Nejlepší cestovní pojištění na krátké i dlouhé cesty + slevové kódy

Naposledy aktualizováno: 13. srpna, 2019

Ať už plánujete krátký výlet za hranice, nebo 10měsíční cestu skrz Jižní Ameriku s batohem na zádech, vždy budete potřebovat dobré pojištění. Jenže, jaké cestovní pojištění do zahraničí vybrat? Protože jsme sami cestovatelé, víme, co od pojištění potřebujete. Srovnali jsme pro vás ty nejlepší a vybrali vítěze pro krátké a dlouhé cesty.

Základem pro výběr pojištění je vědět, na jak dlouho se chystáte za hranice. Většina pojišťoven nabízí cestovní pojištění na maximálně tři měsíce. Pak buď musíte doložit, že jste se po třech měsících vrátili domů, nebo platit mnohem víc.

Pokud jedete na kratší cesty (1 – 90 dní), doporučujeme pojišťovnu AXA, protože s ní máme zkušenosti. Na delší cesty pak zmiňujeme True Traveller a SafetyWing, které se specializuje na digitální nomády a opravdové cestovatele. Ty máme pak podrobně zpracované v článku o dlouhodobém pojištění. S výběrem jsme si dali práci, prošli jsme všechny pojišťovny, porovnali jejich cenu, krytí a zkušenosti uživatelů. Obě dvě pojišťovny sami používáme. 🙂

 

Nejlepší cestovní pojištění na krátké cesty – AXA s 50 % slevou

Při použití naší 50 % slevy vychází týdenní cestovní pojištění na 89 Kč ve variantě Reference. Ta obsahuje krytí do výše 2,5 mil. Kč a pojištění asistenčních služeb. Námi nejpoužívanější variantou je pojištění Komfort.

 

Lukáš s kufrem z Loudavým krokem
Při výběru cestovního pojištění vždy zohledňujeme délku pobytu v zahraničí a to, jestli budeme provozovat například extrémní sporty
Pokud se chystáte provozovat rizikové sporty, budete muset počítat s přirážkou. To platí také pro horaly, kde se mezi rizikové sporty počítá i pobyt v nadmořské výšce nad 3500 mnm. a obtížná turistika.
axa-reference
Výhodou pojištění od AXA je hlavně rychlost, často si při krátkých výletech kupujeme pojištění až v den cesty z vlaku nebo z auta. Pojištění lze uzavřít online a platí v podstatě ihned, jen musíte zaplatit kartou on-line. Dokumenty o pojištění vám dorazí za pár minut do e-mailu a můžete vyrazit. Pojištění se aktivuje 4 hodiny po zaplacení.
axa pojisteni
Výběr balíčku u Axy je jednoduchý, vždy samozřejmě doporučíme vzít si maximální krytí.
Protože jsme zatím nikdy (klepeme na dřevo) nemuseli žádat pojišťovnu o řešení problému, zeptali jsme se na Facebook na vaše zkušenosti.
axa_pojisteni_2
axa-reference-3

Pojištění přes Českou pojištovnu – 20 % sleva

U České pojišťovny můžete také uplatnit slevu (20 % sleva od Loudáčků), stačí se prokliknout skrz náš odkaz. I když Česká pojišťovna nabízí možnost poskládat si balíček podle svých potřeb, nikdy jsme se cenově nedostali pod nabídku od AXA.
exit glacier hiking
Často vyrážíme na podobné, mírně nebezpečné výlety a treky, dobré pojištění je pro nás tedy základ

Cestovní pojištění – srovnání

Pokud se nechcete omezovat na naše doporučení, určitě vyzkoušejte české srovnávače pojištění. Stačí do vyhledávače zadat, kam a na jak dlouho jedete. Zobrazí se vám nabídky všech pojišťoven a vy si je můžete vyfiltrovat, například podle ceny nebo výše krytí.

Porovnej24.cz web
Vzhled vyhledávače Porovnej24.cz
Zkusili jsme v online srovnávačích Porovnej24.cz a Netfinance.cz vyhledat, na kolik vyjde týden pojištění po Evropě. Výsledek je takový, že hned u několika pojišťoven vychází pojištění na podobnou částku a máte tak poměrně velký výběr. Přehledně na jednom místě vidíte, jaké limity každá pojišťovna nabízí a jednoduše si na jedné stránce vyberete pojištění, které vám nejvíce vyhovuje.
Zobrazení detailu porovnávače
Rozkliknutí detailu ve srovnávači

Celoroční cestovní pojištění (90+ dní)

Přečtěte si o dlouhodobém (ročním) cestovním pojištění v našem novém článku!

Pojištění True Traveller je hlavně pro cestovatele jako my! Pokud nevíte, na jakou polokouli vás za měsíc vítr zavane, je True Traveller přesně pro vás. Pojistit se můžete až na 18 měsíců a pojistka zahrnuje všechny možné aktivity, které na cestách můžete dělat. Ukažte nám pojišťovnu, která vás bez příplatku pojistí na bungee jumping, nebo skok padákem.
True Traveller je britská pojišťovna, budete s nimi tedy muset jednat v angličtině. Pokud ale plánujete vycestovat na tak dlouhou dobu, tak s tím nejspíš nemáte problém.
V čem je roční pojištění True Traveller lepší, než české pojišťovny?
  • Pojistí vás až na 300 milionů korun
  • Pojistit se můžete až na 18 měsíců s možností prodloužení
  • Proplácení léčebných výloh přímo na cestě
  • 90+ sportovních aktivit kryto v základním pojištění

S pojištěním od True Traveller nemusíte přerušit cestu. Pojistnou událost nahlásíte on-line a do pěti dnů budete mít peníze na účtě. Žádné složité procesy, jako u klasických pojišťoven. Pojistku si můžete sjednat tady.

true_traveller
Pojištění od True Traveller má na webu Trustpilot.com maximální počet hvězdiček. Celkem 97 % z 905 recenzí hodnotí True Traveller jako výbornou službu.
true-traveller-2

3 základní typy pojištění True Traveller

True Traveller nabízí 3 typy pojištění: True Value, Traveller a Traveller Plus. První je to nejlevnější a neobsahuje např. pojištění zmeškání letu. Nejspíš ale zjistíte, že vám nejlevnější varianta vyhovuje (v porovnání s českými nabídkami).

Na co nesmíte zapomenout při objednávce

Při objednávce určitě zaškrněte, že nechcete žádnou spoluúčast. U ročního pojištění vás to vyjde na cca $50, což je skoro zadarmo. Pokud to neuděláte, budete mít spoluúčast minimálně 140 EUR, takže byste si většinu menších problémů zaplatili sami.
true-traveller-3

 

Doplňkové balíčky

Po tom, co si vyberete základní balík, si můžete zvolit doplňky. Jsou tři: Traveller Pack, Adventure Pack a Extreme Pack.
Traveller Pack máte automaticky k novému pojištění zdarma, zahrnuje většinu základních sportů, včetně šnorchlování a potápění do 18 metrů.
Pokud plánujete v zahraničí pracovat, budete muset zvolit Adventure Pack, který pokrývá manuální práci a dobrovolničení.
Takže pro koho je hlavně pojištění True Traveller?
Hlavně pro ty z vás, co chcete cestovat déle než tři měsíce a rádi cestujete bez dlouhodobějšího plánu. Pojištění je levné, vyřízení je rychlé a díky balíčkům si ho můžete poskládat na míru.

Zdravotní pojištění jako předplatné

Norská společnost SafetyWing přišla v roce 2018 s unikátním způsobem pojištění, které je určené speciálně pro digitální nomády. Pojištění si platíte na měsíční bázi (28 dní). Žádné složité přemýšlení, za pár minut máte založený účet, zaplatíte platební kartou $37 a jste na měsíc pojištění. $250 dolarů spoluúčast, $2 500 000 limit.
Pojištění Safety Wing
Pojištění Safety Wing
$37 je nejlevnější varianta, cena pojištění se liší podle věku (18-39 mají nejlevnější) a také podle toho, jestli se chystáte také do USA. Pojištění platí na všechny standartní neočekávané zdravotní komplikace, nevztahuje se na léčbu rakoviny, pravidelné prohlídky a chronická onemocnění. Pojištění jsme také pro případy úrazů na motorce nebo mopedu (častá otázka nomádů, kteří vyrážejí do Asie).

Děkujeme za přečtení ❤️ Ahoj, jsme Lukáš a Lucka a už pět let cestujeme po celém světě. Blogujeme, fotíme a živíme se online jako digitální nomádi. Cestování nás neskutečně baví a pomáháme ostatním ke skvělým cestovatelským zážitkům. Nechte se námi inspirovat k dalším cestám a dostávejte pravidelně ty nejlepší tipy a triky pro pohodlné cestování. Přidejte se k 1000+ lidem, kteří dostávají naše exkluzivní e-maily!

8 DŮVODŮ, PROČ SE PŘIHLÁSIT