12 nejlepších kaváren v Budapešti + kam na snídani

Naposledy aktualizováno: 26. října, 2019

Určitě už jste slyšeli, že Budapešť je kavárenský ráj. Pokud milujete dobrou kávu a krásné prostředí hipster kaváren, slibuji vám, že Budapešť si zamilujete stejně jako my.

1) Madal Cafe

Madal Café má v Budapešti hned tři pobočky. My jsme si oblíbili tu na Ferenciek Tere 3, kde můžete v klidu sedět a pracovat. Madal Café nemá jen výbornou kávu, ale i veganské dortíky. Navíc, pokud sháníte stabilní a rychlou wi-fi, tohle je vaše místo.

Madal Cafe
Madal Cafe

2) Blue Bird Cafe

Výborné avokádové toasty, palačinky s nutellou a banánem servírované jako sushi, skvělá káva a barevné prostředí ve stylu Mexika, to vše najdete v Blue Bird Cafe.

3) Kontakt

Výběrovou kávu najdete v populární kavárně Kontakt, která patří pod stejného majitele jako bistro Szimply, které se nachází naproti. Místo je tu poněkud menší, pro jídlo budete muset naproti, ale kávu, kávu tu dělají světovou.

Kavárna Kontakt v Budapešti
Kavárna Kontakt v Budapešti

4) Szimply

Szimply není kavárna, ale bistro (neservírují tady kávu, musíte si ji přinést z Kontaktu), které je proslavené nejlepšími snídaněmi v Budapešti. Není divu, že se často čeká na stůl i půl hodiny, jejich snídaně jsou opravdovým uměleckým dílem pro vaše chuťové pohárky.

Szimply Budapest pohled z venku
Szimply Budapest

Pokud nebudou mít místo, neodcházejte. Dají vám přístroj, který vám dá vědět, až bude volný stůl a vy si zatím můžete vychutnat kávu naproti v Kontaktu.

5) Dose Espresso Budapest

Za kvalitní kávou a dobrými dortíky můžete vyrazit i do Dose Espresso Bar. Jejich káva se prý zavděčím i těm největším kavárenským snobům.

6) SuWu

Kavárna s velmi jednoduše zařízeným interiérem, ale jedním z nejlepších latté v Budapešti. K jídlu nabízí plněné croissanty na slano, čokoládové muffiny, makronky i koblihy.

View this post on Instagram

#barista #coffee #tea #suwu

A post shared by SuWu (@suwu_budapest) on

7) Törökméz

Za barevnou kávou nebo skvělou snídaní můžete vyrazit i na pravou stranu řeky. Zatímco výše zmíněné kavárny najdete kolem centra Peště, tento poklad najdete kousek od mostu Margit Híd.

Torokmez Cafe
Torokmez Cafe

8) Toprum Budapest

Chcete snídat s výhledem na Budapešť? Rezervujte si místo na brunch v Toprum. Ať už máte chuť na wafle, lívance, avokádové toasty nebo klasický jogurt s granolou a ovocem, tady mají všechno.

9) Vinyl &Wood

Kavárna nás zaujala malým obchůdkem, který je v přízemí, kde prodávají stylové výrobky ze dřeva, nabízí ale i skvělé dortíky, limonády a dobrá káva je v našem seznamu samozřejmostí.

Vinyl Wood Cafe
Vinyl Wood Cafe

 10) Eco Café Magnet

Hledáte kavárnu blízko Parlamentu? Zajděte si do Eco Café Magnet, kde nabízí kromě fajn espressa, latté a cappuccina, kávu filtrovanou i matcha latté.

11) Budapest Baristas

Pokud se chystáte ubytovat stejně jako my v úžasném hipster hostelu Flow, tuhle kavárnu budete mít hned za rohem. Pozor, bývá tam přes snídaně a brunche docela plno. Jídlo tu je totiž vynikající.

 12) Cinnamon

Na pravém břehu řeky najdete i klidnou a příjemnou kavárnu Cinnamon. K snídani servírují vajíčka, kaši i čerstvé croissanty, což může být příjemná změna od avokádových toastů (pokud jste jimi posedlí asi jako já a dáváte si je všude).

 

Děkujeme za přečtení ❤️ Ahoj, jsme Lukáš a Lucka a už pět let cestujeme po celém světě. Blogujeme, fotíme a živíme se online jako digitální nomádi. Cestování nás neskutečně baví a pomáháme ostatním ke skvělým cestovatelským zážitkům. Nechte se námi inspirovat k dalším cestám a dostávejte pravidelně ty nejlepší tipy a triky pro pohodlné cestování. Přidejte se k 1000+ lidem, kteří dostávají naše exkluzivní e-maily!

8 DŮVODŮ, PROČ SE PŘIHLÁSIT