...

5 nejlepších aplikací na cvičení: Doma i na cestách

Vybrat aplikaci, která by mi vyhovovala na cvičení, trvalo opravdu dlouho. Vyzkoušela jsem jich desítky. Jaké jsou podle mě nejlepší?

Jak jsem se dostala ke cvičení podle aplikací

Od svých 16 let jsem milovala pohyb a trávila jsem ve fitku každý den. Chodila jsem snad na každou lekci, na kterou si vzpomenete. Ano, přesně tak, tančila jsem Zumbu, Latina Dance i Step Aerobic, potila jsem se na spinningu, kickboxu a zkusila jsem všechny dostupné lekce od Les Mills. Jop, je to tak, Body Pump jsem milovala, stejně jako Power jógu. Jenže pak jsem začala cestovat.

V Kanadě jsem začala cvičit doma

V Kanadě byly lekce příliš drahé a hlavně, příliš daleko od domova, a tak jsem začala koketovat s domácím cvičením a zamilovala jsem si to.Začala jsem cvičit doma a na lekce jsem chodila jen na milovanou jógu v sítích jednou až dva krát týdně. Cvičila jsem i při naší cestě po USA, skákala jsem angličáky v kempech, na pláži i v lese.

Sice ne každý den, protože většinu jsme strávili lezením v horách, ale když jsme celý den jeli, večer při půlnočním slunci na Aljašce jsem cvičila. Když jsme se vrátili do Čech, zjistila jsem, že chození do fitka mi bralo cca tři hodiny času denně (než tam člověk dojede, převlékne se, po hodině se osprchuje…)!A tak jsem opět chodila jen na jógu v sítích a zbytek cvičila doma.

Výhody cvičení podle aplikací

 • Ušetříte čas
 • Ušetříte peníze za lekce a vstupy
 • Můžete cvičit kdykoliv (nedoporučuji ale cvičit pozdě v noci, ruší to spánek J)

Nevýhody cvičení podle aplikací

 • Nechodíte mezi lidi (proto, když můžu, chodím jednou týdně na lekci jógy)
 • Máte trochu větší tendenci to flákat

1) Aplikace od slavné Jillian Michaels

První aplikace, která mi opravdu sedla a cvičila jsem podle ní rok a půl. Jillian Michaels jsem znala už z dřívějška a věděla jsem, že její programy opravdu fungují.

Před a po s Jillian Michaels
Před a po s Jillian Michaels, zdroj: foto-basa.com

Výhoda aplikace je, že si můžete nastavit, jaké máte vybavení. Pokud máte jen podložku, vůbec to nevadí. Je tam celkem 11 programů, délka jednotlivých programů je různá, některé jsou na 6 týdnů, jiné i na 12 týdnů. Necvičíte každý den, ale 3x-6x týdně podle programu.

Jaké má programy?

Programy v aplikaci od Jillian Michaels

Můžete si zvolit program zaměřený na nohy, ruce, bříško i celé tělo. Jillian má i několik programů pro těhotné (rozdělené na první, druhý i třetí trimestr), včetně programu po porodu. Po každém workoutu v aplikaci hodnotíte, jak těžký (lehký) pro vás byl a podle toho se pro vás přizpůsobuje.

Dále jsou tam krátké 7minutové programy na abs, ruce, nohy, cardio a celé tělo.

Další super funkcí je workout generator, kde si můžete vygenerovat cvičení podle vlastních představ. Zvolíte si, jestli chcete 10, 20, 30 nebo 45 minut, jak těžký ho chcete (easy – lehký, medium – střední, hard – těžký), a pak si vyberete, na jakou část ho chcete zaměřit (zadek a stehna, abs, ruce, hrudník, záda, celé tělo, kardio, protahování)

V aplikaci si zaznamenáváte pokrok, můžete si přidávat progres fotky i váhu a sama appka vám počítá, kolik workoutu jste udělali a kolik jste celkem spálili kalorií.

Kolik stojí?

 • Zdarma ji můžete zkusit na na 7 dní, poté vás týden vyjde na 47- 82 Kč (což je méně, než jeden vstup do fitka), podle toho, na jak dlouho si ji zaplatíte.
 • Při platbě z měsíce na měsíc, vás vyjde 30 dní na 330 Kč(14,9 dolarů)
 • Pokud si koupíte appku rovnou na 3 měsíce (29 eur, cca 670 Kč), vyjde měsíc na 220 Kč
 • Při koupi na rok(99 dolarů) vás vyjde měsíc na 188 Kč
Cena aplikace Jillian Michaels

V ceně jsou i recepty

V ceně máte i recepty na celý den, můžete si navíc zvolit, jestli jste vegetariáni nebo vegani. Podle receptu se vám tvoří i nákupní seznam. Problém těchto receptů je, že jsou dělané na US trh, takže u nás se někdy prodraží podle nich vařit, ale jako inspirace jsou skvělé. Ale pozor, všechny jsou samozřejmě v angličtině.

Jídelníček v aplikaci na cvičení od Jillian Michaels

Potřebuju umět anglicky?

I když je appka v angličtině, tak pokud podle ní nechcete vařit, znalost angličtiny k ní vůbec nepotřebujete.

2) Sweat od Kayly Itsines

Asi největší hit mezi aplikacemi na cvičení, protože má jedny z největších a nejrychlejších výsledků. Pokud si dáte do vyhledávač „BBG progress“ (BBG je název programu), uvidíte neskutečné proměny už po 12 týdnech. Když jsem se v Thajsku rozhodla, že budu zase cvičit, sáhla jsem po téhle aplikaci a byla jsem nadšená.

https://www.instagram.com/p/BqHnOcoAaQ3/

Appka má na rozdíl od Jillian Michaels jen čtyři programy

 • Body and Mind
 • PWR
 • BBG Stronger
 • Post Pregnancy
Sweat aplikace s Kaylou Itsines-recenze

Já jsem se rozhodla pro slavný BBG stronger. Od první chvíle je to opravdový masakr, potí se ze mě hned po pár minutách a druhý den cítím, že svaly podle bolesti chtějí vyrůst snad přes noc.

Jak se cvičí BBG program?

BBG program byl původně vyvinut jako soukromý trenér do posilovny, ale většina z nás si ho přenesla domů.

Cvičí se tak, že máte 3x týdne 28 minutové posilování na břicho a ruce, celé tělo a nohy. Další 3 dny v týdnu máte lehčí cardio pohyb, Kayla doporučuje 35minutovou chůzi. Můžete místo autem, jít pěšky do práce, nebo si dávat procházky se psem (pozor ale, musíte opravdu jít v rychlém tempu) . Jeden den je za úkol výzva, což je série cviků, které máte splnit v co nejkratším čase.

https://www.instagram.com/p/BpA8oaXAcel/

Cvičení si můžete naplánovat, jak chcete, nebo se můžete řídit kalendářem, který je pro vás připravený.

Stejně jako aplikace od Jillian Michaels, i v aplikaci Sweat máte jídelníček s recepty a místo, kam zaznamenávat svůj pokrok.Aplikace může být také napojena přes iOS do Health, takže pokud si počítáte kroky třeba přes Fitbit, v aplikaci je ve svém kalendáři vidíte.

Jaké jsou nevýhody aplikace?

Řekla bych, že hlavní nevýhodou programu je, že potřebujete ke cvičení činky a občas i další pomůcky, což při cestování není moc konvenční.Naštěstí to je většinou jen na dva cviky, činky nahrazuji flaškou s vodou a švihadlo mám imaginární. Ostatní pomůcky jsem také zvládla nahradit židlí nebo něčím, co bylo zrovna při ruce.

Kayla Sweat aplikace pro desktop
Na aplikaci se mi líbí, že si ji můžete pustit i na počítači.

Pozn.: Na program Body And Mind žádné pomůcky nepotřebujete, ale je to program zaměřený na protahování, práci s tělem, rovnováhu a zpevnění středu těla.

Považuji ji také za méně přehlednou než aplikaci od Jillian Michaels.

Kolik stojí?

Můžete buďto platit měsíčně 29 dolarů, to vás vyjde na 119 KČ (4,9 dolaru) za týden nebo si zaplatit členství na rok za 119 dolarů, pak vás týden vyjde na 52 Kč.

Cena aplikace Sweat

Potřebuju umět anglicky?

I tady se bez angličtiny v pohodě obejdete, i když v záložce „Community“ najdete zajímavé diskuze, články a recepty v angličtině. Stačí vědět, jak se BBG cvičí (viz výše).

3) Freeletics

Aplikace Freelatics je spolu se Sweat asi největší hit mezi aplikacemi kvůli neskutečným výsledkům (podívejte se níže na video, pokud neumíte anglicky,  jen si ho proklikejte, je to výsledek za 15 týdnů a Youtube je plný podobných videí).  U nás podle ní cvičí Lukáš, takže jsem ho poprosila, aby vám ji zhodnotil on :-).

Co je Freeletics?

Freeletics je soustava fitness aplikací pro mobilní telefony, která šije zákazníkům cvičební a nutriční plány na míru. Mají aplikace také na běhání a do posilovny, s tou ale zkušenosti nemám.

Cvičí se tzv. HIIT workouty, neboli vysoce intenzivní intervalová cvičení. Seance trvají typicky od 5 do 30 minut.

Freeletics není aplikace pro každého. Nebo alespoň ze začátku. Od prvního dne totiž nasazuje uživateli ostré tempo a první dny jsem končil každé cvičení s tím, že jsem byl opravdu na pokraji svých sil.

Freeletics kouč = Umělá inteligence

Aplikace vás koučuje. To znamená, že upravuje cvičební plán podle toho, jak vám cvičení jde. Každou cvičební seanci ihned hodnotíte. Aplikace se ptá vždy na to samé: jak se vám cvičilo, jak moc se cítíte unavení, zdali jste se zvládali celou dobu soustředit na správnou techniku a jaké cviky vám dělaly největší problémy.

Podle toho velmi dobře odhaduje stav vašeho svalstva a na další týden upravuje cvičení tak, abyste sílili rovnoměrně. S postupem času aplikace přidává nové a složitější cviky.

Freeletics Loudavým Krokem
Screenshot z Lukáše aplikace

Odměny formou gamifikace cvičení

Aplikace pracuje s osobními rekordy. Obsahuje totiž typová cvičení pojmenovaná podle řeckých bohů, které jednou za týden cvičíte. Určující je, za jak dlouho danou sestavu zvládnete odcvičit. Cíl je být pokaždé alespoň o něco rychlejší, ale zároveň dodržovat správnou techniku.

Samozřejmě, že můžete podvádět. Aplikace pracuje jen s tím, co do ní zadáte. Ale pokud vyplňujete vše zodpovědně, výsledky jsou až  neuvěřitelné.

Freeletics aplikace přehled cvičení
Freeletics aplikace přehled cvičení
Freeletics aplikace cvičení
Freeletics aplikace cvičení

 

Kolik Freeletics stojí

Roční členství vychází zhruba na $80 (cca 1700 Kč) ročně, což není vůbec špatné. Obzvláště když si vemete, že členství v pražské posilovně vyjde klidně na 1000 Kč měsíčně. S naším odkazem dostanete 20 % slevu do začátku. 😉

Navíc nabízí 14denní garanci vrácení peněz.

Potřebuju umět anglicky?

V podstatě vám stačí pár základních frází, které se opakují pořád dokola.

4) DownDog

S Lukášem oba milujeme jógu, když jsme bydleli v Praze, chodili jsme na ní společně pravidelně. Tuhle aplikaci jsme si oblíbili, protože nám umožňuje cvičit jógu s vedením i na cestách. Jediné, co potřebujeme, je telefon nebo tablet.

Downdog aplikace
Přehled nastavení Downdog

Aplikace v základu nabízí čtyři módy:

Full Practice – Plnohodnotná seance obsahující zahřátí, řadu pozic ve stoje i v sedě a následné zklidnění. Časové rozpětí lze nastavit od 20 minut až po 100 minut.

Short Practice – Zkrácená verze Full Practice, která ale obsahuje všechny důležité prvky. Jde ji zkrátit až na 10 minut, tento mód tedy používáme především přes den na krátké seance.

Quick Flow – řešení pro opravdu rychlé zacvičení, které přeskakuje zahřátí.

Restorative – Mód na protahování a relaxaci, vhodný především v pozdějších večerních hodinách, kdy už se nechcete  před spánkem výrazněji nabudit.

Zároveň lze nastavit pět módu obtížnosti, na své si tedy přijde každý.

Aplikace funguje jako zdařilý ‚‚mixér’’. Obsahuje totiž velké množství jednotlivých cviků, které se mixují do seací na míru přesně podle toho, jaké nastavení zvolíte.

Downdog Yoga

Kolik aplikace stojí

Aplikace je z velké části zdarma, není potřeba za ni platit. Zaplacením se odemyká další soubor nastavení, bez kterých se ale bez problému obejdete. Placená verze vyjde na několik desítek dolarů ročně s tím, že cena se neustále mění. Mají totiž pořád nějaké cenové akce. 🙂 My jsme naše roční členství pořídili za $30.

5) Fitbit Coach

Pokud nás už sledujete delší dobu, nejspíš víte, že jsme roky už věrní našim fitness hodinkám Fitbit, které s námi cestují všude po světě. Měří nám kroky, spálené kalorie i spánek. K Fitbitu si můžete stáhnout aplikaci Fitbit Coach, kde máte možnost vlastního personalizovaného Fitness trenéra.

Aplikace otestuje vaší fyzičku

Nejprve absolvujete Fit test, kde vás aplikace otestuje, jak jste na to s fyzičkou. Poté se vás zeptá, abyste ohodnotili, jak pro vás bylo cvičení náročné a podle toho vám bude připravovat workouty.

Aplikace Fitbit Coach

 

Programy

Fitbit má momentálně čtyři programy: 

 • Get Moving (pro začátečníky)
 • Get Lean (na hubnutí)
 • Get Strong (na vyrýsování postavy a posilování)
 • Daily Dose (vhodný pro všechny, kteří jsou zaneprázdněný) .

Dále máte v nabídce řadu jednotlivých cvičení. Mně zaujalo, že si můžete zvolit, že budete se svým Fitbit Coachem chodit běhat nebo cvičit na schodech. Dokonce jsou v nabídce coachované power walky (rychlá chůze). Abyste toho ale mohli využít naplno, musíte umět alespoň základy anglicky. Fitbit Coach vám totiž během chůze nebo běhu radí, kdy máte zrychlit či zpomalit, abyste dosáhli optimálních výsledků.

FitbitCoach

Dokonalá aplikace pro milovníky hi-tech

Co se mi na této aplikaci líbí, že je dokonale propojená s vaším Fitbitem a nabízí vám cvičení podle toho, jak jste byli přes den aktivní. Pro všechny milovníky hi-tech, je tohle dokonalé!

Kolik stojí?

Při platbě měsíčně, vás vyjde na 189, při platbě za rok (949 Kč) vás vyjde měsíc na 79 Kč 

Potřebujete angličtinu?

K této aplikaci bych doporučila alespoň základní znalost angličtiny, abyste ji mohli využít naplno.

Nechcete platit za aplikace? Cvičte doma podle internetu! Zkuste například tyto cviky na hubnutí.

Související články

Okomentovat

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zde se nacházíte

Cestovatelské tipy5 nejlepších aplikací na cvičení: Doma i na cestách

O autorovi

Lucie Konečná
Lucie Konečnáhttps://www.lkmedia.cz
Cestování miluji úplně od útlého dětství, v naší rodině koluje i historka, že až na své první cestě do zahraničí jsem začala spát celou noc. 😁 Procestovala jsem už víc jak 40 zemí, žila jsem v Kanadě i Mexiku a mým snem je nyní domek v Portugalsku. Živím se online marketingem, miluji knihy, věnuji se ale i hodně sportu, zdravému životnímu stylu a zajímá mě vše kolem spánku. Jsem také provozní ředitelka nanoSPACE.

Nejnovější články na blogu