21 českých a slovenských cestovatelských blogů, které sledovat v roce 2021

Naposledy aktualizováno: 17. ledna, 2021

Ať už sháníte inspiraci na netradiční výlety, zajímá vás, jak ušetřit při cestování, či byste se chtěli podívat, na kolik vyjde výlet v cizích zemích, odpověď najdete na webových stránkách cestovatelů. Zeptali jsme se tisíce lidí, které české cestovatelské blogy je inspirují nejvíce, a tady je výsledek!

1) Lucka a Lukáš z Loudavým krokem (takže my!)

Tohle nás samozřejmě těší nejvíc, že náš blog zazníval téměř nejčastěji (no, nejspíš, abyste nás potěšili, ale stejně!). Trochu jsem se bála ho sem zařadit, že nás ukamenujete, ale po vašich zprávách tu je (a přece ho nebudeme zapírat!).

Na Loudavým krokem jsme pro vás za loňský rok napsali desítky blogů a každý měsíc jej navštíví kolem 15-20 tisíc lidí. Vážíme si toho a doufáme, že se s každým příspěvkem budeme zlepšovat.

Co na Loudavým krokem najdete?

Cestovní itineráře a detailní rozpočty, které ukazují, kolik nás jednotlivé cesty stály. Najdete u nás také reportáže, tipy na vybavení pod stan, na dálkovou cyklistiku i na klasické dovolené.

Na kolik vyjde Island
Na kolik vyjde Island

Procestovali jsme velkou část Evropy na elektrokolech, byli jsme v Ugandě i Maroku, tři měsíce jsme cestovali po Kanadě (kde jsme rok i žili) a USA, navštívili jsme Aljašku a kempovali dva týdny na Havaji. Na blogu najdete tipy na výlety po Česku i víkendy v Evropě.

V roce 2019 už budeme jen fulltime cestovat, takže se můžete určitě těšit na další články!

Odkazy:

2) Honza z Cestování s fotografem

Honzy blog - Cestování s fotografem
Honzy blog – Cestování s fotografem

Jeden z mých nejoblíbenějších blogů na Itálii. Honza má nejen nádherné fotky, ale v jeho příspěvcích najdete cenné rady, ať už vyrážíte na lyže nebo se chystáte v létě lézt po Dolomitech. Na jeho blogu najdete tipy na Portugalsko, Itálii, Rakousko, Španělsko, Dubaj, Washington, Floridu, ale i třeba Thajsko.

Odkazy

3) Markéta a Michal z Eagles na cestách

Dumpster Diving – Eagles na cestách
Dumpster Diving – Eagles na cestách

Markéta s Michalem spolu procestovali v obytném autě, které pojmenovali Vítek, 22 zemí. Pro mě je legendární jejich článek o Dumpster Divingu v Norsku. Neznám moc lidí, kteří by se k tomuto tématu v Česku veřejně vyjadřovali (i když vím o lidech, kteří to v Norsku provozovali).

A co je Dumpster Diving?

Jedná se prakticky o vybírání supermarketových popelnic, kam se vyhazuje jídlo, které není esteticky vhodné, je prošlé (ale nic mu často není), nebo má pokažený obal. Díky dumpster divingu dokázali žít v Norsku téměř zadarmo.  Více si přečtěte u nich na blogu.

Odkazy

4) Anetka z Ejnets

Anetka už je sice zpátky v Evropě, ale nějakou dobu zpátky cestovala po Jižní Americe a psala o tom na svůj blog. Pokud se chystáte do Bolívie, Chile nebo Peru, měli byste se k ní podívat. Obzvlášť, pokud plánujete vyrazit na Machu Picchu a nechcete, aby vás to stálo majlant.

Na jejím blogu se ale dozvíte i o tom, jaké to je dělat dobrovolníka v Peru. Navíc, Anetka žila také rok v Portugalsku, takže pokud se chystáte do Lisabonu, najdete u ní zdroj těch nejlepších informací.

Odkazy

5) Radka s Ivarem z Realcamplife

Realcamplife blog o kempování
Realcamplife blog o kempování

Radka s Ivarem žijí v norském Trondheimu, kde pracují jako osobní asistenti pro zdravotně postižené. Oba dva rádi cestují, a jak název jejich blogu napovídá, nejraději pod stan. Patří k těm bláznům, kteří vyrazili stanovat i na Island.

Na jejich blogu se dozvíte o životě v Norsku, například, jaké jsou tam Vánoce a o posedlosti Norů českou Popelkou, nebo o sběru jahod. Poradí vám, jak na Omán bez cestovky nebo kam zamířit v Irsku, pokud milujete Hry o trůny.

Jsou to specialisté na chladné severské země.

Odkazy

6) Bára alias Fijalka

Báry blog patří k těm, které obsahují nejen skvělé informace, ale je i výborně strukturovaný a má nádherné fotky.

Na jejím blogu jsou skvělé informace o Slovinsku, nebo o tom, jak se stala farmářskou ve Finsku. Můj nejoblíbenější článek na jejím blogu jsou ale nejkrásnější místa Zélandu. Její fotky jsou jedním slovem úchvatné a člověk by si nejraději hned někam koupil letenku.

Odkazy

7) Lucie z Holka s bucket listem

Lucie si dala dohromady bucket list, který si můžete přečíst na jejím blogu a ten si teď plní. Jednou z položek bylo naučit se anglicky, jet do Austrálie a taky dokončit PCT. To je trasa dlouhá více než 4000 km, která se táhne od Mexika po Kanadu.

Většina jejího blogu vypráví právě o PCT a o jejích zkušenostech. Najdete tam ale také tipy, jak se na PCT vybavit, takže pokud se chystáte na tuhle šílenost, vzhůru na její blog!

Odkazy

8) Teru Menclová

Teru je úžasná fotografka, a tak na její blog musíte zavítat už jen kvůli fotografiím. Občas se nachytám, že se k jejím fotografiím stále vracím.

Na jejím blogu ale najdete i tipy na místa po celém světě. Ať už se chystáte do Edinburgu nebo na Lofoty, na blogu Teru se určitě naladíte.

Odkazy

9) Terezka a Primož z Czick on the Road

blog Czick on the Road
blog Czick on the Road

Jeden z často doporučovaných blogů, o kterém jsem dlouho vůbec nevěděla. Češka Terezka a Slovinec Primož se v roce 2017 rozhodli dát výpověď v práci, zbavit se všech věcí, a tak jako mnoho jiných se stát digitálními nomády.

Na jejich blog zavítejte hlavně pokud vás zajímá Jižní Amerika. Málokterý blog má na svém kontě články i o Paraguayi. Na jejich webu se dozvíte, proč tak málo o tomto státě slýcháme. Co vás ale zaujme asi více, je počet článků z Brazílie. Můžete se s nimi podívat do Rio de Janaira, zjistíte, jak se pracuje na brazilské farmě nebo se můžete nechat inspirovat jejich cestou na vodopády Iguazu. Na webu mají ale také tipy na cestování po Peru, Bolívii, Česku, Slovinsku a Španělsku.

Odkazy

10) Veronika z Weefsworld

Já osobně mám z tvorby Weef nejradši její Youtube, ale její blog je mezi vámi také velmi oblíbený. Veronika je známá především pro to, že je velkým bojovníkem za udržitelnost naší planety!

Na jejím blogu ale najdete inspiraci na výlety do Budapeště, Říma, Itálie, po Česku i na Slovensko.

Odkazy

11) Andrejka z Anniessecrets

Andrejka se přestěhovala na Lofoty, kde žije se svým přítelem Robertem, který je skvělý fotograf (takže o boží fotky z Norska není u Andrejky na blogu nouze). Na jejím blogu proto můžete čekat v roce 2019 řadu příspěvků z Norska. Mě osobně zaujal nejvíce příběh, jak se jednoho dne rozhodli s rodinou, že pojedou v zimě na Silvestra na Lofoty dodávkou.

Odkazy

12) Martina z Pohledu za hranice

Martinka má na svém blogu Pohled za hranice už pěknou sbírku příspěvků. Najdete u ní tipy snad na každou zemi v Evropě. Navíc patří k těm, kteří vlastní obytný vůz, pokud si tedy plánujete přestavět dodávku na pojízdný barák, na Martinky blogu najdete kupu inspirace.

Nejprve cestovali několik let s VW Caddy, do které si navrhli vestavbu sami. Nyní cestují v obytné dodávce Fiat Ducato s vestavbou KRS Active Line.

Na Martinky blogu se také dozvíte, jaké to je cestovat v těhotenství v dodávce a jak se v dodávce cestuje s malým dítětem.

Odkazy

13) Katka cestuje

Blog Katka cestuje

Jeden z nejdéle spravovaných blogů v Česku. Katka si vede poctivě blog už od roku 2013 a stále ho plní zajímavými tipy z cest. Na blogu proto najdete neskutečné množství informací, například o Novém Zélandu, Japonsku, Srí Lance, Anglii, Norsku nebo Madeiře.

Minulý rok přibyly také zajímavé články o trekování v Nepálu. Takže pokud se chystáte na Annapurnu, víte, na jaký blog se máte jít podívat!

Odkazy

14) Za horami

blog Za horami

Pokud rádi kempujete a trekujete, tento blog je plný praktických informací. Jakub Venglář na svém blogu radí, jaké jídlo si máte vzít na trek, jak a co si zabalit a na co si dát pozor.

Pokud tedy sháníte praktické informace o trekování kdekoliv na východě, zamiřte k němu na web. Najdete tam informace o Arménii, Ázerbájdžánu, Číně, Gruzii, Indii, Kazachstánu, Kyrgyzstánu nebo třeba Laosu.

Odkazy

15) Shemakesmetravel

blog Shemakesmetravel

Blog našich slovenských kamarádů Veroniky a Karola. Jsou to jedni z nejvtipnějších lidí na světě, protože ačkoliv hodně cestují, Karol cestování nesnáší. A Veronika mu to ráda často připomíná.

Karol má dokonce vlastní kategorii ‚‚Denník hatera’’!

Odkazy

16) Cestujzamenej

Blog cestujzamenej

Majka a Daniel píší na svém blogu o tom, jak cestovat levněji. Jejich blog Cestujzamenej se stal v roce 2019 absolutním vítězem kategorie Cestování na slovenském festivalu Superbloger.

Navštívili už téměř čtyři desítky zemí a jestli hledáte tipy, jak procestovat svět za opravdu málo peněz, víte kam jít.

Odkazy

17) Motivimi

Blog Motivimi

Lucka z Motivimi se živí digitálním marketingem a do toho velmi ráda cestuje. Proto píše blog o cestování, který je plný tipů o cestování po USA, Kanadě, Austrálii a nově přibývají také články o Novém Zélandu.

Odkazy

18) Crazysexyfuntraveler

blog Crazysexyfuntraveler

S blogem od cestovatelky Alex jste se nejspíše už setkali a to když jsme v angličtině hledali cestovatelské tipy. Alex je totiž cestovatelský a blogový pionýr, procestovala už více jak třetinu světa a bloguje od roku 2010.

Blog má dvojjazyčný a většinu obsahu najdete na anglické verzi, která v průběhu let získala řadu mezinárodních ocenění.

Odkazy

19) Travelhacker

Blog Travelhacker.blog

Janka píše o tom, jak cestovat levně. Postupy a triky zpracovává do detailu dokonce pro každou zemi zvlášť a píše vlastní travelhackerské průvodce, které si můžete v online podobě zakoupit.

Odkazy

20) Luckycesta

Lucie cestuje od roku 2004, ale blogovat začala až v roce 2012. Od té doby psala a natáčela pro různé cestovatelské magazíny, včetně českého Objektivu na ČT. Vydala se na půlroční expedici v tuktuku po jižní Americe a díky podobným kouskům se dostala i do DVTV nebo pořadu Všechnopárty.

Odkazy

21) Zcesty.net – Anča a Petr

Anička s Petrem cestují už od roku 2002 a jsou to zkušení cestovatelé. O svých výpravách píší opravdu dlouho a proto a je to na kvalitě jejich článků vidět. Obzvlášť povedená je Zcestopedie, adresář států které navštívili se všemi důležitými a zajímavými informacemi.

A jaké blogy sledujete rádi vy? Napište nám do komentářů!

Děkujeme za přečtení ❤️ Ahoj, jsme Lukáš a Lucka a už pět let cestujeme po celém světě. Blogujeme, fotíme a živíme se online jako digitální nomádi. Cestování nás neskutečně baví a pomáháme ostatním ke skvělým cestovatelským zážitkům. Nechte se námi inspirovat k dalším cestám a dostávejte pravidelně ty nejlepší tipy a triky pro pohodlné cestování. Přidejte se k 1000+ lidem, kteří dostávají naše exkluzivní e-maily!

8 DŮVODŮ, PROČ SE PŘIHLÁSIT

3 Comments

  1. Některé z nich jsou opravdu super, díky za tipy! Já ráda sleduji MnK International, je to češka a afričan, jsou moc fajn 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *