...

Dovolená New York: Co vidět za 3 dny

Ptáte se, co vidět v New Yorku za 3 dny? V New Yorku jsme byli hned několikrát a máme ho proto poměrně dobře prochozený. Přinášíme vám itinerář, který když budete následovat, tak uvidíte to nejlepší z New Yorku během 72 hodin.

New York dovolená: Co vidět za 3 dny v New Yorku
New York dovolená: Co vidět za 3 dny v New Yorku

Počasí: Kdy jet do New Yorku? 

Na návštěvu New Yorku je ideální podzim, zima a jaro, v létě mi přišlo, že je v New Yorku poměrně dost horko, a i když si můžete snadno zalézt do muzea, zkrátka jsou lepší destinace pro letní dovolenou. Navíc je v létě v New Yorku nejvíc turistů.

Ačkoliv je v zimních měsících poměrně zima, když vám zasněží, tak není magičtějšího místa než je New York. Nejkrásnější je v New Yorku květen, červen, září a říjen.

MěsícPrůměrná max. teplota (°C)Průměrná min. teplota (°C)Průměrný úhrn srážek (mm)Průměrný počet deštivých dnů
Leden3-39410
Únor4-2799
Březen9111010
Duben16711411
Květen221210511
Červen271811210
Červenec292011711
Srpen28191129
Září24151088
Říjen1891128
Listopad1241029
Prosinec6-110110

Kde se ubytovat v New Yorku: Nejlepší hotely

Pro 3denní návštěvu New Yorku doporučuji ubytování přímo na Manhattanu, abyste nemuseli ztrácet čas přesouváním z jiných částí města. New York je opravdu veliký a přesuny zaberou mnohem delší čas než přesuny po Praze.

Mezi naše oblíbené hotely patří Artezen Hotel na Wall Street, případně Best Western Plus Soho Hotel poblíž SoHo a Chinatown.

Kde se ubytovat v New Yorku: Best Western Plus Soho Hotel
Kde se ubytovat v New Yorku: Best Western Plus Soho Hotel

Jak ušetřit až 34 % na vstupném v New Yorku

Kupte si na GetYourGuide tzv. New York CityPASS, díky kterému ušetříte na vstupném cca 34 %, máte v rámci něho vstup na:

 • Empire State Building
 • American Museum of Natural History

A pak si můžete vybrat 3 z těchto atrakcí

 • Top of the Rock® Observation Deck
 • Ferry Access to Statue of Liberty and Ellis Island
 • 9/11 Memorial and Museum
 • Circle Line Sightseeing Cruises
 • Intrepid Sea, Air, and Space Museum
 • Guggenheim Museum

Co vidět v New Yorku za 3 dny: Itinerář

Itinerář jsme se snažili dát dohromady tak, abyste se nemuseli přesouvat více než je to nutné – zkrátka abyste nelítali sem a tam. Pokud budete některou aktivitu měnit, konzultujte to s mapou, ať se pak zbytečně nenaběháte.

Den 1: Midtown Manhattan

 • Podle toho, v kolik vstanete, můžete začít své ráno procházkou v Central Parku, návštěva New Yorku by bez něj nebyla úplná. Celý ho určitě neprojdete, má přes 340 hektarů. 😁
Co vidět v New Yorku?
Top of the Rock – vyhlídka
 • Top of the Rock – není nad to se podívat na město z výšky. Pokud jste si nekoupili CityPass, kupte si vstupenku na Top of the Rock na GetYourGuide. Odsud uvidíte i slavnou Empire State Building, kam samozřejmě můžete taky, ale podle nás je odsud mnohem lepší výhled.
 • Prohlédněte si Rockefeller Centre, pokud máte rádi LEGO, stavte se i v obchodě na 5th Avenue, než budete pokračovat k St. Patrick’s Cathedral. Tato katedrála je místní ikonický katolický kostel, který se nachází na Páté avenue v srdci New Yorku, naproti Rockefellerovu centru.
 • Pokud jste fanoušci umění, zamiřte do MoMA – muzea moderního umění, jinak pokračujte směrem na Time Square, kde kromě světélkujících billboardů najdete i některé ze slavných obchodů jako je Hershey’s Chocolate World nebo Disney.
 • Den zakončete procházkou po Broadwayi a Columbus Circle. Pokud umíte dobře anglicky, doporučujeme si koupit i lístek na nějakou show (koupit lístek lze bezpečně například na GetYourGuide). Nekupujte lístky na ulici! Bývají to podvody.

Den 2: Brooklyn a Financial District

 • Začněte druhý den v Brooklynu – a to na promenádě Brooklyn Heights Promenade, odkud budete mít nádherné výhledy na Manhattan. Odsud zamiřte k Brooklyn Bridge přes čtvrť DUMBO. (DUMBO, zkratka pro „Down Under the Manhattan Bridge Overpass,“ je malá, ale významná čtvrť v Brooklynu, ležící na hranici mezi Brooklynským a Manhattanem. Máte odsud krásné výhledy na Brooklyn Bridge).
New York za 3 dny: Brooklynský most
Brooklynský most
 • Battery Park – Prohlédněte si slavný Battery Park, kde najdete The Sphere, mírový symbol, který stál mezi Twin Towers ve World Trade Center, než byl poškozen v útocích z 11. září a následně přemístěn sem. Z Battery Parku jezdí trajekt na Ellis Island a k Soše Svobody. Pokud si nekoupíte vstup k Soše Svobody v rámci CityPass, tak si ho kupte na GetYourGuide, ať netrávíte čas ve frontě na lístky.

💡 TIP: Vyzkoušejte vyhledávač trajektů a porování cen Ferryscanner.

Co vidět v New Yorku: Socha Svobody
Co vidět v New Yorku: Socha Svobody
 • Až připlujete zpátky, zamiřte na Wall Street a prohlídněte si nejslavnější finanční čtvrť na světě. Na Wall Street najdete i slavnou sochu Charging Bull, která symbolizuje optimistický a prosperující finanční trh.
 • Odsud se můžete přesunout k 9/11 Memorial a Museum – je to pietní místo, a zároveň muzeum, které bylo vytvořeno na památku téměř 3 000 lidí, kteří zemřeli při teroristických útocích 11. září 2001 na World Trade Center. Najdete ho v místě, kde stály Dvojčata World Trade Center.
 • Pokud budete mít ještě čas, doporučujeme navštívit i vyhlídku One World Observatory. Vstupenku si opět koupíte přes GetYourGuide.
 • Spojte večeři s prohlídkou čtvrti Little Italy nebo čínské čtvrti Chinatown.

Den 3: Muzea či atrakce dle vašeho výběru

Vyrazte alespoň do jednoho muzea, které vás zajímá, nebudete litovat. My doporučujeme :

 • Metropolitní muzeum, kde najdete dva miliony uměleckých děl včetně obrazů od malířů jako byl Vincent van Gogh, Rembrandt, Vermeer, Cézanne, a Titian.
 • Guggenheimovo muzeum – které je kousek od Metropolitního muzea a najdete v něm díla mnoha předních umělců, včetně Pabla Picassa, Vincenta van Gogha, Wassilyho Kandinského.
 • Muzeum Intrepid, oficiálně známé jako Intrepid Sea, Air & Space Museum pro všechny, které zajímá letadla, lodě, ponorky a vesmír.
 • New Museum – pokud máte rádi jako my současné umění, tak je to jedno z nejlepších muzeí na světě.
 • Americké přírodovědné muzeum – American Museum of Natural History – jedno z nejpopulárnějších muzeí na světě, navštíví ho přes 5 milionů lidí ročně.
Americké přírodovědné muzeum – American Museum of Natural History
Americké přírodovědné muzeum – American Museum of Natural History
 • Přesuňte se k Chrysler Building a prohlédněte si jeden z nejikoničtějších mrakodrapů New Yorku postavený v roce 1930 ve stylu Art Deco.
 • Od Chrysler Building to máte kousek k Grand Central Station / Grand Central Terminal, ikonické železniční stanici, kterou můžete znát z filmu Friends with Benefits, kde hrála Mila Kunis a Justin Timberlake.
 • Odsud můžete jít k Empire State Building, kdybyste samozřejmě měli dost času, můžete si vyjet nahoru. Mějte ale koupenou vstupenku předem (například přes GetYourGuide).
 • Od Empire State Building, pokud vás ještě nebudou bolet nohy, se projděte k dalšímu významnému mrakodrapu: Flatiron Building, který má tvar připomínající žehličku.
Co vidět v New Yorku: Flatiron Building
Co vidět v New Yorku: Flatiron Building
 • Na večer doporučujeme vyrazit na večerní plavbu kolem Manhattanu, my jsme ji absolvovali a byl to super zážitek. Tehdy jsme ji našli na GetYourGuide. Dostupnosti jsou dle sezóny. V zimě jezdí jiné plavby než v létě.

Kam dál

Chcete vědět, jestli je v New Yorku bezpečno, co dalšího lze vidět nebo vás zajímá, co tam ochutnat? Přečtěte si náš další článek s 44 tipy, co vidět v New Yorku.

Rozhodli jste se pro delší pobyt? Přečtěte si, co vidět v New Yorku za 5 dní.

Související články

Okomentovat

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zde se nacházíte

Severní AmerikaSpojené StátyDovolená New York: Co vidět za 3 dny

O autorovi

Lucie Konečná
Lucie Konečnáhttps://www.lkmedia.cz
Cestování miluji úplně od útlého dětství, v naší rodině koluje i historka, že až na své první cestě do zahraničí jsem začala spát celou noc. 😁 Procestovala jsem už víc jak 40 zemí, žila jsem v Kanadě i Mexiku a mým snem je nyní domek v Portugalsku. Živím se online marketingem, miluji knihy, věnuji se ale i hodně sportu, zdravému životnímu stylu a zajímá mě vše kolem spánku. Jsem také provozní ředitelka nanoSPACE.

Nejnovější články na blogu