...

Roadtrip Uganda: 14 dní pod stanem

Vyrazili jsme na 14 dní do Ugandy pod stan, na vlastní pěst. Projezdili jsme sami křížem krážem ugandské safari parky, šli jsme na dvoudenní výšlap do horského deštného pralesa na hranici s Kongem, vyrazili jsme na celodenní trek za ohroženými horskými gorilami a asi tisíckrát nás na cestě zastavily vojenské silniční zátarasy.

Uganda je nádherná země plná skvělých lidí a každému cestovateli dobrodruhovi ji moc doporučujeme. Víme ale, jak těžké je na internetu o Ugandě něco zjistit, hlavně co se týče kempování, ubytování a všech možných poplatků a výdajů, které je fajn mít naplánované dopředu.

Zatímco slon indický je velmi klidné a mírumilovné zvíře. Slon africký je nebezpečný
Zatímco slon indický je velmi klidné a mírumilovné zvíře. Slon africký je nebezpečný

Napsali jsme proto krátký seriál o Ugandě, který se bude hodit každému, kdo se tam rozhodne vyrazit. Najdete v něm:

  • plán ideální cesty, včetně národních parků a zastávek
  • místa, kde po cestě spát, včetně odkazů na rezervace
  • výdaje rozepsané v několika tabulkách do poslední koruny
  • fotky z míst, které jsme navštívili
  • jaké to je vyrazit na gorily, nebo do hor na dvoudenní túru

Seriál o 14 dnech pod stanem v Ugandě

 

Naše trasa

Tentokrát jsme plánování vzali trochu „zodpovědněji“ a naplánovali jsme si alespoň, kam bychom měli každý den dorazit a co bychom tam zhruba měli dělat. V průběhu cesty se nám plán sice několikrát změnil (třeba proto, že google neví, že většina silnic v Ugandě nemá asfalt, a tak se nejede přejezd 5 hodin, ale minimálně 11 a půl), ale nakonec jsme až na šimpanze zvládli vše, co bylo v plánu.

  • Uganda je jedna z mála zemí, kterou je opravdu nutné DOPŘEDU NAPLÁNOVAT. My jsme použili skvělou knížku Uganda od Andrew Roberts, která je sice v angličtině, ale je to jediný pořádný průvodce, který seženete.

 

Související články

Okomentovat

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zde se nacházíte

CestováníAfrikaRoadtrip Uganda: 14 dní pod stanem

O autorovi

Lukáš Konečný
Lukáš Konečnýhttps://www.lkmedia.cz
Jsme duší markeťák, miluji hory a procestoval jsem desítky zemí světa. Na tomto blogu pro vás tvořím obsah z tématických oblastí, které jsou mi velmi blízké: o cestování, marketingu, financích a zdraví.

Nejnovější články na blogu