...

Jak ušetřit peníze při placení, až 7 % na transakci

Každý z nás jsme rádi, když se nám podaří ušetřit nějakou korunu na věcech, které bychom si tak jako tak mohli pořídit. V Čechách rádi používáme slevové kupony, ale z nějakého důvodu se vyhýbáme kreditním kartám a dalším finančním službám. Přitom právě platební karty představují jednoduchý způsob, jak ušetřit.

Finanční společnosti vám rády zaplatí za to, že si půjdete nakoupit právě s jejich platební kartou. Mají z prodejů provize, z nichž část dávají svým klientům jako odměnu za využívání jejich služeb. Jednoduše se tímto způsobem můžete dostat k až 7 % slevě na jakékoliv zboží.

To samé platí pro platby v zahraničí a konverzi měn mezi sebou. Věděli jste, že použitím karty Revolut pro nákup EUR a jakýchkoli jiných zahraničních měn (místo cesty do směnárny nebo banky) ušetříte přibližně 5 % a to jen díky lepšímu kurzu?

Protože sami platební karty všech možných startupů používáme a kombinujeme pro získání maximálních slev, rozhodli jsme se vám ukázat, které jsou nejlepší.

Každá má trochu jiný účel, a tak si každý musíte říct, jaké vlastnosti karty jsou pro vás nejzajímavější. Samozřejmě si můžete pořídit všechny 😉

Twisto – platební appka s kartou, která zjednodušuje život

twisto nove zakony placeni

Twisto je český projekt, který funguje podobně jako kreditní karta. Dostanete měsíční limit, který nemůžete přesáhnout (postupně se zvyšuje podle toho, jak spolehlivě svoji útratu splácíte) a jednou za měsíc zaplatíte vše najednou.

Jak ušetřit s Twisto?

Karta Twisto nabízí cashback (vrácení až 13 % ze zaplacené částky zpět) na nejrůznější on-line služby: lékárny, oblečení Zoot, Mall.cz, Booking.com nebo Aliexpress.com. Momentálně máte na výběr z více jak 150 největších českých on-line obchodů a nabídka se stále zvětšuje.

Ve stovkách e-shopů navíc můžete nakoupit na jedno kliknutí a za objednávku zaplatit až po doručení (jako fakt!).

twisto aplikace

Hlavní výhody karty Twisto:

 • Cashback až 13 %, průměrně 2 % – 3 %
 • Lepší kurzy pro platbu v zahraničí
 • Můžete platit, i když zrovna nemáte peníze na účtu
 • Platební karta a platební náramek zdarma

Další výhody, když si platíte měsíční premium účet:

 • Cestovní pojištění pro celou rodinu, platí po celém světě
 • Twisto Snap (přepošlete e-mailem fakturu a Twisto jí zaplatí)
 • Sleva 3 % na všechny zahraniční transakce
 • Cashback s programem Mastercard Priceless Specials
 • Virtuální platební karta

Karta od Twisto je MasterCard, po její registraci do programu Mastercard Priceless Specials získáváte další slevové kupony a cashback.

Twisto je stále ve fázi nabírání klientů a každému nově registrovanému nabízí 50 Kč. Stačí si zažádat o kartu a jakmile přijde, můžete jít 50 Kč utratit.

Zaujalo vás Twisto? Přečtěte si naší podrobnou recenzi všech jejich služeb.

Objednat kartu Twisto a získat 50 Kč

Revolut – jak ušetřit při platbě v zahraničí

Revolut je karta především pro ty z vás, kdo často cestujete nebo platíte v zahraničních měnách. Je vhodná ale i na tuzemské platby, dokonce má českou pobočku. V aplikaci lze také bez poplatků obchodovat s akciemi a kryptoměnami.

revolut karta

Účet si u Revolut založíte v mobilní aplikaci za několik minut a za další dvě minuty je platební karta na cestě k vám. Revolutka je něco jako bankovní účet na steroidech. Jednoduše můžete platit ve více jak 150 měnách, přičemž se peníze konvertují dle aktuálního mezibankovního kurzu, bez poplatků.

Karty od Revolut si nabíjíte penězi, nejjednodušší způsob je pomocí platební karty vaší stávající banky. Já dobíjím Revolut pomocí AirBank bez sebemenšího problému.

V aplikaci si můžete otevřít účty ve 24 různých měnách a libovolně svoje peníze mezi jednotlivými měnami převádět.

Karty s možností vypnutí každé funkce a virtuální karty na jedno použití

Karty Revolut jsou také velmi dobře zabezpečené. Jakmile zjistíte, že jste o svoji kartu přišli (nebo jste jen paranoidní), můžete kartu v aplikaci okamžitě zmrazit. Revolut vám pošle novou a pokud tu starou najdete, jen ji jedním klikem odblokujete.

U karet je možné vypínat bezkontaktní funkci, magnetický pásek, on-line platby i výběry z bankomatu. To vše během několika sekund.
U karet je možné vypínat bezkontaktní funkci, magnetický pásek, on-line platby i výběry z bankomatu. To vše během několika sekund.

Speciální pozornost si zaslouží možnost zabezpečení prostřednictvím GPS. Pokud u sebe stále nosíte svůj telefon a máte zaplá mobilní data, karta si při placení automaticky zkontroluje, jestli se fyzicky nacházíte v místě, kde se snaží zaplatit. Pokud vám někdo kartu ukradl a snaží se s ní zaplatit nákup o pár ulic dále, má smůlu. Karta transakci nepovolí.

Další výhody Revolut

 • Aplikace automaticky rozpozná typ útraty a zařadí do kategorie
 • Rozpočtování – nastavení měsíčního limitu na jednotlivé kategorie
 • Možnost odkládat ‚‚drobné’’, zaokrouhlovat placené částky a šetřit
 • Okamžitá notifikace v telefonu o proběhlé platbě
 • Výběr peněz z bankomatu v zahraničí zdarma
 • Virtuální platební karty
 • Obchodování s akciemi bez poplatků

Pokud se rozhodnete platit si měsíční Premium účet, dostanete navíc přístup k účtům s kryptoměnami, slevám na pojištění (cestovní a mobilní) a budete moci mít více karet.

Zaujala vás kart Revolut? Přečtěte si naší podrobnou recenzi všech jejich služeb.

Objednat kartu Revolut zdarma

Curve

Jedna karta vládne všem. Pokud máte v Česku několik bankovních účtů a k nim platební karty, je dost možné, že se vám do peněženky nic jiného už nevejde. Jak by se vám líbilo mít jednu jedinou kartu, na kterou jsou napojeny všechny ostatní?

Přesně to nabízí Curve. Pomocí mobilní aplikace se zaregistrujete, objednáte platební kartu Curve (je zdarma) a všechny svoje karty do aplikace nahrajete. Jakmile karta přijde, aktivujete jí a pak už platíte jen s ní.

curve 2 app home screen

Před platbou si buď v aplikaci přepnete, jakou vaší českou kartou chcete zrovna platit, nebo můžete platbu přiřadit později. Curve tomu říká cestování časem – až 14 dní zpětně můžete u transakcí měnit, kterou kartou mají být zaplaceny.

S Curve dostáváte cashback, stejně jako u Twista. Protože jde ale o zahraniční službu, nečekejte, že získáte procenta zpět na každém kroku. Výběr partnerů je ale zajímavý – Tesco, Lidl, IKEA, H&M, Zara, Netflix a další.

Při uvedení našeho promo kódu ‚‚UUATX’’ při registraci a objednání karty dostanete 5 GBP, tak proč to nezkusit.

Objednat kartu Curve

Související články

2 COMMENTS

 1. Autor se zapomněl zmínit, že při zadání promo kódu ‚‚UUATX’’ dostane 5 GBP i on! 🙂

 2. Děkuji za článek. Super tipy a na jednom místě. Provize (za mě) k Vám již putuje 🙂 .

  Jen u Twista je odměna 50 Kč, ne 500 🙂

Okomentovat

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zde se nacházíte

Finance a investiceJak ušetřit peníze při placení, až 7 % na transakci

O autorovi

Lukáš Konečný
Lukáš Konečnýhttps://www.lkmedia.cz
Jsme duší markeťák, miluji hory a procestoval jsem desítky zemí světa. Na tomto blogu pro vás tvořím obsah z tématických oblastí, které jsou mi velmi blízké: o cestování, marketingu, financích a zdraví.

Nejnovější články na blogu