...

Vybavení na kempování a pod stan

10 nejlepších věcí na kempování

Jsme vášniví campeři,. Kempovali jsme v USA, Kanadě, v Ugandě i v Evropě. Kempovali jsme s campervanem i na kolech. Za tu dobu jsme přišli na řadu věcí, které se vyplatí s sebou vzít. Netvrdíme, že jsme experti, ale pokud alespoň jednomu člověku tímto článkem pomůžeme, budeme rádi. Berte to, prosím, s rezervou a napište nám do komentářů, bez čeho se při kempování neobejdete vy.

Křesadlo pro zapálení hořáku nebo rozdělání ohně

Pokud s kempováním začínáte, může se vám zdát, že je křesadlo zbytečné. Máte s sebou přeci sirky. Ty ale mohou přes noc navlhnout. Plastový zapalovač zase může vytéci nebo explodovat. Proto je lepší mít po ruce klasické křesadlo, kterým rozděláte oheň za vlhka i deště a nejspíše vám vydrží celý život. Za tu stovku to stojí.

My jsme sáhli po křesadlu od české značky Pinguin. Odkaz vede na kategorii křesadel, protože toto bývá často vyprodané.

Křesadlo od české značky Pinguin

Nafukovací karimatka

Vzpomínám si, jak mi Lukáš rozmluvil nafukovací matračky, když jsme jeli na dva týdny kempovat na Havaj. Do teď mu vyčítám, že jsme si s sebou vzali pouze obyčejné karimatky. Celou dobu mě bolely příšerně záda (jsem princezna) a nemohla jsem pořádně spát.

nafukovací karimatka Pinguin na kempování
Nafukovací karimatka Pinguin

Samonafukovací nebo nafukovací karimatku?

Pokud vyrážíte na kole nebo bojuje s váhou (ne vlastní, ale vašeho zavazadla), pořiďte si nafukovací (nebojte, nebudete ji muset nafukovat ústy ani speciální pumpičkou, jednoduše se našlapají nohou), váží méně než samonafukovací. Nafukovací matračku seženete za pár stovek, pokud chcete sáhnout po kvalitě, doporučujeme opět českou značku Pinguin. K matračce dostanete i sadu na lepení, kdyby se vám ji podařilo protrhnout (ano, stalo se nám to).

Cestovní polštářek

Nemám ho a toužím po něm pokaždé, když kempujeme. Většinou je lze sbalit do malinkého deseticentimetrového sáčku a váží něco kolem 50 g. Nechápu, proč ho ještě nemáme? Každopádně, teď si ho plánuji objednat na cestu do Thajska, takový nafukovací polštář využijete na každé cestě a ceny se pohybují od 199 Kč.

Vyberte si na 4camping.cz.

Cestovní svítilna

S Lukášem vozíme minimálně tři baterky, jednu zavěsíme vždy ve stanu, a pak každý máme u sebe jednu, abychom nezakopli cestou na záchod. Když jsme kempovali v USA v našem campervanu, měli jsme s sebou i svítilnu.

Vypadala podobně jako tato svítilna Vango.

Cestovní lahvičky na kosmetiku

Asi nejsem jediná, komu se v kufru, batohu nebo krosně vylil někdy šampon (a to jsem vážně překontrolovala několikrát, že to je pořádně zavřené, přísahám). Brzy jsem začala používat cestovní lahvičky, ale zkusila jsem jich několik a všechny velmi brzy začaly téct.

Nakonec jsem investovala do poměrně drahých od značky Kikkerland a ty mě zatím nezradily. Co považuji u nich za velké mínus, že jsou tvrdé a nelze z nich šampon pořádně vymačkat a musí se vyklepávat. Někteří mi radili, že dobré se dají sehnat v IKEA, ale nemám s nimi zkušenost.

Já osobně mám větší sadu i se spreji, ale v prodeji jsem momentálně našla pouze tuto.

cestovní lahvičky na kosmetiku

Rychleschnoucí ručník

Tohle je jedna z těch věcí, kterou mají snad všichni. Vlastnit outdoorový ručník z antibakteriálního, rychleschnoucího a velmi lehkého materiálu se vám vyplatí nejen při kempování, ale i při cestování po hostelech.

Doporučuji pořídit co největší velikost. My jsme velikost poprvé odhadli špatně (chtěli jsme ušetřit), a pak jsme si museli stejně koupit ještě jeden. Sáhněte po velikosti L nebo XL. Značek je na trhu řada, někdy je mají i v Lidlu. My osobně máme rychleschnoucí ručník od Sea To Summit.

rychleschnoucí cestovní ručník

Koření a sůl v pytlíčcích

Asi můj nejoblíbenější tip na jakoukoliv cestu, kde si plánujete vařit. Zabalte si sebou sůl a koření, klidně do malých uzavíratelných pytlíčků. Nezabere to příliš místa a najednou z obyčejné červené čočky připravíte několik jídel.

Kempingové nádobí

Narazili jsme na něj jen náhodou v Tescu a vzali jsme si s sebou dvě skládací dózy na Island. Určitě to není věc, bez které nemůžete vycestovat, ale opět je to něco, co si zamilujete. Velikost dózy snadno přizpůsobíte obsahu, skládací hrníčky se lépe vlezou do krosny nebo batohů na kolo a v nabídce jsou i skládací konvice a hrnce (což si zatím neumím představit, jak to funguje).

Velký výběr kempingového nádobí najdete na 4camping.cz.

Cestovní kávovar

Milujeme kvalitní kávu, a proto už měsíce pokukujeme po cestovním kávovaru – AEROPRESSU. Pokud byste měli tip na dobrou značku, dejte nám vědět. A pokud jste o něm ještě neslyšeli, určitě se na něj podívejte. 🙂

aeropress kávovar na cesty

Aeropress, ideální kávovar na cesty

Vlhčené ubrousky

Vlhčené ubrousky jsou mým nejlepším kamarádem na cestách. Většinou mám jednu sadu na ruce a druhou na obličej (čistící – ano jsem holka). Ať už šlapete ve čtyřiceti stupních na kole, nebo jste nesehnali sprchu, mít něco, co vám poskytne pocit čistoty, se pro nás princezny vždycky hodí. 🙂

Neřešíte místo? Dopřejte si komfort

Kempování není jen o tom, co si s sebou přinesete v batohu. Za kempováním se stále častěji vyráži i autem. V takovém případě je na místě si dopřát pořádný komfort, protože jak se říká “auto to uveze”. Výborným tipem je skládací kempingový nábytek (stůl, židle nebo křesílka), přenosné grily a vařiče nebo rovnou skladné kempingové skříně či celé kuchyně.

Chystáte se na dobrodružství?

Nezapomeňte si přečíst:

Související články

Okomentovat

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zde se nacházíte

Cestovatelské tipyVybavení na kempování a pod stan

O autorovi

Lucie Konečná
Lucie Konečnáhttps://www.lkmedia.cz
Cestování miluji úplně od útlého dětství, v naší rodině koluje i historka, že až na své první cestě do zahraničí jsem začala spát celou noc. 😁 Procestovala jsem už víc jak 40 zemí, žila jsem v Kanadě i Mexiku a mým snem je nyní domek v Portugalsku. Živím se online marketingem, miluji knihy, věnuji se ale i hodně sportu, zdravému životnímu stylu a zajímá mě vše kolem spánku. Jsem také provozní ředitelka nanoSPACE.

Nejnovější články na blogu