10 webů, kde hledat ubytování ZDARMA po celém světě

Naposledy aktualizováno: 26. října, 2019

Ubytování často tvoří jednu z největších položek při cestování. Drahé ubytování bylo důvodem našeho šíleného účtu z pár dní v Dublinu, zkrátka jsme si ho hledali pozdě a nic jiného už v nabídce nebylo. Proto hledejte ubytování s dostatečným časovým předstihem.

10 webů, kde najdete ubytování ZDARMA po celém světě-2

1) Couchsurfing

Dlouholetým fenoménem je couchsurfing, spaní na gauči u dalších cestovatelů, neznám snad už nikoho, kdo by tento způsob cestování neznal.

couchsurfing

2) Hospitality Club

Hospitality Club sice nemá tak pěkné stránky jako Couchsurfing, ale funguje už roky. I tady si můžete najít gauč/postel u cestovatelů, kteří rádi poznávají další světoběžníky.

Chcete někam na delší dobu? Hlídejte dům nebo domácí mazlíčka

Pokud jste flexibilní, co se lokality a doby týče a chtěli byste někam na delší dobu, zkuste tzv. house-sitting nebo-li hlídání domu (často také zahrnuje pet sitting – hlídání domácího mazlíčka). Tak získáte opravdové pohodlí a ještě možnost žít v zemi jako místní.

ubytování zdarma couchsurfing
Co byste řekli na hlídání takového mazla? 😅

Jediné, co musíte dělat, je starat se o dům – občas to znamená sekat trávu, zalévat květiny či krmit zvířata a venčit psy. Na těchto stránkách najdete opravdu domy po celém světě, od Peru přes Španělsko až po Austrálii.

Tyto stránky jsou povětšinou placené a na první pohled by se mohlo zdát, že jde o hodně peněz. Například nejpopulárnější Trusted House Sitters stojí na rok 119 dolarů. Ale i kdybyste hlídali dům/byt jen týden, tak to máte 17 dolarů na den.

Takhle levně v mnohých státech světa nenajdete ani hostel. Pokud byste takhle vycestovali na měsíc, cena za den vás vyjde na 3,8 dolarů. A to už je úplně za hubičku.

 3) Trusted House Sitters

trusted housesitters

Pokud se lidí zeptáte, která stránka je nejlepší na hledání domů a domácích mazlíčků na hlídání, ve většině diskuzních fór, najdete právě Trusted House Sitters.

Je ale relativně drahá, roční poplatek je 119 USD

hlídání domu ubytování
A nebo radši takového pejska ❤

4) Housecarers

Velmi oblíbená pro svou nízkou cenu, ale relativně dobrou škálu nabídek. Často je doporučovaná blogery, kteří takto žijí měsíce po celém světě.

Roční poplatek 50 USD 

5) Aussie House Sitters

aussie housesitters ubytování zdarma

Stránka zaměřená na hlídání domů v Austrálii. Takže pokud sháníte levné ubytování u protinožců, zkuste to tady.

Běžně stojí 84 USD na rok, Nyní mají slevu a je za 69 USD

6) Housesitmatch

housesit match

Tuto stránku mi kdysi doporučil jeden kamarád z Anglie, pak už jsem o ní nikdy neslyšela. Nejspíš proto, že je mezi Angličany velmi populární.

Na rok stojí 60 USD

7) Nomador

nomador ubytování zdarma

Sympatická stránka na hledání hlídání domů, protože nemusíte platit, abyste se podívali na nabídky, a dokonce můžete na tři zdarma odpovědět.

Takže pokud vás vyberou, máte bydlení úplně zadarmo. Ovšem, v tom je ten trik. Málokdo má štěstí, že získá hned první bydlení, na které napíše.

Na rok stojí 65 euro

Další stránky: Mind My House

ubytování zdarma
Hlídat dům s takovým výhledem ze zahrady, nebylo by to cool?

Jako dobrovolník budeš bydlet i jíst zadarmo

Velmi častý způsob, jak bloggeři cestují, že pomáhají s prací rodinám po celém světě výměnou za jídlo a ubytování. U některých rodin můžete zůstat dny a týdny. Můžete tak prozkoumávat okolí, výměnou za to že část vaší cesty strávíte prací. Někdy to znamená, že pomáháte na zahradě či s opravami domů nebo se zvířaty, jindy ale to může zahrnovat uklízení pokojů v hostelu či hlídání dětí.

8) Workaway

workaway-logo

Workaway je databází lidí a organizací, kteří hledají dobrovolníky, aby jim pomohli s nejrůznějšími pracemi. Práce jsou to opravdu pestré, někdy můžete být na farmě nebo se můžete starat o velký pozemek, hlídat děti nebo střihat stromy.

Funguje to tak, že pracujete několik hodin denně 5 dní v týdnu a máte nárok na jídlo a ubytování.

Cena za přístup do databáze je 23 euro na dva roky. 

9) Helpx

ubytování zdarma
Starejte se o zvířata a poznávejte cizí zemi

Helpx je podobná databáze jako Workaway, s tím rozdílem, že můžete pomáhat a bydlet i na lodi!

Cena za přístup do databáze je 20 euro na dva roky

10) WWOOF

wwoof
Vyražte poznávat Nový Zéland!

Velmi populární stránka, znají ji snad všichni, kteří míří na Zéland. Povětšinou se jedná o práci u místních na malých farmách nebo u drobných hospodářů.

Opět získáte ubytování a jídlo za cca 4-6 hodin práce denně.

Cena za přístup do databáze se liší podle země, může to být od 0 dolarů až po 72 USD

Jak na dobrovolničení – návod od Travel with blondie

Naše kamarádka a velká cestovatelka Markétka natočila video o tom, jak se stát dobrovolníkem. Povídá o několika webech, o kterých jste právě teď četli a prozradí vám tipy a rady, jak si zvýšit šance na přijetí od hostitele. Markétku najdete na Instagramu, nebo na jejím webu.

3 tipy, jak docílit, aby si vás vybrali na hlídání

Abyste byli vybráni hostitelem pro hlídání domu, musíte vzbuzovat na internetových stránkách co největší důvěru. Dejte si proto záležet na vyplnění profilu.

První dojem hraje důležitou roli

Zvolte si takovou fotografii, která bude vyjadřovat pozitivní emoce. Měli byste se na ní široce usmívat, měla by být ostrá a čistá. Pokud nosíte dioptrické brýle, mějte je na fotografii. Fotografie s domácími mazlíčky často působí pozitivně, obzvlášť pokud se hlásíte nejen na hlídání domů, ale i na hlídání domácích mazlíčků.

Výpis z trestního rejstříku

Výpis z trestního rejstříku je jednoduché dostat a je to skvělý způsob, jak přesvědčit hosta o své kredibilitě.

Reference

Reference jsou důležité. Pokud jste někomu hlídali dům nebo psa (popř. i děti), uveďte to jako referenci. Čím víc referencí máte, tím větší je šance, že budete vybráni.

Čeští blogeři radí, jak ušetřit při cestování: 7 nejlepších triků

Mimořádná nabídka! Bonus 50 Kč za registraci:

Twisto 50 kč bonus

Děkujeme za přečtení ❤️ Ahoj, jsme Lukáš a Lucka a už pět let cestujeme po celém světě. Blogujeme, fotíme a živíme se online jako digitální nomádi. Cestování nás neskutečně baví a pomáháme ostatním ke skvělým cestovatelským zážitkům. Nechte se námi inspirovat k dalším cestám a dostávejte pravidelně ty nejlepší tipy a triky pro pohodlné cestování. Přidejte se k 1000+ lidem, kteří dostávají naše exkluzivní e-maily!

8 DŮVODŮ, PROČ SE PŘIHLÁSIT

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *