...

27 nejlepších hipster a insta kaváren v Praze, které musíte navštívit

Náš článek o deseti nejlepších hipster kavárnách v Praze denně navštíví desítky milovníků dobré kávy. Jenže je z roku 2018 a kavárny v Praze přibývají rychlým tempem.

Protože si zasloužíte navštívit VŠECHNY nejkrásnější kavárny v Praze, máme pro vás nový seznam pro rok 2019. Celkem 27 dalších pražských kaváren, které jsou ideální na schůzky, na brunch i na práci. Na konci článku najdete mapu, kterou si jednoduše můžete stáhnout do telefonu.

Náš seznam je plný kaváren s hipster tématikou a všechny jsou instafriendly, nezapomeňte si proto svoje telefony a fotoaparáty. Bude co fotografovat! 🙂

1) Cafe Chloe

Interiér / Holčičí randíčka

https://www.instagram.com/p/Bp4CE4TFtnt/?utm_source=ig_share_sheet&igshid=1bd5k8fhasp6n

Jen růžová to může být…. Tahle maličká kavárna s květinovou zdí je kavárna pro ty pravé holčičí dýchánky. Romantická výzdoba, nádherné růžové drinky a cupcaky. Pozor, kavárna je opravdu malinká.

2) Kavárna pod Lipami

Nejlepší horká čokoláda v Praze

horka cokolada se šlehačkou, kterou drží ruce
Horká čokoláda z Kavárny Pod Lipami, foto: Facebook Kavárna Pod Lipami, ořez

Malá roztomilá kavárnička kousek od Letenského náměstí, kde si kromě dobré kávy můžete dát i sladké koláče či polévku. Někteří tvrdí, že zde mají nejlepší horkou čokoládu v celé Praze. Jestli to je pravda, to si budete muset už posoudit sami.

3) Café Neustadt

Pracovní schůzky

Žena držící latté v Cafe Neudstadt
Café Neudstadt, foto: Facebook Café Neudstadt

Na klidné pracovní schůzky kolem Karlova náměstí většinou mizím do Cafe Neustadt, která se nachází na nádvoří Novoměstské radnice. Kavárna je tichá, mají výbornou kávu a můžete si zde dát i něco k snědku.

4) Super Tramp Coffee

Dobrá káva i jídlo, pracovní schůzky pro ty, co mají rádi hipster místa

https://www.instagram.com/p/BqP6p2nFNEG/?utm_source=ig_share_sheet&igshid=8f9lh5mghtw4

Uvnitř vás čeká krásná květinová výzdoba, milá obsluha a klidné prostředí ke schůzkám i k práci. Opět se jedná o jednu z nejvíc hipster pražských kaváren, kromě skvělých dortíků si tu můžete vychutnat i hudbu z gramofonu. Letní posezení probíhá na venkovních schodech.

5) Loft cafe Karlin

Na práci online i pracovní schůzky

Interiér Loft Cafe Karlín
Loft Cafe Karlin, foto: Facebook Loft Cafe Karlín

Loft cafe Karlín vzniklo v roce 2017 a od začátku se prezentuje jako kavárna, která je vhodná na práci i pracovní schůzky. Koncept celé kavárny je dílem podnikatele Michala Dubského a Davida Koláře, kteří chtěli vytvořit příjemný inovativní prostor, kde se podává pouze výběrová káva. Můžete si zde dát i něco malého k snědku a wifi funguje většinou bez problémů.

6) Cafedu

Na učení i práci online

Dvě bagety a latté v Cafedu
Jídlo i káva je v Cafedu vynikající, foto: Facebook Cafedu

Cafedu se prezentuje jako tichá non-stop studovna a tento účel na první pohled plní. Má velká okna, stoly dostatečně prostorné k práci a rychlou wifi. Pokud také milujete kávu Dos Mundos jako my, budete tady jako doma.

V kavárně se to hemží studenty, kteří zde společně studují či pracují na projektech. Je bohužel tak populární, že bývá často plná. Nezapomínejte vždy zkontrolovat i druhé patro.

7) Periferie Cafe

Pracovní schůzky, posezení s kamarády

Periferie Cafe interiér
Periferie Cafe, foto: Facebook Periferie Cafe

Na Braníku zas tolik krásných kaváren nenajdete, Periferie Cafe má alevšechno, co hledají hipsteři i rodiny s dětmi. Najdete zde bio produkty i domácí štrůdl, a pokud máte chuť na pivo, není problém. Vhodné i jako místo k pracovním schůzkám.

8) Styl & Interier

Pracovní schůzky i rande

interiér kavárny Style and Interier Praha
Vnitřek kavárny Styl and Interier v Praze

Poklad ve Vodičkově ulici. Pokud hledáte klidné místo ke schůzce, obzvlášť během teplých jarních a letních měsíců, zamiřte do kouzelné zahrádky kavárny Style & Interier ve Vodičkově ulici. Pokud milujete cheesecake, tady nás nikdy nezklamal.

9) Ema Espresso Bar

Dobrá káva, latté art

https://www.instagram.com/p/BphtrkvlW2s/?utm_source=ig_share_sheet&igshid=1az3sdytu8kpr

Velmi stylová a bohužel často plná kavárna. Ema je v Praze synonymem pro dokonalý latté art, proto je často cílem místních Instagramerů. Opět tady hlady neumřete, k dobré kávě si můžete dát i kvalitní koláč nebo buchtu. Jednoduchým interiérem vás také nezklame. Sehnat tu volné místo bohužel není vůbec jednoduché.

10) Dos Mundos Café

Schůzky, vynikající brunch i káva

https://www.instagram.com/p/BstH2wMAAmn/

Nejlepší kávu v Praze dělají podle mě v Dos Mundos. Tečka. Dobře, sto lidí, sto chutí, ale kávu v Dos Mundos miluji a ráda je doporučuji všude, kudy chodím. Moje nejoblíbenější pobočka je na Letné, mají tam houpačky, je tam klid na schůzky i na práci.

11) Alf & Bet

Dobrá káva, pekárna

interiér kavárny Alf & Bet
Alf & Bet, foto: Facebook Alf & Bet

Kavárna a pekárna v jednom nedaleko od stanice Palmovka oblečená v industriálním outfitu. Sem asi na pracovní schůzku ani za učením nevyrazíte, ale dobrou kávu a skvělé pečivo tu rozhodně seženete.

12) Café jen

Všechny typy schůzek

https://www.instagram.com/p/Bpl8gbxjq0i/?utm_source=ig_share_sheet&igshid=1d0s1s4y9hdz

Vršovice už dávno nejsou zapomenutým koutem, do Café jen můžete vyrazit na skvělý brunch nebo si jen tak posedět nad dobrou kávou. Nabízejí vajíčka, kaši i smoothie bowl. Vychvalované jsou i jejich zákusky. Milé prostředí pro všechny typy schůzek.

13) Sólista Espresso Bar

Skvělá káva / rande / schůzky

https://www.instagram.com/p/BnQgiUABqWi/?utm_source=ig_share_sheet&igshid=v56swgaay5yo

Další milá malá kavárna na Letné, kde vám kávu připraví přímo majitel, má každý den na mlýnku dva druhy kávy z pražíren Coffee Source a Colonna.

14) Oliver’s Coffee Cup

Pracovní schůzky / klidné pracovní místo

Oliver's Coffee Cup
Oliver’s Coffee Cup, foto: Facebook Oliver’s Coffee Cup

Tahle útulná kavárna přímo na rušném Václavském náměstí, kde vám klidně vytvoří i medvěda na latté, mi svým způsobem připomíná Kontakt café v Budapešti. Ideální na rychlý útěk z uspěchaného Václaváku. Vhodné i jako místo pro workshopy.

15) Cacao Prague

Schůzky / rande / dobré jídlo / smoothie

https://www.instagram.com/p/Bp2alQtHbam/?utm_source=ig_share_sheet&igshid=1gtcn5w38nw2z

Cacao možná nemá ty nejvíc insta-friendly interiéry, ale u snídaně si stěžovat určitě nebudete. Najdete zde nejen vynikající dortíky a skvělé sendviče, ale i obrovský výběr zdravých jídel a smoothie. Ať už milujete Buddha bowls nebo byste si rádi dali nějaké to zelené smoothie, v Cacao mají vše.

16) SmetanaQ

Práce online / pracovní schůzky / rande / jídlo

SmetanaQ
SmetanaQ, foto: Facebook SmetanaQ

Stylová kavárna vedle Hollaru na Smetanově nábřeží bývala v dobách mých univerzitních dnů mým častým útočištěm. Mají zde nejen dobrou kávu, ale i rychlý internet a vynikající wafle a sendviče.

17) Šťastná kavárna

Pracovní schůzky / zdravé dorty /

Stastna kavarna
Šťastná kavárna, foto: Facebook Šťastná kavárna

Dobrá káva ve veselých hrníčcích, úžasné dezerty a sendviče z vlastní výroby jsou připraveny z těch nejkvalitnějších surovin pocházejících od lokálních výrobců. Já jsem si ji oblíbila především pro majitele, kteří mají opravdu srdce na pravém místě. Kavárna má wifi a pro své klidné prostředí je ideální na práci i jakékoliv schůzky.

18) Kavárna, co hledá jméno

Pracovní schůzky / Práce online / Jídlo / káva

Kavárna co hledá jméno
Kavárna, co hledá jméno, foto: Facebook Kavárna, co hledá jméno

Kdo tu nebyl, jako by mezi pražskými hipstery nežil. Ale teď vážně, tato kavárna na Andělu má vše, co od kavárny chcete. V místě bývalé truhlárny vytvořili pohodové příjemné prostředí s vynikající kávou a jídlem. Jejich vejce benedikt bylo jednou dobou hitem Instagramu a neznám nikoho, kdo by si nevyfotil jejich záchody. No, je proč, ostatně, zajděte si tam sami. Mají rychlý internet a tohle místo je dobré na pracovní schůzky i randíčka. Jen pozor, často musíte na místa čekat.

19) Cobra

Brunch / Jídlo / Interiér

https://www.instagram.com/p/BpWbH4xFi7Z/?utm_source=ig_share_sheet&igshid=1iozc5y55mos8

Pokud chcete na stylový brunch, který bude nejen skvělý, ale i dobře vypadat, zkuste Cobru. V zajímavém interiéru vám naservírují nejvíc trendy jídlo, které uspokojí nejen váš mlsný jazýček, ale i Instagram. Kávu mají také skvělou.

20) Cafe spirit

Dobroty / káva / schůzky / čtení

Cafe Spirit
Cafe Spirit, foto: Facebook Cafe Spirit

Další místo, které je známé pro své dobroty, které vypadají skvěle a stejně tak i chutnají. Dobrá káva je už v našem výběru zajímavostí. Tahle malá kavárna na Žižkově je ideální na schůzky i jen tak si sednout s knihou.

21) Cukrárna myšák

Historie / Poctivé české zákusky

https://www.instagram.com/p/Bios6WhBSKb/?utm_source=ig_share_sheet&igshid=jhbs23w423y7

Cukrárna myšák navazuje na prvorepublikovou historii cukrárny Františka Myšáka. Do jeho cukrárny ve Vodičkově ulice chodily po desetiletí pražské rodiny vážené osobnosti. Doporučuji alespoň jednou v životě navštívit, pokud máte rádi historii a tradiční zákusky. Určitě i fajn místo, kam vzít návštěvy.

22) Cafe Letka

Schůzky / Interiér / Jídlo

Cafe Letka
Cafe Letka

Na jejich webu se dozvíte „Letka byla kavárnou už za monarchie. Pak ale na sto let zapomněla jak být kavárnou. Dnes je Letka moderní kavárnou se vším všudy.“ Nemůžu posoudit, jak to bylo před sto lety, ale dnes v ní opravdu najdete všechno, co potřebujete. Příjemné prostředí, fajn nabídku snídaní/brunchů a samozřejmě i skvělou kávu. Ideální místo na schůzky.

23) La Boheme Cafe

Schůzky / Čaje / Interiér

https://www.instagram.com/p/BYJGJetFnQr/?utm_source=ig_share_sheet&igshid=1vjma63n2xd03

Pokud dáváte přednost čaji před kávou, tohle místo určitě znáte. Krásné prostředí La Boheme Cafe na Vinohradě nabízí ideální místo ke schůzkám.  Mají parádní výběr čajů a káva tu je samozřejmě také dobrá.

24) BOHO Cafe and store

Schůzky, práce online, jídlo

Interiér kavárny BOHO Cafe and store
BOHO Cafe and store, foto: Facebook BOHO Cafe and store

Milé místo na Vinohrad k práci, ke čtení i na něco k snědku. Boho Cafe má také super výběr vín a malé venkovní posezení.

25) Prádelna Café

Schůzky, jídlo, káva

https://www.instagram.com/p/BWnWUmhAYt8/?utm_source=ig_share_sheet&igshid=bedf5ncnemi8

Domácí polévky, dorty i fajn káva, Prádelna café je klidnou kavárnou na Vinohradech s venkovním posezením. Můžete sem zajít na lehký oběd či na pracovní schůzku.

26) Monolok Cafe

Nejlepší avokádový toast, pracovní schůzky, práce online, káva

latté a avokádový toast v Monolok Cafe
Monolok café

Dlouho jsem zjišťovala, kde mají ten nejlepší avokádový toast v Praze. Za mě zvítězil Monolok Cafe, kam rádi chodíme nejen na snídani, ale hlavně také na pracovní schůzky. V Monoloku mají stabilní wifi připojení, stačí si říct o heslo a můžete odsud v klidu pracovat.

27) Oblak Coffee

Čtení, studování, schůzky

Káva a dortík na stole v Oblak Coffee
Oblak Coffee, foto: Facebook Oblak Coffee

Malá kavárna ve Vršovicích, která je vhodným místem ke čtení, studování ale i na schůzky. Vyniká příjemnou obsluhou, dobrými sendviči i výbornou kávu. Je vidět, že majitelé dobrou kávu milují.

Tip: další kavárny v Praze na Firmy.cz

Nechystáte se do Prahy? Podívejte se do jiných měst! Například sem: kavárna Louny.

Související články

Okomentovat

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zde se nacházíte

EvropaČeská republika27 nejlepších hipster a insta kaváren v Praze, které musíte navštívit

O autorovi

Lucie Konečná
Lucie Konečnáhttps://www.lkmedia.cz
Cestování miluji úplně od útlého dětství, v naší rodině koluje i historka, že až na své první cestě do zahraničí jsem začala spát celou noc. 😁 Procestovala jsem už víc jak 40 zemí, žila jsem v Kanadě i Mexiku a mým snem je nyní domek v Portugalsku. Živím se online marketingem, miluji knihy, věnuji se ale i hodně sportu, zdravému životnímu stylu a zajímá mě vše kolem spánku. Jsem také provozní ředitelka nanoSPACE.

Nejnovější články na blogu