...

7 skvělých způsobů, jak efektivně propagovat blog ZDARMA

Máte kvalitní obsah na blogu, ale přesto ho nečte dostatečný počet lidí? Chtěli byste vědět, jak přitáhnout tisíce čtenářů na váš blog bez jediné kačky utracené za reklamu? Tak jste na správném místě. Dnes vám představíme sedm způsobů propagace, které vás zviditelní v digitálním prostoru.

Sami jsme za propagaci našich blogů utratili za poslední tři roky zhruba 300 Kč, takže víme, o čem mluvíme.

1) Sdílej svůj blog ve FB skupinách

vip skupina loudavym krokem
Naše VIP skupina na Facebooku

Najdi si na Facebooku relevantní skupiny, pokud máš blog o zdravém vaření, najdi si skupiny o vaření a hubnutí . Přidej se do skupin blogerů. Pozor! Přečti si pečlivě pravidla skupin, některé zakazují sdílení odkazů nebo vlastních FB stránek.

  • Nikdy nesdílej pouze odkaz, vždy vysvětli, proč sdílíš a co se v tvém přispěvku dozví
  • Buď ve skupinách aktivní. Pokud se lidi ve skupinách ptají na téma, které jste popsali ve svém blogu, neodpovídejte jim pouze odkazem na tvůj blog. Dejte si práci s fundovanou odpovědí, a až na konci jim napiš, že jste téma popsali na svém blogu.

2) Používej diskuzní fóra nejen pro link building 

V marketingu se často mluví o řešení problému za vaše zákazníky. Najděte si relevantní fóra, kde se diskutují problémy, o kterých píšete. Opět: Nikdy nedávejte pouze odkaz na svůj blog. To je základní chyba, váš příspěvek bude pravděpodobně adminem stejně smazán. Dejte si práci s odpovědí. Oslovte lidi s jménem, odpovězte se základními fakty a odkažte je na váš blog pro více informací.

DISKUZNI FORUM

Pokud píšete anglicky, začněte být aktivní na Quora. Dá vám to nejspíš ze začátku spoustu práce na odpovídání, ale pokud je vaše odpověď dobrá, velmi rychle se vám to vrátí.

A kam psát?

Nemůžeme vám dát celý seznam fór, zkuste zadat vaše téma + diskuze do vyhledávače a určitě něco objevíte.

Svatební fotografové či vizážistky by se měli určitě měli podívat na stránky Beremese.cz.

Pokud vaše téma zasahuje do čehokoliv ženského, nevyhýbejte se klasice jako je emimino nebo omlazeni, velkou platformu pro propagaci najdete i v tématech jako jsou počítačové hry.

Když se zabýváte cestováním, nezapomeňte na Hedvábnou stezku.

Některá fóra už nejsou tak aktivní jako dřív, lidé se přesunuli do facebookových skupin, ale stále je to skvělý nástroj na získávání kvalitní přístupů. Z těchto odkazů povětšinou přijdou lidé, kteří si důkladně vaše články pročtou.

3) Spolupracuj s charitami/neziskovkami

My jsme takto spolupracovali s Centrem Dialog
My jsme takto spolupracovali s Centrem Dialog

V Česku se to tolik nevidí, ale v zahraničí běžná praxe. Snažte se ale vybírat takové, ke které máte vztah a nekoukejte pouze na váš přínos. Pokud máte blog pro maminky, můžete si vybrat nadaci, která například podporuje matky samoživitelky, blogujete o hubnutí? Pomáhejte v boji proti anorexii.

Charity a nadace vám mohou pomoct opět s budování zpětných odkazů, váš blog získá další rozměr a vy lepší pocit 🙂

4) Sbírej e-maily pro budoucí zisky

Screenshot 2018 03 06 15.30.39

Možná si myslíte, že e-mail je už mrtvý nástroj, ale opak je pravdou. Podle průzkumů se jedná o stále nejlepší způsob, jak komunikovat se svými čtenáři a dát jim vědět, že jste publikovali nový článek/video. Jak efektivně získávat e-maily vašich čtenářů? Přečtete si tady.

Nejlépe fungují emaily bez grafiky. Ano, úplně bez grafiky, pouze tak, jak je napíšete v mailu. A proč?

  1. Emaily s grafikou jsou často vyhodnoceny jako spam
  2. Lidé jsou jimi přesyceni
  3. E-mail bez grafiky působí daleko osobněji

Vyberte si oslovení pro svou komunitu (U nás, když se zaregistrujete do kryptokurzu, tak vám přijde: Ahoj Krypťáci) a napište e-mail tak, jak byste to psali vy kamarádovi.

5) Propoj se s platformami skrz Guest posting/Guest blogging

Snimek obrazovky 2018 03 06 v 15.34.29 1024x562 1

Slovní spojení, které znamená psaní na jiné blogy/weby a jedná se o skvělou taktiku na budování zpětných odkazů (link building).

Domluvte se s tématickým blogem, firmou nebo magazínem, že pro ně budete psát články zdarma, s tím že oni uvedou link na váš blog. Blog/firma/magazín získá kvalitní obsah a vy propagaci vlastního blogu.

6) Roundup posty – Shrnující příspěvky: Zaručí ti sdílení dalšími blogery

slavni blogeri

Jednoduchý a rychlý způsob, jak tvořit zajímavé články a navíc získat skvělý dosah. Nechte si vytvořit obsah jinými blogery. Navíc, pokud se budou blogerky podílet na vašem obsahu, je zde velká šance, že váš článek na své sociální síti nasdílí. Jak na to?

Modelový případ: Máme blog zaměřený na vaření

1) Vymyslete téma článku

Dejme tomu, že píšete blog o fitness vaření a blíží se letní sezóna. A vy se rozhodnete, že dáte dohromady článek: “Nejoblíbenější letní recepty českých foodblogerek”.

2) Udělejte si seznam blogerek, které byste chtěli oslovit

Nevybírejte si blogerky, jejichž tvorbu vůbec neznáte. Seznamte se s tím, jak píšou, jaké recepty vaří.

3) Napište blogerkám, dejte jim jasné zadání

Napište jim na sociálních sítí/email, že připravujete tento článek a zapojíte do něj populární české foodblogerky. Buďte osobní, řekněte jim, proč byste byli rádi, aby se zúčastnili. Nezapomeňte uvést, že jim do článku samozřejmě dáte prolinky na jejich blog.

  1. Dejte jim limit v počtu znaků (200-300 znaků)
  2. Uvěďte deadline, do kdy mají jejich příspěvek napsat a kam ho mají poslat
  3. Požádejte je o zaslání profilové fotografie
  4. Požádejte je o velmi krátké bio, které představí jejich blog, které bude uvedené pod fotografií, 
  5. Řekněte jim o odkazy, které chtějí mít u svého příspěvku uveřejněné. 

7) Nevynechej žádné místo, kde můžeš svůj blog zmínit

A poslední tip na závěr. Kolik denně pošlete e-mailů? Já tak 20-30. Někdy i dvakrát tolik. A věřím, že jich zas tolik neposílám 🙂 Jsou určitě i horší případy.

Proto, pokud nemáte v podpisu vašeho e-mailu ještě stránky blogu, udělejte to hned.

Sociální sítě jako Instagram a Twitter vám umožňují uvést odkaz do popisu. Využijte toho.

Související články

Okomentovat

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zde se nacházíte

Jak na blog7 skvělých způsobů, jak efektivně propagovat blog ZDARMA

O autorovi

Lucie Konečná
Lucie Konečnáhttps://www.lkmedia.cz
Cestování miluji úplně od útlého dětství, v naší rodině koluje i historka, že až na své první cestě do zahraničí jsem začala spát celou noc. 😁 Procestovala jsem už víc jak 40 zemí, žila jsem v Kanadě i Mexiku a mým snem je nyní domek v Portugalsku. Živím se online marketingem, miluji knihy, věnuji se ale i hodně sportu, zdravému životnímu stylu a zajímá mě vše kolem spánku. Jsem také provozní ředitelka nanoSPACE.

Nejnovější články na blogu