...

Kolik stojí běžkovací víkend na Lipně

První březnový víkend jsme vyrazili běžkovat na Lipno. Je to sice v Čechách, ceny jsou tam ale světové. Na kolik nás výlet vyšel, kde jsme bydleli a co vše jsme viděli?

 

Ubytování shánějte dopředu

V úterý jsme se rozhodli, že pojedeme o víkendu na běžky. A rovnou na Lipno, protože běžkování na zamrzlém jezeře zní dobře, ne?

Hned jsme ale narazili na první problém, 89 % všech ubytování už bylo zabraných. Nakonec jsme vybrali příjemný hotýlek ve Vyšším Brodu, zhruba 10 minut autem od Lipna nad Vltavou, kde běžecké dráhy začínají.

Hotel Šumava nás vyšel na 3080 Kč včetně snídaně. Super rychlá wifina byla pecka!

 

hotel_sumava

Běžky půjčíte přímo na místě

 

Běžky půjčíte v půjčovně Lipno Centrum, která je ve všech městečkách okolo přehrady Lipno.

Půjčení nás stálo 880 Kč na celý víkend – boty, běžky a hole.

 

lipno
Lipno nad Vltavou

Běžkovat můžete přímo na Lipně

Pokud zrovna nejsou udržované dráhy v lesích mezi Frymburkem a Lipnem, bude jezero váš nejlepší kamarád. Samotné běžkování je zadarmo, za vstup na jezero nic neplatíte. Stopy udržují hezky vyjeté, takže si i naprostí začátečníci pěkně zaběhají.

bezky
Běžkování na zamrzlém jezeře

Stezka korunami stromů

Když už máte dost sportování, můžete vyrazit na stezku korunami stromů. Je odtamtud krásný výhled a můžete se svézt tobogánem!

stezka_korunami_stromu

Jídlo za turistické ceny

Nejvíce nás překvapilo, na kolik vyjde oběd/věčeře. Průměrně jsme utratili 250 Kč na jednoho.

Podniků najdete hodně, ale taky hodně návštěvníků. Počítejte s tím, že chvíli potrvá, než najdete restauraci, kde mají volný stůl. Není neobvyklé, že se k vám budou sáčkovat další lidé k malému stolku, protože si prostě jinde nesednou.

Dostatek zákazníků je nejspíš důvod, proč se místní restaurace nemusí snažit a tak si přinejlepším dáte svíčkovou, nebo guláš. Nic jiného tu moc nenajdete.

 

Rozepsané náklady

naklady_lipno_1

naklady_lipno_2

naklady_lipno_3

 

Chcete Spendee taky? Máme pro vás 3 měsíce Spendee Plus zadarmo, stačí se registrovat a pak zadat promo kód: SpendeeOdLoudacku

Související články

Okomentovat

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zde se nacházíte

EvropaČeská republikaKolik stojí běžkovací víkend na Lipně

O autorovi

Lukáš Konečný
Lukáš Konečnýhttps://www.lkmedia.cz
Jsme duší markeťák, miluji hory a procestoval jsem desítky zemí světa. Na tomto blogu pro vás tvořím obsah z tématických oblastí, které jsou mi velmi blízké: o cestování, marketingu, financích a zdraví.

Nejnovější články na blogu