...

Golf Hořehledy – Víkend plný golfu pro začátečníky i pokročilé

Golf jsme s Luckou nikdy nehráli a moje představa byla, že jde o velmi nákladný sport pro pár vyvolených, kteří mají dostatek času a peněz na to, aby mohli celý den postávat na trávníku a odpalovat míčky do dálky. Jak daleko jsem byl od pravdy!

Na své první setkání s golfem jsme vyrazili na pozvání Martina Kopčáka na devítijamkové hřiště ve vesničce Hořehledy, která leží na území krajinné oblasti Brdy. Golf je součástí PilsnerGolf Resortu, ke kterému patří také Hotel pod Kokšínem, ve kterém jsme byli ubytováni.

Je to ideální místo pro strávení víkendu plného sportu, cyklistiky a poznávání okolních památek a přírodních stezek. V okolí se kromě golfu nachází tenisový kurt, zámek přírodní koupací biotop a mnoho turistických i cyklistických tras.

Golf Hořehledy
Golfový vozík – Golf Hořehledy

Romantický víkend pro dva s golfem

Můžete si vybrat z několika pobytových balíčků, které jsou zaměřeny buď na golf, nebo turistiku a cyklistiku. Golfové balíčky obsahují neomezený vstup na hřiště a romantický balíček dokonce večeři při svíčkám přímo na golfovém hřišti.

V rámci balíčků strávíte v resortu víkend, nebo rovnou celý týden. Každý balíček navíc zahrnuje polopenzi, vstupenky na blízké památky a neomezený vstup na blízký tenisový kurt.

  • Romantický balíček pro 2 osoby – 6 500 Kč / 2 noci
  • Golfový balíček pro 2 osoby – 5 500 Kč / 2 noci
  • Začátečnický balíček pro 2 osoby – 13 900 Kč / 5 nocí
  • Seznámení s golfem pro 2 osoby – 6 500 Kč / 2 noci
  • Rodina na golfu pro 4 osoby
Booking.com

Kolik stojí golf v Hořehledech

Na rozdíl od pražských golfových hřišť se v Hořehledech snaží přiblížit golf každému. Tomu jsou uzpůsobeny také ceny.

  • Celodenní vstupné pořídíte o všední dny za 300 Kč, o víkendu za 700 Kč
  • Trénink na odpališti (driving range) a plochách pro zakončování do jamek je zdarma, platíte pouze 1 Kč za míček
  • Vybavení si můžete za 200 Kč na celý, případně jednu hůl za 50 Kč
  • K dispozici jsou také buginy za 400 Kč až 800 Kč
Driving Range Hořehledy
Driving Range Hořehledy

Omluvte náš dresscode, na golfu jsme byli popré 🙂

Klasické ubytování za dobrou cenu

Přímo na golfovém hřišti je Hotel pod Kokšínem, který nabízí cenově dostupné ubytování (od 900 Kč) a restauraci. Lze vybírat z pokojů různých velikostí, od jednolůžkového až po několikapokojový královský apartmán.

Do hotelu můžete přivézt svého pejska, čehož jsme využili i my. 🙂

Hotel pod Kokšínem
Hotel pod Kokšínem

Restaurace je zaměřená především na maso, které mají dle ostatních hostů a hodnocení na internetu výborné. My jsme vegetariáni a ačkoliv mají vegetariánských pokrmů na jídelním lístku jen několik, byl kuchař schopen nám vytvořit luxusní tříchodové večerní menu při svíčkách.

O golfovém hřišti

Celý resort leží v kopcovité krajině Brd, obklopený přírodou a malými vesničkami. Pro golfisty jde jistě o příjemnou změnu, protože z mnoha golfových hřišť v České republice jsou výhledy spíše na paneláky a mohutné městské stavby.

Pilsner Resort Hořehledy
Pilsner Resort Hořehledy

Hřiště vzniklo před dvaceti lety a na první pohled je perfektně udržované. Správce hřiště Martin Kopčák přímo na pozemku bydlí a na hřišti ho najdete každý den.

Téměř celá hra se díky terénu odehrává v mírném svahu, což může být pro mnohé vhodné rozptýlení nebo výzva.

SPÁLENÉ POŘÍČÍ Počasí na golf

Trénink golfu zdarma

Pokud si pořídíte jeden z ubytovacích balíčků, získáte několik hodin tréninku s trenérem zdarma. Díky tomu se na golf mohou vydat i úplní začátečníci, kteří si chtějí vyzkoušet, zda je golf hra právě pro ně.

Lukáš poprvé na golfu
Lukáš poprvé na golfu

Výlety po okolí

Zámek ve Spáleném poříčí

K tomuto renesančnímu zámku z roku 1617 přiléhají 2 rozsáhlé parky a ačkoliv dnes areál využívá především místní střední škola, je možné se do zámku podívat s průvodci.

Za zmínku stojí především slavnostní síň s renesančním stropem, který byl zrestaurován. Zámek byl během své existence využíván různými způsoby a v 18. století dokonce na nějakou chvíli strážil svatovítský poklad.

Zámek Spálené Poříčí
Zámek Spálené Poříčí

Naučná stezka Za mlynáři do Bradavy

Tato čtyři a půl kilometru dlouhá naučná stezka vás dovede z Hořehled až do Spáleného Poříčí. Vede podél malé říčky Bradavy a postupně uvidíte šest různých mlýnů, které v dávnějších dobách využívaly říčku pro mletí mouky.

Přírodní koupací biotop Jince

Nedaleko od Hořehled se nachází přírodní koupaliště. Do vody jsou zde zasázeny speciální rostliny, které čistí vodu přírodní cestou, bez chemikálií. V létě tu je poměrně rušno, protože se jedná o oblíbené místo, kde místní tráví horké dny.

CHKO Brdy

Okolní krajina spadá pod krajinnou oblast Brdy, která je protkaná turistickými a cyklistickými stezkami. Z Hořehled můžete vyrážet každý den na nový výlet a ani po několika dnech nebudete vědět, kam se vydat dříve.

Jak se do Hořehled dostat

Od Prahy: po dálnici D5, sjezd EXIT 62 na Rokycany. Dále pokračujte na Spálené Poříčí na silnici č. 117. V obci Lipnice odbočte vlevo na Těnovice a Hořehledy. Resort je před obcí po levé ruce. Držte se místního značení.

Od Plzně: po rychlostní silnici E49 a silnici č. 19 na Spálené Poříčí a Hořehledy. Resort je za obcí po pravé ruce. Držte se místního značení.

Související články

Okomentovat

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zde se nacházíte

EvropaČeská republikaGolf Hořehledy - Víkend plný golfu pro začátečníky i pokročilé

O autorovi

Lukáš Konečný
Lukáš Konečnýhttps://www.lkmedia.cz
Jsme duší markeťák, miluji hory a procestoval jsem desítky zemí světa. Na tomto blogu pro vás tvořím obsah z tématických oblastí, které jsou mi velmi blízké: o cestování, marketingu, financích a zdraví.

Nejnovější články na blogu