Affiliate marketing: Zvyšte prodeje svého e-shopu o 10-60 %

Naposledy aktualizováno: 22. března, 2020

Pouze pouhá 2 % e-shopů v Česku využívá výhody, které přináší affiliate marketing. Přitom je to jednoduchý nástroj, kterým můžete své prodeje zvýšit o 10-60 %. Není divu, že v USA má affiliate marketing 81 % e-shopů, v následujících letech můžeme očekávat, že se na něj vrhnou i čeští obchodníci.  Přeskočte konkurenci a začněte hned.

Jak affiliate marketing funguje

Jedná se o velmi jednoduchý nástroj na bázi provizního systému. Bloggeři, Youtubeři či jiní influenceři se zaregistrují do vašeho affiliate programu a získají unikátní link.

Když se přes tento odkaz uskuteční nákup, dostanou z prodeje provizi. Své affiliate partnery si sami schvalujete, nemůže se tak stát, že by vás propagoval někdo, se kterým v zásadě nesouhlasíte.

Uskutečněná provize z prodeje
Uskutečněná provize z prodeje

Tento systém je navíc založený čistě na výkonu, to znamená, že pokud zaregistrovaný partner nic neprodá, tak také nezíská žádnou provizi. Prakticky zde tedy existuje přímá úměra mezi výdělkem a náklady na propagaci. Nikdy neplatíte, pokud se nic neprodá.

Co získáte affiliate marketingem

Affiliate partnerů můžete mít desítky i stovky a váš produkt se tak dostane mezi uživatele, ke kterým by se běžným způsobem nedostal.

Tito partneři vám ale nepřináší jen prodeje, můžou vám přinést i zajímavý obsah v podobě článků či videí, které vy už můžete použít k další propagaci vaší značky a může tak vzniknout zajímavá synergie mezi vámi a affiliate partnerem.

Affilbox je český affiliate poskytovatel
Affilbox je český affiliate poskytovatel

Kolik dostává affiliate partner

Výši provize si nastavujete vy. Doporučuji si projít, kolik nabízí vaše konkurence a podle toho se rozhodnout. Povětšinou se provize pro affiliate partnery pohybuje od 5 do 20 %.

Jak zprovoznit provizní program

Pro provoz affiliate programu potřebujete software, který bude sloužit jak partnerům k získání vašich propagačních materiálů a sledování statistik prodejů, tak i vám pro sledování návštěv a objednávek přes provizní odkazy.

Tento program si buďto můžete sami naprogramovat, či můžete využít již existující provizní softwaru. Ta slučuje velký počet affiliate programů od různých obchodníků a ještě větší počet partnerů, kteří se affiliate propagací zabývají. Výhodou je, že o systém se za vás stará někdo jiný a nemusíte složitě hledat partnery, kteří budou vaše produkty propagovat.

Jako příklad takovýchto softwarů můžeme uvést oblíbený český AffilBox.

My Affilbox pro e-shopy projekty klientů používáme už dlouho. Cena za roční licenci Affilboxu činí 6.990 Kč bez DPH, je konečná, neplatíte za přivedené provize.

Formy propagace

Partnerovi v provizním systému můžete poskytnout různé varianty propagačních materiálů počínaje klasickým odkazem po velmi oblíbené bannery.

Partnerovi musíte poskytnout tyto propagační materiály, které on následně umístí na svůj web. Je vhodné, aby bylo k dispozici větší množství různých materiálů.

Různé rozměry a vzhledy bannerů zvýší šanci na to, že je některý z partnerů umístí na svou reklamní plochu. Nezapomeňte poskytovat i tematické bannery na sezónní slevy, jednorázové akce apod.

Děkujeme za přečtení ❤️ Ahoj, jsme Lukáš a Lucka a už pět let cestujeme po celém světě. Blogujeme, fotíme a živíme se online jako digitální nomádi. Cestování nás neskutečně baví a pomáháme ostatním ke skvělým cestovatelským zážitkům. Nechte se námi inspirovat k dalším cestám a dostávejte pravidelně ty nejlepší tipy a triky pro pohodlné cestování. Přidejte se k 1000+ lidem, kteří dostávají naše exkluzivní e-maily!

8 DŮVODŮ, PROČ SE PŘIHLÁSIT