...

Recenze Pura Vida: Jak kvalitní je nejbarevnější česká značka oblečení?

Pura Vida je nejspíš nejbarevnější česká značka oblečení, ale některé kousky zaujmou i vyznavače minimalismu, jako jsem já. Jejich mikinu s motivem Malého prince jsem testovala poslední čtyři měsíce, projela semnou Česko, Španělsko i Portugalsko.

Z mé recenze na Pura Vida se dozvíte, jak dopadla po víc jak 20 pracích cyklech i jak mi vyhovovala při putování po útesech. Podíváme se na to, v čem je Pura Vida tak speciální, co byste o značce měli vědět i čím vás na první pohled zaujme.

Recenze Pura Vida
Recenze Pura Vida: Jak vydrželo oblečení více jak 20 pracích cyklů?

Co byste měli vědět o značce Pura Vida

Značka Pura Vida se zrodila v Brně v roce 2015 a je živoucím příkladem toho, jak rychle může skvělý nápad přerůst v poměrně velké podnikání s hlubokým společenským přesahem.

Zakladatelkou Pura Vida je Petruccya, talentovaná ilustrátorka, malířka a interiérová designérka. Společně se svým týmem přivedla na svět značku, která se vyznačuje nejen svou originálností a kvalitou, ale také udržitelností a sociální odpovědností.

Mikina Malý Princ od Pura Vida Recenze
Detail mikiny Malý princ

Od prvního modelu až po aktuální kolekci, Pura Vida klade důraz na dobře střižené barevné kousky s originálním designem. Nabízí oblečení, které vám už jen na pohled zlepší náladu, ale také vám při nošení posílí sebevědomí díky dobře padnoucím a slušivým střihům.

Designy značky Pura Vida jsou výsledkem práce umělců z celého světa, samozřejmě včetně Petruccyi, která navrhuje většinu populárních legínů. Každý kus oblečení je unikátní a většina je vyráběná pouze v limitovaných edicích a počtech.

V počátcích byla Pura Vida jen malým projektem, nabízela pouze pár druhů legínů a mikin a prodávaly se na Petruccyině webu. Rychle se však stala oblíbenou mezi ženami, které hledají odvážný a unikátní styl. V roce 2016 přišla první kolekce, a od té doby značka neustále roste. ☺️

Mikina Malý Princ od Pura Vida
Mikina Malý princ od Pura Vida

Co znamená Pura vida?

Výraz „Pura Vida“ je španělský termín, který má původ v Kostarice. Doslovně přeloženo znamená „čistý život“ či „prostý život“, ale v kostarické kultuře má širší a hlubší význam. Pura Vida je pro lidi na Kostarice životní filozofií, která odráží přístup k životu s optimismem a štěstím, vyjadřuje přijímání života takového, jaký je a oslavuje ho v jeho plnosti a kráse.

Tento výraz se běžně používá v mnoha kontextech – jako pozdrav, na vyjádření vděčnosti, ke komunikaci, že je vše v pořádku, nebo dokonce na vyjádření štěstí nebo spokojenosti.

V kontextu značky oblečení, termín „Pura Vida“ odráží jejich filozofii a hodnoty, jako je radost z života, optimismus, originalitu, ale i etickou výrobu.

Detail pura vida oblečení
Láska existuje! Nápisy na Pura Vida oblečení mě baví.

Co se mi líbí na značce Pura Vida?

Osobně ráda podporuji české značky oblečení, ale občas je to zklamání, co se týče kvality nebo etické výroby. Naštěstí tomu tak není v případě Pura Vida! Značka Pura Vida vás zaujme hned několika věcmi:

  • Nádherný design,
  • extrémně barevné kousky,
  • dobře střižené a skvěle padnoucí střihy,
  • vhodné pro všechny typy postav,
  • česká značka,
  • vše ušito v Česku,
  • kvalitní materiály i precizní výroba.

Je Pura Vida kvalitní? Jak dopadlo testování

Nechtěla jsem recenzi psát dříve, než mikinu Pura Vida vyperu alespoň 20x. To už je docela dost a pozná se, zda se stane něco s barevností.

Recenze Pura Vida
Pura Vida po 20 pracích cyklech

Příjemnost materiálu

Pura Vida je spíše sportovní značka, samotná mikina Malý princ je z 20 % z elastanu a z 80 % z polyesteru. Na stránkách Pura Vida se dočtete, že je z nejkvalitnějšího materiálu, který našli na trhu a jak pochopíte z mého hodnocení níže, asi bych jim to i věřila.

Na rubové straně má navíc hebký vlas, takže v mikině Malý princ je fakt teplo, i když není nijak tlustá, což je fajn. Chodila jsem s ní v říjnu a listopadu po útesech v Portugalsku a bylo mi v ní chvílemi fakt teplo! Což jsem od tak tenké mikiny nečekala. 😀

Pura Vida
Pura Vida

Jak drží barevnost po praní

S klidným srdcem můžu říct, že mikina, i když je černá, nepouští barvu. Barvy jsou tedy stále a jen tak se neseperou. Vždy se bojím, že když se kombinuje bílá a černá barva, po velmi krátké době bude bílá spíše šedivá. To se nestalo. ☺️

Kvalita švů a ušití

Kvalita oblečení se často pozná na kvalitě švů. Ty jsou v tomto případě opravdu rovné a i po 20 praních mikina stále drží tvar a vypadá stejně pěkně, jako když mi přijela domu.

Design

Mám raději minimalistické vzory a můj šatník není rozhodně tak barevný jako Pura Vida, i proto jsem si vybrala černou mikinu Malý princ, kterou jsem si zamilovala a nosila jsem ji opravdu celý říjen a listopad v Portugalsku a Španělsku.

Design vzoru je inspirovaný slavnou knihou Malého prince od Antoina de Saint-Exupéry a je od brněnské umělkyně Petruccyi. 

Pura Vida těhotenské oblečení
Pura Vida nabízí i kousky pro těhotné. To moje mikina není (naštěstí se do ní i v 7. měsíci vejdu), ale najdete u nich třeba legíny.

Závěr

Pokud přemýšlíte, zda stojí za to investovat do české značky Pura Vida, ať už pro sebe nebo jako dárek, určitě ano. Kromě toho, že dostanete za své peníze originální design, použité materiály jsou extrémně kvalitní a barevně stálé i po víc jak 20 praní. Navíc podpoříte české švadleny!

Shrnutí recenze

Pura Vida nabízí oblečení, které je originální, barevné a jedinečné. Po několika měsíčním testování můžu říct, že použité materiály jsou extrémně kvalitní a barevně stálé i po více jak 20 praní. Vše je navíc vyrobené v Česku.

Hodnocení od autora recenze

Kvalita materiálu
95 %
Design
99 %
Cena
90 %
Kvalita švů
93 %
Preciznost ušití
94 %

Související články

Okomentovat

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zde se nacházíte

SeberozvojMódaRecenze Pura Vida: Jak kvalitní je nejbarevnější česká značka oblečení?

O autorovi

Lucie Konečná
Lucie Konečnáhttps://www.lkmedia.cz
Cestování miluji úplně od útlého dětství, v naší rodině koluje i historka, že až na své první cestě do zahraničí jsem začala spát celou noc. 😁 Procestovala jsem už víc jak 40 zemí, žila jsem v Kanadě i Mexiku a mým snem je nyní domek v Portugalsku. Živím se online marketingem, miluji knihy, věnuji se ale i hodně sportu, zdravému životnímu stylu a zajímá mě vše kolem spánku. Jsem také provozní ředitelka nanoSPACE.

Nejnovější články na blogu

Pura Vida nabízí oblečení, které je originální, barevné a jedinečné. Po několika měsíčním testování můžu říct, že použité materiály jsou extrémně kvalitní a barevně stálé i po více jak 20 praní. Vše je navíc vyrobené v Česku. Recenze Pura Vida: Jak kvalitní je nejbarevnější česká značka oblečení?