Vybavení na kempování a pod stan:

Naposledy aktualizováno: 7. července, 2020

10 nejlepších věcí na kempování

Poslední roky kempujeme čím dál častěji. Kempovali jsme v USA, Kanadě, v Ugandě i v Evropě. Kempovali jsme s campervanem i na kolech. Za tu dobu jsme přišli na řadu věcí, které se vyplatí s sebou vzít. Netvrdíme, že jsme experti, ale pokud alespoň jednomu člověku tímto článkem pomůžeme, budeme rádi. Berte to, prosím, s rezervou a napište nám do komentářů, bez čeho se při kempování neobejdete vy.

Křesadlo

Začnu tím, z čeho byl Lukáš nadšený celou naší poslední cestu. Křesadlem. Když jsme cestovali v USA, stalo se nám, že nám navlhly sirky. Tehdy jsme si autem jednoduše dojeli pro nové, na kolech by to bylo složitější.

My jsme sáhli po křesadlu od české značky Pinguin.

Křesadlo od české značky Pinguin

Nafukovací karimatka

Vzpomínám si, jak mi Lukáš rozmluvil nafukovací matračky, když jsme jeli na dva týdny kempovat na Havaj. Do teď mu vyčítám, že jsme si s sebou vzali pouze obyčejné karimatky. Celou dobu mě bolely příšerně záda (jsem princezna) a nemohla jsem pořádně spát.

nafukovací karimatka Pinguin na kempování
Nafukovací karimatka Pinguin

A teď ta důležitá otázka: Samonafukovací nebo nafukovací?

Pokud vyrážíte na kole nebo bojuje s váhou (ne vlastní, ale vašeho zavazadla), pořiďte si nafukovací (nebojte, nebudete ji muset nafukovat ústy ani speciální pumpičkou, jednoduše se našlapají nohou), váží méně než samonafukovací. Nafukovací matračku seženete za pár stovek, pokud chcete sáhnout po kvalitě, doporučujeme opět českou značku Pinguin. K matračce dostanete i sadu na lepení, kdyby se vám ji podařilo protrhnout (ano, stalo se nám to).

Cestovní polštářek

Nemám ho a toužím po něm pokaždé, když kempujeme. Většinou je lze sbalit do malinkého deseticentimetrového sáčku a váží něco kolem 50 g. Nechápu, proč ho ještě nemáme? Každopádně, teď si ho plánuji objednat na cestu do Thajska, takový nafukovací polštář využijete na každé cestě a ceny se pohybují od 199 Kč.

Vyberte si na 4camping.cz.

Cestovní svítilna

S Lukášem vozíme minimálně tři baterky, jednu zavěsíme vždy ve stanu, a pak každý máme u sebe jednu, abychom nezakopli cestou na záchod. Když jsme kempovali v USA v našem campervanu, měli jsme s sebou i svítilnu.

Vypadala podobně jako tato svítilna Vango.

Cestovní lahvičky na kosmetiku

Asi nejsem jediná, komu se v kufru, batohu nebo krosně vylil někdy šampon (a to jsem vážně překontrolovala několikrát, že to je pořádně zavřené, přísahám). Brzy jsem začala používat cestovní lahvičky, ale zkusila jsem jich několik a všechny velmi brzy začaly téct.

Nakonec jsem investovala do poměrně drahých od značky Kikkerland a ty mě zatím nezradily. Co považuji u nich za velké mínus, že jsou tvrdé a nelze z nich šampon pořádně vymačkat a musí se vyklepávat. Někteří mi radili, že dobré se dají sehnat v IKEA, ale nemám s nimi zkušenost.

Já osobně mám větší sadu i se spreji, ale v prodeji jsem momentálně našla pouze tuto.

cestovní lahvičky na kosmetiku

Rychleschnoucí ručník

Tohle je jedna z těch věcí, kterou mají snad všichni. Vlastnit outdoorový ručník z antibakteriálního, rychleschnoucího a velmi lehkého materiálu se vám vyplatí nejen při kempování, ale i při cestování po hostelech.

Doporučuji pořídit co největší velikost. My jsme velikost poprvé odhadli špatně (chtěli jsme ušetřit), a pak jsme si museli stejně koupit ještě jeden. Sáhněte po velikosti L nebo XL. Značek je na trhu řada, někdy je mají i v Lidlu. My osobně máme rychleschnoucí ručník od Sea To Summit.

rychleschnoucí cestovní ručník

Koření a sůl v pytlíčcích

Asi můj nejoblíbenější tip na jakoukoliv cestu, kde si plánujete vařit. Zabalte si sebou sůl a koření, klidně do malých uzavíratelných pytlíčků. Nezabere to příliš místa a najednou z obyčejné červené čočky připravíte několik jídel.

Kempingové nádobí

Narazili jsme na něj jen náhodou v Tescu a vzali jsme si s sebou dvě skládací dózy na Island. Určitě to není věc, bez které nemůžete vycestovat, ale opět je to něco, co si zamilujete. Velikost dózy snadno přizpůsobíte obsahu, skládací hrníčky se lépe vlezou do krosny nebo batohů na kolo a v nabídce jsou i skládací konvice a hrnce (což si zatím neumím představit, jak to funguje).

Velký výběr kempingového nádobí najdete na 4camping.cz.

Cestovní kávovar

Milujeme kvalitní kávu, a proto už měsíce pokukujeme po cestovním kávovaru – AEROPRESSU, který má Gabi in Wanderland. Pokud byste měli tip na dobrou značku, dejte nám vědět. A pokud jste o něm ještě neslyšeli, určitě se na něj podívejte. 🙂

aeropress kávovar na cesty

Aeropress, ideální kávovar na cesty

Vlhčené ubrousky

Vlhčené ubrousky jsou mým nejlepším kamarádem na cestách. Většinou mám jednu sadu na ruce a druhou na obličej (čistící – ano jsem holka). Ať už šlapete ve čtyřiceti stupních na kole, nebo jste nesehnali sprchu, mít něco, co vám poskytne pocit čistoty, se pro nás princezny vždycky hodí. 🙂

Chystáte se na dobrodružství?

Nezapomeňte si přečíst:

Mimořádná nabídka! Bonus 50 Kč za registraci:

Twisto 50 kč bonus

Děkujeme za přečtení ❤️ Ahoj, jsme Lukáš a Lucka a už pět let cestujeme po celém světě. Blogujeme, fotíme a živíme se online jako digitální nomádi. Cestování nás neskutečně baví a pomáháme ostatním ke skvělým cestovatelským zážitkům. Nechte se námi inspirovat k dalším cestám a dostávejte pravidelně ty nejlepší tipy a triky pro pohodlné cestování. Přidejte se k 1000+ lidem, kteří dostávají naše exkluzivní e-maily!

8 DŮVODŮ, PROČ SE PŘIHLÁSIT

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *