...

12 nejlepších kaváren v Budapešti + kam na snídani

Určitě už jste slyšeli, že Budapešť je kavárenský ráj. Pokud milujete dobrou kávu a krásné prostředí hipster kaváren, slibuji vám, že Budapešť si zamilujete stejně jako my. Pojďme se podívat na 12 nejlepších kaváren v Budapešti.

Kdy vyrazit do Budapešti?

Nejlepší období pro na návštěvu Budapeště je jaro (duben-červen) nebo podzim (září-říjen). V létě je v Budapešti poměrně horko a hodně turistů. Zimu příliš také nedoporučujeme, protože tu bývá hodně pod mrakem a zima.

Tip: Přečtěte si článek, co vidět v Budapešti.

Kde se ubytovat v Budapešti?

Určitě se ubytujte v centru, Budapešť lze jednoduše projít téměř celou pěšky a ušetříte si tím čas i peníze za dopravu.

Levné ubytování v Budapešti

Zkuste hostel Flow, ve kterém jsme se ubytovávali my, když jsme šetřili každou korunu. Je to poměrně designový a milý hostel, kousek od tržnice a navíc za super peníze. 

Luxusní ubytování v Budapešti

My jsme vyzkoušeli Hotel Vision, má skvělé snídaně, polohu a nádherné pokoje. Úchvatný, ale poměrně drahý je Aria Hotel Budapest by Library Hotel Collection.

Nejlepší proměr cena a výkon

Takový zlatý střed je Eurostars Danube BudapestNovotel Budapest Danube nebo Milford Suites Budapest.

Cukrárny, bistra a kavárny v Budapešť: Kam na nejlepší kafe a snídani

V Budapešti si užijete skvělé jídlo, kulturu, historii ale taky úžasné kavárny. Vždycky když tam jsme, tak objevíme další. Přidáváme vám seznam našich nejoblíbenějších. Pokud hledáte, co vidět v Budapešti, nezapomeňte si přečíst náš druhý článek.

1) Madal Cafe – skvělá káva i dortíky

Madal Café má v Budapešti hned tři pobočky. My jsme si oblíbili tu na Ferenciek Tere 3, kde můžete v klidu sedět a pracovat. Madal Café nemá jen výbornou kávu, ale i veganské dortíky. Navíc, pokud sháníte stabilní a rychlou wi-fi, tohle je vaše místo.

Jedna z dvanácti nejlepších kaváren v Budapešti. Madal Cafe
Madal Cafe

2) Kam na brunch v Budapešti? Zkuste Blue Bird Cafe

Pokud hledáte kavárnu v Budapešti, kde se i výborně najíte, tak Blue Bird Café je skvělou volnou. Výborné avokádové toasty, palačinky s nutellou a banánem servírované jako sushi, skvělá káva a barevné prostředí ve stylu Mexika, to vše najdete v Blue Bird Cafe.

3) Kontakt – pro milovníky výběrové kávy

Výběrovou kávu najdete v populární kavárně Kontakt, která patří pod stejného majitele jako bistro Szimply, které se nachází naproti. Místo je tu poněkud menší, pro jídlo budete muset naproti, ale kávu, kávu tu dělají světovou.

Kavárna Kontakt v Budapešti
Kavárna Kontakt v Budapešti

4) Budapešť snídaně: Jedině Szimply

Szimply není kavárna, ale bistro (neservírují tady kávu, musíte si ji přinést z Kontaktu), které je proslavené nejlepšími snídaněmi v Budapešti. Není divu, že se často čeká na stůl i půl hodiny, jejich snídaně jsou opravdovým uměleckým dílem pro vaše chuťové pohárky.

Szimply Budapest pohled z venku
Szimply Budapest

Pokud nebudou mít místo, neodcházejte. Dají vám přístroj, který vám dá vědět, až bude volný stůl a vy si zatím můžete vychutnat kávu naproti v Kontaktu.

5) Dose Espresso Budapest

Za kvalitní kávou a dobrými dortíky můžete vyrazit i do Dose Espresso Bar. Jejich káva se prý zavděčím i těm největším kavárenským snobům.

6) SuWu

Kavárna s velmi jednoduše zařízeným interiérem, ale jedním z nejlepších latté v Budapešti. K jídlu nabízí plněné croissanty na slano, čokoládové muffiny, makronky i koblihy.

7) Törökméz

Za barevnou kávou nebo skvělou snídaní můžete vyrazit i na pravou stranu řeky. Zatímco výše zmíněné kavárny najdete kolem centra Peště, tento poklad najdete kousek od mostu Margit Híd.

Torokmez Cafe
Torokmez Cafe

8) Toprum Budapest – kavárna s výhledem na Budapešť

Chcete snídat s výhledem na Budapešť? Rezervujte si místo na brunch v Toprum. Ať už máte chuť na wafle, lívance, avokádové toasty nebo klasický jogurt s granolou a ovocem, tady mají všechno.

9) Vinyl &Wood

Kavárna nás zaujala malým obchůdkem, který je v přízemí, kde prodávají stylové výrobky ze dřeva, nabízí ale i skvělé dortíky, limonády a dobrá káva je v našem seznamu samozřejmostí.

Vinyl Wood Cafe
Vinyl Wood Cafe

 10) Eco Café Magnet

Hledáte kavárnu blízko Parlamentu? Zajděte si do Eco Café Magnet, kde nabízí kromě fajn espressa, latté a cappuccina, kávu filtrovanou i matcha latté.

11) Budapest Baristas

Pokud se chystáte ubytovat stejně jako my v úžasném hipster hostelu Flow, tuhle kavárnu budete mít hned za rohem. Pozor, bývá tam přes snídaně a brunche docela plno. Jídlo tu je totiž vynikající.

 12) Cinnamon

Na pravém břehu řeky najdete i klidnou a příjemnou kavárnu Cinnamon. K snídani servírují vajíčka, kaši i čerstvé croissanty, což může být příjemná změna od avokádových toastů (pokud jste jimi posedlí asi jako já a dáváte si je všude).

 

Související články

Okomentovat

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zde se nacházíte

CestováníEvropa12 nejlepších kaváren v Budapešti + kam na snídani

O autorovi

Lucie Konečná
Lucie Konečnáhttps://www.lkmedia.cz
Cestování miluji úplně od útlého dětství, v naší rodině koluje i historka, že až na své první cestě do zahraničí jsem začala spát celou noc. 😁 Procestovala jsem už víc jak 40 zemí, žila jsem v Kanadě i Mexiku a mým snem je nyní domek v Portugalsku. Živím se online marketingem, miluji knihy, věnuji se ale i hodně sportu, zdravému životnímu stylu a zajímá mě vše kolem spánku. Jsem také provozní ředitelka nanoSPACE.

Nejnovější články na blogu