...

27 tipů, co vidět ve Vancouveru + 5 tipů na výlet

Mezi lidmi, co žili nebo žijí v Kanadě panují často spory, jestli je lepší Vancouver nebo Calgary. Já na to mám jasný názor, ale nebudu vám ho tady vnucovat. 😁 Co je ale zřejmé, že Vancouver je živější a mnohem kulturnější město. Můžete odsud vyrazit na výlet do hor i do krásné Victorie. V tomto článku pro vás máme ty nejlepší tipy, co vidět ve Vancouveru, přidala jsem i tipy na výlety a kde se ubytovat.

Co vidět ve Vancouveru: Památky, místa i výlety do okolí

Počasí Vancouver: Kdy vyrazit do Kanady

Ačkoliv si všichni myslí, že v Kanadě je dlouhá zima, ve Vancouveru je poměrně tepleji než třeba v Calgary. Příjemné počasí je už od května a může být až do začátku listopadu.

I když je ve Vancouveru v zimě tepleji než v Calgary, ve Vancouveru daleko častěji prší než sněží. My osobně preferujeme v zimě Calgary, kde je sice zima ale sluníčko.

Co vidět ve Vancouveru
Vancouver je nejkrásnější v létě

Kde se ubytovat ve Vancouveru: Tipy na nejlepší hotely

Pokud chcete mít vše blízko, mezi nejlepší hotely ve Vancouveru patří Paradox Hotel Vancouver, který je hned downtownu. Pokud preferujete něco trochu levnějšího ale stále přímo v centru města, tak se mrkněte na Times Square Suites Hotel. Skvělou volbou je i L’Hermitage Hotel.

27 skvělých tipů, co vidět ve Vancouveru

Když už víte, kdy do Vancouveru vyrazit a máte představu, kde se ubytovat, pojďme se podívat na ty nejlepší památky, místa a atrakce, které navštívit a co vidět ve Vancouveru.

Chinatown

Při návštěvě Vancouveru byste neměli vynechat čínskou čtvrť Chinatown, která je národní historickou památkou a jednou z nejstarších a největších čínských čtvrtí v Kanadě.

Založená v 80. letech 19. století, Chinatown začala na Carrall Street a East Pender Street, která byla tehdy známá jako Dupont Street.

Co vidět ve Vancouveru? Chinatown
Co vidět ve Vancouveru? Chinatown

Tato čtvrť je výjimečná svou architekturou, která kombinuje čínské regionální architektonické styly s lokálně zavedenými západními motivy. Budovy mají výrazný hybriní styl, charakteristický vnitřními nádvořími, uličkami a fasádami, které směřují jak do ulic, tak do uliček.

Pomyslný vrchol zlaté éry v Chinatown byl v 20. letech 20. století, kdy čtvrť měla nemocnici, dvě čínská divadla, knihovnu, šest škol, a dokonce i vlastní radnici, veřejnou knihovnu a banky.

Mezi nejvýznamnější stavby patří budova Čínských svobodných zednářů, která byla zakoupena v roce 1907 organizací Chee Kung Tong.

Chinatown je také domovem první čínské zahrady mimo Čínu – Dr. Sun Yat-Sen Classical Chinese Garden, pojmenované po filozofovi, lékaři a politikovi Dr. Sun Yat-Senovi, který sehrál významnou roli v svržení dynastie Čching a stal se prvním prezidentem Čínské republiky.

Dovolená Vancouver: Chinatown
Dovolená Vancouver: Chinatown

Tato zahrada byla otevřena v roce 1986, právě včas na světovou výstavu Expo ’86. Dalším významným místem je Čínské kulturní centrum, první muzeum v Kanadě věnované čínské historii a kultuře, založené v roce 1973.

Canada Place

I když by se vám to mohlo zdát z názvu Canada Place není místo, ale ikonická budova, která se nachází v srdci přístavu Burrard Inlet a je známá svými obřími plachtami z teflonu, které symbolizují pobřežní ducha města.

Původně byla otevřená jako Kanadský pavilon během Světové výstavy Expo 86, dnes slouží jako hlavní terminál pro výletní lodě v regionu a sídlí tu Vancouver Convention Centre a Pan Pacific Vancouver Hotel.

Canada Place Vancouver
Canada Place Vancouver

Zajímavým faktem je, že každý den v poledne zní z Canada Place deset dědičných rohů, hrajících první čtyři noty kanadské národní hymny „O Canada“, které jsou slyšitelné po celém centru Vancouveru. Během Zimních olympijských her v roce 2010 zněly tyto rohy pokaždé, když kanadští sportovci vyhráli medaili.

Gastown Steam Clock – parní hodiny

Pokud jste neviděli parní hodiny ve Vancouveru, jako byste nebyli! Gastown Steam Clock, postavené v roce 1977 známým hodinářem Raymondem Saundersem, jsou jednou z nejzajímavějších památek ve Vancouveru.

Co vidět ve Vancouveru? Gastown Steam Clock
Co vidět ve Vancouveru? Gastown Steam Clock

Mechanismus hodin je napájen parou z místního systému ústředního vytápění a pohání miniaturní parní motor, který je umístěný v jeho základu. Motor zvedá ocelové kuličky, jejichž tíha pohání běžný kyvadlový hodinový stroj, přičemž parní energie také pohání zvukovou produkci hodin. Hodiny každých 15 minut hrají melodie na píšťaly místo zvonů, aby signalizovaly čas​​.

Gastown Steam Clock je jediným plně funkčním parním hodinovým strojem na světě​​.

Robson Street

Každé velké město má nějakou hlavní rušnou ulici. Ve Vancouveru je to Robson Street. Tato ulice, která je téměř 3 kilometry dlouhá a prochází několika různými čtvrtěmi. Najdete na ní Stadium District s velkými stadiony a hotely, finanční a obchodní centrum Downtown a hustě osídlenou rezidenční oblast West End, která sousedí se slavným Stanley Parkem.

Robson Street Vancouver

Pro milovníky luxusu je tu nedaleká Alberni Street s mezinárodními značkami jako Burberry, Prada a Gucci.

English Bay

English Bay je populární záliv a pláž ve Vancouveru, kde se v lednu koná akce Polar Bear Swim (lidé se vrhají do ledového oceánu) a v létě slouží jako jedno z nejpopulárnějších míst pro opalování a taky tu bývá festival ohňostrojů Celebration of Light.

English Bay Vancouver
English Bay Vancouver

Přímo u pláže najdete řadu restaurací a kaváren. V létě tu můžete vyrazit na paddle boardy, kayak nebo si vyzkoušet windsurfing a kitesurfing.

Název English Bay vznikl na počest kapitána George Vancouvera, který pojmenoval tuto oblast po své rodné zemi, Anglii.

Capilano Suspension Bridge Park

Capilano Suspension Bridge Park patří k nejoblíbenějším turistickým aktivitám ve Vancouveru, určitě si proto kupte vstupenky v sezóně včas (třeba na GetYourGuide).

Most byl původně postaven v roce 1889 z konopných lan a dřevěných prken a od té doby prošel několika rekonstrukcemi. Dnešní verze mostu, postavená v roce 1956, je zavěšena 70 metrů nad řekou Capilano a je dlouhá 137 metrů​​​​​​​​.

Co navštívit ve Vancouveru? Capilano Suspension Bridge
Co navštívit ve Vancouveru? Capilano Suspension Bridge

Jednou z nejvýznamnějších atrakcí parku je Cliffwalk, série úzkých chodníků, které se vine kolem deštného pralesa. Další populární částí parku je Treetop Adventure, soubor menších visutých mostů umístěných v prastarém lese douglasek, některé stromy jsou staré až 250 let​​​​.at​​.

Park je otevřen po celý rok kromě na Vánoce. V zimních měsících park hostí festival Canyon Lights, kdy je most a okolní les osvětlen tisíci světly, což vytváří kouzelnou atmosféru​​​​.

Vstupenky si můžete snadno koupit předem na GetYourGuide, abyste na ně nemuseli nikde stát frontu.

Granville Island

Tohle je místo, na které nejraději vzpomínám z celého Vancouveru! Nejde ani tak o to, co jsme tam viděli a zažili, ale především o atmosféru, která tam panovala. Nejsem asi jediná, protože Granville Island navštíví ročně přes 10,5 milionů návštěvníků.

Najdete tu spousta super restaurací, galerií a obchůdků, je tu taky tržnice Granville Island Public Market, která byla založená v roce 1979 a je známá svým širokým výběrem čerstvých produktů, masa, ryb, sýrů a dalších potravin, často místního původu.

Granville Island ve Vancouveru
Granville Island ve Vancouveru

Hlavně tu jsou stánky s jídlem, a to z různých koutů světa, co si vzpomínám, tak tu určitě byla mexická a asijská kuchyně.

Na Granville Island také sídlí několik divadelních společností, včetně Arts Club Theatre Company a Vancouver Theatre Sports League. Granville Island je také místem, kde najdete jediný fyzický obchod s houpacími sítěmi v Kanadě, Hamuhk Hangout Place, který zde působí od roku 1995.

Granville Island ve Vancouveru
Trhy na Granville Island ve Vancouveru

Granville Island se v posledních desetiletích transformovala z průmyslové oblasti na jedno z nejvíce milovaných veřejných míst ve Vancouveru, a její vývoj pokračuje s plánem na rekonstrukci ostrova do roku 2040.

Pacific Arts Market (PAM)

Pokud máte rádi umění a řemesla jako já, určitě stojí za návštěvu Pacific Arts Market (PAM), trh prošel nedávnou expanzí, čímž zdvojnásobil svůj umělecký prostor. Nyní zahrnuje jak „The Gallery“, tak „The Studios“ v přízemí a „The Market“ v patře.

Pacific Arts Market si neúčtuje provizi z prodeje, takže umělci si ponechávají 100 % tržby z prodeje svých děl. Kromě uměleckých děl a řemesel se na trhu konají i různé kulturní akce, jako jsou workshopy, malířské večery, přednášky umělců a výstavy. Ceny děl jsou různé, od $5 do $3500, takže si třeba něco vyberete.

Grouse Mountain

Přemýšlíte, co vidět ve Vancouveru, abyste měli zážitek kompletní? Určitě vyrazte na Grouse Mountain!

Grouse Mountain, známý jako „vrchol Vancouveru“ je oblíbenou outdoorovou destinací pro turisty i místní obyvatele. Najdete ho pouhých 15 minut od centra Vancouveru a nabízí úchvatné výhledy na okolí.

Kam ve Vancouveru? Určitě na Grouse Mountain
Kam ve Vancouveru? Určitě na Grouse Mountain

Začněte svůj výlet výjezdem na známé lanovce Skyride, která vás zavede až na vrchol hory. Lanovka jezdí po celý rok každých 15 minut.

Na vrcholu hory naleznete Eye of the Wind, první větrnou turbínu v Severní Americe umístěnou ve vysoké nadmořské výšce, která zásobuje 25 % energie střediska. Odsud máte také 360stupňové výhledy na Vancouver a jeho přístav z výhledové plošiny umístěné u velkých otáčejících se lopatek.

V zimě se tu samozřejmě lyžuje. Pokud nechcete čekat frontu na vstupenky, doporučujeme si je koupit přes GetYourGuide, můžete si je koupit i v kombinaci se Suspension Bridge.

Stanley Park

Tak jako New York má Central Park, Vancouver má Stanley Park. Rozkládá se na obrovské ploše 405 hektarů, což jej činí jedním z největších městských parků v Severní Americe. V parku byste neměli minout

Dovolená Vancouver: Stanley Park
Dovolená Vancouver: Stanley Park
  • Seawall: 9 km trasa, která je skvělým způsobem, jak park prozkoumat pěšky nebo na kole.
  • Beaver Lake a Lost Lagoon: Dvě jezera, která jsou klidnými útočišti pro divokou zvěř a populární místo na pozorování ptáků.
  • Totemy: Najdete tu totemy připomínající původní obyvatele Kanady.
  • Vancouver Aquarium: Jedno z nejlepších akvárií v Kanadě.
  • Stanley Park Pavilion a Rose Garden: Historický pavilon a rozsáhlá růžová zahrada stojí určitě taky za návštěvu.
  • Brockton Point a Siwash Rock: Super místa, pokud rádi fotíte nebo máte rádi výhledy.
Totemy ve Stanley Parku ve Vancouveru
Totemy ve Stanley Parku ve Vancouveru

Girl in a Wetsuit

Když už jsme u Stanley Parku, tak byste se určitě měli zajít podívat na sochu ve vodě „Girl in a Wetsuit“, která je takovou isochou v Vancouveru, umístěnou na skále ve vodě na severní straně Stanley Parku.

Tato bronzová socha v životní velikosti, vytvořená v roce 1972 sochařem Elekem Imredym, představuje ženu v potápěčském obleku. Imredy se inspiroval při tvorbě sochy svou přítelkyní Debrou Harrington, která je vyobrazena s ploutvemi na nohou a maskou na čele.

Girl in a Wetsuit ve Stanley Parku ve Vancouveru
Girl in a Wetsuit ve Stanley Parku ve Vancouveru

Přestože někteří lidé věřili, že socha je kopií slavné sochy Malé mořské víly v Kodani, Imredy toto tvrzení odmítl, říkaje, že chtěl vytvořit něco jedinečného, co symbolizuje rostoucí popularitu potápění ve Vancouveru a zároveň oslavuje spojení města s mořem.

Queen Elizabeth Park

Queen Elizabeth Park je dalším místem, které byste měli vidět ve Vancouveru. Tento 52-hektarový park, situovaný na vrcholku Little Mountain, je nejvyšším bodem ve Vancouveru.

Jednou z nejvýznamnějších atrakcí v parku je Bloedel Conservatory, geodetický skleník, který byl otevřen v roce 1969. V tomto skleníku najdete více než 500 exotických rostlin a květin, stejně jako více než stovku volně létajících tropických ptáků. Park je také domovem prvního městského arboreta v Kanadě, kde lze vidět různé druhy stromů, včetně borovice ponderosy a douglasky.

Queen Elizabeth Park ve Vancouveru
Queen Elizabeth Park ve Vancouveru

Mezi další atrakce patří zahrada růží, založená v roce 1967 k oslavě stého výročí Kanady. V parku je také část pro malíře, kde umělci vystavují a prodávají svá díla.

Pokud hledáte aktivní vyžití, park nabízí golfový areál pitch and putt, tenisové kurty, kluby na lawn bowling, stezky pro jogging a místo pro tai chi.

VanDusen Botanical Garden

Taky jako my s Lukášem milujete květiny? Pokud budete ve Vancouveru na jaře nebo v létě, určitě vyrazte do VanDusen Botanical Garden, kterou najdete v čtvrti Shaughnessy.

Je to překrásný botanický ráj rozkládající se na ploše 22 hektarů (55 akrů). Založen byl v roce 1975 na pozemku, který dříve patřil Shaughnessy Heights Golf Clubu.

VanDusen Botanical Garden
VanDusen Botanical Garden

Zahrada byla pojmenována po místním dřevařském magnátovi a filantropovi Whitfordu Julianovi VanDusenovi, který významně přispěl k jejímu založení.

Najdete tu 7 000 druhů rostlin rozmístěných ve 40 tematických zahradách. Mezi speciální atrakce patří labyrint z cypřišových stromů, různé sochy a umělecká díla, malá japonská zahrada a velké kamenné sochy. Pro děti je tu bludiště.

Science World

Pokud přemýšlíte, co dělat ve Vancouveru když prší nebo nevíte, kam vzít děti, zkuste místní Science World. Je to místo, kde se zabaví nejen děti ale i dospělí a velmi zábavným a interaktivním způsobem vám přiblíží základy vědy.

Science World Vancouver
Science World Vancouver

The Polygon Gallery

V severní části Vancouveru najdete malou galerie The Polygon Gallery, která stojí za návštěvu, pokud milujete umění. Zaměřuje se především na současné umění a soudobé umělce, vždy se můžete mrknout na jejich stránky, co je zrovna v galerii za výstavu. Vstupné je dobrovolné.

Vancouver Aquarium

Přemýšlíte, co dělat s dětmi ve Vancouveru? Nebo vám ve Vancouveru prší a nevíte kam jít? Navštivte místní aquarium!

Vancouver Aquarium je průkopníkem v oblasti výzkumu a ochrany mořských živočichů. Bylo založeno v roce 1956 a stalo se prvním veřejným akváriem v Kanadě. Dnes tu najdete přes 50 000 zvířat.

Vancouver Aquarium
Vancouver Aquarium

Mezi nejvýznamnější atrakce patří Pacific Canada Pavilion, který představuje úžasnou biodiverzitu kanadského pobřeží včetně druhů – najdete tu například různé medúzy a chobotnice.

Nejspíš vás víc zaujme program Sea Otter Research and Conservation věnovaný ochraně a rehabilitaci mořských vyder. Tato roztomilá zvířata jsou mezi všemi návštěvníky obzvlášť populární, no není se čemu divit. 😄

Akvárium má také jedinečnou expozici deštného pralesa Amazonie a je aktivně zapojeno do záchrany a rehabilitace mořských savců, hlavně tuleňů a lachtanů. Najdete tu taky ale tučňáky a delfíny.

Kitsilano Beach

Plánujete výlet do Vancouveru v létě? Pak musíte na Kitsilano Beach, jednu z nejoblíbenějších pláží ve Vancouveru, odkud máte moc fajn výhledy na downtown Vancouveru.

Na pláži se nachází nejdelší bazén v Kanadě – Kitsilano Pool, který je venkovním, solným bazénem a je otevřený od května do září. Vedle bazénu je dětské hřiště a několik hřišť na plážový volejbal.

Pláže ve Vancouveru: Kitsilano Beach
Pláže ve Vancouveru: Kitsilano Beach

Vyrazte na pozorování kosatek – whale watching

Vyrazte na whale watching – ano, whale se u nás překládá jako velryba, ale ve skutečnosti se z Vancouveru vyráží na pozorování killer whales, což jsou kosatky! Byla jsem extrémně překvapená, když jsme na výletě tehdy uviděli právě kosatky. 😄 Ale bylo to super a moc všem doporučuji. Výlet si snadno rezervujete přes GetYourGuide.

Zajděte si na hokej nebo koncert do Rogers Areny

Rogers Arena ve Vancouveru je domácí hřiště hokejového týmu Vancouver Canucks z NHL. Původně byl stadion otevřen v roce 1995 pod názvem General Motors Place a stál přibližně 160 milionů kanadských dolarů.

Rogers Arena hostila řadu významných sportovních a kulturních událostí, včetně zápasů na Zimních olympijských hrách v roce 2010, kde kanadský tým získal obě zlaté medaile v ledním hokeji, a také několikrát udílení hudebních cen Juno.

Rogers Arena ve Vancouveru: Kam na hokej
Kam na hokej ve Vancouveru? Do Rogers Areny

Stadion je snadno přístupný veřejnou dopravou a nachází se v blízkosti centra města. Co se zrovna děje v Rogers Areně zjistíte tady.

Vancouver Lookout

Pokud máte rádi vyhlídky, určitě byste měli ve Vancouveru navštívit Vancouver Lookout, který nabízí úchvatný 360° výhled na město a jeho okolí z výšky 168 metrů (553 stop). Tato vyhlídková plošina se nachází na vrcholu budovy Harbour Centre.

Cesta k vyhlídkové plošině je zážitkem sama o sobě díky skleněnému výtahu, který vás do výšky vyveze během pouhých 40 sekund.

Vancouver Lookout
Vancouver Lookout

Z vyhlídky máte výhled na Stanley Park, historický Gastown, North Shore Mountains a pulzující centrum města. Na vyhlídkové plošině jsou umístěny informační panely, kde se dozvíte nějaké ty zajímavosti o historii a infrastruktuře Vancouveru.

Vancouver Lookout je otevřen denně od 10:00 do 18:00, přičemž poslední výstup výtahem je 30 minut před zavírací dobou. Vstupenky je lepší si zakoupit online, my nejraději využíváme službu GetYourGuide.

Museum of Vancouver (MOV)

Další tip na to, co dělat ve Vancouveru, když prší, je návštěva místního hlavního muzea. Museum of Vancouveru najdete ve Vanier Parku a je největším městským muzeem v Kanadě a zároveň nejstarším muzeem ve Vancouveru.

Muzeum je známé svou rozsáhlou sbírkou, která zahrnuje etnologické předměty, asijské a egyptské starožitnosti, a předměty spojené s významnými osobnostmi a událostmi ve Vancouveru.

Museum of Vancouver
Museum of Vancouver

Vancouver Art Gallery

Pokud máte rádi umělecké galerie, určitě můžeme doporučit návštěvu Vancouver Art Gallery, která byla založena v roce 1931 a dnes patří mezi největší umělecké muzea v západní Kanadě.

Nejdůležitější sbírkou umění, kterou zde najdete, jsou díla významné kanadské umělkyně Emily Carr. Od svého založení se sbírka galerie rozrostla na více než 12 000 děl, zahrnující díla od historických mistrů po současné vize. Galerie také hostila řadu významných dočasných výstav, jako například výstavy děl Leonarda da Vinci, Claude Moneta nebo Takashiho Murakamiho.

Jericho Beach

V létě se určitě vypravte i na Jericho Beach, pláž s bílým pískem, azurovou vodou a super výhledem na horu Grouse. Za krásného slunečného dne se tu můžete opalovat nebo vyrazit na paddle či kayak. Populární je i windsurfing. Místní sem také rádi chodí na piknik během jarních, letních i podzimních měsíců.

Nejlepší pláže ve Vancouveru: Jericho Beach
Nejlepší pláže ve Vancouveru: Jericho Beach

Richmond Night Market

Pokud přemýšlíte, co vidět ve Vancouveru v noci, tak v létě určitě navštivte Richmond Night Market, největší noční trh v Severní Americe. Tento trh, který se koná každý víkend od konce dubna do října, přitahuje více než milion návštěvníků ročně.

Hlavní lákadlo je samozřejmě jídlo, všechno rozhodně ochutnat nezvládnete, protože je tu více než 100 stánků, kde můžete ochutnávat dobroty z celého světa.

Vancouver Maritime Museum

Další muzeum, které musíme alespoň zmínit je Vancouver Maritime Museum, otevřené v roce 1959 jako součást oslav stého výročí provincie, které představuje námořní historii Vancouveru, Britské Kolumbie a kanadské Arktidy.

Vancouver Maritime Museum
Vancouver Maritime Museum

Asi největší lákadlo je výstava historické arktické výzkumné lodi St. Roch, která jako první loď dokončila plavbu severozápadním průplavem západním směrem.

Seaplane tour – zažijte Vancouver z ptačí perspektivy

Pokud se chystáte navštívit Vancouver, nenechte si ujít jedinečnou příležitost podívat se na město a jeho okolí z ptačí perspektivy – z paluby vodního letadla. Rezervují se standardně přes GetYourGuide a dle sezóny je v nabídce hned několik možností.

Nejoblíbenější tourem je Classic Vancouver Panorama Tour, která trvá 20 minut a začíná v centru Vancouveru. Cena za dospělého je přibližně 152 kanadských dolarů. V létě je nutné si rezervovat výlet s předstihem. Navíc, pokud se rozhodnete zrušit vaši rezervaci, můžete tak učinit bez poplatku až do 24 hodin před odletem.

Pro ty, kteří chtějí zažít něco ještě dobrodružnějšího, je tu kombinovaná tour Seaplane Flight to Victoria and Whale-Watching Cruise. Tato celodenní výprava začíná letem do Victorie, odkud se vydáte na vzrušující plavbu za pozorováním velryb.

Kromě toho je možné si zvolit také jednodenní výlet letadlem do Whistleru.

Roedde House Museum

Roedde House Museum je zajímavé a méně známé místo ve Vancouveru, které přibližuje život imigrantské rodiny na přelomu 19. a 20. století. Tento pozdně viktoriánský dům byl postaven v roce 1893 a je považován za dílo architekta Francise Rattenburyho, který je známý svým designem v Queen Anne Revival stylu. Muzeum se nachází na adrese 1415 Barclay Street a bylo otevřeno pro veřejnost v roce 1990.

Gustav Roedde, původem z Německa, přesídlil do Vancouveru v roce 1888 a založil zde první knihařskou dílnu. Dům Roeddeových byl postaven z cedrového a jedlového dřeva, což bylo v té době dostupné i cenově výhodné. V interiéru muzea naleznete více než 2700 artefaktů, včetně nábytku, oblečení, knih a domácích potřeb, z nichž některé patřily rodině Roeddeových. Mezi nejzajímavější exponáty patří hodiny George III z roku 1775, pianino Steinway z roku 1893 a další zajímavé předměty jako stereoskop, kaštanový opékač a univerzální chlebový stroj.

Vancouver: Tipy na výlety

Pokud už jste ve Vancouveru a máte více času, určitě byste měli prozkoumat i další oblasti v Britské Kolumbii.

Victoria

Jedním z oblíbených výletů je výlet trajektem do hlavního města Britské Kolumbie. Victorie patří asi k nejromantičtějším místům západní Kanady, pokud se tam vydáte, určitě si nenechte ujít. Butchart Gardens, proslulé květinové zahrady.

💡 TIP: Vyzkoušejte vyhledávač trajektů a porování cen Ferryscanner.

Kam na výlet z Vancouveru? Třeba do Victorie
Kam na výlet z Vancouveru? Třeba do Victorie

Whistler

Pokud milujete hory jako my, určitě musíte vyrazit do Whistleru, což je jedno z nejkrásnějších míst Britské Kolumbie. V zimě se tu lyžuje, ale v létě se toto populární lyžařské středisko promění ve výchozí bod pro pěší turistiku.

Whistler: Tipy na výlety z Vancouveru
Whistler

Sunshine Coast

V létě můžete vyrazit na Sunshine Coast, další velmi populární místo pro všechny milovníky přírody a kayakování.

Sunshine Coast
Sunshine Coast

Harrison Hot Springs

Pokud si chcete trochu více odpočinout, super výlet jsou Harrison Hot Springs, přírodní horké prameny, kde v pohodě zvládnete celý den nic nedělat a jen si tak užívat přírodu.

Harrison Hot Springs
Harrison Hot Springs

Galiano Island

Galiano Island, skrytý klenot mezi Southern Gulf Islands v Britské Kolumbii, je super tip na výlet, pokud chcete už pryč z městského ruchu. Najdete tu krásné písečné pláže, čistou vodu a v létě se tu můžete koupat a opalovat nebo vyrazit na piknik.

Pokud máte rádi pěší turistiku, můžete vyrazit na vrchol Mount Galiano. Nejste moc na pochodování po horách? Nevadí, jsou tu i malé roztomilé galerie, obchůdky a kavárny. Určitě se nudit nebudete.

Galiano Island
Galiano Island

Squamish

Squamish je známé jako hlavní město outdooru v Kanadě. Najdete ho mezi Vancouverem a Whistlerem.

Jednou z nejikoničtějších atrakcí Squamish je Stawamus Chief, druhý největší granitový monolit na světě. Pro ty, kteří dávají přednost méně náročným aktivitám, je tu Sea to Sky Gondola, která vás pohodlně zavede na vrchol s nádhernými výhledy a několika turistickými stezkami.

Okanagan Valley

Ano, Kanada má vinice! Pokud chcete ochutnat kanadské víno, musíte Okanagan Valley, centra kanadského vinařství. Toto úchvatné údolí, rozprostírající se od města Vernon na severu až po Osoyoos na jihu, je místem, kde najdete více než 170 vinařství. Příroda je tady také krásné, i když zcela jiná než třeba ve Whistleru. ☺️

Okanagan Valley
Okanagan Valley

Související články

Okomentovat

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zde se nacházíte

Severní AmerikaKanada27 tipů, co vidět ve Vancouveru + 5 tipů na výlet

O autorovi

Lucie Konečná
Lucie Konečnáhttps://www.lkmedia.cz
Cestování miluji úplně od útlého dětství, v naší rodině koluje i historka, že až na své první cestě do zahraničí jsem začala spát celou noc. 😁 Procestovala jsem už víc jak 40 zemí, žila jsem v Kanadě i Mexiku a mým snem je nyní domek v Portugalsku. Živím se online marketingem, miluji knihy, věnuji se ale i hodně sportu, zdravému životnímu stylu a zajímá mě vše kolem spánku. Jsem také provozní ředitelka nanoSPACE.

Nejnovější články na blogu