...

Twisto – recenze od běžného uživatele + BONUS 300 Kč

Twisto je česká revoluce v každodenním placení, která nabízí slevy na nákupy, odkládání plateb a třeba i vyřizování reklamací na e-shopech. S Twistem máte přehled o svých útratách a nemusíte při on-line platbách zadávat čísla své platební karty. Já používám Twisto aktivně déle než rok a mám s ním zkušenosti. Zaujalo vás Twisto? Pojďme společně zjistit, jestli je to služba vhodná právě pro vás.

Služba nabízí tři tarify: Online (0,-), Standard (49,-) a Premium (99,-) měsíčně. Pokud je nějaká funkce dostupná jen v placeném tarifu, příslušně to v článku uvádím. Na konci naleznete ucelený přehled, co je v jednotlivých tarifech dispozici.

Pokud se rozhodnete si Twisto pořídit, mohu vám nabídnout 300 Kč bonus, který dostanete na svůj Twisto účet po úspěšné registraci. Stačí použít promo kód POWEROFDOING. Jak na registraci se dozvíte na konci článku.

Co je Twisto

Twisto si můžete představit jako chytrou elektronickou peněženku, kterou nemusíte předem nabíjet. Vše, co během měsíce utratíte, pak zaplatíte Twistu najednou. Buď převodem, nebo platební kartou. Kromě plateb on-line a v obchodech za vás Twisto zaplatí také faktury, které jim přepošlete na e-mail.

Twisto - platební aplikace

Nakupování s Twistem se vyplatí nejen kvůli přehlednosti, které přináší měsíční vyúčtování, ale také kvůli cashbackům a slevám, které máte k dispozici.

Bonusy jako cestovní pojištění pro celý svět a 3 % sleva na zahraniční transakce s Premium účtem je už třešnička na dortu. Navíc máte k dispozici webovou a mobilní aplikaci, takže máte na každém kroku přehled o svých financích.

Novinka od prosince 2018: Nově můžete společné platby rozdělit mezi sebe a kamarády, podle toho, kdo vám kolik dluží. Co je nejlepší, kamarádi ani nemusí mít Twisto.

Jak funguje Twisto

Všechny svoje útraty s Twistem splácíte jednou měsíčně. Nezáleží přitom, jestli platíte on-line nebo v obchodech, na začátku nového měsíce vždy dostanete vyúčtování s útratami rozepsanými podle jednotlivých položek.

Vzhled webové verze Twisto
Vzhled webové verze Twisto

Nákupy se počítají vždy od prvního dne měsíci do konce měsíce a splatnost celkové útraty je 14 dní. Pokud jste utráceli například v listopadu, musíte Twistu vše zaplatit do 15. prosince.

Pokud se stane, že nemáte dostatek peněz na zaplacení, nebo prostě jen potřebujete vyjít s výplatou, Twisto vám umožní si splátku odložit. Platíte poplatek za odložení každé stokoruny, takže čím více se vám pořadí splatit, tím méně za odložení zaplatíte. Pro představu: odložení částky 6 320 Kč o jeden měsíc vás vyjde na 252 Kč.

Pokud si zapomenete platbu odložit a nezaplatíte vyúčtování, čekají vás poplatky z prodlení. Twisto se vám ale připomíná tolikrát, že se vám to rozhodně nestane.

Twisto vás nenechá utratit více, nežli si můžete dovolit

Twisto má chytrý systém vyhodnocování bonity klientů. Technicky vám půjčují peníze, takže si vás pomocí automatizovaných procesů prověřují.

Do začátku dostanete měsíční limit na útraty 5000 Kč a postupně vám naroste až do výše vašeho průměrného měsíčního příjmu. Rychlost, s jakou vám Twisto limit zvyšuje, záleží především na vás a vaší platební morálce. Pokud splácíte vyúčtování včas, dostanete se na výši měsíčního příjmu během pár měsíců.

Twisto navýšení limitu

Pokud si i poté budete potřebovat měsíční limit navýšit, je to možné. Já jsem například potřeboval navýšit limit, protože jsem měsíc v kuse využíval slevy 4 % na rezervace hotelů přes Booking.com.

V polovině měsíce jsem se ale dostal na svůj dosavadní limit (25 000 Kč) a po krátké komunikaci s týmem Twisto mi limit zvýšili na 30 000 Kč. Po dalším půl roce mi sami od sebe navýšili limit na 35 000 Kč a to i přes to, že jsem jednou na zkoušku vyúčtování nezaplatil a nechal si téměř celou částku o měsíc odložit.

Twisto Snap – automatická platba faktur

Také nemáte rádi večery, kdy si musíte sednout k internetovému bankovnictví a ručně platit faktury, které vám přišly poštou nebo do e-mailu? (Kdy se banky naučí používat QR kódy 😅)

Tak s tím můžete přestat, protože Twisto zaplatí faktury za vás. Papírové faktury stačí nafotit do mobilní aplikace, elektronické přeposlat na jejich e-mail. Běžně platí faktury několik dní před datem splatnosti, pokud je ale potřebujete zaplatit ihned, stačí to připsat do poznámky.

Za tuto službu zaplatíte 0,- až 10,- za fakturu podle toho, jaký používáte tarif.

Twisto Pay

Pokud má e-shop implementované platby pomocí Twisto, stačí při nákupu zadat e-mail, kterým jste se u Twista registrovali. Platba se provede automaticky a je schválená do jedné sekundy. Platby jsou tak rychlejší a hlavně bezpečnější, protože nikam nezadáváte svojí platební kartu a na e-shopu se nemusíte ani registrovat.

Jak vypadá aplikace (moje útraty + cashbacky + zobrazení nákupu na e-shopu):

Twisto aplikace
Vzhled mobilní aplikace Twisto

Twisto obchody

Mezi největší e-shopy používající Twisto patří například Alza, Rohlík.cz, Slevomat, Dáme jídlo nebo Mironet. Kompletní seznam napojených e-shopů najdete tady. Twisto za vás také může vyřizovat reklamace a vrácení zboží, pokud o to požádáte.

S Twistem platím na e-shopech poměrně často a líbí se mi, že si přímo v aplikaci můžu zobrazit, co jsem si objednal. Twisto také posílá informace o tom, jestli e-shop už zboží odeslal.

TIP: Pokud nemá e-shop napojení na Twisto, i tak s ním můžete zaplatit. Vyberte si platbu převodem a fakturu zašlete na plati@twisto.cz

Twisto cashback – procenta z  nákupů zpět do peněženky

Twisto nabízí slevy do různých internetových obchodů formou cashbacku, vrátí vám tedy určité procento zaplacené částky jako kredity na Twisto účet. Marketingová akce zaručuje, že Twisto nabízí pro podporované obchody nejvyšší cashback v České republice. Dávají záruku, že nabízí o 5 % více peněz zpět, než jakákoliv jiná fintech firma.

Twisto ke dnešku (17. srpna 2019) nabízí cashback ze 127 různých on-line obchodů. Nejzajímavější je časově omezená akce na Zoot (30 % cashback), Booking (až 4 %) nebo About You (až 7,9 %). Další zajímavé obchody:

 • Notino až 5,5 %
 • AliExpress až 10 %
 • Benu až 8,3 %
 • UrbanStore.cz až 7,2 %
 • Bibloo až 5,5 %
 • Okay až 3,2 %
Ukázka obchodů, kde dostanete cashback
Ukázka obchodů, kde dostanete cashback

Twisto podporuje Apple Pay, takže v obchodě zaplatíte iPhonem nebo iWatch

Od 19. února nabízí Twisto propojení s Apple Pay. Pokud máte iPhone, můžete s jejich kartou platit telefonem. Apple Pay můžete aktivovat přímo v aplikaci Twista, nebo v aplikaci Wallet na iPhonu.

V obchodech pak stačí přiložit na bezkontaktní terminál telefon nebo hodinky a pomocí Touch ID nebo Face ID platbu potvrdit. Pokud máte i MacBook, můžete při platbě online zvolit platbu pomocí Apple Pay a nákup dokončit na telefonu nebo hodinkách pomocí Twisto karty.

Aktualizace srpen 2019: Uživatelé Androidu se do konce roku dočkají podpory Google Play. Twisto informaci uvedlo na svém Twitteru.

Rozdělení na splátky

Od listopadu 2019 nabízí Twisto nově nákup na splátky. Jakoukoliv platbu nad 3000 Kč (až do výše měsíčního limitu) lze rozložit na 3 až 12 měsíců splátek. Stačí v detailu platby kliknout na tlačítko “Rozložit do splátek” a vybrat si, do kolika měsíců si částku rozdělíte. Měsíční splátka se pak každý měsíc automaticky odečte z Twisto účtu je možné celý nákup kdykoliv předčasně splatit.

Twisto nákup na splátky
Twisto nákup na splátky

Twisto Split – rozdělte si útratu s přáteli

Chodíte občas s přáteli do restaurace nebo do hospody na pivo? Pokud ano, určitě znáte tu situaci, kdy každý tahá z kapsy drobné a počítá se, kdo co zaplatí. Tak s Twistem už se při placení nemusíte trápit. Jeden z vás (třeba vy) zaplatí celý účet a v aplikaci ho rozdělí mezi všechny kamarády. Jak?

Twisto Split
Twisto Split

Stačí u dané platby kliknout na ‚‚Splitnout útratu’’ a vybrat kamarády, s kterými se chcete rozdělit. Ti, co mají účet u Twista, na něm uvidí rozdělenou platbu okamžitě. Ostatním přijdou na e-mail nebo mobilní telefon instrukce, jak vám mají zaplatit.

Twisto cash

Twisto v minulosti nabízelo zasílání peněz na bankovní účet. Byla to v podstatě půjčka a stačilo o ni zažádat zasláním e-mailu na adresu cash@twisto.cz. Za každou začatou pětistovku jste zaplatili 10 Kč.

Dnes služba už nefunguje a není jasné, zda je vypnutá pouze dočasně. Aktuální informace o Twisto Cash se dozvíte na webu společnosti.

Twisto karta a platební náramek Twisto

V rámci placených tarifů (49,- nebo 99,- měsíčně) dostanete zdarma platební kartu a platební náramek, který funguje stejně jako karta. Kartu i náramek můžete používat pro platbu v kamenných obchodech, ale na internetu zaplatíte jen kartou. Twisto karta nefunguje pro výběry peněz z bankomatu.

Twisto karta
Twisto karta

Pokaždé, když s nimi zaplatíte, přijde vám do mobilní aplikace notifikace. Funguje to okamžitě, takže já si takto kontroluji, jestli mi obchodník strhl správnou částku.

Náramek je vyrobený ze silikonu, je voděodolný a nemusí se nabíjet. Je v něm v podstatě jen miniaturní platební karta s NFC čipem, takže platíte přiložením náramku na platební terminál. Já sám ho nárámek moc nepoužívám, nosím Fitbit a při placení se mi ne vždy dařilo náramek správně přiložit a musel jsem to zkoušet několikrát. Taky si dejte pozor při vybalování náramku, abyste si ho náhodou neprostřihli nůžkami (nebudu říkat, komu se to stalo 😅).

Cashback s kartou Mastercard Priceless Specials

Znáte věrnostní program karet Mastercard? Protože Twisto je platební karta vydaná společností Mastercard, můžete si ji do programu zdarma zařadit. Twisto je jediná služba ze všech konkurentů, která je vydaná v ČR. Ostatní karty jako je Revolut nebo Curve do Mastercard Priceless Specials nenahrajete.

Priceless Specials nabízí vlastní cashback u desítky českých obchodníků a také slevové kupony. Čím více transakcí provedete a čím více peněz utratíte, tím větší výhody dostanete.

Cestovní pojištění v rámci tarifu Premium

Cestovní pojištění je pro mě jedním z důvodů, proč si platím nejdražší tarif (99,- měsíčně). Hodně s manželkou cestujeme, několik měsíců v roce trávíme v zahraničí a cestovní pojištění pro nás byla vždy finanční zátěž.

V rámci tarifu Premium máte automaticky nárok na cestovní pojištění od české pojišťovny UNIQA, které pokrývá celý svět a je platné 365 dní v roce.

Pojištění se vztahuje nejen na držitele karty, ale na celou rodinu. Jmenovitě na manžela/manželku, druha/družku a jejich děti do 18 let věku, maximálně však 6 osob. Každá osoba je kryta zvlášť do výše limitů:

 • Léčebné výlohy 3 000 000 Kč
 • Zubní ošetření 3 000 000 Kč
 • Pojištění odpovědnosti 2 000 000 Kč
 • Pojištění zimních sportů

Přehled jednotlivých tarifů a co nabízejí – Twisto poplatky

Co Twisto nabízí zdarma – tarif Twisto Online

 • Online platby
 • Twisto Snap: 10 Kč za transakci
 • Splatnost vyúčtování do 15. dne dalšího měsíce
 • Možnost odložení splatnosti i měsíc
 • Cashback z on-line nákupů

Twisto Standard účet (49 Kč za měsíc) – co nabízí navíc

 • První tři měsíce zdarma
 • Vše jako v Twisto Online
 • Twisto Snap: 5 Kč za transakci
 • Twisto platební karta + platební náramek
 • Cashback s programem MasterCard Priceless Specials

Twisto premium účet (99 Kč za měsíc) – co nabízí navíc

 • První tři měsíce zdarma
 • Vše jako v tarifu Standard
 • Twisto Snap: zdarma
 • Cestovní pojištění pro celou rodinu
 • Transakce v zahraniční měně o 3 % levnější
twisto kurz zahranicni ena

Založení účtu

Zlákal jsem vás na Twisto? Založte si účet. Připravte si kopie vašich dokladů totožnosti (občanského průkazu) a výpis z jakéhokoliv bankovního účtu, kde je uvedena vaše jméno a adresa.

Odměna za doporučení kamarádů

Po registraci vám Twisto poskytne promokód, pomocí kterého se mohou registrovat vaši přátelé. Za každého získaného zákazníka získáte odměnu 50 Kč ve formě kreditů, které můžete po připsání okamžitě utratit. Z mojí zkušenosti trvá zhruba 1 měsíc, než Twisto přivedeného zákazníka potvrdí a kredity připíše.

Twisto nevýhody

Účet u Twista není běžný bankovní účet, proto nemá všechny funkce, které byste očekávali. Co s kartou od Twista neuděláte?

Výběr z bankomatu

Peníze z bankomatu Twistem nevyberete. Jste tedy odkázání na klasickou platební kartu, nebo jinou fintech službu. My doporučujeme a používáme kartu Revolut.

Měsíční limit na platby

Twisto vám nedovolí utrácet desetitisíce hned po registraci. Používají sofistikovaný způsob skórování a podle vaší bonity dostanete počáteční měsíční limit na útraty mezi 5 000 Kč a 10 000 Kč. Utrácením a včasným splácením se vám limit postupně zvyšuje.

My máme limit 35 000 Kč a to už nám na běžné výdaje stačí.

Zamítnutí platby ze strany Twista

Všechny platby na internetových obchodech za vás napřed platí Twisto a proto si na základě získaných informací od zákazníka a obchodníka nárokují objednávku zamítnout.

Může se tak stát, že pokud budete mít u Twista už delší dobu odložené splátky a pokusíte se pořídit si nějakou drahou zbytečnost, Twisto vám nedovolí objednávku zaplatit.

Náklady za odložené platby a Twisto vymáhání

Twisto je v podstatě kreditní karta a podle toho se také chová. Splátku útraty si můžete za určitý poplatek odložit a to i o několik měsíců. Dovolí vám vždy splatit jen část.

Jenže se s tím pojí náklady a v případě prodlení platíte poplatky. Pokud se zpozdíte o více než 30 dnů a neprodloužíte si splátky, zaplatíte jako pokutu 650 Kč + 10 % z dlužné objednávky,

Jak zrušit Twisto účet

Pokud se rozhodnete účet u Twista zrušit, musíte si stáhnout a vyplnit žádost o zrušení účtu. Vyplněný dokument pošlete na e-mail dotaz@twisto.cz nebo na adresu Twisto payments a.s., Sokolovská 47/73, 186 00 Praha 8.

Twisto promo kód

Hledáte promo kód pro získání bonusu? Zadejte při registraci kód ‚‚POWEROFDOING’’ a dostanete 50 Kč na útratu.

Související články

1 COMMENT

 1. Ahoj,
  Clanek dobry, ale pro me tam chybi par informaci. Musim pouzivat mobilni aplikaci nebo to jde I jen pres internet? A pokud ano je tam povinne dvoji overeni identity? Pokud nejde bez apky, existuje apka pro Blackberry?

  Dekuju

  George

Okomentovat

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zde se nacházíte

Finance a investiceTwisto - recenze od běžného uživatele + BONUS 300 Kč

O autorovi

Lukáš Konečný
Lukáš Konečnýhttps://www.lkmedia.cz
Jsme duší markeťák, miluji hory a procestoval jsem desítky zemí světa. Na tomto blogu pro vás tvořím obsah z tématických oblastí, které jsou mi velmi blízké: o cestování, marketingu, financích a zdraví.

Nejnovější články na blogu