...

Co vidět v New Yorku za 5 dní + tipy, jak ušetřit

Už jste si přečetli náš článek s 44 tipy, co vidět v New Yorku, ale nevíte, jak to poskládat do 5 dní nebo jste tu úplně poprvé a potřebujete pomoct s itinerářem? Ať už chcete inspiraci na to, co vidět v New Yorku za 5 dní, hledáte tipy, ve které části New Yorku se ubytovat nebo vás zajímá, jak ušetřit na vstupenkách, tak když budete číst dál, tohle všechno se dozvíte.

Co vidět v New Yorku za 5 dní
Co vidět v New Yorku za 5 dní

Počasí New York: Kdy letět do New Yorku? 

Za mě je nejlepší podzim, zima a jaro, v létě bylo v New Yorku až moc teplo a hlavně hrozně moc turistů. Obecně ale každé období má něco do sebe. I když je v prosinci a lednu v New Yorku poměrně zima, je to magické období, obzvlášť, když zasněží.

Nejkrásnější mi přišel New York v květnu, červnu, září a říjnu.

MěsícPrůměrná max. teplota (°C)Průměrná min. teplota (°C)Průměrný úhrn srážek (mm)Průměrný počet deštivých dnů
Leden3-39410
Únor4-2799
Březen9111010
Duben16711411
Květen221210511
Červen271811210
Červenec292011711
Srpen28191129
Září24151088
Říjen1891128
Listopad1241029
Prosinec6-110110

Kde se ubytovat v New Yorku

Už jsem zmiňovala v předchozím článku o New Yorku (co vidět za 3 dny), že je nejvýhodnější se ubytovat na Manhattanu, abyste nemuseli ztrácet čas přesouváním se z jiných částí města.

Pokud budete mít štěstí a budou mít volno, doporučuji buďto Artezen Hotel na Wall Street nebo Best Western Plus Soho Hotel poblíž SoHo a Chinatown.

Kde se ubytovat v New Yorku: Best Western Plus Soho Hotel
Kde se ubytovat v New Yorku: Best Western Plus Soho Hotel

Jak ušetřit až 34 % na vstupném v New Yorku

Na GetYourGuide si můžete koupit tzv. New York CityPASS, díky kterému ušetříte na vstupném cca 34 %. V rámci New York CityPassu máte vstup na:

 • Empire State Building
 • American Museum of Natural History

A pak si můžete vybrat 3 z těchto atrakcí

 • Top of the Rock® Observation Deck
 • Ferry Access to Statue of Liberty and Ellis Island
 • 9/11 Memorial and Museum
 • Circle Line Sightseeing Cruises
 • Intrepid Sea, Air, and Space Museum
 • Guggenheim Museum

Co vidět v New Yorku za 5 dní: Itinerář

Pět dnů už je poměrně dostatek času na New York, pokud tedy nejste jako já a nemáte potřebu projít si všechna muzea – to ani týden nestačí. 😁 Pojďme se podívat na to, co tedy vidět za 5 dní v New Yorku.

Den 1: Midtown Manhattan

 • Začněte procházku v Central Parku, tento ikonický park má přes 340 hektarů, takže ho neprojdete určitě celý, ale je fajn si po ránu rozhýbat kosti a hlavně se vyhnete těm největším davům a budete potkávat místní.
Co vidět v New Yorku?
Top of the Rock – vyhlídka
 • Top of the Rock – Osobně mám tuto vyhlídku v New Yorku nejraději, a to jsem byla opravdu na všech a nejen jednou. Je odsud výhled na Empire State Building. Pokud si z nějakého důvodu nekoupíte CityPass, kupte si vstupenku na Top of the Rock na GetYourGuide.
 • Odsud vyrazte na pořádnou prohlídku Rockefeller Centre, ti z vás, co mají rádi vánoční film Sám doma se nejspíš budou chtít vyfotit před budovou Radio City Music Hall, a pro nás fanoušky stavebnice LEGO je povinná zastávka i v obchodě na 5th Avenue, než se pokračuje k St. Patrick’s Cathedral.
 • Jestli máte rádi umění, je zde prostor pro návštěvu MoMA – muzea moderního umění, jinak už pokračujte směrem na Time Square, kde kromě světélkujících billboardů najdete i některé ze slavných obchodů jako je Hershey’s Chocolate World nebo Disney.
 • Den pak zakončete procházkou po Broadwayi a Columbus Circle. Těm z vás, co umí dobře anglicky, doporučujeme vyrazit na nějakou show, stojí to za to (koupit lístek lze bezpečně například na GetYourGuide). Nekupujte lístky na ulici! Bývají to podvody.

Den 2: Brooklyn a Financial District

 • Druhý den začneme hezky v Brooklynu – a to na populární promenádě Brooklyn Heights Promenade, protáhnete si nohy a ještě si uděláte panoramatické fotky s výhledem na Manhattan.
 • Pak už se pomalu přesouváme k Brooklyn Bridge přes čtvrť DUMBO. (DUMBO, zkratka pro „Down Under the Manhattan Bridge Overpass,“ je malá, ale významná čtvrť v Brooklynu, ležící na hranici mezi Brooklynským a Manhattanem. Máte odsud krásné výhledy na Brooklyn Bridge).
New York za 3 dny: Brooklynský most
Brooklynský most
 • Battery Park – Druhou velkou zastávkou je Battery Park, kde najdete The Sphere, mírový symbol, který stál mezi Twin Towers ve World Trade Center, než byl poškozen v útocích z 11. září a následně přemístěn sem.
 • Z Battery Parku se trajektem vydejte na Ellis Island a k Soše Svobody. Pokud si nekoupíte vstup k Soše Svobody v rámci CityPassu, můžete si ho zakoupit přes GetYourGuide, ať netrávíte čas ve frontě na lístky.

💡 TIP: Vyzkoušejte vyhledávač trajektů a porování cen Ferryscanner.

Co vidět v New Yorku: Socha Svobody
Co vidět v New Yorku: Socha Svobody
 • Z Battery Parku už zamiřte rovnou k 9/11 Memorial a Museum – je to pietní místo, a zároveň muzeum, které bylo vytvořeno na památku téměř 3 000 lidí, kteří zemřeli při teroristických útocích 11. září 2001 na World Trade Center. Najdete ho v místě, kde stála Dvojčata World Trade Center.
 • Uvidíte, kolik budete mít času, ale pokud vám nějaký zbyde, můžete navštívit i One World Observatory. Vstupenku si opět koupíte přes GetYourGuide.

Den 3: Muzea či atrakce dle vašeho výběru

Třetí den věnujte muzeím, v New Yorku najdete nejlepší muzea na světě a jsou zajímavé i pro ty, kteří v muzeu byli naposled na střední se školou. 😁

 • Metropolitní muzeum – v něm najdete dva miliony uměleckých děl včetně obrazů od malířů jako byl Vincent van Gogh, Rembrandt, Vermeer, Cézanne, a Titian.
 • Guggenheimovo muzeum – které je kousek od Metropolitního muzea a najdete v něm díla mnoha předních umělců, včetně Pabla Picassa, Vincenta van Gogha, Wassilyho Kandinského.
 • Muzeum Intrepid – oficiálně známé jako Intrepid Sea, Air & Space Museum – pro všechny, které zajímají letadla, lodě, ponorky a vesmír.
 • Americké přírodovědné muzeum – American Museum of Natural History – jedno z nejpopulárnějších muzeí na světě, navštíví ho přes 5 milionů lidí ročně.
Americké přírodovědné muzeum – American Museum of Natural History
Americké přírodovědné muzeum – American Museum of Natural History
 • Přesuňte se k Chrysler Building a prohlédněte si jeden z nejikoničtějších mrakodrapů New Yorku postavený v roce 1930 ve stylu Art Deco.
 • Od Chrysler Building to máte kousek k Grand Central Station / Grand Central Terminal, ikonické železniční stanici, kterou můžete znát z filmu Friends with Benefits, kde hrála Mila Kunis a Justin Timberlake.
 • Odsud můžete jít k Empire State Building, kdybyste měli dost času, můžete si vyjet nahoru. Mějte ale koupenou vstupenku předem (například přes GetYourGuide).
 • Od Empire State Building, pokud vás ještě nebudou bolet nohy, se projděte k dalšímu významnému mrakodrapu: Flatiron Building, který má tvar připomínající žehličku.
Co vidět v New Yorku: Flatiron Building
Co vidět v New Yorku: Flatiron Building
 • Na večer doporučujeme vyrazit na večerní plavbu kolem Manhattanu, my jsme ji absolvovali a byl to super zážitek. Tehdy jsme ji našli na GetYourGuide. Dostupnosti jsou dle sezóny. V zimě jezdí jiné plavby než v létě.

Den 4. SoHo a ChinaTown

 • Budete si nejspíš chtít odpočinout od muzeí, a tak vyrazíme do SoHo, která známá svými impozantními litinovými budovami z konce 19. a začátkem 20. století. Tato čtvrť byla vždy známá jako centrum centrum umělecké scény.
 • Odsud se přesuneme do čínské čtvrti Chinatown, cestou se můžete stavit v netradičním muzeu zmrzliny (Museum of Ice Cream) nebo pokud milujete současné umění, tak doporučuji galerii New Museum.
 • A jde se do Chinatown! Jakmile tam vstoupíte, najednou se ocitnete v úplně jiném světě.😁 Na GetYourGuide si můžete koupit dokonce food tour Chinatown a Little Italy.
 • Když už jste viděli čínskou čtvrť v New Yorku, nesmíte opomenout ještě jednu velmi populární čtvrť – italskou, které se říká Little Italy. Historicky zde žila poměrně velká komunita Italů, bohužel se čím dál více zmenšuje, i proto doporučujeme ji navštívit co nejdřív.
 • Nyní se musíte rozhodnout, jak jste na tom časově, buďto doženete něco, co jste nestihli v předchozích dnech nebo pro vás máme tip na odpolední výlet – vydejte si na Coney Island, potřebujete ale dostatek času, jen přesun vám zabere hodinku.
 • Na Coney Islandu najdete historický zábavní park se světově známou horskou dráhou Cyclone, jednou z nejstarších dřevěných horských drah na světě, a Wonder Wheel, obřím kolem nabízející krásné výhledy
 • Kromě toho to na Coney Islandu zkrátka žije, hlavně v létě se zde pořádá spousta akcí a je tu také poměrně rozlehlá veřejná pláž.

Den 5. Chelsea a Greenwich

 • Poslední den vyrazíme hned dopoledne na Chelsea Market, který najdete v jedné z nejelegantnějších čtvrtí v New Yorku. Můžete si zde nakoupit originální suvenýry místo tradičních cetek, které prodávají na každém rohu.
 • V blízkosti Chelsea Marketu najdete další dvě muzea / galerie současného umění, které stojí za zmínku (i za návštěvu, ale vím, že ne každý je fanatik do umění), jedním z nich je galerie David Zwirner a druhé je Whitney Museum.
S Lukášem rádi chodíme v New Yorku do muzeí
S Lukášem rádi chodíme v New Yorku do muzeí
 • Z Chelsea Market vyrazte směrem k parku High Line. Jedná se o inovativní park umístěný na bývalé železniční trati, je v 9 metrech nad městem a jsou z něj krásné výhledy na New York.
 • Potom už zamíříme k Hudson Yards, kde najdete další zajímavé stavby z posledních let. Jednou z nejkrásnějších je asi Vessel, struktura vzájemně propojených schodišť, které tvoří unikátní věž připomínající obrácený včelí úl.
Co vidět v New Yorku: St. Vessel
Co vidět v New Yorku: St. Vessel
 • Další zajímavou stavbou je vyhlídková plošina The Edge postavená v roce 2020. Je to nejvyšší venkovní vyhlídková plošina na západní polokouli, umístěná ve výšce 345 metrů na 100. podlaží mrakodrapu 30 Hudson Yards. Na rozdíl od tradičních vyhlídkových plošin Edge vystupuje 24 metrů z boku budovy, což vytváří iluzi, že visí ve vzduchu. Nezapomeňte si koupit vstupenku předem na GetYourGuide, ať nestojí frontu.
 • Další zajímavou budovou je The Shed, centrum umění zasvěcené různým formám umění. Zajímavá je ale hlavně konstrukce budovy, polovina stavby je napevno připevněna k výškové budově, druhá polovina funguje jako pohyblivé rozšíření, které dokáže v případě potřeby část přilehlého nádvoří zastřešit a vytvořit dočasný sál pro 1 250 sedících a až 2 000 stojících diváků.
 • Přesuňte se do Greenwich Village, tato čtvrť byla v 60. a 70. letech 20. století epicentrem hnutí za občanská práva, feministického hnutí a LGBT hnutí, a žili tady slavní američtí umělci jako třeba Bob Dylan, Andy Warhol nebo Jackson Pollock.
Kam v New Yorku? Greenwich Village
Greenwich Village
 • Naplánujte si na poslední den nějaký netradiční zážitek, nás překvapilo, že let helikoptérou nad New Yorkem je vlastně docela cenově dostupný (alespoň když to porovnáme s cenami jinde).

Kam dál

Chcete vědět, jestli je v New Yorku bezpečno, co dalšího lze vidět nebo vás zajímá, co tam ochutnat? Přečtěte si náš další článek s 44 tipy, co vidět v New Yorku.

Nakonec v New Yorku nebudete 5 dní ale jen tři? Přečtěte si, co vidět v New Yorku za 3 dny.

Související články

Okomentovat

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zde se nacházíte

Severní AmerikaSpojené StátyCo vidět v New Yorku za 5 dní + tipy, jak...

O autorovi

Lucie Konečná
Lucie Konečnáhttps://www.lkmedia.cz
Cestování miluji úplně od útlého dětství, v naší rodině koluje i historka, že až na své první cestě do zahraničí jsem začala spát celou noc. 😁 Procestovala jsem už víc jak 40 zemí, žila jsem v Kanadě i Mexiku a mým snem je nyní domek v Portugalsku. Živím se online marketingem, miluji knihy, věnuji se ale i hodně sportu, zdravému životnímu stylu a zajímá mě vše kolem spánku. Jsem také provozní ředitelka nanoSPACE.

Nejnovější články na blogu