...

Recenze: Je LOLA&LYKKE nejlepší podpůrný těhotenský pás?

Pokud jste těhotná a máte problémy s bolestmi zad, možná zvažujete, zda si pořídit šátek rebozo nebo těhotenský pás. Osobně jsem šla do těhotenského pásu, protože jsem z povahy tak trochu líná a nasazení podpůrného pásu je rychlejší než zavázání rebozo šátku.

Po dlouhých rešerších mi vyšel jako nejlepší podpůrný pás tento z Made for Mums od značky LOLA&LYKKE. Pojďme se podívat na mé zkušenosti.

Recenze podpůrný těhotenské pás LOLA&LYKKE - moje zkušenosti
Recenze podpůrný těhotenské pás LOLA&LYKKE – moje zkušenosti

K čemu je podpůrný těhotenský pás?

Těhotenský pás se používá ke zmírnění bolesti zad, funguje to tak, že vám vlastně podrží bříško a snižuje se tím zátěž na páteř. Můžete ho používat během vaření, uklízení nebo chůzi. Zkrátka tehdy, kdy vás záda bolí nejvíce. 

Já jsem ho nejvíce využívala při vaření a pečení o Vánocích, kdy mě v sedmém měsíci už začaly trápit záda. I když mě třeba nebolela záda přes den, tak po dlouhém stání nebo pochodování mě bolela večer, když jsem si lehla. Bolest to byla taková, že mi tekly i slzy. Naštěstí podpůrný pás opravdu pomohl.

Údajně těhotenský pás snižuje i riziko strií, ty mi žádné během těhotenství nepřibyly, těžko ale říct, zda za to může těhotenský pás.

Recenze Je LOLALYKKE nejlepsi podpurny tehotensky pas
Recenze podpůrný těhotenské pás LOLA&LYKKE – moje zkušenosti

Od kdy používat těhotenský podpůrný pás?

Nelze úplně říct, od kterého týdne těhotenský byste měla používat podpůrný pás. Záleží, jak rychle vám roste bříško. Většina žen začne těhotenský pás používat až v druhé polovině těhotenství. Já jsem ho nejvíce využila až s příchodem třetího trimestru, protože jsem začala výrazněji přibírat až s příchodem šestého měsíce a bolesti zad přišly až v sedmém.

Tip: Přečtěte si recenzi na nejprodávanější těhotenský pás do auta.

Moje zkušenosti s těhotenským pásem LOLA&LYKKE

Teď už tedy pojďme přímo na těhotenský podpůrný pás od značky LOLA&LYKKE. Co se mi na něm líbilo a co se mi nelíbilo?

Zhodnocení materiálu a kvality provedení

Hned po rozbalení bylo vidět, že těhotenský pás Lola & Lykke je opravdu kvalitně vyrobený. Na první pohled a vyzkoušení jsem poznala, že je vyroben z pružných a prodyšných materiálů, které jsou navrženy tak, aby unesly váhu rostoucího břicha.

Po bližším prozkoumání složení jsem zjistila, že jeho vnější část se skládá z 95% bambusu a 5% spandexu. Spandex je měkké syntetické polymerické vlákno, které se používá jako náhražka za těžší pryž a vždy se mísí s přírodními materiály, tady zrovna s bambusem. Spandex zajišťuje pružnost materiálu a přispívá k vyšší odolnosti.

Jádro těhotenského podpůrného pásu je vyrobeno z 40% polyesteru, 40% nylonu a 20% neoprenu, díky čemuž je opravdu pružný a schopný se přizpůsobit běžnému pohybu těla. 

Recenze podpůrný těhotenské pás LOLA&LYKKE - moje zkušenosti
Recenze podpůrný těhotenské pás LOLA&LYKKE – moje zkušenosti

Nastavitelnost těhotenského podpůrného pásu

Co nejspíš nejvíce oceníte, že si těhotenský pás můžete přizpůsobit vašemu tělu a bříšku pomocí dvou zapínacích a dvou kompresních popruhů na suchý zip. Vertikální žebrování na zadní straně pásu navíc poskytuje extra oporu pro záda, čímž se ještě více snižuje tlak na páteř.

Kapsa na vložení teplých či studených obkladů

V balení s pásem je gelový pytlíček, který můžete vložit do mikrovlnky, tím se zahřeje a můžete ho vložit do kapsy na těhotenském pásu. Pokud preferujete studené obklady, můžete gelový pytlíček vložit do mrazáku na chvíli. 

Gelový pytlíček můžete používat i bez těhotenského pásu, což jsem dělala docela pravidelně. 😁 Přikládala jsem si ho během sezení na krk.

Recenze podpůrný těhotenské pás LOLA&LYKKE - moje zkušenosti
Kapsa na vložení teplých či studených obkladů

Výběr velikosti – na co si dát pozor

Nejvíce práce mi dal výběr velikosti, protože jsem to podle tabulky výrobce nějak nemohla dát dohromady – možná už to byla těhotenská demence 😁. Mám kalhoty standardně o velikost M a trička S, takže jsem si nebyla jistá, zda brát S nebo M.

Nakonec jsem zvolila S, který mi sice byl, ale byla jsem z toho nervózní, že z něj „vyrostu“ (i když je tam vůle 25 cm pro růst bříška), pro větší pohodlí bych znovu volila asi velikost M. Pokud tedy jste mezi dvěma velikostmi, berte tu větší. Je jednodušší si pás utáhnout než když byste to měli na knop. 

Pomohl mi těhotenský pás na bolesti zad?

Ano, opravdu mi ulevil od bolesti zad při stání a chození. Nejvíce jsem ho používala při úklidu a při vaření. Co mě trochu mrzí, že pás není vhodné používat při sezení, při kterém mě trápila bolest kostrče a občas i bolest zad. 

Gelový pytlíček na teplé a studené obklady je součástí balení - Recenze podpůrný těhotenské pás LOLA&LYKKE - moje zkušenosti
Gelový pytlíček na teplé a studené obklady je součástí balení

Co se mi nejvíce líbilo na těhotenském pásu LOLA&LYKKE

Proč jsem si zvolila zrovna tuto značku:

  • Kapsa na teplé a studené obklady + gelový pytlíček do mikrovlnky / mrazáku,
  • materiál zajišťující vysokou pružnost a měkkost,
  • Compression Technology®, díky které je zajištěna vysoká podpora bříška,
  • kvalitní zpracování a design z Finska = skandinávská kvalita,
  • získal ocenění za design – cena Design from Finland,
  • získal dvě bronzové ceny na Made for Mums Awards 2020 a Made for Mums Awards 2022 jako nejlepší zdravotní produkt pro rodiče.

Co se mi na těhotenském pásu nelíbilo?

Vytknout se mu nedá mnohé, snad jen to, že je poměrně drahý. Cena ale odpovídá kvalitě provedení.

Kde ho koupit?

Těhotenský podpůrný pás LOLA&LYKKE můžete v Česku nakoupit na mém oblíbeném e-shopu Made For Moms, který vede Markéta a Monika, dvě nerozlučné kamarádky, milující maminky a obchodní partnerky. 

E-shop Made For Moms byl založen primárně proto, že chtěli vytvořit prostor pro nastávající a čerstvé maminky, kde si koupí vše pro péči o sebe. Snaží se upozornit na fakt, že před i po narození dítěte je třeba řešit i péči o ženu nejen o dítě. 

Made For Mums jsou oficiálním distributorem značek Bloom and Blossom, Kokoso Baby, Tajinebanane, LIP Intimate Care , NuRoo a Lola Lykke pro Českou a Slovenskou republiku a Gathre pro Evropu.

Shrnutí recenze

Podpůrný těhotenský pás LOLA&LYKKE splnil očekávání, je vyroben z kvalitního materiálu, má krásný design, ale hlavně pomáhá při bolavých zádech při uklízení nebo vaření. Velmi jsem ocenila možnost vložení teplého či studeného obkladu do kapsičky na těhotenském pásu a že byl gelový pytlíček součástí balení. Zmatečný mi přišel výběr velikosti, doporučuji váhajícím brát větší. Vyšší cena odpovídá kvalitě zpracování a tomu, že výrobek je ze Skandinávie - Finska.

Hodnocení od autora recenze

Kvalita zpracování
98 %
Cena
85 %
Materiál
97 %
Funkčnost
96 %
Balení
99 %
Design výrobku
99 %

Související články

Okomentovat

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zde se nacházíte

RecenzeRecenze: Je LOLA&LYKKE nejlepší podpůrný těhotenský pás?

O autorovi

Lucie Konečná
Lucie Konečnáhttps://www.lkmedia.cz
Cestování miluji úplně od útlého dětství, v naší rodině koluje i historka, že až na své první cestě do zahraničí jsem začala spát celou noc. 😁 Procestovala jsem už víc jak 40 zemí, žila jsem v Kanadě i Mexiku a mým snem je nyní domek v Portugalsku. Živím se online marketingem, miluji knihy, věnuji se ale i hodně sportu, zdravému životnímu stylu a zajímá mě vše kolem spánku. Jsem také provozní ředitelka nanoSPACE.

Nejnovější články na blogu

Podpůrný těhotenský pás LOLA&LYKKE splnil očekávání, je vyroben z kvalitního materiálu, má krásný design, ale hlavně pomáhá při bolavých zádech při uklízení nebo vaření. Velmi jsem ocenila možnost vložení teplého či studeného obkladu do kapsičky na těhotenském pásu a že byl gelový pytlíček součástí balení. Zmatečný mi přišel výběr velikosti, doporučuji váhajícím brát větší. Vyšší cena odpovídá kvalitě zpracování a tomu, že výrobek je ze Skandinávie - Finska. Recenze: Je LOLA&LYKKE nejlepší podpůrný těhotenský pás?