...

29 nejlepších tipů, co vidět v Dubrovníku

Dubrovník je takový Český Krumlov, okouzlující historické město, které stojí za návštěvu, ale musíte ji dobře naplánovat. Dubrovník navštíví každoročně více jak 1,5 milionů lidí a není se čemu divit, je obklopen impozantními hradbami, má úchvatné historické centrum a v okolí jsou i příjemné pláže. Pojďme se podívat, co vidět v Dubrovníku, kde se strategicky ubytovat a jak naplánovat vaši návštěvu tak, abyste z ní vytěžili maximum.

Co dělat v Dubrovníku

Kdy vyrazit na dovolenou do Dubrovníku

Obecně je nejvhodnější vyrazit na jaře nebo na podzim, kdy jsou příjemné teploty k prozkoumávání města, a také je zde mnohem méně turistů. Většina turistů je v Dubrovníku během léta, kdy sem lidé míří nejen za městem ale i za mořem.

Pokud sem pojedete jako my v létě, neudělejte stejnou chybu, jakou jsme udělali poprvé! Nechoďte do Dubrovníku odpoledne, ale vyrazte hned ráno. Letos jsme vyrazili na osmou do centra Dubrovníku a byl to naprosto jiný zážitek než před pěti lety na elektrokolech.

Počasí v Dubrovníku

Teplota moře od června do září je jako stvořená pro plavání, přičemž nejvyšší teploty vzduchu se pohybují mezi 28 a 30°C. Ale buďte připraveni na turistický ruch, je to období, kdy Dubrovník ožívá svou plnou silou!

MěsícPrůměrná teplota vzduchu (°C)Průměrná teplota moře (°C)
Leden1213
Únor1313
Březen1514
Duben1815
Květen2318
Červen2622
Červenec3024
Srpen3025
Září2622
Říjen2119
Listopad1616
Prosinec1315

Kde se ubytovat v Dubrovníku

Ideální je ubytovat se přímo v centru, ale musíte počítat s tím, že ceny hotelů a apartmánů jsou i třikrát vyšší než jinde v Chorvatsku. Pokud jedete autem, hledejte vždy ubytování s parkováním, v centru Dubrovníku je téměř nemožné zaparkovat a ještě stojí parkování 10 eur na hodinu.

Pokud se ubytujete kousek za centrem, můžete využít autobus, ale skvěle zde funguje Uber, který jsme využívali po celou naši návštěvu i my. Poradil nám to majitel apartmánu a stál jen o trochu více než jízdenky autobusem.

Ubytování rezervujte včas, jinak nejenže nebude nic dobrého, ale dáte za ubytování třeba 8000 Kč za noc!

Co vidět v Dubrovníku: Historické centrum Dubrovníku

Historické centrum Dubrovníku je jedním z nejmalebnějších a nejzajímavějších míst v celém Chorvatsku. Toto úchvatné staré město bylo vyhlášeno světovým kulturním dědictvím UNESCO již v roce 1979 a je oblíbenou destinací turistů z celého světa.

Dubrovník, známý jako „perla Jadranu“, je město s bohatou historií a úchvatnou architekturou. Najdete tu krásné budovy, jako je Rektorův palác, Městské hradby, Františkánský a Dominikánský klášter, Pile Gate a pevnost sv. Jana a Lovrijenac. Pojďme se podívat, co všechno v centru najdete a co byste měli

Procházka po hlavní třídě Stradun

Hlavní třída starého města se nazývá Stradun, je to dlážděná ulice lemovaná historickými budovami a překrásnými barokními kostely. Kromě krásných budov je zde i řada kaváren a restaurací.

Stradun v Dubrovníku

Městské hradby

Jedním z nejdůležitějších prvků historického centra Dubrovníku jsou impozantní hradby, které obklopují celé město.

Tyto masivní hradby byly postaveny jako obrana města proti nepřátelům a dodnes odkazují na dřívější schopnost Dubrovníku odolávat nájezdům a ovládat své okolí. Pokud byste chtěli na hradby, bude vás to stát 35 eur na osobu.

Pokud tam budete vyrážet a umíte anglicky, doporučujeme si rovnou přes GetYourGuide pořídit komentovanou prohlídku, ať už si každé euro užijete na maximum.

Brána Pile (Pile Gate)

„Pile“ je slovo z řečtiny a znamená dveře. Takže vlastně se tato brána jmenuje Dveře. ☺️ A mohli jste ji vidět v Hře o trůny (pokud milujete jako my GoT, určitě si dejte nějakou komentovanou prohlídku přes GetYourGuide). Tato brána je hlavní branou do města a také na městské hradby.

Brána Pile v Dubrovníku (Pile Gate)

Skalní pevnost Lovrjenac

Tato skalní pevnost patří k jedním z nejfotogeničtějších míst v Dubrovníku. Je totiž na útesech nad mořem. Byla postavena v 11. století, aby chránila město Dubrovník před nepřátelskými útoky a bývala klíčovým obranným bodem v této oblasti. Je známá především jako natáčecí lokace pro Hry o trůny – ano je to slavné King’s Landing.

Skalní pevnost Lovrjenac v Dubrovníku

Rektorův palác

Rektorův palác z 15. století je úchvatná goticko-renesanční budova, která sloužila jako sídlo rektora Dubrovnické republiky. Dnes je zde umístěno kulturní centrum, kde jsou pořádány výstavy, koncerty a další kulturní akce.

Při vstupu do paláce se ocitnete v nádherném nádvoří obklopeném sloupy a elegantními arkádami. Každý kousek paláce je pečlivě zdobený a odráží bohatou kulturu a umění Dubrovníku.

V paláci je řada historických sálů, které sloužily jako pracovny, soudní síně a obývací pokoje rektorů. Tyto místnosti jsou zdobené nádhernými freskami, uměleckými díly a vzácným nábytkem.

Rektorův palác v Dubrovníku

Palác Sponza

Na konci ulice Placa (Stradun), vedle náměstí Luža, se nachází monumentální goticko-renesanční Palác Sponza. Sponza je jedním z nejkrásnějších paláců ve městě, který si zachoval svou původní podobu.

Byl postaven v letech 1516-1522 a jeho vzhled naznačuje možný vzhled většiny veřejných a soukromých paláců v Dubrovníku před zemětřesením v roce 1667.

Palác Sponza získal svůj název podle místa, kde se shromažďovala dešťová voda (Spongia – „naplavenina“). V době Republiky sloužil tento palác jako celní úřad a sklad, a proto byl často nazýván Divona (z italského dogana – „celnice“). V paláci se dříve také nacházela mincovna, banka, pokladna a zbrojnice.

Dnes je Palác Sponza domovem nejdůležitější kulturní instituce v Dubrovníku – archivu. Archiv se nachází v prvním patře.

Co vidět v Dubrovníku - Palác Sponza v Dubrovníku

Tvrđava Bokar

Pokud řeknete Dubrovník, je to právě Tvrđava Bokar, kterou si jako první představím. Tato velká kulovitá pevnost z 15. století byla také důležitou součástí obrany města a představuje mistrovský kus středověkého inženýrství. Nachází se na jižní straně dubrovnických hradeb a svou polohou chránil vstup do přístavu.

Pro milovníky Hry o trůny nemůžeme nezmínit, že Tvrđava Bokar je asi nejznámější lokací z hry o trůny. Nejvíce se objevovala v druhé a třetí sérii.

Co vidět v Dubrovníku - Tvrdava Bokar

Dubrovniká katedrála (Katedrala Velike Gospe, Katedrala Marijina Uznesenja)

Dubrovnická katedrála, známá také jako Katedrála Nanebevzetí Panny Marie, je jednou z nejvýznamnějších sakrálních památek v Dubrovníku. Tato impozantní gotická katedrála se nachází v samém srdci historického centra města a její věže dominují nad okolním panoramatem.

Katedrála byla postavena v 12. století a slouží jako hlavní katolický kostel v Dubrovníku. Její architektura je nádherná kombinace románských, gotických a renesančních prvků. Vstup do katedrály je zdoben krásným portálem a interiér je bohatě zdobený významnými uměleckými díly.

Jedním z nejvýznamnějších prvků v katedrále je její hlavní oltář, který je dílem slavného italského sochaře Rafaela Bonamiho.

Katedrala Velike Gospe v Dubrovníku

Kostel Nanebevzetí Panny Marie

Kostel Nanebevzetí Panny Marie je další významný kostel v Dubrovníku, který se nachází nedaleko od katedrály. Tento kostel je považován za jeden z nejstarších kostelů v Dubrovníku a jeho historie sahá až do 12. století. Jeho architektura je z velké části gotická s některými renesančními prvky.

Kostel Nanebevzetí Panny Marie je obklopen malebným náměstím a historickými budovami. Vnitřek kostela je zdoben nádhernými freskami a sochami, které ukazují bohaté umělecké dědictví Dubrovníku.

Františkánský klášter

Františkánský klášter byl založen v 14. století a je nejstarším stále funkčním klášterem ve městě. Jeho architektura a klidné prostředí vás okouzlí hned při příchodu. Klášter byl v minulosti významným kulturním a vzdělávacím centrem, kde se písaři a lékárníci setkávali a sdíleli své znalost.

Zajímavostí je, že v klášteře se nachází nejstarší evropská lékárna, byla založena v roce 1317 a je stále v provozu. Vstoupit do ní je jako cesta časem – původní vybavení, starobylé skleněné lékárenské lahvičky a bylinné přípravky tě přenesou do doby, kdy se zde vyráběly léčivé přípravky a bylinné léky.

Co vidět v Dubrovníku - Františkánský klášter

Tvrđava Minčeta

Tato pevnost byla pojmenovaná po rodu Minčetů. Byla postavena v 15. století a má charakteristickou válcovitou věž. Nejlepší pohled na ni budete mít, když vylezete vně historické hradby zpátky skrz bránu Pile a pak vystoupáte po schodech trochu nad historické centrum.

I tato pevnost patří k jedním z natáčecích lokací seriálu Hry o trůny. Sloužila jako vstup do Domu nehynoucích.

tvrdava minceta dubrovnik

Dominikánský klášter

Dominikánský klášter, založený již v roce 1225, je jedním z nejstarších klášterů ve městě. Ačkoliv to zvenku nemusí působit, je to jedna z nejdůležitějších historických a kulturních budov v Dubrovníku.

Uvnitř kláštera se nachází krásný klášterní kostel, který zdobí důležitá umělecká díla a oltáře. Zajímavostí je, že v Dominikánském klášteře se nachází rozsáhlá knihovna, která je považována za jednu z nejcennějších v celém regionu. Uvnitř jsou tisíce starých knih a vzácných rukopisů, které dokládají dávnou intelektuální tradici tohoto místa.

Interiér kostela je bohatě zdobený. Nejpozoruhodnějším kouskem je velký zlatý kříž nad hlavním oltářem, dílo Paola Veneziana z 14. století.

Komplex kláštera získal svou konečnou podobu ve 15. století, kdy byla přistavěna sakristie, kapitulní síň a klášterní chodba. Nádherné arkády chodby byly postaveny mezi lety 1456 a 1483 podle návrhu florentského architekta Massa di Bartolomea.

Pevnost sv. Ivana – Tvrdava Svetog Ivana

Z teras pevnosti sv. Ivana si můžeš vychutnat panoramatický výhled na celé město Dubrovník, Tyrhénské moře a okolní ostrovy.

Kostel Crkva sv. Ignacija

Tato krásná barokní stavba byla postavena v letech 1699-1725 pod vedením jezuitského malíře a architekta Andreje Pozza.

Interiér kostela je zdobený freskami od Gaetana Garzie. Kostel je známý svým velkolepým schodištěm, které připomíná Španělské schody v Římě. Vedle kostela se nachází také isusovačský kolegium Collegium Ragusinum, které zahájilo výuku v roce 1658.

Kolegium dnes slouží jako Biskupijská klasiční gymnázium Ruđera Boškoviće. Kolegium je také známé svou významnou knihovnou, která obsahuje desetitisíce svazků, včetně několika inkunábulí.

Tvrđava Revelin

Tvrđava Revelin v Dubrovníku byla postavena v roce 1463. Tato pevnost bránila východní část města z pevniny a vstup do přístavu. V roce 1538 byla pevnost přestavěna na prostornou a silnou tvrzi ve tvaru nepravidelného čtyřúhelníku podle pokynů inženýra Antonia Ferramolina z Bergama.

Revelin má tři vchody a byla opevněna příkopem a mořem na třech stranách. V prostorném interiéru pevnosti měl slavný renesanční zvonař Ivan Rabljanin pece na výrobu děl a zvonů. V současnosti se na velkých terasách pevnosti konají různé scénické představení během Dubrovnického letního festivalu.

Aktivity v Dubrovníku, které nevynechat

V Dubrovníku se nemusíte jen procházet, můžete i vyrazit na lanovku s výhledem na město nebo jít na kayaky.

Lanovka Dubrovník

Pokud toužíte po krásném výhledu na město, vyrazte na lanovku. Ano, je poměrně drahá, lanovka stojí 27 eur (nahoru a dolu). Aktuální ceny si můžete ověřit zde.

Kayakování při východu či západu slunce

Asi jeden z nejkrásnějších zážitků, na které můžete vyrazit v Dubrovníku, je kayakování brzy ráno nebo se západem slunce. Tuto aktivitu si velmi jednoduše i na poslední chvíli můžete zarezervovat přes GetYourGuide. V hlavní sezóně ale doporučujeme rezervovat dopředu, protože bývají často vyprodané.

Kde se koupat v Dubrovníku

Pláže přímo v Dubrovníku nepatří k těm nejlepším v Chorvatsku a často ani k nejčistějším. Není ale nic lepšího, než utéct na nějakou méně navštěvovanou pláž před davy, které jsou odpoledne v centru Dubrovníku.

Kde se koupat v Dubrovníku

Pláž Banje

Pláž Banje je nejznámější a nejpopulárnější pláží města, která nabízí křišťálově čisté moře a úchvatný výhled na staré město.

Pláž Copacabana

Pláž Copacabana je jedna z nejznámějších pláží v Dubrovníku a nachází se na poloostrově Lapad. Pláž je ideální i pro rodiny s dětmi. Pláž Copacabana je navíc vybavena i speciálním vstupem pro osoby se zdravotním postižením.

Pláž Ploče

Na východní straně hradeb Dubrovníku se nachází hlavní městská pláž v Ploče. Je považována za jednu z nejkrásnějších pláží na Jadranu a je často nazývána jako pláž pro „bohaté“ a „chudé“.

Důvodem je, že jedna část pláže je volně přístupná, zatímco druhá část je určena pouze pro ty, kdo si chtějí pronajmout lehátko.

Pláž pro psy – Pláž Danče

Pokud cestujete s pejsky, můžete vyrazit na pláž Danče, která je 5 minut od historického centra. Pláž patří mezi nejstarší v Dubrovníku a má průzračnou vodu a skály, ze kterých můžete skočit do Jaderského moře.

Nejlepší čas k návštěvě je brzy ráno, kdy je pláž prázdná, takže si vy i váš mazlíček můžete užít pláž do sytosti.

Pláž pro psy – Pláž Lapad

Pláž Lapad je klidná pláž nacházející obklopená borovicemi, což je ideální místo pro ty, kteří chtějí uniknout od ruchu města.

V blízkosti se nachází několik restaurací a kaváren, takže si můžete dát něco k jídlu nebo si vychutnat osvěžující nápoj při opalování. Pláž je dobře udržovaná a je zde dostatek lehátek a slunečníků k pronájmu, takže téměř vždy nějaké místo seženete.

Na pláži je mnoho stíněných oblastí, což oceníte nejen vy ale i vaši pejsci. Pláž patří k těm čistějším.

Dubrovník a okolí výlety

Dubrovník je také skvělým výchozím bodem pro objevování nejbližších ostrovů, jako je Lokrum, Elafitské ostrovy a mnoho dalších.

Lokrum, výhled na Dubrovník

Lokrum

Ostrůvek Lokrum se nachází jen 600 metrů od dubrovnického přístavu a lze se tam dostat rychlým trajektem během 10 minut.

Po velmi krátké plavbě trajektem se připravte strávit den objevováním, protože ostrov Lokrum nabízí všechno – od míst, kde se natáčely Hry o trůny, úžasnou botanickou zahradu a samozřejmě jsou tu i nádherné pláže.

Na ostrově najdete i pevnost sv. Jana, která je jedním z nejvýznamnějších obranných bodů dubrovnických hradeb. Její vznik se datuje až do 16. století, kdy byla vybudována jako součást rozsáhlého obranného systému města.

Jak se tam dostat: Trajekt na Lokrum vyplouvá dvakrát až čtyřikrát za hodinu, v závislosti na sezóně, trvá asi 10 minut.

Pokud jste dobrodružní a trochu odvážní, můžete se také vydat na kajaku z Dubrovníku na ostrov Lokrum – určitě uvidíte výhledy, které jinak nezažijete.

Cavtat

Protože toto staré město je relativně blízko Dubrovníku (jen 20 km), dostat se sem je velmi snadné. Můžete si půjčit auto nebo taxi (jen 30 minut jízdy), nebo se vydat veřejnou autobusovou dopravou nebo trajektem.

Cavtat je jakýmsi malým Dubrovníkem, s historickým centrem plným malebného městského šarmu, obchodů, restaurací a míst na koupání, ale naštěstí bez davů!

Můžete se vydat na pěší túru po Ronaldově Brownově stezce (8 km), která nabízí úžasné výhledy na chorvatskou krajinu. Navštivte také dům Vlaho Bukovace a kostel sv. Mikuláše.

Korčula

Na Kočulu se dostanete za 2,5 hodiny lodí trajektem. Kromě toho, že je to úchvatné středověké město, Korčula nabízí také nádhernou krajinu, kterou neuvidíte na žádném jiném výletu z Dubrovníku.

Určitě navštivte některé renesanční paláce a relaxujte v některé z venkovních kaváren při popíjení kávy nebo místního vína.

Tip: Pokud jste milovník vín, musíte projet vinnou oblastí na poloostrově Pelješac a navštívit místní vinný sklep, což je zahrnuto v mnoha organizovaných výletech na Korčulu z Dubrovníku. Ty můžete najít například na GetYourGuide, který používáme na zajímavé výlety my s Lukášem.

Národní park Mljet

Nejjednodušší způsob, jak se dostat do Národního parku Mljet, je rezervovat si organizovaný výlet přes GetYourGuide (zejména pokud máte jen jeden den na prozkoumání všeho, co park nabízí). Ale pokud chcete, můžete jet i sami trajektem.

Mljet nám byl doporučován mnoha cestovali a to hlavně proto, že tam nebývají davy turistů. Ještě zkrátka nebyl objeven. Mljet je nejzelenějším ostrovem Chorvatska. Navštivte tady jezera, na jednom z nichž najdete dokonce malý ostrov s benediktinským klášterem.

Elafitské ostrovy

Elafitské ostrovy je souostroví tvořené 13 ostrovy, které se nachází nedaleko Dubrovníku na chorvatském pobřeží. Mezi nejznámější ostrovy Elafitského souostroví patří Koločep, Lopud a Šipan.

Jak se sem dostat: Buďto si opět rezervujete výlet přes GetYourGuide nebo se nejprve musíte dostat do přístavu Gruž na druhé straně města.

Muzea v Dubrovníku

Při procházce hlavní ulicí Starého Města, Stradunem, nezapomeňte navštívit Palác Sponza. Tento bývalý palác a přepisovatelna slouží dnes jako Kulturně historické muzeum, které se zaměřuje na dějiny města, umění, rukopisy a mince.

Milovníci moře by neměli vynechat návštěvu Námořního muzea, které se nachází ve pevnosti sv. Jana. Muzeum se zaměřuje na námořní dějiny a obchod v Dubrovnické republice, včetně jejich silného vlivu ve Středomoří v 16. století.

Posledním tipem je Válečné muzeum na hoře Srđ. Zde se můžete dozvědět více o historii válek, které zasáhly Dubrovník, zejména o období obléhání města během války v 90. letech 20. století.

Hry o trůny a Dubrovník

Dubrovník je známý jako jeden z hlavních míst, kde se natáčel populární seriál Game of Thrones, který se velkou měrou zasloužil o vysokou oblíbenost tohoto krásného chorvatského města. Právě zde se natáčely scény z King’s Landing, hlavního města Sedmi království.

Filmové lokace v Dubrovníku

 1. Lovrijenac Fort (Tvrdava Lovrijenac) – Červená pevnost: Joffreyho svátek, dialogy mezi Cersei a Littlfingerem (Sezóna 1)
 2. Dubrovnické západní molo (Zapadna Obala) – Blackwater Bay: Scény s Shae, která pozoruje Sansu s Littlefingerem (Sezóna 3)
 3. Pile Harbour (Pile) – Přístav Králova přístaviště: Odjezd lodí z Králova přístaviště, např. odjezd Myrcelly do Dorne (Sezóna 2, Epizoda 6)
 4. Dubrovnický západní přístav (Zapadna Obala) – Fasáda s dveřmi ve skalách: Scéna s Vražednými klopy, když vstupují do města (Sezóna 2)
 5. Fort Bokar – Královo přístaviště: Scény s postavami, které chodí po hradbách Králova přístaviště (Různé sezóny)
 6. Park Gradac – Purpurová svatba: Scény s výhledem na park, kde byla Purpurová svatba natáčena (Sezóna 2)
 7. Brána Pile (Pile) – Povstání, návrat Jamieho Lannistera: Scéna povstání a návratu Jamieho Lannistera do Králova přístaviště (Různé sezóny)
 8. Minčeta Tower – Dům neumírajících: Scéna, kdy Daenerys hledá své dračí děti (Sezóna 2)
 9. Schody u kostela sv. Ignáce – Cesta hanby Cersei: Scéna s Cersei, která prochází ulicemi Králova přístaviště a je haněna (Sezóna 5, Epizoda 10)
 10. Bezejmenná ulice – Povstání: Scéna, kdy Sansa utíká před povstáním (Sezóna 2, Epizoda 6)
 11. Rectorova palác (Knežev dvor) – Qarth: Scény odehrávající se v Qarthu (Sezóna 2)
 12. Ulice sv. Dominika – Cesta hanby: Scéna Cesty hanby Cersei (Sezóna 5, Epizoda 10)
 13. Schody před dominikánským klášterem – Projev proti Lannisterům: Scéna, kdy dávají projev proti Lannisterům (Sezóna 2, Epizoda 5)
 14. Brána Ploče (Ploče) – Cesta hanby Cersei, scéna s Tyrionem: Scéna s Cersei při Cestě hanby a scéna s Tyrionem (Různé sezóny)
 15. Ostrov Lokrum – Některé scény z Qarthu: Scény z Qarthu (Sezóna 2, Epizoda 5)

Tvůrci seriálu vybrali Dubrovník díky jeho historickému centru a zachovalým středověkým hradebním zdem, které působí jako ideální pozadí pro dějiště epických bitev a intrik.

Tip pro milovníky Game of Thrones – Hry o trůny

Pokud umíte anglicky, měli byste vyrazit na jednu z komentovaných prohlídek města zaměřenou na hry o trůny. Takovou nabízí například spolehlivý portál GetYourGuide.

Doprava po Dubrovníku

Městskou hromadnou dopravu zajišťují autobusy společnosti Libertas Dubrovnik. Celkem 13 městských linek spojuje Dubrovník s městy jako Cavtat, Ston a Orebič. Informace o jízdních řádech a cenách jízdenek naleznete na webových stránkách společnosti.

Pro cesty mimo město si můžete půjčit auto, my vždy využíváme RentalCars, se kterými jsme nikdy neměli problém (vždy si od nich bereme i pojištění).

Mezi Dubrovníkem a ostrovy se lze pohybovat jednoduše trajektem.

Kam na jídlo v Dubrovníku

Pokud chcete na něco lepšího, můžete zkusit restauraci Taj Mahal, která má michelinskou hvězdu. Na snídani můžete vyrazit do Lanii Breakfast, Lunch and Dinner a na levnější jídlo do Vege Dub.

Pokud cestujete po Chorvatsku už delší dobu, možná budete chtít nějakou změnu. V Dubrovníku je i výborná indická Incredible India Dubrovnik. Nejlepší výhled má restaurace Panorama nad Dubrovníkem.

Tip na drink: Krásný bar na útesech je bar BARD.

Pevnost sv. Ivana – Tvrdava Svetog Ivana

Dubrovník ceny: Kolik co stojí

Ceny v Dubrovníku jsou mnohem vyšší než v jiných částech Chorvatska, za jídlo v restauraci pro dva zaplatíte průměrně 35 a více eur, za ubytování pak počítejte od 150 eur a více.

Tip: Co vidět v Chorvatsku? Podívejte se na 24 tipů, kam vyrazit v Chorvatsku na dovolenou.

Mapa s body zájmu do telefonu

Uložte si mapu těch nejlepších míst v Dubrovníku přímo do telefonu. Po zakoupení obdržíte odkaz na neveřejnou Google Mapu, kterou si uložíte kliknutím na ‚‚Sledovat/Follow’’. Tím se vám zkopíruje do Google účtu a zobrazí na všech zařízeních, kde používáte Google Mapy.

Často kladené otázky

Kde se natáčely Hry o trůny?

Hry o trůny se natáčely hned na několika místech v Chorvatsku, jednou z nejznámějších lokací je Dubrovník.

Kde je v Dubrovníku King’s Landing?

King’s Landing je fiktivní lokace z Hry o trůny a najdete ji v Skalní pevnosti Lovrjenac.

Jaká je cena lanovky v Dubrovníku?

Cena lanovky v Dubrovníku je 27 eur při jízdě nahoru i dolu.

Co vidět v Dubrovníku?

V Dubrovníku byste určitě měli vědět Stradun (hlavní ulici), hradby, Pile bránu, Lovrijenac, klášter sv. Františka, klášter sv. Dominika, Rectorský palác a Sponza palác.

Co se natáčelo v Dubrovníku?

V Dubrovníku se natáčel seriál Hra o trůny, kde sloužil jako kulisa pro fiktivní King’s Landing. Dále se v Dubrovníku natáčely Star Wars: The Last Jedi (2017) a Robin Hood (2018)

Kdy navštívit Dubrovník?

Nejvhodnější doba na návštěvu Dubrovníka je jaro a podzim na poznávací zájezdy a léto na koupání.

Související články

Okomentovat

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zde se nacházíte

EvropaChorvatsko29 nejlepších tipů, co vidět v Dubrovníku

O autorovi

Lucie Konečná
Lucie Konečnáhttps://www.lkmedia.cz
Cestování miluji úplně od útlého dětství, v naší rodině koluje i historka, že až na své první cestě do zahraničí jsem začala spát celou noc. 😁 Procestovala jsem už víc jak 40 zemí, žila jsem v Kanadě i Mexiku a mým snem je nyní domek v Portugalsku. Živím se online marketingem, miluji knihy, věnuji se ale i hodně sportu, zdravému životnímu stylu a zajímá mě vše kolem spánku. Jsem také provozní ředitelka nanoSPACE.

Nejnovější články na blogu