...

7 nejlepších věcí, které podniknout v Dublinu

Máte jen pár dní v Dublinu a chtěli byste toho stihnout, co nejvíce a neutrácet za zbytečnosti? Tak to jste tady správně. Prozradíme vám tipy, kam zajít a na čem ušetřit. A když dočtete do konce, zjistíte, kde je nejlepší bydlet a kolik nás celý pobyt stál.

1) Ušetřete s kartičkou DoDublin a vyzkoušejte Hop On – Hop Off autobus

Pokud jste v Dublinu na tři dny, kartička DoDublin se vám vyplatí. Stojí 33 eur a v ceně máte:

  • Airlink – doprava z letiště a na letiště
  • Hop on – Hop off autobusy
  • Veřejnou dopravu
  • zdarma lístek do skvělého Little Musea
  • zdarma Walking Tour
  • 1+1 jídlo zdarma v jedné z restauracích v centru
V Dublinu se můžete ale i skvěle jen procházet.
V Dublinu se můžete ale i skvěle jen procházet. Zkuste komentovanou procházku, průvodce vám řekne ty nejlepší historky o místech, kterými budete procházet.

Hop on – Hop off autobusy byly naprosto skvělé. Ve skutečnosti jinou linku nemusíte používat, protože tyto zelené vyhlídkové autobusy vás dovezou na všechna turistická místa. Navíc, pokud je ošklivě, tak si jím můžete projet pohodlně centrum, a pokud umít dobře anglicky, ještě se u toho dost zasmějete. Občas nám řidiči i zpívali 🙂

2) Prohlídka Guinnessu je drahá, ale rozhodně stojí za to

V Guinnessu se nudit nebudete
V Guinnessu se nudit nebudete

Nejsme velcí pivaři. Ovšem říká se, že irskou kulturu poznáte nejlépe u sklenice tmavého piva. A tak jsme se rozhodli ochutnat irských tradic a zvyků v dublinském pivovaru, kde bylo v roku 1759 poprvé uvařeno legendární tmavé pivo s nahořklou chutí a hustou pěnou.

Pivovar je internaktivní umělecké dílo
Pivovar je internaktivní umělecké dílo

A taky jsme se řídili podle recenzí na TripAdvisoru, kde návštěvu Guinnessu vynášejí do nebes. A je proč.  Nakonec to byl nejlepší zážitek z celého Dublinu. Strávili jsme tam tři hodiny a ani chvíli jsme se nenudili.

Strávíte tam tři hodiny, ale vůbec se nudit nebudete
Strávíte tam tři hodiny, ale vůbec se nudit nebudete

 

Připomíná to mnohdy spíš uměleckou instalaci než pivovar. Všechno je promyšlené do nejmenšího detailu. Nečekejte nic nudného.

Zábavná byla i expozice o reklamách
Zábavná byla i expozice o reklamách

Prohlídka vás provede celým procesem, jak je pivo vyráběné, jedno patro je věnované reklamám na Guinnes a další ochutnávání. Když budete chtít, naučí vás pivo i čepovat. A v posledním patře je velmi příjemný bar s výhledem na celé město.

Na závěr si načepujete pivo a dostanete certifikát
Na závěr si načepujete pivo a dostanete certifikát

Když dostanete hlad, nemusíte se bát, i restaurace a kavárny tam mají. A cena prohlídky? 17-23 eur, podle toho, kdy jdete. Kupujte si prohlídku online a dostanete slevu.

3) Všemi doporučovaná Triniti College Library

Pohled je to nádherný, ale za 11-13 eur je to dost drahý zážitek
Pohled je to nádherný, ale za 11-13 eur je to dost drahý zážitek

Samotný kampus Triniti College rozhodně nesmíte vynechat. Knihovna na Triniti College je číslo jedna na TripAdvisoru. Opravdu je nádherná. Ale pozor. Nečekejte, že za těch 11-14 eur, tam strávíte bůh ví jak dlouho.

Nenechají vás jít mezi knihy a všichni si tam fotí stejnou fotku, jako jsme udělali i my. Pohled je to nádherný, ale tak trochu jsme doufala, že budeme brouzdat uličkami jak Hermiona s Harrym Potterem. V ceně je i výstava o Book of Kells. Ta nás ale příliš nezaujala. Pokud jedete na budget, když knihovnu vynecháte, nic se nestanete.

 

4) Dejte si pivo v Temple Baru

My jsme si dali jedno malé v Temple Baru, ale nebylo zrovna nejlevnější
My jsme si dali jedno malé v Temple Baru, ale nebylo zrovna nejlevnější

 

Kam jít v Dublinu na Pivo? Do Temple Baru. Ale pozor, Temple Bar není jen bar, ale především čtvrť s mnoha typickými irskými hospodami, kde hraje živá hudba a je veselo. Samotný Temple Bar je jednou z ikon Dublinu. A tam jsme vyrazili i my.

Pokud ale nejdete na jedno malé a chtěli byste si jich dát víc. Zkuste to o pár ulic dál. Tady za menší české malé pivo dáte 3,5 eura.

 

5) The Little Museum of Dublin

Little Museum je větší zábava, než si možná myslíte
Little Museum je větší zábava, než si možná myslíte

Netradiční muzeum, které se nachází v gregoriánském domku z 18. století vás provede historií Dubliňanů. Má jen čtyři místnosti, které jsou plné věcí, které věnovali muzeum místní. Přesto se nebudete nudit. Počkejte si na komentovanou prohlídku. Trvá pouze 45 minut.

Little Museum doporučuje i Lukáš, který muzea zas tolik nemusí!
Little Museum doporučuje i Lukáš, který muzea zas tolik nemusí!

6) Barevné dveře pro opilce

Barevné dveře v Dublinu
Barevné dveře v Dublinu

Vydejte se určitě k Merrion Square za barevnými gregoriánskými dveřmi. A proč jsou barevné? V Dublinu koluje velmi populární historka o spisovatelích Georgi Moorovi a Oliverovi St. John Gogarthym, kteří byli sousedé na Ely Place.

Gogartgy údajně chodil často domů opilý a tloukl na Moorovi dveře. Moore proto natřel své dveře na zeleno, aby se sousedovi nepletli. A pak Gogarthy natřel své na červeno. Nyní je Dublin městem barevných dveří. Najdete tam růžové, fialové, zelené, modré ale i oranžové.

Dublinské barevné dveře
Dublinské barevné dveře

 

7) Phoenix Park

Pokud navštívíte Dublin za hezkého počasí, musíte vyrazit do Phoenix Parku. Půjčte si tam kole a projeďte se nikde nekončící zelení. Ale když bude ošklivě, naskočte na Hop On – Hop Off autobus a nechte se jím alespoň provést.

Kde jsme se v Dublinu ubytovali

Academy Plaza hotel bylo naše útočiště po celou dobu pobytu. Hotel je deset minut pěšky od centra, přímo před ním je zastávka autobusu z letiště a Hop on Hop off autobusy staví za rohem. Večeři jsme chodili kupovat za roh do Lidlu a byli jsme spokojení. Pokud jste fandové výborné snídaně a fit centra v hotelu, je to dobrá volba.

Ubytování je v Dublinu celkově drahé a možná se vám podaří najít lepší variantu. Sami jsme objevili jiné hotely i za nižší ceny, byly ale zabookované na dlouhou dobu dopředu. Doporučujeme proto řešit ubytování s dostatečným předstihem.

Kniha, která nám pomohla při plánování

Kolik nás stál třídenní výlet do Dublinu

 

dublin utrata 1 dublin utrata 2 dublin utrata 3

Tipy a triky pro cestování po Evropě

Co si zabalit

Podívejte se na náš návod pro balení na cesty, který vám s přípravou pomůže. Vyberte si správný cestovní batoh, prohlédněte si cestovní vychytávky a nezapomeňte doma nic důležitého.

Kde sehnat letenky

Levné letenky hledejte na Kiwi, jsou to náš oblíbený portál. Určitě si přečtěte náš návod jak na levné letenky.

Půjčení auta

Běžně používáme srovnávač RentalCars.com, který nám pomáhá při výběru poskytovatele auta.

Rezervace ubytování

Booking.com je náš nejoblíbenější vyhledávač hotelů. Hotely vždy porovnáváme s nabídkou místních bytů a pokojů na Airbnb (725 Kč sleva). Přečtěte si, jak levné ubytování hledáme my.

Nezapomeňte na pojištění

Cestovní pojištění je naprostá nutnost. Na kratší cesty volíme AXA (50 % sleva) a na delší cesty britskou pojišťovnu True Traveller. Podívejte se na srovnání všech pojišťoven a vyberte si tu, která vám nejvíce vyhovuje.

Související články

Okomentovat

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zde se nacházíte

CestováníEvropa7 nejlepších věcí, které podniknout v Dublinu

O autorovi

Lucie Konečná
Lucie Konečnáhttps://www.lkmedia.cz
Cestování miluji úplně od útlého dětství, v naší rodině koluje i historka, že až na své první cestě do zahraničí jsem začala spát celou noc. 😁 Procestovala jsem už víc jak 40 zemí, žila jsem v Kanadě i Mexiku a mým snem je nyní domek v Portugalsku. Živím se online marketingem, miluji knihy, věnuji se ale i hodně sportu, zdravému životnímu stylu a zajímá mě vše kolem spánku. Jsem také provozní ředitelka nanoSPACE.

Nejnovější články na blogu