...

Recenze eToro: recenze a zkušenosti v roce 2024

Najít kvalitního brokera není jednoduché. Trh s obchodními platformami je přeplněný a každou chvíli přibývají další. I přesto se ale jedné z nich podařilo vystoupit z řady a stát se lídrem ve svém oboru. eToro je platforma, která našla způsob, jak se dostat do telefonu téměř každého mladého člověka a vzala investiční svět útokem.

Co je to eToro?

Broker eToro je původně izraelská tradingová platforma se sídlem na Kypru, která existuje od roku 2007. Od té doby se jí podařilo vypracovat v jednu z největších a nejpopulárnějších obchodních platforem s více než 20 miliony uživatelů z více než 200 zemí světa

Investory láká na intuitivní a moderní rozhraní platformy, nízké poplatky a možnost investovat do všeho, včetně kryptoměn. Mimo to si zakládá na tom, aby na její platformě mohl investovat opravdu každý, a to i úplní začítečníci. Má funkce CopyTrader a Copy Portfolio, díky kterým můžete kopírovat styl obchodování úspěšných investorů.

VýhodyNevýhody
✅ Nízké poplatky❌ Déle trvající zpracování plateb
✅ Extrémně jednoduchá platforma❌ Déle trvající ověření účtu
✅ Možnost zřízení demo účtu❌ Není v angličtině
✅ Akcie bez poplatku❌ Pro pokročilé investory až moc jednoduché nástroje
✅ Možnost nákupu jen části akcie
✅ Kopírování obchodů ostatních investorů

Zkušenosti s platformou eToro

Než začnu s popisem platformy, pár mých osobních zkušeností na úvod. Na eToro mám založený účet a zhodnocuji své peníze, ale aktivně neobchoduji, protože za mě obchodují jiní. Strávil jsem několik dní pročítáním veřejných profilů investorů, které na eToro kopíruje větší množství investorů. Vybral jsem si dva, které kopíruji už řadu měsíců a jejichž způsob obchodování se mi líbí. Obchodují s akciemi mladších a progregivních firem + k tomu míchají v menším také kryptoměny.

Nejkratší dobu (6 měsíců+) kopíruji tradera CPHequities. Za oběhlý půlrok mi zhodnotil vklad o 13 %. S kopírováním jiných se samozřejmě pojí riziko v podobě špatných obchodů – ale nikdo zřejmě nebude obchodovat se ztrátou dobrovolně – přišel by totiž především o svoje peníze.

eToro tak doporučuji především jako doplňkové portfolio pro ty, kdo investují aktivně různými kanály a také pro nováčky, kteří chtějí mít všechny hlavní investiční nástroje (akcie, ETF, krypto) v jedné jediné aplikaci.

Jak eToro funguje? 

Na eToru můžete jednoduše obchodovat s širokou škálou investičních instrumentů, kterých mají téměř 3 000. Neděste se toho – znamená to pouze to, že na eToro můžete obchodovat opravdu skoro se vším. 🙂 Po založení účtu a verifikaci můžete na eToro obchodovat s:

 • akciemi a ETF
 • kryptoměnami
 • komoditami
 • CFD
 • měnovými páry (forex)
 • burzovními indexy (S&P500, Dow Jones atd.)

Kromě běžných akcií můžete investovat i do takzvaných „frakčních akcií“, díky kterým můžete nakoupit pouze část akcie. Ve výsledku můžete investovat například do akcií Amazonu pouhých 20 USD, a to i přesto, že se jejich cena pohybuje okolo 3 500 USD za akcii. 

Jak vypadá eToro obchodní platforma

Obchodní platforma na eToru se řadí mezi jedny z nejlepších na trhu, a to především kvůli své jednoduchosti a přehlednosti, díky které se v ní vyznají i úplní nováčci. Kromě toho je dostupná hned v několika jazycích, včetně češtiny. I přesto ale musíte počítat s tím, že se bez angličtiny neobejdete. Většina důležitých dokumentů je totiž pouze v angličtině a ve stejném jazyce s vámi bude komunikovat i zákaznická podpora.

eToro platforma
eToro platforma

I když je platforma poměrně jednoduchá, dokáže uspokojit i náročnější uživatele. Ti ocení například funkci Pro Charts, díky které mohou zakreslovat do grafů co se jim zlíbí a dále s nimi i manipulovat a různě je porovnávat. Pokud si potrpíte na hlubší analýzy a podrobnější zkoumání vývoje aktiv, eToro vás ani v tomto ohledu nezklame.

Mobilní aplikace eToro

Vedle své webové platformy nabízí i mobilní aplikaci, kterou lze stáhnout na App Storu nebo Google PlayAplikace je přehledná a dovolí vám kontrolovat vaše investice odkudkoli, kde se zrovna nacházíte. Pro uzavírání obchodů je mnohem lepší webová platforma, která vám nabídne více funkcí a je i mnohem přehlednější.

eToro mobilní aplikace
eToro mobilní aplikace

Demo účet eToro – fiktivní obchodování na virtuálním účtu

Pokud se řadíte mezi začínající investory, určitě oceníte možnost založit si svůj vlastní demo účet. Pomocí něj si můžete vyzkoušet, jak obchodování na eToru funguje a rozhodnout se, zda vám tento způsob obchodování vyhovuje. Na začátek dostanete fiktivních 100 000 USD, které můžete investovat jakkoli chcete

Zároveň si můžete vyzkoušet všechny nabízené funkce, a to i kopírování vybraného investora skrze CopyTrader. Když se rozhodnete, že si chcete založit opravdový obchodní účet, stačí když dokončíte ověření své totožnosti a provedete svůj první vklad. 

Mezi demo účtem a reálným účtem múžete libovolně přepínat.

Sociální trading / CopyTrader – jak kopírování obchodů funguje

Jednou z nejznámějších a zároveň nejpropagovanějších funkcí na eToru je tzv. sociální investování, díky kterému můžete investovat, aniž byste se sami rozhodovali, co nakoupit a prodat. Tuto funkci naleznete pod záložkou CopyTrader, jejímž prostřednictvím si můžete vybrat investora, jehož obchodní kroky budete následovat. 

eToro CopyTrader – kopírujte úspěšné investory
eToro CopyTrader – kopírujte úspěšné investory

Vybírat můžete nejen podle ziskovosti, ale i typu investičních instrumentů, se kterými obchoduje. Poté už jen nastavíte, jaká částka má být k investování využita a můžete vše nechat na eToru, které bude automaticky kopírovat kroky vámi vybraného investora

💡 Nástroj kopíruje obchody proporcionálně. Pokud investor zakoupí akcie za 5000 USD a těchto 5000 USD představuje 5 % jeho portfolia, zainvestuje váš účet automaticky 5 % vašich prostředků. Pokud máte na účtu 500 USD, nakoupí dané akcie za 50 USD (5 % z vašich 500 USD).

I tento typ investování však nese svá rizika. To, že je investor úspěšný neznamená, že nemůže občas zaznamenat ztrátu, což je také často jedním z důvodů, proč si investoři na tuto funkci stěžují. Tomu ale můžete jednoduše předejít nastavením maximální povolené ztráty neboli stop lossu, který po překročení vámi stanové ztráty ukončí veškeré investování a s ním i kopírování daného investora.

Stačí kliknout na kopírovat a je to
Stačí kliknout na kopírovat a je to

Copy Portfolio 

Vedle funkce CopyTrader nabízí eToro i možnost kopírovat rovnou celá portfolia v rámci funkce Copy Portfolio. Jednoduše tak můžete investovat do celého portfolia, aniž byste museli znát všechny zahrnutá aktiva a vytvářet vlastní analýzy. 

Můžete vybírat ze 3 typů portfolií:

 • Portfolio zabývající se určitým trendem – portfolio shromažďuje všechny investiční instrumenty spojené s určitým trendem či tématem (zlato, IT, technologie atd.) 
 • Portfolio vybrané skupiny obchodníků – je sestaveno pomoci specializovaného algoritmu, který vybere nejlepší investory/tradery a na základě jejich obchodních vzorců vytvoří portfolio
 • Portfolio od partnerů eTora – je sestaveno na základě typů od partnerských společností, mezi které se řadí i Tipranks nebo WeSave
Kopírujte celá portfolia na eToro
Kopírujte celá portfolia na eToro

Jak si založit účet na eToro? 

Registrace u eToro je poměrně jednoduchá a nějak zásadně se neliší od registrace na podobných platformách. Jako první vyplníte vstupní formulář a necháte si poslat ověřovací odkaz na svůj e-mail. Po jeho rozkliknutí budete přesměrováni na stránky eToro, kde doplníte své osobní údaje a další informace ohledně vaší finanční situace a dosavadních zkušeností s investováním. 

Následně vás broker požádá o to, abyste ověřili svoji totožnost. To můžete provést předložením svého dokladu totožnosti (občanský průkaz, řidičský průkaz, cestovní pas), který vyfotíte z obou stran. K tomu všemu je nutné pořídit i selfie, na kterém držíte doklad totožnosti vedle svého obličeje. 

Poté vás bude čekat už jen ověření vašeho bydliště. To provedete zasláním dokumentu, na kterém je uvedena vaše adresa spolu s vaším jménem. Tento dokument nesmí být starší 6 měsíců a může se jednat například o výpis z účtu nebo vyúčtování za telefonní služby.

Verifikace může trvat až tři dny, v mém případě bylo hotovo do druhého dne.

Registrace na eToro
Registrace na eToro

Vklad a výběr peněz na eToro

Abyste mohli na eToro začít obchodovat, musíte po registraci provést vklad. U něj je třeba počítat s tím, že obchodní účet může být vedený pouze v USD, GBP nebo EUR (lze vybrat při zadávání vkladu). Pokud budete peníze přeposílat z korunového účtu, může se vám vklad kvůli převodům kurzu prodražit. Pro levný převod českých korun do EUR nebo USD použijte Revolut.

Vklad můžete provést třemi způsoby

 • bankovní převod (minimální vklad 500 USD) 
 • platební karta (minimální vklad 100 USD) 
 • internetové peněženky včetně Paypal, Skrill či NETELLER (minimální vklad 100 USD) 

💡 Po zadání vkladu by měly peníze na obchodní účet dorazit okamžitě, a to u použití platební karty nebo jedné z internetových peněženek. U převodu z bankovního účtu se může celý proces protáhnout na 4 až 7 dní. 

Když se naopak rozhodnete peníze z obchodního účtu vybrat, můžete si na ně počkat klidně 10 pracovních dní. Proč? eToro totiž musí nejprve provést všechny bezpečnostní a ověřovací procesy a až poté vám může vaše peníze poslat. K výběru lze využít stejné platební metody (ideálně tu samou, kterou jste použili u vkladu), přičemž minimální výše výběru je stanovena na 30 USD

Jak investovat na eToro?

Obchodování na eToru je jednoduché a po několika minutách se v něm zorientují i úplní nováčci. Svůj první obchod můžete provést skrze kliknutí na tlačítko „Trade“ u vámi vybraného aktiva. Následně vyplníte všechny potřebné údaje včetně částky, za kterou chcete aktivum nakoupit. 

Dále můžete nastavit:

 • Finanční páku – (1:2 až 1:30) svoji investici můžete několikanásobně navýšit „půjčkou“ od brokera, čímž můžete zvýšit i svůj potenciální zisk. 
 • Stop loss – slouží jako ochrana před ztrátou. V případě, že cena aktiva klesne na vámi stanovenou hranici, systém váš podíl okamžitě prodá. 
 • Take profit – když cena aktiva vzroste na vámi stanovenou hranici, systém váš podíl prodá a vy inkasujete zisk.

Na eToru je možné obchodovat prostřednictvím dvou typů objednávek:

 • Obchodovat (Market) – objednávka je realizována okamžitě. 
 • Pokyn (Limit) – funguje jako taková předobjednávka, kdy si nastavíte, za jakou cenu chcete v budoucnu dané aktivum nakoupit. K vyřízení objednávky dojde ve chvíli, kdy cena aktiva dosáhne vámi stanovené hodnoty.  

Podobně jako u většiny služeb se i v tomto případě setkáte s omezeními. Konkrétně narazíte na limity stanovující maximální výši objednávky u jednotlivých investičních instrumentů. Obejít je můžete prostřednictvím finanční páky, čímž můžete jednoduše zvýšit objem jedné objednávky. 

AktivumMinimální výše objednávky 
Akcie a ETF50 USD
Kryptoměny25 USD
Forex1 000 USD
Komodity1 000 USD
Indexy1 000 USD 

Je eToro bezpečné? 

Jak již bylo řečeno eToro sídlí na Kypru, což ale neznamená, že by se tím mohla platforma vyhnout svým povinnostem. Na její činnost totiž dohlíží CySEC. Regulována je ale i v ČR, kde ji má pod palcem Česká národní banka. 

Kromě toho svým klientům nabízí i pojištění obchodního účtu proti zadlužení nebo pojištění prostředků až do výše 20 000 EUR. Kdyby společnost například zkrachovala, mělo by být jejím klientům vyplaceno pojistné plnění z fondu ICF.

Poplatky na eToro

eToro si neúčtuje žádné poplatky za založení účtu ani jeho správu. Jediné, s čím musíte počítat, jsou poplatky u CFD za takzvané spready, které představují rozdíl mezi kupní a prodejní cenou daného aktiva. Od typu aktiva se pak odvíjí celková výše poplatku. 

Aktivum Poplatek
Měnové páry (forex)Od 1 pip
KomodityOd 2 pip
IndexyOd 0,75 bodu
Akcie a ETF 0,09 %
KryptoměnyOd 0,75 %

Kromě toho si broker naúčtuje i poplatek za držení pozice v době, kdy je trh uzavřený. Tento poplatek je označován jako swap a jeho výše se může pohybovat okolo setin procenta. 

Méně výhodnější jsou poplatky u kryptoměn, přičemž jejich výše se liší podle druhu kryptoměny. S poplatkem ve výši 0,5 % z převáděné částky budete muset počítat i u převodu kryptoměn do vaší kryptoměnové peněženky eToro. U jednotlivých kryptoměn je stanovena i minimální výše převodu.

Mimoto je zde i poplatek za neaktivitu, který si broker účtuje v případě, že svůj účet nepoužíváte (nepřihlásíte se k němu) déle než 12 měsíců. Výše poplatku je stanovena na 10 USD a strhává se pouze ze zůstatku na obchodním účtu, který je možné kdykoli zrušit. 

Poplatek vás nemine ani u výběru peněz, za který se platí pevně stanovená částka 5 USD. Právě proto je výhodnější provádět výběry pouze u vyšších částek. 

Závěr

eToro se nepochybně řadí mezi lídry ve svém oboru, o čemž svědčí i hodnocení většiny uživatelů, kteří její služby považují za kvalitní. Pozitivně hodnotí hlavně nízké poplatky u obchodování běžných akcií, široké spektrum investičních instrumentů a možnost kopírování vybraných investorů skrze CopyTrader. Platformu si chválí i začínající investoři, kteří nemají problém zorientovat se v jeho jednoduché a přehledné platformě. 

Na internetu se ale samozřejmě setkáte i s negativními komentáři a recenzemi. Ty se nejčastěji týkají rychlosti schvalování plateb a ověřování totožnosti, které může trvat i několik pracovních dní. Menší rezervy má platforma i u obchodování kryptoměn a forexu, kdy si oproti své konkurenci účtuje vyšší poplatky. 

Recenze platformy eToro

Lukáš Konečný

Kvalita platformy
Zákaznická podpora
Šíře nabídky investičních nástrojů
Jednoduchost ovládání

Souhrn

Internetového brokera eToro používám na pasivní investice. Neobchoduji zde aktivně, ale kopíruji jiné investory, které si vybírám na základě jejich historických zisků a komentářů od dalších sledujících. Platforma je vhodná i pro nováčky.

4.8

Související články

Okomentovat

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zde se nacházíte

Finance a investiceRecenze eToro: recenze a zkušenosti v roce

O autorovi

Lukáš Konečný
Lukáš Konečnýhttps://www.lkmedia.cz
Jsme duší markeťák, miluji hory a procestoval jsem desítky zemí světa. Na tomto blogu pro vás tvořím obsah z tématických oblastí, které jsou mi velmi blízké: o cestování, marketingu, financích a zdraví.

Nejnovější články na blogu