Calgary – Banff – Největší problém je se rozjet

Když cestujete jen dvě ženy, stanou se vám různé věci. Třeba chodíte kolem jedné (velké) budovy několikrát, než si uvědomíte, že chodíte stále dokola, nebo se ztratíte v obchoďáků a nemůžete nalézt východ (been there). S mamkou jsme na kanadskou dámskou jízdu vyrazily podruhé, poprvé náš největší problém byl, že jsme nemohly vyjet z garáží na letišti. Podruhé jsme se taky zasekly v garážích. Mamka nastartovala, auto se rozjelo…

“Ono to nejede!” Podezřívavě se na ní dívám, vždyť to jede. Kroužíme skrz garáže pomalým tempem.

“Nejede. Nemá to vůbec žádný tah, jedeme jen proto, že to je z kopce! Ono je to rozbitý. To se mi snad zdá.” Tak se hrabu v papírech od auta, co se má s tím automatem dělat. Pět minut, 10 minut. Listuji příručkou k autu. Nic jiného než to, že se má zařadit “D”, otočit klíčkem a šlápnout na pedál tam není. Tak už si říkám, že budu muset někam jít a zeptat se, co dál. Můj ledový klid začíná celkem žhnout. Auta stojící za námi na výjezdové cestě z garáží už jsou značně nervózní. Nastartujeme a pokusíme se auto silou vůle dotlačit ke straně.

“Já zapomněla zmáčknout plyn!” Auto se rozjelo. Nevěřícně se na ní dívám, že to nemyslí vážně.

“Cože?” Myslí to vážně.

“Myslela jsem, že budu jenom brzdit.”

Lucie Konečná

Děkujeme za přečtení ❤️Ahoj, jsme Lukáš a Lucka a už pět let cestujeme po celém světě. Blogujeme, fotíme a živíme se online jako digitální nomádi. Cestování nás neskutečně baví a pomáháme ostatním ke skvělým cestovatelským zážitkům.Nechte se námi inspirovat k dalším cestám a dostávejte pravidelně ty nejlepší tipy a triky pro pohodlné cestování.Přidejte se k 1000+ lidem, kteří dostávají naše exkluzivní e-maily!

8 DŮVODŮ, PROČ SE PŘIHLÁSIT