...

Dálková cyklistika: Na elektrokolech po Evropě 2018

45 denní cesta na elektrokolech, na kterou vyrážíme 30.července, je první expedicí na kolech, kterou podnikáme. O cestování na kolech nevíme nic. Detailní plán nemáme. Víme ale odkud vyrážíme, kam chceme dojet a kdy se chceme vrátit. Co bude mezitím, uvidíte a uslyšíte na našich sociálních sítích a blogu.

Loudáčci s kompletní výbavou
Loudáčci s kompletní výbavou

Proč to děláme?

Chceme zjistit, jestli netrénovaní lidé zvládnou šlapat měsíc a půl na kolech, spát pod stanem a do toho pracovat tak, jak jsou zvyklí. Prostě jestli je dálková cykloturistika i pro normální lidi. 🙂

Co z naší cesty vznikne?

Když Lukáše poprvé napadlo, že bychom mohli vyrazit na kolech po Evropě, zkusili jsme na Google vyhledat co nejvíc informací. Zjistili jsme ale, že v češtině toho existuje málo a člověk, který není v kolech zběhlý, si z dostupných informací moc informací nevezme.

Chceme proto na základě zkušeností z naší cesty dát dohromady praktické informace pro každého, kdo se rozhodne něco takového podniknout. Až dojedeme zpátky domů, budete mi moci přečíst návod na dálkovou cyklistiku, od prvního nápadu až po první šlápnutí do pedálu.

Jakou výbavu si vybrat, po jakých kolech sáhnout, co si nesmíte zapomenout zabalit, kolik kilometrů denně s takovým nákladem ujedete, co všechno můžete z kola vidět, jak se na cestě spí pod stanem a kolik to všechno stojí. Tohle a mnohem víc u nás brzo najdete. 😉

Přibližný plán trasy

Vyrážíme z České republiky a pojedeme přes Rakousko, Slovinsko, Chorvatsko, Bosnu, Černou horu a Albánii až do Řecka. Odtud přeplujeme do Itálie, tu projedeme až do Dolomitů, kde se pár dní zdržíme a zbytek cesty dojedeme autobusem zpátky do ČR.

mapa trasy loudavym krokem

Vychází to na 4800 km, ale nebudeme šlapat celou dobu. Počítáme s tím, že si cestu budeme podle potřeby a času krátit pomocí autobusů nebo nočních vlaků tak, abychom byli 14. září zpátky doma.

Pohledy z cesty a podpora seniorů

Už se nás ptáte, jestli budeme z cesty opět posílat pohledy. Budeme, ale tentokrát s jedním rozdílem. Veškeré finance, které pošlete navíc, věnujeme spolku Hurá na výlet, který pořádá výlety a volnočasové aktivity pro seniory a osoby ZTP.

Kde nás můžete sledovat

Protože jsme tvorové mediální, uvidíte nás úplně všude. Na Facebooku, Instagramu, Youtube i na našem blogu, včetně on-line vydání časopisu Reportér.

Partneři cesty

Rádi podporujeme značky a prodejce, se kterými jsme dlouhá léta spokojení, nebo mají podle nás úžasný produkt, z kterého jsme na větvi. S několika takovými jsme se dohodli a stali se partnery naší cesty. Buď nám poskytli část vybavení (4camping, Nanosilver, Lada Vyvialová, Sport Arsenal, Profidresy.cz), nebo finanční příspěvek (Altclub.com).

4camping

Screenshot 2018 08 03 20.22.57
4camping

Věci na cestování a kempování jsme vždycky kupovali u 4camping (a že jich máme!), protože nám pokaždé dokázali dobře poradit (kdo se taky vyzná ve všech těch velikostech, vodních sloupcích a podobně, že jo). Podle nás je to nejlepší outdoor e-shop v ČR a jsme proto strašně rádi, že jsme se domluvili na spolupráci ve formě poskytnutí výbavy na kempování a několika cyklistických doplňků. Díky tomu jsme se mohli potkat s Víťou, velkým cestovatelem a specialistou na outdoor věci, který nám vysvětlil, jak si správně vybrat spacák a karimatku.

Nanosilver

nanosilver logo
Nanosilver

Už několik let se pohybujeme v prostředí českých nanotechnologických firem a proto známe Nanosilver, českou značku, která pomocí nanotechnologií vyrábí skvělé funkční oblečení a sportovní doplňky. Díky stříbru, které je navázané přímo na jednotlivá vlákna oblečení, jsou jejich produkty antibakteriální. Triko i ponožky tak můžeme nosit klidně několik dní (prý až týden, dáme vědět :)) a i když je úplně propotíte, ráno vždycky voní jako čerstvě vyprané. Dostali jsme cyklistické dresy, trička s různé doplňky, které během cesty budeme používat.

Loudáčci nosí nanosilver
Loudáčci nosí nanosilver

Sport Arsenal

logo sport arsenal
Sportarsenal

Jako správní cyklisti na expedici povezeme všechny svoje věci v brašnách pověšených na kolech. A protože máme spoustu techniky a zařízení (musíme během cesty pracovat, fotit i natáčet), potřebujeme je kvalitní a nepromokavé. Nejlepším českým výrobcem je Sport Arsenal a tak jsme se domluvili, že otestujeme jejich produktovou řadu určenou pro delší expedice.

Lada Vyvialová

lada vyvialova logo
LadaFashion

Když se řekne nanotechnologický textil, asi si jen těžko představíte designové kousky oblečení. Přitom se z českých nanomateriálů vyrábí kousek od Ostravy nádherné šaty a módní doplňky, které jsou kromě toho, že jsou krásné, taky velmi praktické. UV filtry na šatech brání slunečním paprskům, aby ohřívaly vaší pokožku, takže je vám i ve vedru příjemně. Stříbro obsažené v látce zas odbourává pot a přirozená lehkost použitých materiálů prostě dělají šaty od Lady ideálním společníkem.

Šaty a přehoz od Lady
Šaty a přehoz od Lady

Proficyklodresy.cz

proficyklodresy logo
Proficyklodresy

Skoro jako jediní dováží proficyklodresy.cz do ČR chytré cyklistické helmy Livall, které mají zabudované reproduktory, walkie-talkie funkci, Bluetooth a led diody po odvodu, které blikají a upozorňují řidiče na cyklistu. Protože se nás lidé ptají, jestli se nebudeme na kolech nudit, chceme vyzkoušet, jestli se dají během jízdy poslouchat podcasty nebo hudba.

chytré helmy livall proficyklodresy
Chytré helmy nám při cestě hrají hudbu a hlavně BLIKAJÍ

Altclub.com

altclub logo tmave
Altclub

Naše životy jsou poměrně dost spjaté s kryptoměnami. Lukáš o nich kromě jiného dost píše do on-line kryptoměnového klubu Altclub.com, který se rozhodl naší cestu finančně podpořit. Pokud s kryptoměnami začínáte, hledáte zdroj informací nebo byste se rádi dostali do komunity lidí, kteří kryptoměnami žijí, připojte se do Altclubu 🙂

Související články

Okomentovat

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zde se nacházíte

CestováníDálková cyklistikaDálková cyklistika: Na elektrokolech po Evropě 2018

O autorovi

Lukáš Konečný
Lukáš Konečnýhttps://www.lkmedia.cz
Jsme duší markeťák, miluji hory a procestoval jsem desítky zemí světa. Na tomto blogu pro vás tvořím obsah z tématických oblastí, které jsou mi velmi blízké: o cestování, marketingu, financích a zdraví.

Nejnovější články na blogu