...

Reinvest24 – investujte do evropských nemovitostí a vydělávejte až 15 % ročně

Investování do nemovitostí je jeden z klasických způsobů zhodnocování kapitálu. Na nemovitostech vyrostl nejeden miliardář. Jenže pro nákup a provoz nemovitostí potřebujete spoustu peněz. Nebo snad ne? Před pár lety se začaly objevovat portály, které nabízí běžným lidem podílet se na investicích do nemovitostí jakoukoliv částkou – výměnou za malý poplatek. Vítejte ve světě crowdfundingového investování.

Co je Reinvest24

reinvest24 logo

Do segmentu crowdfundingových nemovitostních fintechů se řadí i estonská platforma Reinvest24. Funguje teprve od roku 2018, ale za tu dobu se jim podařilo proinvestovat více než 12 milionů EUR a navzdory probíhající pandemii nadále vykazují vynikající výsledky.

Reinvest24 nabízí možnost investovat do rezidenčních i komerčních projektů v Estonsku, Lotyšsku, Moldavsku, Španělsku a Německu. Doba trvání projektů se pohybuje mezi 4 a 36 měsíci, přičemž jsou všechny nemovitosti zajištěny hypotékou – pokud se s projektem něco stane, lze zástavu prodat a finanční prostředky získat zpět. Investoři jsou tedy teoreticky jištěni. Platformu využívalo v roce 2021 více než 10 000 investorů. 😊

💡 POZOR! Při registraci do 30. listopadu 2021 dostanete v rámci promo akce až 200 EUR bonus na první investice.

VýhodyNevýhody
✅ Nadstandartní výnosy (průměr 14,9 %)❌ Vklady a výběry jen v EUR
✅ Sekundární trh (můžete půjčky prodat)❌ Nelze vkládat kartou, pouze převodem
✅ 0 % default rate (fungují teprve 3 roky!)❌ Mladá platforma
✅ Jednoduchost a přehlednost

Zkušenosti s platformou Reinvest24

Než začnu s popisem platformy, pár mých osobních zkušeností na úvod. Na Reinvest24 mám otevřeno několik půjček n a vzhledem ke stáří platformy zatím nemám dlouhodobé zkušenosti, mohu proto nabídnout pouze první dojmy.

Platforma je extrémně přehledná a jednoduchá na používání. Zákaznická podpora funguje spolehlivě a je rychlá (pár hodin do odpovědi).

Investice na tržišti jsou z velké části detailně zdokumentované a často nabízí ke stažení další dokumenty, jako např. kopii stavebního povolení, investiční záměr nebo stavební výkresy plánované budovy. Kdo se chce jednotlivými případy intenzivněji zabývá, má k dispozici dostatek materiálů k prostudování.

Jak to funguje?

Chcete-li začít investovat, musíte se zaregistrovat. Proces registrace je jednoduchý a zahrnuje obecné otázky a informace, které obvykle vyžaduje každý jiný poskytovatel investic. Také máte možnost zaregistrovat se jako právnická osoba.

Při registraci probíhá tzv. KYC verifikace – web od vás bude požadovat fotografie občanského průkazu a selfie. Vše lze pohodlně vyplnit na mobilním telefonu, při registraci vám web nabídne odkaz, který si na telefonu otevřete.

Ověření v mém případě trvalo pár minut a v podstatě ihned jsem mohl na platformu zaslat peníze. Na platformu se peníze dobíjí v měně EUR (doporučuji používat Revolut, kde při převodu neplatíte poplatek za SEPA platbu platby kartou platforma zatím nepodporuje).

Po dobití kreditu si už můžete vybrat projekty, do kterých chcete investovat:

Reinvest24 náhled tržiště
Reinvest24 náhled tržiště

V přehledu dostupných investic máte možnost filtrace a výběru mezi primárním trhem a sekundárním trhem. Už v roce 2021 jsem měl nabídku investic na sekundárním trhu širokou a nezřídka jsem nalezl i projekty s úrokovou mírou 13 %+.

Po kliknutí na vybranou nemovitost se zobrazí detaily investičního záměru:

reinvest detail investice
Detail investice na Reinvest24

Po přečtení detailu už zbývá jen vyplnit, kolik chcete do projektu investovat a kliknout na tlačítko ‚‚Invest’’. Jakmile je investice provedena, začínáte vydělávat – buď na měsíční bázi (průběžné splátky úroku a jistiny), nebo na konci investičního období (jedna velká splátka).

Reinvestováním zisků do dalších projektů můžete diverzifikovat své portfolio a zajistit si příjmy z různých nemovitostí. Navíc je tímto způsobem možné snížit celková rizika a zajistit dlouhodobou investiční strategii postavenou na pasivním vytváření bohatství. Vzhledem ke stáří platformy ale doporučuji diverzifikovat také napříč platformami a přidat ještě jinou platformu, například český Upvest.

Nemovitosti

Reinvest24 nabízí investice více typů. Populární je investice do nemovitosti za účelem na podílu zisku z pronájmu.

 • Kryté nemovitosti – poskytují financování developerům třetích stran, v jejich případě společnosti KIRSAN – zkušenému mezinárodnímu developerovi, který je znám realizací mnoha úspěšných projektů ve Španělsku, Lotyšsku, Švýcarsku, Německu, Rumunsku a Moldavsku.
 • Developerské projekty – jedná se o úvěry, kde je financování použito na nákup nemovitosti za účelem jejího prodeje. V tomto případě před prodejem nemovitost zrekonstruují, čímž zvýší její hodnotu. Také to znamená, že nepůjčují peníze třetí straně, ale kupují nemovitost a řídí proces podobně jako u nájemních bytů.

I když platforma operuje především s nemovitostmi, některé projekty jsou unikátní. Například jeden z prvních projektů platformy (který je již ukončen) byl použit jako polygon pro testování robotů Al společností Starship Technologies – jednou z předních technologických společností v Pobaltí.

Výkonnost stávajících nemovitostí (v roce 2021)

Celkem platforma k srpnu 2021 zveřejnila 79 projektů, z nichž 23 je úspěšně ukončených. V dubnu platforma zdárně ukončila 11 projektů a investorům vyplatila více než 1,1 milionu EUR.


Podrobnější informace o stavu aktuálních nemocnic najdete na jejich blogu nebo v sekci nemovitosti po zaškrtnutí filtru ‚‚exited’’. V době psaní tohoto článku nemá společnost Reinvest24 žádné nesplácené projekty ani žádné opožděné platby. Také na jejich Youtube najdete videopohledy nemovitostí, kde generální ředitel osobně navštěvuje prostory a podává aktuální informace o tom, jak vše probíhá.

Průměrný roční výnos je zatím 14,8 %.

To zahrnuje měsíční příjmy z komerčního či rezidenčního nájemného nebo úrokové platby z developerských projektů.

reinvest statistiky

Sekundární trh

Pokud se z nějakého důvodu potřebujete zbavit investic ještě před jejich ukončím, můžete tak provést na sekundárním trhu za nulový poplatek (platí pouze kupující a to 1 %). Sekundární trh navíc umožňuje rozprodat vaší investici více kupujícím najednou – minimální nákup je 1 EUR (vaší investici v hodnotě 100 EUR si tak může teoreticky odkoupit až 100 lidí).

Pokud nakoupíte podíly z pronájmu nemovitosti, výnos za celý měsíc dostane uživatel, který drží podíl v době výplaty výnosu. Například prodávající vlastnil akcie 29 dní a kupující je vlastnil 1 celý den v měsíci, v tomto případě kupující obdrží všechny dividendy naběhlé za období 1 měsíce.

sekundarni trh
Sekundární trh

Poplatky

ReInvest24 si z částky investice strhává 1 % na pokrytí nákladů na pořízení nemovitosti.

Dále si účtuje až 10 % z výnosů z pronájmu nemovitostí na pokrytí různých nákladů spojených se správou nemovitostí.

Výběr peněz z platformy je zpoplatněn částkou 2 EUR.

Proč byste měli zařadit Reinvest24 do svého portfolia?

 1. Všechny projekty jsou zajištěny zástavou – Všechny projekty Reinvest24 jsou zajištěny nemovitostmi a obvykle se jedná o hypotéku 1. řádu, kde LTV nepřesahuje 50 %. U projektů, které mají několik fází financování, je LTV nižší nebo rovné 50 % v kterékoli fázi trvání projektu. To znamená, že krytí zástavou pro celkovou částku vydanou na projekt je v každém okamžiku minimálně 200 %.
 2. Diverzifikace mezi trhy, typy úvěrů a dobou trvání projektu – Platforma nabízí investiční možnosti do 3 různých typů úvěrů (developerské projekty, úvěry zajištěné nemovitostmi, nájemní projekty) z 5 trhů (Estonsko, Lotyšsko, Moldavsko, Španělsko a Německo) s různou délkou trvání projektu – od 4 do 36 měsíců.
 3. Přístup na rozvíjející se trhyReinvest24 je únikem do Moldavska, které nabízí velký potenciál z hlediska rozvoje nemovitostí a růstu cen. V současné době je tento trh 10-15 let za Pobaltím, které směřuje ke vstupu do EU. Také trh se stále přizpůsobuje, a tak poskytuje vysoce výnosné projekty s nízkým LTV.
 4. Příležitosti s vysokým výnosemReinvest24 nabízí jeden z nejvyšších výnosů dostupných na trhu, který je podpořen nemovitostmi. Také při investicích nad 50 000 EUR nabízejí některé projekty další %.
 1. Získejte stejné výhody jako při vlastnictví vlastní nemovitosti – Pronájemní projekty jsou považovány za nejméně rizikové z investic do nemovitostí. Kromě toho projekty z Estonska poskytují nejvýnosnější nájemné v zóně EU 5-8 %. Při investování do tohoto druhu projektů vyděláváte ze 2 zdrojů příjmů – výnosu z pronájmu a růstu kapitálu. A celkově
 2. Skvělá výkonnost během COVID a reálné výsledky ukončených projektů – K dnešnímu dni má Reinvest 2478 projektů, z nichž 23 je úspěšně exitovaných. Nejvýkonnější projekt vygeneroval celkem 24,3% IRR. Během COVID platforma nezaznamenala žádné větší problémy ani selhání a celkově patřila k nejlepším platformám, pokud jde o způsob řešení problémů.
 3. Přístup k evropským nemovitostem od 100 EUR – Pokud chcete začít investovat do evropských nemovitostí v malém a pasivně, můžete tak učinit se 100 EUR a získat až 16,8% IRR. Kromě toho společnost Reinvest24 nedávno otevřela svou první mezinárodní pobočku nedaleko Valencie a nyní je možné navštívit projekty i španělsky mluvící tým.
 4. Transparentní přístup a aktualizace projektů – V popisu projektů mohou investoři najít potřebnou dokumentaci a také si ověřit informace uvedené v registrech. Ve své blogové sekci sdílejí velmi obsáhlé aktualizace o průběhu projektů. Zde si můžete prohlédnout fotografie, zkontrolovat, v jaké fázi výstavby se projekt nachází, a také shlédnout videopohledy.
 5. Na cestě stát se regulovanou platformou – V poslední době začal Reinvest24 vyvíjet větší úsilí na to, aby byla platforma ještě stabilnější a bezpečnější pro investory. Proto v květnu oznámili zvýšení základního kapitálu platformy z 2 500 EUR na 125 000 EUR.

Související články

Okomentovat

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zde se nacházíte

Finance a investiceReinvest24 - investujte do evropských nemovitostí a vydělávejte až 15 %...

O autorovi

Lukáš Konečný
Lukáš Konečnýhttps://www.lkmedia.cz
Jsme duší markeťák, miluji hory a procestoval jsem desítky zemí světa. Na tomto blogu pro vás tvořím obsah z tématických oblastí, které jsou mi velmi blízké: o cestování, marketingu, financích a zdraví.

Nejnovější články na blogu