...

10 nejlepších (nejen) hipster kaváren v Praze (+ tip na brunch)

nejlepsi_kavarny_fb-2

Hledáte hipsterskou kavárnu či alespoň nějaký vizuální skvost s dobrou kávou v Praze? Tak to jste tady správně. Jelikož jsme museli na 9 měsíců zakotvit v Praze, rozhodla jsme se toho využít a objevovat kavárny. Sepsala jsem prvních 10 kaváren, které stojí za to navštívit.

1) Nejlepší snídaně najdete v Coffee Roomu

Hipsterské kavárny v Praze Coffee RoomOd té doby, co jsem vám ukázala na Facebooku poprvé Coffee Room už uplynula nějaká doba, od té doby jsme sem vzali snad každou naši návštěvu. Proč? Jeden z důvodů bude ten, že snídaně v sobotu mají až do 14:00, takže člověk nemusí pospíchat, a také proto, že milujeme jejich avokádové chleby.

2) Nejoblíbenější kavárna hipsterů je Cafefin

Hipster kavárna Cafefin

Vietnamská kavárna, která je snad mezi Pražáky (a především bloggery a instagramery) nejpopulárnější. Pokud sem zamíříte, je dost možné, že si místo budete muset vystát. Občas tu bývá také hluk. Jídlo je ale vynikající a na stole jsou vždy čerstvé květiny.

3) Nová vietnamská kavárna v Holešovicích – Ca Phé

Nejlepší kavárna v Praze

Milovníci vietnamské polévky Pho by teď měli zpozornět. V téhle kavárně si ji totiž můžete dát i k snídani. My jsme si dali ledovou kávu ze sójového mléka, jednu Pho a sladkou rýži s ovocem. Lukáš tvrdil, že takhle dobrou Pho už dlouho neměl a já jsem byla nadšená z kávy. Tuhle odrůdu potřebuji nutně domu.

4) V Karlíně najdete Parlor Café

Parlor Café

Když jsem tam byla poprvé, měli tam tak sexy číšníka, že málem zrudl i Lukáš.  Dobře, to jsem rychle odbočila od kávy a kaváren. Tohle místo je krásnější na vlastní oči než na fotkách, všude jsou květiny a z celého místa tak nějak sálá klid. Ideální kavárna na dlouhé holčičí povídání i na rande.

5) Kavárna SIGNATURE ve Vnitroblocku

Vntroblock

Holešovický Vnitroblock je skvělým místem na kávu, jídlo i pracovní schůzku. Pokud jste nějakou dobu strávili v Severní Americe, budete si tady připadat jako doma. Mimo jídla a kávy si tady můžete zakoupit také menší designové kousky.

6) Retro kavárna v Anenské – TRICAFE

Retro kavárna v Praze

Příjemná retro kavárna TRICAFE se nachází kousek od Karlova mostu v Anenské. Moc tomu nerozumím, proč jsem ji objevila až nedávno, je jen kousek od mé školy a vaří tu skvělou kávu a mají vynikající quiche! Navíc, jedna z mála kaváren, kterou turisti ještě neobjevili, takže v klidu najdete místo k sezení.

7) Romantická kavárna Cathedral Café

Romantická kavárna v Praze

Poklad v srdci Prahy, který turistům zůstává skrytý. Můžete si dát skvělé lívanečky, nebo naší oblíbenou kávu od Double Shotu. Místo, kde jsme si i v zimě připadali, jako když sedíme v zahradě.

8) Kryptoměnová kavárna Paralelní Polis

Kavárna s nejrychlejším internetem

Pokud hledáte klidné místo na práci, zkuste Paralelní Polis. Kromě výborné kávy, tu mají snad nejrychlejší internet v celé Praze. Sice musíte platit kryptoměnami, ale ty si můžete koupit na místě a trvá to asi 30 vteřin.

9) Květinová restaurace se skvělou kávou je Spižírna 1902

Nejlepší restaurace Praha 3

Dobře, tohle už je více restaurace než kavárna, ale rozhodně to neznamená, že tu nepřipravují skvělou kávu. Naopak. Oblíbená pro svoje květinové tapety, skvělou bábovku a bagely.

10) Pravý Žižkov nasajete v Žižkavárně

Kavárna Žižkov

Malá kavárna s osobitým kouzlem a skvělým ořechovým dortem. Zde poznáte tu pravou chuť Žižkova a potkáte místní. Můžete si sednout ven a pozorovat žižkovské hemžení, nebo si zalézt s knihou dovnitř ke kávě a nikdo vás nebude rušit. Turistů se bát nemusíte.

BONUS – Tip na výbornou kávu

Náš nikdy nekončící hon za dobrou kávou na chvíli ustal, když jsme si domů pořídili zrnkovou kávu Alza Café. Zní to šíleně, my toho zeleného mužíčka taky nesnášíme, ale tahle káva je prostě pecka. 100 % Arabica z Jižní a Střední Ameriky, 1 kg za 299 Kč. Rozhodně doporučujeme vyzkoušet 🙂

alza kava
Zrnková káva Alzacafé
[visual-link-preview encoded=“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“]

Související články

Okomentovat

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zde se nacházíte

EvropaČeská republika10 nejlepších (nejen) hipster kaváren v Praze (+ tip na brunch)

O autorovi

Lucie Konečná
Lucie Konečnáhttps://www.lkmedia.cz
Cestování miluji úplně od útlého dětství, v naší rodině koluje i historka, že až na své první cestě do zahraničí jsem začala spát celou noc. 😁 Procestovala jsem už víc jak 40 zemí, žila jsem v Kanadě i Mexiku a mým snem je nyní domek v Portugalsku. Živím se online marketingem, miluji knihy, věnuji se ale i hodně sportu, zdravému životnímu stylu a zajímá mě vše kolem spánku. Jsem také provozní ředitelka nanoSPACE.

Nejnovější články na blogu