...

15 tipů na nejkrásnější místa v západní Kanadě

Západní Kanada je poklad severní Ameriky. Pastelově tyrkysová jezera, která jsou obklopená vysokými vrcholky Skalistých hor (Canadian Rocky Mountains). Nikde jinde na světě nenajdete podobné místo. My jsme měli to štěstí, že jsme tady strávili necelý rok. Většina z vás, pokud vyrazí do Kanady, nebude moci prozkoumávat stylem pokus–omyl, a proto jsem sestavila seznam těch nejkrásnějších míst, které můžete v této úchvatné krajině navštívit. Tak pojďme na to: Toto jsou nejkrásnější místa v západní Kanadě.

Kdy vyrazit do Kanady?

Doporučujeme vyrazit mezi v období červen – září. Když jsme žili v Kanadě, nejlepší počasí bývalo v září, bylo nejstabilnější. V červnu hrozí, že bude ještě sníh.

V létě je zde extrémní množství turistů a často se počasí mění z hodiny na hodinu, není se čemu divit, že místí neustále sledují počasí (které se ale v 90 % nevyplní). I říjen umí být ve Skalistých horách krásný, ale také může být pěkně mrazivý. Za mě tedy září.

A co zima? Zima je nádherná, ale pro pěší turistiku je vhodná pouze se sněžnicemi. Pokud ale rádi lyžujete, západ Kanady si určitě užijete.

1) Pohled na Garibaldi Lake z Panorama Ridge nedaleko Vancouveru

Garibaldi Lake z vrchu, může být něco úchvatnějšího? Nejkrásnější místa v západní Kanadě
Garibaldi Lake z vrchu, může být něco úchvatnějšího?

Jeden z největších zážitků, který jsme si nechali až nakonec. Už jednou jsme plánovali sem jet, ale bylo to na podzim a pršelo. Nakonec jsme tento hike dali cestou z Aljašky do států. Jedná se o túru, kterou si většina lidí rozdělí na dva dny s přespáním u Garibaldi Lake.

Má přes 30 km s převýšením 1800 m a zabere 10-12 hodin, pokud byste ji chtěli dát v jeden den. My jsme první den dali 8 hodin s výšlapem na vrchol, přespali jsme u jezera a druhý den jsme sešli zpátky k parkovišti, což zabralo 2 hodiny.

Ať se otočíte na Panorama Ridge na jakoukoliv stranu, nezapomeňte, že máte asi otevřenou pusu úžasem
Ať se otočíte na Panorama Ridge na jakoukoliv stranu, nezapomeňte, že máte asi otevřenou pusu úžasem

 

2) Úchvatný výhled na Lake O’hara z Alpine Circuit Trail v Yoho National Parku

Alpine Circuit vezme spoustu sil, ale stojí za to
Alpine Circuit vezme spoustu sil, ale stojí za to

Nejlepší způsob, jak se dostat k Lake O’hara je autobusem, který si musíte zarezervovat 3 měsíce dopředu. Samozřejmě lze cestu i vyšlápnout, ale trvalo by vám to 3-4 hodiny (jedna cesta) a samotné jezero za to nestojí.

Pokud se rozhodnete vyrazit, zarezervujte si i kemp na jeden až dva dny. Nejtěžší ale nejúchvatnější hike je Alpine Circuit Trail, který vede skrz několik trailů. Přes Wiwaxy Gap, kde na 1,5 km uděláte téměř 500 metrů převýšení a budete si nadávat, co tam vlastně děláte, dokud nedorazíte k prvnímu výhledu, který vám vyrazí dech.

Poté cesta pokračuje přes Hubert Ledges a můžete se jako my vrátit kolem Lake Oesa nebo pokračovat dále na Yukness Ledges. Ať zvolíte cestu jakoukoliv, odměna úchvatných výhledů vás nemine.

Další trail, který můžeme doporučit od Lake O’hara je tříhodinový trail k Lake McArthur.

Méně náročný, ale nikoliv méně úchvatný
Méně náročný, ale nikoliv méně úchvatný

3) Moraine Lake

Je důvod, proč je Moraine Lake jednou z hlavních atrakcí
Je důvod, proč je Moraine Lake jednou z hlavních atrakcí

Ledovcové jezero nedaleko Lake Louise je jedno z nejturističtějších míst v Banffu. Stačí udělat jen pár kroků z parkoviště a už vaše oči zaplní neskutečná modř, barevné kayaky a mohutné hory, které se rozprostírají kolem. Vyražte k němu ráno nebo večer a vyhnete se davům.

A trochu jiný pohled na Moraine Lake
A trochu jiný pohled na Moraine Lake

4) Plain of Six Glaciers a Lake Agnes Tea House v Lake Louise

Výhled z Plain of Six Glaciers
Výhled z Plain of Six Glaciers

Lake Louise je jedno z nejslavnějších míst v Banffu. Tyrkysová jezera a v zimě perfektní sníh na lyžovačku po dobu šesti měsíců. K samotnému jezeru dojedete autem, ale pokud máte chuť na něco ještě lepšího, vyražte na jeden z trailů.  

Jeden z našich oblíbených je Plain of Six Glaciers, který je 15 km dlouhý s převýšením 457m. Nahoře těsně před nejnáročnějším koncem je tea house, kde si můžete dát oběd. Ten tam připravují zcela bez elektřiny.

Dalším hike, který můžeme doporučit je Lake Agnes. Dojdete k jezeru, u kterého je také tea house, kde většina lidí otáčí, ale vy to tady nevzdejte, k tomu nejlepšímu budete muset vyšplhat ještě o kousek výše. Pod vámi se pak objeví úchvatný výhled na Lake Louise. Celé se to dá zvládnout za 2-3 hodinky.

Výhled na Lake Louise
Výhled na Lake Louise

5) Bow Lake

Bow Lake
Moje láska, Bow Lake

Pokud se nás zeptáte na milované jezero, neříkáme žádné z těch nejproslulejších, ale mluvíme o Bow Lake. Obrovské jezero se nachází po cestě z Lake Louise do Jasperu, a pokud přijedete před 16. hod, můžete si v přilehlé kavárně dát něco malého k snědku. I tady můžete vyrazit dál na 9 km túru k Bow Lake Falls. Dejte si pozor, pokud byste vyrazili s dětmi, převýšení 400 m budete překonávat až na posledním 1,5 km.

6) Peyto Lake

Tyrkysové Peyto Lake
Tyrkysové Peyto Lake

Dobře známé pro svou až jedovatě pastelovou tyrkysovou barvu. Peyto Lake je od parkoviště pouze pět minut chůze, a proto byste museli vyrazit velmi brzy ráno, abyste si ho užili sami.

7) Výhled z Cascade Mountain

 Výhled z Cascade Mountain
Výhled z Cascade Mountain

Kdybyste v Banffu chtěli zůstat trochu déle, vyražte na jeden z vrcholů hor. Půjdete pár hodin lesem, a pak se budete muset škrábat přes kameny, ale až uvidíte všechny ostatní vrcholky kolem dokola, nebudete litovat. Cascade Mountain zabere kolem 6-8 hodin.

8) Parker Ridge před Columbia Icefield

Slunečné počasí v horách není tak časté, jak se z katalogových fotek může zdát, i přesto to není o nic méně krásné
Slunečné počasí v horách není tak časté, jak se z katalogových fotek může zdát, i přesto to není o nic méně krásné

Řada lidí považuje Parker Ridge za jeden z nejlepších hiků v této lokaci. Je pouze 1 míli dlouhý, ale připravte se, že vzhledem k jeho strmosti, se cestou pěkně zapotíte. Nehledejte konec trailu. Není. Můžete pokračovat tak dlouho, jak se vám bude chtít. Výhledy jsou neskutečné. Vyhraďte si na tento trail alespoň 2 hodiny. Budete se chtít nahoře chvíli zdržet.

9) Bear’s Hump, Waterton Lakes National Park

Výhled z Bear's Hump na Waterton Lakes
Výhled z Bear’s Hump na Waterton Lakes

Pokud někam na víkend z Calgary, určitě zamiřte do Watertonu. Ke krásným výhledům nemusíte chodit daleko. Náš oblíbený je z Bear’s Hump, kam vede krátká ale velmi strmá cesta.  Stačí vám na to 1,5 hod.

10) Johnson Canyon během zimy

Johnson Canyon v zimě
Johnson Canyon v zimě

Johnson Canyon je v létě jak Václavák. A je to jediné místo, kde se divíte proč. Výhledy na vodopády nejsou tak úchvatné, jak by naznačoval počet lidí. Ale pokud sem zamíříte v zimě, je tomu úplně jinak.

Potkáte tu maximálně horolezce pokoušející se slézat místní ledem pokryté skály a z výhledu oněmníte. Zima je mocná čarodějka. Navíc v zimě oceníte, že vám to zabere maximálně hodinku.

11) Emerald Lake, Yoho National Park

Stačí zaparkovat a vykouknout z auta.
Stačí zaparkovat a vykouknout z auta.

Nejzelenější jezero, které jsem kdy viděla. Tohle místo není tak přeplněné jako Moraine Lake, ale to vůbec neznamená, že je o něco méně krásné.

12) Iceline Trail, Yoho National Park

Iceline Trail
Trail, kam bych hned vyrazila znovu

Kdybych si měla vybrat místo, kam bych v Rockies vyrazila znovu, byl by to tento hike. Můžete jít celý 17km okruh, ale pokud se rozhodnete, že tomu nemůžete dát tolik času, nevadí. Jakmile vylezete nad stromy (po hodině), výhledy jsou už tam neuvěřitelné.

13)  Chester Lake, Kananaskis, Canmore

Cesta k Chester Lake
Cesta k Chester Lake

Lidi se často ptají: Kdy vyrazit do Banffu? A já odpovídám bez rozmyslu: V září. Může vám sice sněžit, ale modříny mění svou barvu do zlata, a to je jeden z nejkrásnějších pohledů, který se vám tady naskytne. A ke všemu se začíná Banff vylidňovat. Chester Lake je na modříny perfektní, navíc, pokud se vám líbil film Revenant, je to krajina, kde byl natáčen. Hike trvá kolem 4 hodin a je pouze 10 km dlouhý.

14) Barrier Lake Lookout v Kananaskis

V dubnu ještě nebylo ideální počasí, ale i tak to byl nádherný výhled
V dubnu ještě nebylo ideální počasí, ale i tak to byl nádherný výhled

Hledáte-li něco v Kananaskis, tento hike, kam vyráží povětšinou především místní, je 14 km dlouhý a zabere 5 hodin. Zvládnou ho ale i děti.

15) Pohled na Columbia Icefield z Wilcox Pass

Pohled na Columbia Icefield z Wilcox Pass
Pohled na Columbia Icefield z Wilcox Pass

Columbia Icefield je velmi turistické místo, kde zaplatíte přes sto dolarů, pokud se chcete podívat k ledovci obřím sněžným autobusem. Kdybyste chtěli trochu odlišný zážite, doporučuji Wilcox Pass. Jednoduchý trail, který se nachází na protější  straně je 12 km dlouhý a zvládnete ho za 3 hodinky.

Chystáte se do západní Kanady?

Související články

2 COMMENTS

  1. Mne to povidej vzal jsem nohy na ramena a uz tady ziju a nikdy jsem nelitoval…. Cheeeeeeers…

Okomentovat

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zde se nacházíte

Severní AmerikaKanada15 tipů na nejkrásnější místa v západní Kanadě

O autorovi

Lucie Konečná
Lucie Konečnáhttps://www.lkmedia.cz
Cestování miluji úplně od útlého dětství, v naší rodině koluje i historka, že až na své první cestě do zahraničí jsem začala spát celou noc. 😁 Procestovala jsem už víc jak 40 zemí, žila jsem v Kanadě i Mexiku a mým snem je nyní domek v Portugalsku. Živím se online marketingem, miluji knihy, věnuji se ale i hodně sportu, zdravému životnímu stylu a zajímá mě vše kolem spánku. Jsem také provozní ředitelka nanoSPACE.

Nejnovější články na blogu