma.

Pro ty z vás, kdo nemáte hostely rádi, máme ty nejlepší varianty, které v Cancúnu můžete sehnat.

Střední varianta

Mayafair Design Hotel v Cancunu

MayaFair Design Hotel

Luxusní varianta

Ritz-Carlton Hotel Cancun

Ritz-Carlton Hotel

Mapa Cancúnu

Mapa Cancunu
Mapa města Cancun

Tipy a triky pro cestování po Yucatánu

Co si zabalit

Podívejte se na náš návod pro balení na cesty, který vám s přípravou pomůže. Vyberte si správný cestovní batoh, prohlédněte si cestovní vychytávky a nezapomeňte doma nic důležitého.

Kde sehnat letenky

Levné letenky hledejte na Kiwi, jsou to náš oblíbený portál. Určitě si přečtěte náš návod jak na levné letenky.

Půjčení auta

Běžně používáme srovnávač RentalCars.com, který nám pomáhá při výběru poskytovatele auta.

Rezervace ubytování

Booking.com je náš nejoblíbenější vyhledávač hotelů. Hotely vždy porovnáváme s nabídkou místních bytů a pokojů na Airbnb (725 Kč sleva). Přečtěte si, jak levné ubytování hledáme my.

Nezapomeňte na pojištění

Cestovní pojištění je naprostá nutnost. Na kratší cesty volíme AXA (50 % sleva) a na delší cesty britskou pojišťovnu True Traveller. Podívejte se na srovnání všech pojišťoven a vyberte si tu, která vám nejvíce vyhovuje.

Průvodce, který doporučujeme: Lonely Planet Yucatan

Děkujeme za přečtení ❤️ Ahoj, jsme Lukáš a Lucka a už pět let cestujeme po celém světě. Blogujeme, fotíme a živíme se online jako digitální nomádi. Cestování nás neskutečně baví a pomáháme ostatním ke skvělým cestovatelským zážitkům. Nechte se námi inspirovat k dalším cestám a dostávejte pravidelně ty nejlepší tipy a triky pro pohodlné cestování. Přidejte se k 1000+ lidem, kteří dostávají naše exkluzivní e-maily!

8 DŮVODŮ, PROČ SE PŘIHLÁSIT