...

TIP NA CESTOVÁNÍ: Jak si dělit finance při cestování ve skupině

spendee finance

Cestovat ve větší skupině může výrazně snížit náklady. Pokud někam vyrážíte ve více než dvou lidech, zvolte si předem způsob, jakým si budete dělit náklady. V tomto článku vám ukážeme aplikaci, kterou používáme k sledování utrácení a k jednoduchému dělení nákladů mezi členy výpravy.

Co používat na dělení nákladů

Vyrážíte na roadtrip ve čtyřech a chcete přesně dělit náklady. Nejjednodušší by bylo, kdyby vše platil jeden z vás, to se ale ne vždy daří a mnohdy se do toho ani nikomu nechce. Nejhorší varianta je, když každý něco platí a všichni si to snaží zapomatovat. Ti sofistikovanější si to píšou, ale úplně nejjednodušší varianta je, když si na to pořídíte aplikace, která je k tomu určená

Sledujte statistiky o tom, co je na vaší cestě nejnákladnější

My používáme Spendee, protože nejenže můžete sledovat, kdo co platil, ale také máte statistiky o tom, co bylo z vaší cesty nejnákladnější. Díky tomu máte v našich článcích přesné informace o tom, kolik nás stál benzín, letenky, jídlo nebo ubytování.

 

Spendee mobil
Přehled výdajů
Spendee mobil
Přehled výdajů
Spendee mobil
Zadávání výdaje

 

Jak to funguje?

V aplikaci si vytvoříte novou peněženku a pozvete členy vaší výpravy. Pak můžete každý zapisovat, kdo co utratil. Při zadávání vždy vyberete kategorii, do které to patří. Ve Spendee jsou kategorie už vytvořené, ale můžete si tam přidávat vlastní.

 

spendee_prehled_vydaju
Náš přehled výdajů ve webové verzi Spendee

 

Co je na této aplikaci super, že můžete přidávat útratu i v různých měnách a sama se vám podle aktuálního kurzu převede do českých korun (výchozí měnu si samozřejmě můžete změnit). Aplikace je samozřejmě dostupná i v češtině (my jí máme v angličtině).

 

Pokud chcete appku vyzkoušet, můžete si pořídit plusový účet na 3 měsíce ZDARMA při použití kódu: SpendeeOdLoudacku (my z toho kuponu nic nemáme)

 

Stáhnout pro iPhone Stáhnout pro Android
spendee_itunes spendee_android

Související články

Okomentovat

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zde se nacházíte

Cestovatelské tipyTIP NA CESTOVÁNÍ: Jak si dělit finance při cestování ve skupině

O autorovi

Lucie Konečná
Lucie Konečnáhttps://www.lkmedia.cz
Cestování miluji úplně od útlého dětství, v naší rodině koluje i historka, že až na své první cestě do zahraničí jsem začala spát celou noc. 😁 Procestovala jsem už víc jak 40 zemí, žila jsem v Kanadě i Mexiku a mým snem je nyní domek v Portugalsku. Živím se online marketingem, miluji knihy, věnuji se ale i hodně sportu, zdravému životnímu stylu a zajímá mě vše kolem spánku. Jsem také provozní ředitelka nanoSPACE.

Nejnovější články na blogu