...

Recenze BESAFE Pregnant iZi Fix – těhotenský pás do auta

Celé své těhotenství jsem dost cestovala, v prvním trimestru jsem letěla na Lefkadu do Řecka a v druhém jela autem do Portugalska (3000 km jedna cesta), řešila jsem proto hned od začátku pohodlí a bezpečnost při cestování autem v těhotenství.

Rozhodla jsem se proto sepsat recenzi na bezpečnostní těhotenský pás do auta od BESAFE, v článku se ale i dozvíte, k čemu slouží a od kdy těhotenský pás používat.

Recenze BESAFE Pregnant iZi Fix – těhotenský pás do auta
Recenze BESAFE Pregnant iZi Fix – Cestovní pás pro těhotné

Od kdy používat těhotenský bezpečnostní pás do auta?

Pokud jste v prvním trimestru těhotenský a pomalu se vám začíná zvětšovat bříško, nejspíš řešíte, kdy koupit těhotenský bezpečnostní pás do auta. Takhle, pokud plánujete v těhotenství jezdit autem, doporučují cestovní pás pro těhotné pořídit hned po prvním trimestru, a pokud vám roste břicho už dříve, tak s tím neotálet. Proč?

Nakonec ho stejně budete potřebovat a prostě je to s ním extrémně pohodlné a navíc mnohem bezpečnější pro vás i vaše dítě.

Někdo vám bude říkat, že si prostě pás přidržovala a žádný bezpečnostní pás pro těhotné neměla, ale to je blbost a je to nebezpečný.

Já osobně jsem ho kupovala po 12. týdnu těhotenství. Jsem trochu pověrčivá, tak jsem nic těhotenského ani nic pro miminko zkrátka předtím nepořizovala. Zároveň po 12. týdnu mi začalo trochu růst břicho a poté, co jsem nainstalovala pás, tak jsem se cítila v autě pohodlněji a bezpečněji.

Jak funguje bezpečnostní cestovní pás pro těhotné?

Těhotenský pás do auta si nainstalujete na sedačku (a můžete ho velmi snadno přehazovat ze sedačky řidiče a spolujezdce) a zapnete do něj standardní pás pomocí cvočků.

Díky tomu cestovní pás netlačí na břicho. To přináší nejen úlevu, ale hlavně je to bezpečné pro vás i vaše miminko. Cvočky drží bezpečnostní těhotenský pás pod úrovní bříška a brání jeho vyklouznutí nahoru. 

BeSafe Pregnant iZi fix – těhotenský pás do auta
BeSafe Pregnant iZi fix – těhotenský pás

Recenze a zkušenosti s Recenze BESAFE Pregnant iZi Fix – Cestovní pás pro těhotné

Pojďme se nyní podívat na to, proč jsem si zvolila těhotenský pás do auta BESAFE, a to konkrétně model BESAFE Pregnant iZi Fix – Cestovní pás pro těhotné.

Kvalita značky BESAFE

Pokud stejně jako já rádi vsázíte na skandinávskou kvalitu, potěším vás, BeSafe je norská značka, která byla založená už v roce 1919 rodinou Torgersen.

Když jsem vybírala bezpečnostní pás, potěšilo mě, že tato norská značka se věnuje vývoji a výrobě bezpečnostních prvků už od roku 1963. Kromě těhotenských pásů do auta vyrábí i různé bezpečnostní produkty pro miminka a batolata.

Jednoduchá instalace a přesouvání

Jelikož si nepřipadám příliš zručně, velmi mě potěšilo, že jsem zvládla velmi rychle pochopit, jak se těhotenský pás do auta od BESAFE dává na sedačku. Zvládnete to během pár minut (někteří asi i během jedné minuty) a můžete se připoutat a jet. Díky jednoduché instalaci na sedačku je velmi snadné přehazovat těhotenský pás ze sedačky spolujezdce na sedačku řidiče a obráceně.

Pregnant Fix můžete navíc připevnit na sedačku 2 způsoby. Buďto využitím IsoFixových úchytů v automobilu nebo připoutáním pomocí 3-bodového pásu.

Zapínání BESAFE Pregnant iZi Fix – Cestovní pás pro těhotné
Zapínání BESAFE Pregnant iZi Fix – Cestovní pás pro těhotné

Funkčnost, bezpečnost a pohodlí

Jakmile máte pás nainstalovaný v autě, už je to extrémně jednoduché se připoutat. Jediné, co vám může vadit, pokud byste nosili úzkou sukni. Pás se totiž přichytává mezi nohama. 😁

Trošku jsem se bála, aby pás se z úchytu nevyvlékal, ale je bytelný a pevný. Najezdila jsem s ním asi 10 000 km za těhotenství a považuji ho za nejlepší investici nejen do bezpečnosti při jízdě v autě, ale hlavně i pohodlí.

Díky bezpečnostnímu pásu vás nikde nic neškrtí, netlačí a to při přibývajících kilech a problémech různého typu, je fajn, že máte o jeden problém méně.

Hlavní výhody těhotenského pásu BeSafe Pregnant iZi fix

  • Jednoduchá instalace do auta pomocí ISOfixu nebo pásu,
  • zajišťuje extrémně pohodlné a bezpečné cestování,
  • lze použít na sedadlo řidiče i spolujezdce,
  • chrání vás i vaše miminko,
  • lze používat už od prvního trimestru,
  • skandinávská značka, norská kvalita,
  • certifikace dle normy ECE R16.

Nevýhody těhotenského pásu BeSafe Pregnant iZi fix

  • Nelze používat, pokud máte na sebe úzké šaty nebo úzkou sukni.
  • Kratší popruh kolem sedadla, u nás ale nebyl problém.
  • Vyšší cena.

Je BeSAFE nejlepší těhotenský pás do auta?

To je samozřejmě náročné zhodnotit, protože jsem neměla možnost vyzkoušet všechny. 😁 Každopádně jsem spokojená s kvalitou, pohodlím i způsobem manipulace. Navíc je od moc fajn norské značky, ke které mám důvěru.

Často kladené otázky

Kdy koupit těhotenský pás do auta?

Nejpozději na konci prvního trimestru, kdy vám začne růst bříško, měli byste začít přemýšlet o investici do těhotenského pásu do auta.

Jak si zapnout bezpečnostní těhotenský pás?

Těhotenské pásy mají k tomu cvočky, do kterých pás zapnete a díky tomu automobilový pás nebudete mít přes bříško a nebude vás tak tlačit.

Jak funguje bezpečnostní těhotenský pás do auta?

Cestovní pás pro těhotné do auta funguje tak, že stahuje automobilový pás pod úroveň bříška a zabraňuje tak tlačení na břicho.

Jak vybrat pás pro těhotné do auta?

Zvolte značku, která má potřebné certifikace, potom se dívejte na způsob, jakým se zapíná i jak se poutá na sedačku, aby to nebylo příliš komplikované.

Shrnutí recenze

S tímto těhotenským pásem jsem jela v druhém trimestru i 3000 km do Portugalska, a díky němu jsem vydržela v autě i 10 hodin vkuse bez problémů. Jednoduše se instaluje na sedačku, je od kvalitní norské značky BESAFE a má všechny důležité certifikace.

Hodnocení od autora recenze

Kvalita
99 %
Design
85 %
Pohodlí
100 %
Jednoduchost instalace
100 %
Bezpečnost
100 %

Související články

Okomentovat

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zde se nacházíte

RecenzeRecenze BESAFE Pregnant iZi Fix – těhotenský pás do auta

O autorovi

Lucie Konečná
Lucie Konečnáhttps://www.lkmedia.cz
Cestování miluji úplně od útlého dětství, v naší rodině koluje i historka, že až na své první cestě do zahraničí jsem začala spát celou noc. 😁 Procestovala jsem už víc jak 40 zemí, žila jsem v Kanadě i Mexiku a mým snem je nyní domek v Portugalsku. Živím se online marketingem, miluji knihy, věnuji se ale i hodně sportu, zdravému životnímu stylu a zajímá mě vše kolem spánku. Jsem také provozní ředitelka nanoSPACE.

Nejnovější články na blogu

S tímto těhotenským pásem jsem jela v druhém trimestru i 3000 km do Portugalska, a díky němu jsem vydržela v autě i 10 hodin vkuse bez problémů. Jednoduše se instaluje na sedačku, je od kvalitní norské značky BESAFE a má všechny důležité certifikace.Recenze BESAFE Pregnant iZi Fix – těhotenský pás do auta